YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: vaaks
2010-10-22, 10:30
Drgania podczas jazdy
Autor Wiadomość
Robrob 



Model: RS1700
Rocznik: 2013
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1708
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-06-22, 21:55   

jeżeli zakładałeś nowe opony to stawił bym na złe wyważenie, albo felerną opone, luz na łożysku przedniego koła ewentualnie żle złożone koło
_________________
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


XI zlot YDS w Łomży w dniach 2-4 maja 2014
 
 
Michael 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-11, 10:34   

U mnie drgania w okolicach 60km/h. Sprawdziłem opony czy równe na śrubokręt - przyłożyłem do szczytu opony, unieruchomiłem i kręciłem kołem, coś na podobieństwo maszynki do sprawdzania krzywizny tarcz hamulcowych w puszkach - opony wyszły równe (btw. opony roczne). Felgi mam aluminiowe, więc szprychy odpadają.
W listopadzie 2013 moto poszedł do serwisu na ogólny przegląd z wymianą filtrów, płynów etc. + trochę elektryki bo podłączałem lightbary, zapalniczkę, inne pierdoły. Przy okazji poprosiłem o sprawdzenie i wyważenie kół, chłopaki zdjęli koła i okazało się że łożyska już nie są najlepszej jakości, ciężko się obracają, więc żeby wyważyć koła (statycznie) dobrze jest wymienić łożyska... łożyska wymienili (w obu kołach), koła wsadzili na wyważarkę i okazało się że nie były dobrze wyważone więc wyważyli ponownie na nowych łożyskach.
Z serwisu moto poszedł od razu do garażu na podnośnik na zimowanie, więc nie znam efektu czy drgania po tych zabiegach ustały, tak więc czekam z niecierpliwością na sezon aby się przekonać...
_________________
Lepiej kijek obcinkować niźli potem pogrubasić.

 
 
tomboj 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 3038
Skąd: Bełżyce (LUB)
Wysłany: 2014-02-11, 13:25   

Jak motocykl był w serwisie, to mogłeś jeszcze zlecić sprawdzenie łożysk główki ramy.
_________________

 
 
Michael 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-11, 17:48   

tomboj, spoko, sprawdzili mi wszystko, to był generalny przegląd ponieważ moto kupiłem kilka miesięcy wcześniej i chciałem aby mi zrobili kompleksowy przegląd żebym po prostu wiedział wszystko o moim sprzęcie :-)
_________________
Lepiej kijek obcinkować niźli potem pogrubasić.

 
 
bigplik 


Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Lublin, Lubelskie
Wysłany: 2015-08-07, 08:17   wibracje na wysokich obrotach silnika, "pykanie" w

witam,
bardzo prosze o info czy mieliście u siebie do czynienia wibracjami pojawiającymi się przy wysokich prędkościach lub wysokich obrotach silnika,
wcześniej wibrowało mi powyżej 120km/h, teraz już przy 90, jeden mechanik pytał mnie czy mi wibruje od prędkości czy od obrotów, nie wiedziałem, ale sprawdziłem, to jest chyba od obrotów bo jak rozpędzę motocykl, wyłączę go i wrzuce luz, jest cichy i nie wibruje,
czy wiecie co tu trzeba naprawić?

i druga kwestia, wczoraj, kiedy te wibracje się nasilały, w pewnym momencie tak mi wibrowało, że przy 120km/h aż mi się na gębę przenosiło, zwolniłem, zjechałem z drogi szybkiego ruchu i jechałem dalej wolno bocznymi,
ale w końcu nawet przy 90 wibrowało, pozatym czułem jakby miała miniej siły, jakiś opór czy coś,
zatrzymałem i wyłączyłem ją, okazało się, że coś pyka przy w tylnym kole, cofając do tyłu nie ale pchając do przodu, przykładałem rękę do dyfra pchając ale nie czułem przy tym pykaniu jakiejś wibracji ręką,
dojechałem wolno do domu następne 20km i postawiłem motocykl, ostygł z 2godz, spóściłem trochę
oleju z dyfra żeby zobaczyć czy nie ma jakichś opiłków czy kawałków metalu, ale były tylko jakieś paprochy,
ale bardzo bardzo mało, a potem sprawdziłem i koło nie "pykało"
o co chodzi?
czy coś jest nie tak z dyfrem i przy długiej jeździe się nagrzewa i wtedy to powoduje to stukanie albo wibracje? to może być przyczyna? może łożysko w dyfrze?

będzę wdzięczy za jakieś wskazówki
pozdrawiam
 
 
harison 


Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2004
Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-08-07, 10:21   

Sprawdź szprychy czy są dobrze naciągnięte, jak będą luźne to też będzie tak pykać. A co do wibracji to podnieś motor i zakręć tylnym kołem czy nie ma bicia osiowego.
 
 
bigplik 


Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Lublin, Lubelskie
Wysłany: 2015-08-07, 11:01   

harison napisał/a:
Sprawdź szprychy czy są dobrze naciągnięte, jak będą luźne to też będzie tak pykać. A co do wibracji to podnieś motor i zakręć tylnym kołem czy nie ma bicia osiowego.

dziękuję za wskazówki, sprawdzę ;)

te wibracje u mnie występują przy dużych obrotach, kiedy wyłączam sinlik po rozpędzeniu
i wrzucam na luz, jest cicho i bez wibracji - to może być od koła w takim wypadku?
 
 
Endrjul 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 1608
Skąd: Czersk
Wysłany: 2015-08-07, 11:03   Re: wibracje na wysokich obrotach silnika, "pykanie&quo

bigplik napisał/a:
...... bo jak rozpędzę motocykl, wyłączę go i wrzuce luz, jest cichy i nie wibruje,
......

Jeżeli tak, to raczej nie od szprych, bo wibrował by nadal.

A sprawdzałeś na postoju, powoli odkręcaj gaz i obserwuj lusterka, czy wibracje występują, czy nie. Będzie wiadomo, czy to od napędu, czy od silnika.

[ Dodano: 2015-08-07, 11:06 ]
bigplik napisał/a:
harison napisał/a:
Sprawdź szprychy czy są dobrze naciągnięte, jak będą luźne to też będzie tak pykać. A co do wibracji to podnieś motor i zakręć tylnym kołem czy nie ma bicia osiowego.

dziękuję za wskazówki, sprawdzę ;)

te wibracje u mnie występują przy dużych obrotach, kiedy wyłączam sinlik po rozpędzeniu
i wrzucam na luz, jest cicho i bez wibracji - to może być od koła w takim wypadku?

W takim razie, to raczej silnik generuje wibracje, a nie koło
_________________


Google+
 
 
bigplik 


Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2007
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Lublin, Lubelskie
Wysłany: 2015-08-07, 11:58   

a jak silnik,
to co może być powodem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group