YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: vaaks
2011-06-30, 10:38
Konserwacja motocykla przed deszczem
Autor Wiadomość
Czyrs 


Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 40
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-08-26, 12:24   Konserwacja motocykla przed deszczem

witam drogich przyjaciół mam takie małe pytanie ..

mianowicie wczoraj zagadnoł mnie koleszka z klubu motocyklowego Knight Riders z łodzi

słyszeliscie moze takiego newsa ze chromy i elementy nadwozia można wziąśc zakonserwować zwykłym pronto do mycia mebli ??

czy czasem jak bym tak zrobił to nie spieprze czegos??

pytam bo w sumie jakos tak na chłopska pomysł wydaje sie realny

czy takie pronto moze ochronic motocykl przed deszczem ze woda bedzie spływała i nie zostawiała smug ?? ??

bardzo prosze o kemnty z waszych doswaiadczen
_________________
Jeżeli chcesz prowadzić ludzi sam musisz dokąść iść

I’m a cowboy, on a steel horse I ride
I’m wanted, wanted dead or alive, wanted, wanted dead or alive
 
 
marecki 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 910
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2009-08-26, 13:35   

Czyrs, jak nie sprawdzisz wiedział nie będziesz ;D nie sądze żeby pronto zepsuło chrom ;D pomyśl o meblach strach pomyśleć co by w domu się działo jak .................... ;D ;D ;D
_________________

 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2009-08-26, 21:31   

Pronto zostaw do mebli .....Jest masa fajnych preparatów do zabezpieczania lakierów, które także chronią chrom. Wystarczy wypad do jakiegoś marketu lub sklepu motoryzacjnego.

Dobrze zabezpieczają wszelkiego rodzaju politury do lakieru i chromu robione na bazie ... chyba nanowosków ....
Ja czymś takim zabazpieczam (kupione w Carefurze) nazywa się Politura do lakieru Autoland.
Warto przed położeniem politury zastosować pastę Pronto. Pasty pronto są do usuwania lekkich rysek z lakierów i są też specjalne pasty Pronto do chromów.

Po takiej politurce bardzo łatwo się myje moto. Praktycznie spłukanie karcherkiem miękką wodą.
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2009-08-26, 22:50   

W poście wyżej walnąłem błąd ! nie PRONTO a TEMPO .......
Tak mi się z szybkością skojarzyło ;D
 
 
Paco 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 182
Skąd: Free Star - WM
Wysłany: 2010-01-11, 10:16   

Sorry, ze odkopuje stary temat ale przyszło mi do głowy pewne pytanie ... kiedys przeczytałem pewien artykuł

http://www.motofakty.pl/a..._drag_star.html

ale przeszedłem nad nim do porządku dziennego. Z racji, że teraz mam takową gwiazdke w garażu (i ponownie na niego trafiłem) zastanawiam się czy piszą prawdę a jeśli tak to jak ma się stosowanie różnych środków ścierająco-konserwujacych chromy do faktu iż są pokryte ochronnym lakierem ?

cytat z artykułu:
"Drag Star kusi bogactwem chromów i lakieru. Jednak aby już po kilku latach ich blask nie osłabł, wszystkie chromowane elementy, w tym szprychy, felgi, osłony silnika itp. pokryte są specjalnym bezbarwnym lakierem. Podobnie układ wydechowy wykonany jest ze stali nierdzewnej osłoniętej chromowanymi ekranami."

Może ktoś z Was trafił na potwierdzenie lub zaprzeczenie tego faktu ?
_________________
Woda jest mokra, niebo niebieskie a licho nie śpi ...
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-01-11, 10:32   

Paco, jest taka powłoka.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-01-11, 10:35   

juz kiedys byla tutaj burzliwa dyskusja na ten temat i wielu pisalo ze to niemozliwe aby szprychy i kominy byly pokryte lakierem a producent uwaza ze tak jest ;D

[ Dodano: 2010-01-11, 10:36 ]
poszukaj wiec wiec w historii forum ;D
 
 
Paco 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 182
Skąd: Free Star - WM
Wysłany: 2010-01-11, 12:57   

trochę w temacie

YAMAHA Drag Star FORUM » Drag Star Ogólnie » Naprawa » Elementy nadwozia » Jak usunąć rysy na teleskopach

trochę w temacie konserwacji na zimę i jeszcze gdzieś ale nie pamiętam. Wrzuć w szukaj słowa: polerowanie, chromy, lakier
_________________
Woda jest mokra, niebo niebieskie a licho nie śpi ...
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2568
Skąd: PWL
Wysłany: 2011-04-20, 13:04   

Możecie polecić jakiś dobry środek do nabłyszczania - woskowania motocykla po/w trakcie mycia taki, aby się przy tym nie narobić. Nanoszenie ręczne za pomocą gąbki czy szmatki jest upierdliwe, czasochłonne i niestety nie do wszystkich zakamarków można dojść, np. okolice kierownicy, półek szczególnie gdy jest szyba. Zawsze po takiej robocie mam pokaleczone ręce. Jest tych środków sporo, ale nie znam ich skuteczności.
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-04-20, 13:28   

Kiedys polecano mi zeby potroaktować moto plakiem do plastików samochodowych , ale przyznam sie nie próbowałem jeszcze tego .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
darkside 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 1717
Skąd: Gdańsk/Banino
Wysłany: 2011-04-20, 14:16   

Na Shellu jest dobry szampon z woskiem jako ich wyrób. Polecam też wyroby SONAX.
Nie pamiętam nazwy, ale kupilem gdzieś w markecie wosk na mokro w sprayu ( klasyczny psikacz jak do okien ) szmatka i błyszczy jak psu *** ;)
_________________

Morsy-Damian-klik
 
 
Galder 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-20, 14:54   

Ja używam Sonax chyba do wszystkiego, bo ma sporo preparatów, od szyb, lakier, skóry, chromy. Do tego szmatki z mikrofibry i jak to wspomniał darkside błyszczy jak psu... Gorzej tylko, że trzeba się sporo ręcznie napucować, szczególnie pastą do chromów, ale efekt jest wspaniały, nawet całkiem nieźle wychodzi przepastowanie przebarwień na kominach i kolankach.
Jedyne czego nie polecam z Sonaxa to antifoga, bo gó... daje, a wręcz tylko gorzej jest.
_________________
Filozofia wymaga więcej koncentracji niż jazda motorem, ale nie jest tak bolesna przy upadku.
 
 
waldorf 


Rocznik: 2007
Wiek: 63
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 207
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-20, 14:59   

Do czyszczenia chromów używam pasty stosowanej w protetyce dentystycznej,w orginale do polerowania koronek i mostków protetycznych.Efekt zaje....ty.
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2011-04-20, 15:03   

Większość postów dotyczy czyszczenia, nabłyszczania i upiększania moto, ale .... po deszczu.
Temat był "konserwacja motocykla przed deszczem", a to moim zdaniem dopracowali już konstruktorzy i zrobiła fabryka 8)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
darkside 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 1717
Skąd: Gdańsk/Banino
Wysłany: 2011-04-20, 15:06   

waldorf napisał/a:
Do czyszczenia chromów używam pasty stosowanej w protetyce dentystycznej,w orginale do polerowania koronek i mostków protetycznych.Efekt zaje....ty.


jaka nazwa ? zreszta chyba kosmicznie drogi srodek :shock: skoro do koronek ;D
_________________

Morsy-Damian-klik
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-04-20, 15:08   

nie tak do konca Demolka . Jak zakonserwujesz przed deszczem to i moto sie tak nie u...bie jak bedziesz jechał a pozniej wystarczy tylko spłukac brud . W zasadzie do tego najbardziej sa przydatne preparaty z nanocząsteczkami . Nadaja elementom bardziej gładka powłokę co utrudnia przyczepaienie sie czasteczek brudu . Dzis chyba włanie umyje Garfielda ..... płyn karchera do mycia samochodu i myjka cisnieniowa . Miejscami potrę delkatna szczotką albą gabka pozniej do sucha irchą i po krzyku . Moze torche podpoleruje ale tylko troche ... lol
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-04-20, 16:12   

Jeżeli chodzi o samo mycie motocykla to trzeba sobie znaleźć miejsce do mycia gdzie twardość wody oscyluje w granicach zera stopni niemieckich. Ja w domu mam urządzenie zmiękczające i tym samym twardość ok. 1-2 stopnie i mycie jest przyjemnością.
Gdy próbuje umyć motocykl lub samochód wodą "prosto z ujęcia" o twardości ponad 40 stopni to mycie jest udręką. Motocykl, chromy są bardziej brudne niż przed myciem - wszystko biało szare z zaciekami. Nie wspomnę już o myciu samochodu i wyglądzie szyb samochodowych.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
waldorf 


Rocznik: 2007
Wiek: 63
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 207
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-04-20, 20:40   

Darkside,pasta to"Universal Polishing Paste" stosowana przez kolegę protetyka właśnie do koron i mostów.Nie wiem ile kosztowała bo dostałem w prezencie.
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2011-04-20, 21:14   

A ja pryskam woskiem w sprayu takim jak auta na myjni się psika. A później polerka.
_________________
Dawid Z.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group