YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
NEUTRAL ZIELONA KONTROLKA
Autor Wiadomość
pandzioch2003 



Rocznik: 2002
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-15, 18:20   

Element nr 11 to czujnik "luzu"



Znajduje sie on po lewej stronie silnika pod pokrywa zaslaniajaca przekladnie zdawcza na wal kardana pod przekladnia. Element jest zwykle koloru kremowego. Na srudku ma mala srubke do ktorej jest przykrecony przewod idacy do kontrolki "luzu" Sprawdz czy kabel sie nie poluzowal i czy jest nie uszkodzony. Jezeli wykluczysz te sprawy moze sie okazac ze czujnik jest do wymiany :(
_________________
Współtowarzysze
ISRA 31256
 
 
DRAG STAR 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2015
Wiek: 96
Dołączył: 09 Mar 2014
Posty: 25
Skąd: brak
Wysłany: 2014-03-19, 18:13   

mam problem z kontrolką N jak jadę i włączam bieg za biegiem to świeci się nie wiem czemu ?
 
 
HELLOWEEN 



Model: SYMPATYK
Wiek: 58
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 1557
Skąd: Nomad
Wysłany: 2014-03-19, 18:26   

Zepsuty czujnik,urwany lub przetarty kabel od czujnika luzu.
_________________
Bądź zawsze sobą! Pojebanych też lubią...

Oprócz marzeń warto też mieć wódkę i fajki...

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham się napić...
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2014-07-27, 19:12   

Odgrzeję temat

Mam troszkę inny problem - otóż po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, nadal na luzie świeci mi się kontrolka neutral (zielona dioda). Co lepsze razem z tym świeceniem po włączeniu czerwonego przełącznika na kierownicy mogę zakręcić rozrusznikiem i działają światła (moto się wprawdzie nie uruchamia bo nie ma kluczyka w stacyjce ale prąd jest cały czas tak jakby on tam był). Zrobiło mi się to po deszczu jak moto stało bez przykrycia - nie wiem czy to zawilgocenie, czy jakieś spięcie? Dzisiaj przez cały dzień była wysoka temperatura i do tego cały dzień w siodle więc silnik wokół raczej wysuszył wszystko więc trochę mnie to zdziwiło, że dalej jest ten efekt.
Może ktoś miał podobny problem i jest w stanie pomóc w tej zagadce elektryki - nie ukrywam, że wkurza mnie to jak nigdy.
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2014-07-28, 12:40   

ewidentnie masz zwarcie instalacji, ja kiedyś w latach młodzieńczych zamontowałem zegar w Fiacie 125 i wszystko było ok oprócz tego że gdy miałem nogę na hamulcu to można było wyciągnąć kluczy ze stacyjki a silnik dalej pracował, ściągniecie nogi z hamulca gasiło auto :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group