YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyskakujaca jedynka! ???
Autor Wiadomość
budynds 



Rocznik: 2000
Wiek: 37
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 8
Skąd: Słupsk
  Wysłany: 2010-04-22, 09:13   Wyskakujaca jedynka! ???

Witam! Mam problem z jedynka, przy ostrzejszym ruszaniu wyskakuje ona do luzu. Moze wiecie co jest przyczyna tego?? i co sie wiąże z naprawą??
_________________
...:::Dirty Squadron:::...
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-04-22, 11:40   

Najprostrzym sposobem jest podregulowanie troszkę przy śrubie od linki przy klamce sprzęgła.
_________________
Dawid Z.
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2183
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2010-04-22, 14:07   

Jak masz wysokie sprzęgło (łapie zaraz po naciśnięciu klamki) to lubi się tak dziać ...
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
budynds 



Rocznik: 2000
Wiek: 37
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 8
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-04-22, 20:15   

No zobacze czy tam cos sie zmieni, ale obawiam sie ze może byc cos poważniejszego :nie_wiem:
_________________
...:::Dirty Squadron:::...
 
 
pandzioch2003 



Rocznik: 2002
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-24, 23:27   

Moze to byc banalne - cos ze sprzeglem i regulacja luzu linki, ale... ja niespotkalem sie jeszcze z takim problemem. Jak bedziesz po regulacji linki i nic to nie da to daj znac.Czy moto mialo wczesniej jakies uszkodzenia np. lewej kapy? Wlaczenie biegu nastepuje poprzez obrot walka sterujacego wodzikami skrzyni biegow. Na koncu walka jest rozetka, do ktorej przylega ramie dociskane sprezynka. To ramie ma utrzymywac walek w ustalonym polozeniu po wlaczeniu biegu. Jesli nie bedzie to linka lub sprzeglo to moze ramie do rozetki nie jest dociskane wystarczajaco mocno i przy obciazeniu pozwala mu sie obrocic - jak napisalem zbyt zawile to sorki, ale jestem zmeczony po Licheniu.
_________________
Współtowarzysze
ISRA 31256
 
 
rafald 



Rocznik: 1997
Wiek: 45
Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 43
Skąd: warszawa
Wysłany: 2010-07-12, 15:07   

podepnę się pod temat
u mnie problem też jest z wyskakującymi biegami ale o dziwo luz wskakuje mi czasami przy zmianie biegu z 3 na 4 albo z 4 na 5 (???) nie mam pojęcia jak to możliwe. a czasami mam tak że zapne np 4 puszczam sprzęgło, ciągnie i po chwili jakby zeskakuje na luz. zaczynam się obawiać że to coś poważnego. wcześniej nie miałem takich problemów.
co to może być? wątpie żeby to było sprzęgło bo nie mam z nim żadnych problemów, nie ślizga się i nie ma też żadnych innych objawów zużycia. chyba że właśnie to o czym pisze powyżej to właśnie objaw zużycia sprzęgłą ? ? ?
 
 
pleban 



Rocznik: 2005
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 66
Skąd: Wybrzeże Gdańskie
Wysłany: 2010-07-12, 20:43   

Miałem kilka razy podobny problem luz między 3/4 lub 4/5 i doszedłem do jednego wniosku tak się działo jak za delikatnie pchnę nogą za dźwignię, wówczas zazębienie jest nie wystarczające i następuje wypięcie. Biegi trzeba włączać zdecydowanie w połowie wysprzęglenia, gdy obroty na obydwu wałkach są na wystarczająco wysokich obrotach. Dobrą metodą jest podwójne wysprzęglenie, było już o tym na forum. Ale ta technika mnie przerasta.
Oczywiście jest to jedna z przyczyn. Równie dobrze przyczyną mogą byś zużyte wieńce kół zębatych, ale to w motocyklach z dużym przebiegiem.
_________________
Droga ku wolności!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group