YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaśnie motocykl XVS 1300
Autor Wiadomość
lutjens 


Model: SYMPATYK
Wiek: 45
Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-06-29, 12:10   Gaśnie motocykl XVS 1300

Witam wszystkich. Mam dość poważny dylemat z moim moto. Motocykl po pełnym nagrzaniu i staniu w korku zaczyna gasnąć. Odpala ponownie i jak jadę to jest ok, lecz kiedy schodzi na wolne obroty to gaśnie. Wystarczy wyjechać z korku i jest ok. Wentylator załącza się normalnie, i co najgorsze tryb serwisowy nie wykazuje żadnych błędów po odczytaniu. Tryb diagnostyki też nie wykazuje błędów. Jest to wkurzające bo albo muszę gasić moto albo chwilę odczekać i jechać dalej... Świece nowe, płyn jest, Mam zainstalowaną instalację alarmową i zastanawiam się czy aby po latach (fabryczna) nie zaczyna odwalać numerów. Czy ktoś miał podobny problem??? Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2016-06-29, 12:30   

Cześć,

ktoś już pisał o podobnym problemie, jak już sam zauważyłeś można pominąć alarm, takie cyrki też się będą działy przy uszkodzonych cewkach, czujnikach które po nagrzaniu dostają przerwy.
Proponuje sprawdzić czy to brak iskry czy paliwa
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
Tytus 



Model: MS1300
Rocznik: 2007
Wiek: 51
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 745
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-07-04, 08:52   

Miałem podobne problemy aż w końcu zaczął dymić jak lokomotywa i gasnąć. Do wymiany czujnik otwarcia przepustnicy (taki potencjometr który daje sygnał do komputera ile paliwa dawkować) Temat szybki do zrobienia ale dość drogi jest sam czujnik. Może to to ..
_________________
"Nigdy nie trzymaj się wyniośle,
coś z mrówki miej, nie pawia,
a jeśli kto ma uszy ośle,
to z nim się nie umawiaj."
K.I.G.
 
 
rafalbcom 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 38
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-04, 20:22   

Ja borykam sie z podobnymi objawami lecz u mnie stanelo narazie na pompie paliwa - czekam na część
_________________
XV 1900 Stratoliner S | 2007

Ex:
XVS 1300 Tourer | 2008
Junak M16 | 2010
 
 
lutjens 


Model: SYMPATYK
Wiek: 45
Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 4
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-07-06, 15:38   

Z tego co wiem czujnik otwarcia przepustnicy jak zaczyna padać to od razu nabija błąd na komputer i na teście diagnostyki to wychodzi. W tym tygodniu moje drugie moto wraca z regulacji gaźników (XRV Africa Twin) i wstawiam XVS-a . Muszę ogarnąć temat bo za 3 tyg jadę w Polskę (2400 km)

[ Dodano: 2016-07-28, 16:15 ]
A więc temat ogarnięty. Przy okazji pozbyłem się alarmu bo i tak raz chodził a raz nie. Przyczyną była pompa paliwa która nadmiernie się grzała i wyłącznik termiczny ją odcinał co powodowało gaśnięcie. Niestety pompa marki denso o nr 291000-670 nie jest tak powszechna jak inne i temat zamienników jest mocno ograniczony ( niektóre niby pasują a mają zaślepki w miejscu wyjścia paliwa itp) Można kombinować z pompą od Toyoty yaris 2000 r 1,3 benzyna bo mają taką samą budowę tylko słabsze ciśnienie (podobno) Ja zamówiłem w końcu właściwa na Allegro (Jedyna do wyboru) i ze starą w zapasie jadę w Polskę. Dzięki za wszelkie info od forumowiczów dot w/w tematu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group