YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: vaaks
2011-10-04, 21:21
Przegląd techniczny
Autor Wiadomość
tomo 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 14
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2010-08-04, 21:03   

bylem i w carserwisie, posmialismy sie, pogadalismy sobie szczerze i tez wrocilem bez pieczatki, co za porazka...
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2010-08-04, 21:06   

tomo napisał/a:
bylem i w carserwisie, posmialismy sie, pogadalismy sobie szczerze i tez wrocilem bez pieczatki, co za porazka...

a będzie coraz gorzej
rozmawiałem u mnie i boją się bo ich często kontrolują
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2010-08-05, 20:40   

No ja właśnie wróciłem z przeglądu to był mój drugi przegląd bo pierwszy robiłem jak sprowadziłem moto i wtedy gośc podbił mi na dwa lata bo stwierdził że motocykl jest nowy , założyłem dodatkowe wkłady do rur i pojechałem na stację , ale wybrałem taką za miastem . Nie było żadnego problemu tylko wyszedł gośc pooglądał i tyle nic nie sprawdzał , a z nim wyszło jeszcze dwóch pracowników i jeszcze jacyś inni nie wiem skąd . Takze ogladajacych duzo i przeglad podbity na rok :brawo:
 
 
areks72 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 51
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 428
Skąd: Zwoleń WZW
Wysłany: 2010-08-05, 20:55   

Jeżeli ktoś ma problem z przeglądem moto proszę o kontakt na pw.
_________________
Areks72
 
 
tomo 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 41
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 14
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2010-08-05, 20:57   

udało się za 5-tym razem :)
 
 
Trigg 



Rocznik: 2002
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-08, 19:55   

tomo, to podziel sie gdzie ci sie w koncu udalo :)
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-05-06, 12:33   przeglad techniczny

Pisalismy niedawno o przepisach ktore maja ograniczyc ingerencje w motocykl i dzisiaj przekonalem sie ze wcale nie trzeba na nic czekac. Kolega pojechal midnightstarem na przeglad techniczny motocykl ma 4 lat i po tym okresie robi sie pierwszy raz przeglad w Hiszpanii. Motocykl nie przeszedl przegladu poniewaz diagnosta zarzadal homologacji do wszystkich zalozonych akcesoriow ( sakwy, oparcie, gmole, szyba itd), na nic sie zdalo tlumaczenie ze to sa orginalne rzeczy yamahy, diagnosta stwierdzil ze motocykl ich fabrycznie nie posiada a tylko to obejmuje homologacja calego motocykla co motocykl ma na wyposazeniu fabrycznie;D
Byl tak dobroduszny ze zaproponowal ze kolega zabierze dowod rejestacyjny i motocykl i jutro przyjedzie golasem na przeglad :hahaha:
Ja rozumie ze koles byl nadgorliwy ale on podpieral sie przepisami a one jak widac nie sa ciekawe dla lubiacych ubierac motocykle :)
 
 
żmija 



Rocznik: 2002
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 1540
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2011-05-06, 12:37   

Ja bym do tego diagnosty już nie pojechał. Straciłby klienta za nadgorliwość :evil:
_________________
ssssssssssssss, co to tak syczy, a teraz? przestało.
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-05-06, 12:48   

Ja miałem kilka tygodni temu podobną dyskusję na stacji diagnostycznej na temat lightbarów. W końcu umówiliśmy się, że ich nie ma i tego się trzymamy (założyłem niby po przeglądzie :hahaha: ).
W sumie też gość miał rację. Wg prawa o ruchu drogowym motocykl ma być wyposażony w jedno światło szosowe i jedno mijania.
Rada by omijać służbistów też na nic bo zanim oni stracą klientów ci stemplujący dowody w ciemno potracą licencje.
Po prostu coraz bliżej jesteśmy stosowania przepisów prawa, a gdy do tego już dojdziemy przestaniemy mówić, że wszędzie poza naszym krajem jest lepiej ;D
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
nurek301 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2000
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 106
Skąd: Kożuchów
Wysłany: 2011-05-06, 14:58   

Ja dzisiaj byłem na przeglądzie, mój diagnosta niczego się nie czepiał, nawet kazał mi zapalić "halogeny" :) :) :)
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2011-05-06, 15:18   

Dla mieszkańców Warszawy, na Wale ***, róg ul. *** jest stacja kontroli pojazdów, gdzie panowie diagności przychylnym okiem patrzą na nieco głośniejsze wydechy i lightbary :)



[ Komentarz dodany przez: krotom: 2011-05-11, 07:37 ]
Lokalizacja ukryta !
Nurek ma racje, lepiej ukryć - po co ktoś ma się czepiać tej Stacji za to że podchodzą do tematu "po ludzku" - zainteresowanych lokalizacją odsyłam na PW do Moondka
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
Ostatnio zmieniony przez krotom 2011-05-11, 07:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nurek301 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2000
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 106
Skąd: Kożuchów
Wysłany: 2011-05-06, 16:23   

Moondek, żeby zaraz tam kontroli nie było, takie info to może na pw lub w gronie znajomych, tak mi sie wydaje, bez urazy.
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2011-05-06, 16:31   

Nie to, żeby na ładny uśmiech stempelki dawali... Przekląd był jak ta lala, ale nie czepiają się o ww. rzeczy.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
nurek301 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2000
Wiek: 48
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 106
Skąd: Kożuchów
Wysłany: 2011-05-06, 16:52   

Wiesz różnie to bywa. :roll: :roll:
 
 
żmija 



Rocznik: 2002
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 1540
Skąd: Brwinów
Wysłany: 2011-05-06, 16:55   

Demolka napisał/a:
W sumie też gość miał rację. Wg prawa o ruchu drogowym motocykl ma być wyposażony w jedno światło szosowe i jedno mijania.
To, że ktoś się stosuje do prawa to ma rację tylko wg tego prawa, a dlaczego prawo zezwala na jedno światło , nie na dwa czy trzy, lepiej widoczny pojazd stanowi bezpieczeństwo. Zauważyłem, że nawet panowie policjańci przychylnym okiem patrzą na więcej świateł i głośniejsze wydechy. Wiele przepisów jest wymyślonych tylko po to by utrudnić życie innym. A na przeglądzie jak moto ma dobre hamulce i sprawne pozostałe elementy to większość stacji nie robi problemu zdając sobie sprawę, że jak przymkną oko na głośniejsze wydechy czy więcej świateł to nie przykładają ręki do wypadku, a wręcz przeciwnie.
_________________
ssssssssssssss, co to tak syczy, a teraz? przestało.
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2011-05-06, 20:43   Re: przeglad techniczny

fazzi napisał/a:
Pisalismy niedawno o przepisach ktore maja ograniczyc ingerencje w motocykl i dzisiaj przekonalem sie ze wcale nie trzeba na nic czekac. Kolega pojechal midnightstarem na przeglad techniczny motocykl ma 4 lat i po tym okresie robi sie pierwszy raz przeglad w Hiszpanii. Motocykl nie przeszedl przegladu poniewaz diagnosta zarzadal homologacji do wszystkich zalozonych akcesoriow ( sakwy, oparcie, gmole, szyba itd), na nic sie zdalo tlumaczenie ze to sa orginalne rzeczy yamahy, diagnosta stwierdzil ze motocykl ich fabrycznie nie posiada a tylko to obejmuje homologacja calego motocykla co motocykl ma na wyposazeniu fabrycznie;D
Byl tak dobroduszny ze zaproponowal ze kolega zabierze dowod rejestacyjny i motocykl i jutro przyjedzie golasem na przeglad :hahaha:
Ja rozumie ze koles byl nadgorliwy ale on podpieral sie przepisami a one jak widac nie sa ciekawe dla lubiacych ubierac motocykle :)


To tak, jakby zajechać autem do przeglądu z zapachem Air Wick.
Też nie posiada go fabrycznie.
Dziwny diagnosta, żebym nie powiedział, idiota.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
arekw711 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 54
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 2173
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2011-05-06, 20:48   

Cytat:
Dziwny diagnosta, żebym nie powiedział, idiota.


U nas jeszcze może tak się wydaje , ale u Niemców jest tak samo nic nie przypniesz sam bez wpisu w brief
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-05-06, 22:22   

Merlin napisał/a:
Też nie posiada go fabrycznie.

on nie mial problemu ze rzeczy sa niefabryczne bo to nie jest problem, chodzi o to ze kazdy dodany element musi posiadac homologacje, inny kolega ma w wild starze kominy Vance & Hines i ma do nich homologacje i jezdzi z nimi na przeglad i jest spoko
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2011-05-06, 22:36   

To kurwa na każdą nakrętkę czy śrubę którą przykręciłem do motorka będę musiał
posiadać jakiś glejt?
Dochodzimy do absurdu.
Ten gostek z Hiszpani mógł powiedzieć, że sakwy są do wożenia wszystkich
homologacji, light bary by móc je czytać wieczorem
a gmole by je mieć gdzie wysuszyć jak zmokną w podróży.
Szyba natomiast po to by idiotyzm nie przenosił się drogą kropelkową
na motocyklistę jak diagnosta się będzie pluł.
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
Waldi 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1219
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-05-06, 22:41   

Tydzień temu byłem na przeglądzie i wszystko było O.K. Było dwóch gości i obaj się zachwycali motorem.
_________________
Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia - bądź szczęśliwy/a
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group