YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak iskry na tylnym garze Drag Star 1100 - przyczyny ?
Autor Wiadomość
jurkiel 


Rocznik: 1999
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-01-14, 19:48   Brak iskry na tylnym garze Drag Star 1100 - przyczyny ?

Witam Serdecznie
przeszukałem archiwum ale nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi dlatego pisze

Kupiłem Drag Stara custom 1100 z 99 r ( motocykl z wybebeszoną instalacją elektryczną ) któy podobno chodził ale ja go nei słyszałem
z kolegą sprawdziliśmy miernikiem wszytko wg manuala ale brak jest iskry na tylnym cylindrze
cewki, świece , impulsator i moduł sprawdzone- czy macie jakieś pomysły na tego przyczynę ?
z góry dzięki za pomoc
 
 
izi rajder 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 280
Skąd: Mors-Gdańsk
Wysłany: 2012-01-14, 20:18   

może masz gdzieś po drodze zwarcie do masy?
 
 
jurkiel 


Rocznik: 1999
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-01-17, 09:26   

jak by było zwarcie do masy to by wywaliło bezpiecznik a te są ok
- wiem że poprzedni właściciel wymieniał alternator tylko nie wiem czy przy okazji nie ruszał impulsatora - czy z nim może byćcoś nie tak skoro na jednym garze jest iskra ?
 
 
johnypl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 982
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-01-17, 22:35   

impulsator odpada bo nie było by iskry wcale, bardziej stawiałbym na moduł zapłonowy, sprawdź czy z modułu wychodzą sygnały naprzemiennie na obie cewki
_________________
XJ900F+ Bulgot FLHRI Bagger by Ja
MOJE EX - XVS 650 Classic, FJR 1300 (FUJARA), 1300 Midnight Star
Jeżeli uważasz że czegoś nie potrafisz, pamiętaj że Arkę zbudował amator, a specjaliści Titanika :/
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
 
 
jurkiel 


Rocznik: 1999
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-01-23, 14:43   

No właśnie wygląda na to jakby nie wychodził sygnał na jedną cewke i tez myślałem ze to moduł ale podłaczyłęm swoj moduł w Dragu kumpla i miał iskre na obydwu także zgłupiałem całkowicie - POMOCY ! !!
 
 
Arcon 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 446
Skąd: WuWuzeLe
Wysłany: 2012-01-23, 15:37   

Na kole magnesowym są "wypustki", które generują sygnały na impulsatorze. Koło magnesowe może być: podmienione, źle założone, uszkodzone. Wystarczy nawet (podobno), by któraś z "wypustek" była zabrudzona. Skoro już z modułu wychodzi iskra tylko na jeden cylinder, a moduł jest dobry, to problem musi być gdzieś tam, nie widzę innych opcji.
 
 
jurkiel 


Rocznik: 1999
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-01-24, 15:43   

Dzięki Arcon - uprzedziłeś moje pytanie bo własnie sie chciałem zapytać czy na kole magnesowym jest tylko jedna wypustka dajaca impuls ( a pózniej moduł przeliczana podstawie prędkości obrotowej kiedy ma daćiskre na drugi gar ) czy jest ich więcej ?- ściagam dekiel tym bardziej że ostatnim elementem któy wymieniał poprzedni właściciel byłalternator z impulsatorem - wiec mogł coś tam namieszać - jak ktos ma fote jak to powinno wyglądać w środku i na co zwrócić uwagę będe wdczięczny

[ Dodano: 2012-01-24, 22:16 ]
no Panowie problem rozwiązany i nie uwierzycie co było powodem - za wszystko była odpowiedzialna USZCZELKA DEKLA ALTERNATORA ! !! - była ona strasznie cieniutka w porównaniu do orygianłu co spowodowało przesunięcie dekla a wraz z nim impulsatora który nie całkiem trafiał w znaki z koła magnesowego - milimetr róznicy spowodował ze iskra pojawiła sie na obydwu garach - takze problem rozwiązany - bardzo dziękuje za wszelkie cenne uwagi
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group