YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Akumulator YUASA YTX12-BS 12V / 10Ah
Autor Wiadomość
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-05-19, 13:02   Akumulator YUASA YTX12-BS 12V / 10Ah

Pytanie do kolegów czy używaliście lub użytkujecie akumulator firmy YUASA 12v 10Ah prąd rozruchowy 175A. Zakupiłem ten aku w maju 2013 roku, nie miałem z nim przez dwa sezony żadnego problemu moto odpalał od strzału. Ostatnio przejechałem około 150km i postawiłem moto w garażu. Wczoraj na prośbę dziecka chciałem włączyć radio (zamontowane w tym sezonie firma SHARK) a tu ni huka nie idzie. Miernik w łapę i pomiar napięcia wynik około 4v - szczena mi opadła. Całkowite rozładowanie podpięcie pod prostownik nic nie dało prostownik odmawia ładowania pojawienie się wykrzyknika co oznacza, ze jest jakiś problem z aku może zwarcie. Myślę może zapomniałem wyłączyć radio nie podpinałem go pod instalacje i to jest powodem rozładowania, ale jeśli tak by było to po podłączeniu prostownika powinien ładować. Dodam, ze zimowanie w warunkach temp. pokojowej zawsze sprawdzany i podpinany po sezonie do prostownika za każdym razem nie trzeba było go ładować zawsze był gotowy.
Pytanie do kolegów z forum jakie macie doświadczenie z aku tej firmy czy warto kupować varte czy tez jakiegoś no name który będzie miał żywotność taka sama jak te markowe.
Jeśli moderator uzna, że temat wałkowany do znudzenia to proszę się nie denerwować i usunąć posta
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2015-05-19, 13:38   

Ruffi, z tego co czytam i rozumiem to masz prostownik jakiś elektroniczny? spróbuj podłączyć do takiego prostownika "starej daty" i może ruszy. Czasem pomaga. Tak miałem kiedyś w samochodzie i akumulator ożył i działał bez problemów.
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
jarecki 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 1590
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-05-19, 15:01   

dokładnie miałem to samo co winiar, te prostowniki z Lidla nie dają rady jak jest mocno rozładowane ale jak dostanie kopa ze "starego" prostownika to potem już idzie.Przynajmniej u mnie tak dało radę ;D
_________________
***** ***
 
 
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-05-19, 17:19   

Tak Panowie tak tez uczyniłem wziąłem aku do pracy gdzie dysponujemy prostownikiem laboratoryjnym (zadanie odpowiedniego prądu ładowania) i tam go podpiąłem doładował mi na napięcie powyżej 10V. W domu podpiąłem do prostownika, który posiadam nie jest to jakaś tandeta z lidla bo prostownik to YATO YT -83016. Oczywiście prostownik załapal i ładuje. Skubany ma taka opcje ze jak aku ma napięcie poniżej 10V to włącza z automatu odsiarczanie (daje większy prąd) no i po odsiarczaniu wykrywał błąd. No zobaczymy co przyniesie ładowanie po zakończeniu tego procesu chce wziąć aku do sklepu i sprawdzić go na obciążenie zobaczymy jak przejdzie test. Zastanawia mnie tylko to dlaczego tak spadło napięcie aż 4V czy człowiek ma sklerozę i zapomniał radio wyłączyć nie wiem sam, czy radio jest w stanie tak rozładować baterie :nie_wiem:

[ Dodano: 2015-05-25, 21:37 ]
Dla zainteresowanych: akumulator powrócił do życia. Prostownik na mikroprocesorze nie chciał ładować baterii, ponieważ napięcie wynosiło 4V. Po podłączeniu do prostownika w którym można zadać odpowiednią wartość prądu akumulator wrócił do żywych. Po naładowaniu akumulatora do napiecia 11V dokończyłem ładowanie swoim prostownikiem. Obecnie akumulator nie sprawia problemu motocykl odpala bez problemu a napiecie to 12,4V. Regulator jak i alternator jest sprawny ładuje odpowiednim napieciem 14V. Kontroluje każdego dnia napiecie na baterii i jak na razie jest ok :brawo:
Ostatnio zmieniony przez Anula 2015-05-19, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group