YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wywala bezpiecznik od sygnalizacja
Autor Wiadomość
nevon 


Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 67
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-07-21, 17:09   Wywala bezpiecznik od sygnalizacja

Czołem,

Geneza/esej problemu:
miałem wczoraj nocny kurs po mieście, trafiłem na stado pojazdów czyszczących walących wodą na całą szerokość drogi (3 pasy), ponieważ się spieszyło wyprzedziłem wszystkie slalomem po skrajnie oddalonych pasach.
Zjeżdżam na inną trasę a tu migacz nie miga, tylko głupkowato świeci się kontrolna "N".
Było stosunkowo bezpiecznie kontynuować jazdę, dotarłem na miejsca, dobrałem się do bezpieczników, jak myślałem wywaliło 10A'perowy odpowiedzialny za właśnie sygnalizację, włożyłem zapasowy, bez zapłonu wszytko działa, odpaliłem i tu jeszcze działał.
Po kilku minutach jazdy znowu to samo.

Dziś badałem problem, przeczyściłem styki przerywacza, wsadziłem bezpiecznik, bez zapłonu jest oky, odpalam, dodaję gazu zgasło. Myślę - regulator, ale napięcie ładowania akumulatora ok 14,3V i się nie zmienia.

Wyjąłem bezpiecznik, wsadziłem zamiast niego szeregowo amperomierz i tu wszytko w normie(ok 3A kierunkowskazy, 1,8A stop...) ale przy którejś próbie zauważyłem mrygając w prawo robi się pik na ok 30A ! co czasem skutkowało wyłączeniem się przerywacza.

Badam po kolei kable, zauważyłem że pink znika jak odłączam prawy przedni migacz. Ale tam wszytko oky... żarówka działa poprawnie, kable bez zwarcia... Nic nie znalazłem złożyłem dokładnie lampę.

Przeczyściłem manetkę (syf był niezły) poskładałem i kombinowałem... Problem jak by znikną, z multimetrem w gnieździe bezpieczników manewrować się za wiele nie da... Wsadziłem bezpiecznik 10A, odpalam i coś tam po parkingu manewruję, gazuję. Wydaje się oky, nie wywaliło bezpiecznika.

Przyznam że się nieco boję jeździć teraz, zna ktoś może podobny problem? Gdzie jeszcze zajrzeć i co jeszcze sprawdzić?

[ Dodano: 2012-07-21, 21:47 ]
Cytat:

Zjeżdżam na inną trasę a tu nie miga migacz, tylko głupkowato świeci się kontrolna "N".

Migacz nie miga. miało być :) proszę moda o poprawę.

Przejrzałem schematy elektryczne, bo mi właśnie te palące się N nie pasuje, skoro tam prądu nie powinno być.
Może woda pod ciśnieniem dostała się do liczników i tam w połączeniu z syfem zrobiło się zwarcie/a ?
Warto tam, zaglądać? Dla mnie było by to dziwne, jak zdarzało się jeździć w burzę to woda była w liczniku do poziomu kontrolek i nic się złego nie działo....


Poprawione. Bemol
Ostatnio zmieniony przez Bemol 2012-07-23, 19:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group