YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: vaaks
2011-06-30, 10:46
Zabezpieczenie el.chrmowanych przed korozją
Autor Wiadomość
wojo 



Rocznik: 2003
Wiek: 50
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2010-01-19, 13:25   Zabezpieczenie el.chrmowanych przed korozją

Zastanawia mnie temat, pozostawienia gwaizdki w garazu na zimę gdzie powiedzmy jest wilgoć (garaż nie ogrzewany gdzie na ziemie garażu spływa nonstop woda ze sniegu z samochodu powodując dużą wilgotnośc i zasyfenie) po takim staniu w garażu gdzie wystepuje duza wilgotnosc na el. chromowanych zaczyna pojawiac sie korozja (sruby cylindrów, koła, dekle itp) czy macie jakis dobry srodek który powiedzmy na jesien mysjemy maszyne wycieramy i suszymy, pokrywamy np. woskiem wszystkie elementy narazone na korozję i po zimie wyciągamy myjemy z wosku i mmy piekna nie nruszona czerwonym syfem maszyne. Nie wiem wosk, pasta, płyn itp Prosze o odpwiedz kogos kto cos takiego stosował a nie bedzie stosował lub słyszał że, można stosowac. Dziekuje i pozdrawiam.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-01-19, 13:27   

Spryskaj całość to wazeliną techniczną. Jednak na początku sezonu będziesz miał trochę czyszczenia. Są rownież inne środki antykorozyjne, np. Procycle czy S100. Psikasz i zapominasz.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
wojo 



Rocznik: 2003
Wiek: 50
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2010-01-19, 14:01   

Oki dzieki, wiem ze jest tez biały smar ale potem jak to umyć na wiosne nie posiadając karchera z funkcja grzania? Wiesz zeby z dobra nie zrobiło sie roboty na dwa tygodnie zeby to usunąć.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-01-19, 14:02   

wojo, ja wazelinę pryskam na kika elemtów, pozostałe (jak rama czy kominy) traktuję Procycle.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
wojo 



Rocznik: 2003
Wiek: 50
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2010-01-19, 21:46   

Tak wogóle to kwestia zimowania maszyn, pewnie juz wałkowana milion pięćset sto dziewięwięcset razy, ale jest nadal obowiązująca patrz za okno i chyba nie do konca wiadomo jak i co. Jedni przepalają, drudzy nie wolno, inni kupuja podnosniki drudzy przetaczaja, jedni wylewaja wszystko i zalewaja olejem, drudzy zostawiaja tak jak jest, inni wymieniaja na koniec drudzy na poczatek sezonu i tak w koło macieju. Tak wiec pewnie jak zawsze prawda lezy po srodku. Pozdrawiam a za procycle dziekuje napewno kupie zrestza w tym sklepie jest wiele ciekawych pozycji. Wojo
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-01-19, 21:48   

ja popsikałem czymś w rodzaju W40. Nie skoroduje na 100% i na pewno bez problemu się odmyje.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group