YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana dźwięku silnika po wymianie oleju
Autor Wiadomość
Macccias 



Model: MS1300
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-05-28, 21:37   Zmiana dźwięku silnika po wymianie oleju

Wczoraj postanowiłem wymienić w swoim Dragu olej. Robiłem to po raz pierwszy, jako że Draga mam niedługo. Wszystko poszło gładko i w miarę sprawnie. Dzisiaj natomiast zauważyłęm, a raczej usłyszałem, że silnik chodzi nieco inaczej, gdy jest gorący. Jakby głośniej słychać "cykanie" zaworów u góry, gdy silnik nie jest mocno rozgrzany, dźwięk jest taki jak wcześniej. Czy to normalne? Czy świeży olej może mieć wpływ na zmianę dźwięku silnika?

Zaznaczam, że olej wlałem taki sam, jakim był zalany wcześniej, tj. Castrol 20W-40, tyle, że stary był już dość mocno przepracowany.
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2010-05-28, 23:59   

Nie przejmuj się. Zjawisko całkiem normalne. Nowy olej pracuje inaczej niż stary przepracowany. Cykanie jest jak najbardziej normalne gdy olej jest rzadszy. Może być rzadszy gdy się rozgrzeje lub gdy zalejesz pół syntetykiem zamiast mineralnym.

Zauważysz tez ze zmiana biegów następuje "inaczej" po wymianie oleju.
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2010-05-29, 09:31   

Jeżeli miałeś zalany silnik olejem mineralnym i wymieniłeś go na syntetyk lub półsyntetyk, to prawdopodobnie wypłukało ci nagar co zwiększyło luzy. Nie powinno się wymieniać oleju mineralnego na syntetyk, czy półsyntetyk.
 
 
BtS 



Rocznik: 1998
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 142
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-05-29, 09:56   

zmiana dźwięku silnika jest normalna..
raczej nie nastapiło zwiekszenie luzów zaworowych (bo i jak?) bo prostu wszystko łatwiej pracuje..
 
 
Jacek 


Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Zielonka k/W-wy
Wysłany: 2010-05-29, 10:14   

BtS napisał/a:
zmiana dźwięku silnika jest normalna..
raczej nie nastapiło zwiekszenie luzów zaworowych (bo i jak?) bo prostu wszystko łatwiej pracuje..

Nie miałem na myśli luzów zaworowych, ale luzów na podzespołach, które podczas zużwania się części wytracane są poprzez nagar.
 
 
Macccias 



Model: MS1300
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-05-29, 12:35   

Dzięki, uspokoiliście mnie. W takim razie czas pośmigać dzisiaj na Dragu, bo pogoda piękna.
 
 
Andrzej11 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1998
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-20, 22:33   

Zmiana oleju z mineralnego np.Castrol 20W-40 na półsyntetyk np. Motul 5100 10W40 nie spowoduje ŻADNEGO ! !!! wypłukiwania nagarów z silnika. Oba te oleje mają taką sama liczbe TBN = 8-8,2.Liczba TBN informuje nas o ilości środków czyszcząco-płuczących.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group