YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacja ze szkolenia moto...
Autor Wiadomość
majkelpl 


Model: RS1600
Rocznik: 2001
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 466
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2013-01-14, 10:18   

czarny_1963 napisał/a:
na drodze z motocyklem tzn w ogóle z jednośladem nikt się nie liczy i jeżeli każdy kto wsiada na jakikolwiek jednoślad (moto, rower czy skuter) zakoduje to sobie w głowie i będzie o tym pamietał przed wyjazdem to jest szansa że uniknie niejednej sytuacji na drodze.


A nie tak chyba powinno byc, prawda ?
Jesli takie rozumowanie pokutuje i jest dopuszczalne nawet dla Nas to kto ma zmienic ten wizerunek kierowcy auta ?
Jazda motocyklem to ma byc przyjemnosc i relaks a nie kombinowanie i myslenie kto Cie dzisiaj chce zabuc.
Jestesmy takimi samymi uzytkownikami jak kierowcy atua a z racji tego ze praktycznie nic nas nie chroni, jeszcze bardziej powinni oni uwazac na rozne sytuacje zwiazane z motocyklami. Auto sie wyklepie lub wstawi nowa czesc jakas, kierowca moze nawet siniaka nie miec, motocyklista zostaje odwieziony do szpitala na dlugotrwale leczenia ....
Skoro nie jezdziles ponad 20 lat nie masz wyrobionych nawykow walki o zycie i pamietasz zupelnie inne czasy, no ale ... pasja to pasja :dumny:
Teraz masz dzieci, moze juz i wnuki ....
Zabic sie jest latwo na motocyklu a juz na pewno dlugo sie leczy skutki wypadku, zwlaszcza jak sie ma 45+ ( wiem cos o tym na swoim przykladzie )
_________________
WRS OG 11
ISRA 27062
SREU 614
 
 
Wiking 



Rocznik: 1998
Wiek: 41
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 322
Skąd: Tczew
Wysłany: 2013-01-14, 11:28   

sprawdziłem wage dla ciekawosci Honda VFR 800 110KM i powiem ci prawie identyczna z 650 classic


a 2 sprawa pomykaj troche z synnem najpierw nabierzesz ogłady :D w unikach :D i jezdzie :D
_________________
NAWET BESTIA NA DNIE CZARNEGO SERCA MA UCZUCIE WSPÓŁCZUCIA I LITOŚCI
JA ICH NIE MAM WIEC NIE JESTEM BESTIA
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-01-14, 11:41   

majkelpl napisał/a:
Jestesmy takimi samymi uzytkownikami jak kierowcy atua a z racji tego ze praktycznie nic nas nie chroni, jeszcze bardziej powinni oni uwazac na rozne sytuacje zwiazane z motocyklami.

To że jesteś motocyklistą nie robi z Ciebie świętej krowy. Jeśli nie zadbasz o siebie sam, to nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. I to nie jest kwestia złośliwości czy braku wyedukowania u kierowców samochodów. Oni najczęściej nie wiedzą jak wygląda sprawa z drugiej strony, nie kojarzą, że często jesteśmy w martwym polu, że mamy dłuższą drogę hamowania itd. To TY masz zadbać o to żebyś został zauważony. To, że zaliczysz dzwona z tzw. "nie swojej winy" nie oznacza, że nie zawiniłeś. To TY wylądujesz w szpitalu a nie kierowca samochodu.

Poza tym, skoro
Cytat:
Jestesmy takimi samymi uzytkownikami jak kierowcy atua [...]

to dlaczego wymagasz aby ktoś na mnie uważał bardziej niż ja na niego? ;)
 
 
czarny_1963 


Rocznik: 2004
Wiek: 61
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 20
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-01-14, 21:10   

Witam,
widzę że zrobiłem troszkę zamieszania w temacie ale dobrze że się wypowiadacie, i piszecie o sytuacjach na drodze, każde doświadczenie opisane się przydaje.

Cytat:

Joe Rocket
To że jesteś motocyklistą nie robi z Ciebie świętej krowy. Jeśli nie zadbasz o siebie sam, to nikt inny tego za Ciebie nie zrobi.


Na drodze nie powinno być żadnych świętych krów a do nich zaliczają się nie tylko motocykliści są też i piesi i inni użytkownicy, ale największym zagrożeniem na drogach są moim zdaniem pojazdy 3,5t wzwyż a szczególnie te największe, po prostu ich skręca jak mają przyhamować i powajchować biegami, a powiem tak że jazda takim potworem to teraz sama przyjemność, sam ostatnio takim jechałem, lepiej się prowadzi niż niejedną osobówką, tyle że czuć z tyłu troszkę jak jest załadowany.
Druga sprawa to młodzi i nie doświadczeni kierowcy, moim zdaniem teraz po prostu się produkuje kierowców a nie uczy jeździć, jechałem ostatnio z takim młodym i powiem tylko tyle on potrafił jechać i wszystko ok , ale całą drogą nie spojrzał ani razu do lusterka (podstawowy błąd) jechał jakby miał klapki na oczach.

Cytat:
majkelpl
Skoro nie jezdziles ponad 20 lat nie masz wyrobionych nawykow walki o zycie i pamietasz zupelnie inne czasy, no ale ... pasja to pasja


To że nie jeździłem to nie znaczy że nie jeździłem , po prostu nie miałem motocykla ani prawka a to inna sprawa , ale w końcu stwierdziłem że jestem za stary żeby przed kimś uciekać i tłumaczyć się no i niepotrzebnie płacić, w końcu miśki też mają wypasione motocykle ostatnio , i bardzo ryzykownie się ucieka przed nimi.
Pamiętam i tamte czasy i jeżdżę w obecnych czasach i mam nawyki walki o życie, ale chciałbym sobie teraz pojeździć i czerpać przyjemność z jazdy podziwiać piękne widoki pobyć z kimś kto ma takie same potrzeby, myślę że mi się to uda , w końcu nie można inaczej myśleć.
Pozdrawiam.
 
 
majkelpl 


Model: RS1600
Rocznik: 2001
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 466
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2013-01-15, 11:40   

Joe Rocket napisał/a:

To że jesteś motocyklistą nie robi z Ciebie świętej krowy. )


Nigdzie nie napisalem o robieniu z siebie swietej krowy ! !!
Chodzi o elelemntarne zachowania takie jak lewoskrety puszek i wymuszanie, zajezdzanie i gadanie w stylu :" ja nie widzialem tego motura. To zenada bo wlasnie kierowca auta ma obowiazek patrrzec co sie dzieje na drodze i tez patrzec czy jakis motocyklista gdzies nie jedzie, ot co. A co on siweta krowa jest ;D Lusterek nie ma czy co ?? ??
No wlasnie .... zaden z nas nie jest.
Wychodza braki w edukacji i szkoleniu kierowcow puszek ale na to potrzeba czasu ...
_________________
WRS OG 11
ISRA 27062
SREU 614
 
 
bodi 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 239
Skąd: Dragoni Wrocław
Wysłany: 2013-01-20, 11:38   

PrzemekN napisał/a:
Wielkie dzieki za informacje o tym szkoleniu ;d
Skontakuj się z nimi w celu umówienia się na to szkolenie


Ja też chętnie skorzystałbym z takiej szkoły. 2 sezony jazdy Dragiem 1100 pokazały mi mniej więcej z czym sobie nie radzę. Czas najwyższy, żeby jakiś dobry fachowiec na to spojrzał swoim okiem.
Może zbierzemy większą grupę i uda się uzyskać jakąś ciekawą zniżkę :)

A z PrzemkiemN chętnie bym się spotkał, bo widzę, że dosiada motocykla, który mi ostatnio chodzi po głowie :) tylko do kwietnia trochę daleko (wcześniej będę musiał zdecydować, czy doinwestować nieco moją gwiazdę i jeśli tak zrobię, to odsunę zakup czegoś nowego).

Tak więc, PrzemekN, jak uzgodnisz jakieś terminy, to ja się dołączam :) A najlepiej gdyby zorganizowali coś w połowie drogi między Wrockiem a Zieloną :)

Pozdrawiam
 
 
Witaszek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2003
Wiek: 51
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 83
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-01-20, 14:52   

bodiniusz, Najprościej w takim razie skontaktować się e szkołą OSK High z Poznania, która takie kursy organizuje w Gostyniu, Poznaniu i Toruniu.

Jest jeszcze Szkoła Speed z Zielonej Góry...

A we Wrocławiu szkoła http://motorsfera.pl/ również organizuje takie szkolenia...

Jakby co ja będę takowe organizowal, ale najprawdopodobniej w Toruniu, cena będzie ok. 350zł, za całodniowe szkolenie teoretyczne i praktyczne z kateringiem...
_________________
FOUR WHEELS MOVE THE BODY. TWO WHEELS MOVE THE SOUL. Black Label Society
l BERSERKER
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group