YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zerwany gwint -rozmiar?
Autor Wiadomość
andy 


Model: MS1300
Rocznik: 2014
Wiek: 64
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 72
Skąd: śląsk
Wysłany: 2010-03-07, 18:19   zerwany gwint -rozmiar?

witajcie
kurcze zerwałem gwint w śrubie mocującej z góry gmola do ramy ( drobnozwojowy)
czy może ktoś zamienił tę śrubę na mniejszą i przykręcił gmola i mocowanie cylindra ( mocowany za pomoca blachy do ramy własnie tą śrubą) używając mniejscej śruby dokręcanej nakrętką po drugiej stronie ramy? czy to sie sprawdza?
a moze ktoś wie jaki to rozmiar śruby, to załatwię sobie odpowiedni gwintownik, własnie zapytano mnie o rozmiar tego gwintu- nie mam pojęcia jaki on jest
proszę o mała pomoc
pozdro

na forum.jpg
Plik ściągnięto 189 raz(y) 179.58 KB

_________________
pozdrawiam ANDY
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2568
Skąd: PWL
Wysłany: 2010-03-07, 18:39   

andy, o naprawie zerwanych gwintów znajdziesz sporo na forum, tylko zamiast zakładać nowy temat trzeba wpierw użyć opcji "SZUKAJ". To nic trudnego, zapewniam. ;/
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-03-07, 19:43   

Z tego co przeczytalem to ty nie zerwales gwintu sruby, bo wtedy wystarczy ja wymienic na nowa, tylko gwint w ramie.
Jesli chodzi o twoje pytanie to sa tam sruby 10 mm i wprawdze mozna dac 8 i nakretke ale zedydowanie bezpieczniej jest przegwintowac na 12 i dac mocniejsza srube a nie slabsza.
Oczywiscie przed gwintowaniem trzeba przewiertac odpowiednim wiertlem a jego srednice znajdziesz w tabelach z gwintami.
http://e-konstruktor.pl/i...emid=62&lang=pl
 
 
pandzioch2003 



Rocznik: 2002
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-07, 23:01   

Gwint, ktory zerwales nie jest w ramie tylko w metalowym elemencie przykreconym do prezdniej glowicy. Najtrudniej, ale najlepiej byloby odpuscic silnik wramie, odkrecic blache przegwintowac na wiekszy wymiar i zalozyc nowa srube, ale... to duzo pracy.
Mozesz dorobic dluzsza srube z nakretka o tym samym gwincie jak oryginal i przykrecic na wylot i skontrowac z drugiej strony nakretka. Gwint 10x1,5 lub 10x1,25. Nie pamietam. Najlepiej wykrec srube i pojdz do sklepu metalowego - sprzedawca Ci powie co to za gwint. Powodzenia:)
_________________
Współtowarzysze
ISRA 31256
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group