YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Yamaha FJR
Autor Wiadomość
Bemol 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 58
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 6500
Skąd: GŁ Free Star Łódź
Wysłany: 2013-10-10, 21:05   

johnypl, chyba możesz się zainteresować polityką ;p
_________________
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla ! !!


Lola 1100 V STAR SILVERADO 2004

I'm a rolling thunder, a pouring rain
I'm comin' on like a hurricane.....

http://www.youtube.com/watch?v=kmFBABd5zZU
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2013-10-10, 21:16   

johnypl napisał/a:
Fujara też coś w sobie ma
taaa......... odrobinę MOCY ;D MS może to nie skuter, ale przy tobie to czułem się jak na rowerze :beczy:
_________________
Bo droga jest celem
 
 
johnypl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 982
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-10-10, 23:01   

Bemol, aż tak źle jeszcze ze mną nie jest, żeby pchać się w to bagno. Dla mnie "POLITYK", to podgatunek człowieka, jeden przez drugiego prześcigają się, który jest większą szują i kanciarzem. Więc pozdrawiam wszystkich polityków :pokooj:
_________________
XJ900F+ Bulgot FLHRI Bagger by Ja
MOJE EX - XVS 650 Classic, FJR 1300 (FUJARA), 1300 Midnight Star
Jeżeli uważasz że czegoś nie potrafisz, pamiętaj że Arkę zbudował amator, a specjaliści Titanika :/
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2014-03-28, 13:37   

MarcinBig napisał/a:
Czekamy na opinie od Migdała i zamykamy temat chyba że ktoś jaszcze kupi FJRkę ...


Ja kupuję ;p i żeby było śmieszniej to wyboru dokonałem wyłącznie na podstawie wyglądu. Kilka lat temu chciałem sobie kupić cruisera, przeglądałem neta i najbardziej mi się spodobał DragStar Classic - kupiłem i byłem bardzo zadowolony. Teraz wymyśliłem turystyka i najbardziej mi się podoba Fujara - więc kupuję :o Ciekawe co z tego wyjdzie :nie_wiem: Muszę przyznać że nigdy nawet nie siedziałem na turystyku :hahaha:
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2014-03-28, 21:29   

Zdzich napisał/a:
(...) Ciekawe co z tego wyjdzie :nie_wiem: Muszę przyznać że nigdy nawet nie siedziałem na turystyku :hahaha:


Powiem Ci, mając "romans" z BMW RT, że turystyk to zupełnie inna bajka - inna pozycja, inne pokonywanie zakrętów, miłe niespodzianki na stacjach benzynowych, inne przyspieszenie, brak cierpnącego dupska... niby same "plusy", a jednak... czegoś brakuje... to tak, jakbyś jechał puszką od punktu "A", do punktu "B". Koniec. I wysiadasz (zsiadasz).

Nic nie wieje, nic nie hałasuje, w deszczu jesteś suchy... masz jakieś tam ABS-y, zintegrowane hamulce... wszystko bez sensu...

... a co gorsza, w nawet najbardziej zapiździałej wiosce, ostatnia stara panna nawet nie zwróci na Ciebie uwagi... :pokooj:

Turystyk ma inne osiągi. Fakt. Trzeba to przyznać. Ale... wystarczy nieco poszukać, niektóre cruisery mogą zamordować niejednego sporta, nie wspominając nawet o turystyku... (przynajmniej na starcie i początkowym dystansie)

Reasumując: warto jest "poromansować", wszystko zależy kto, czego szuka... (na mnie czeka jeszcze sport, nie próbowałem, bo boję się, że mi się spodoba ;d ).

Sprawdzaj. Szukaj. Życie mija :)
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1598
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2014-03-29, 00:17   

1janbo napisał/a:
.. a co gorsza, w nawet najbardziej zapiździałej wiosce, ostatnia stara panna nawet nie zwróci na Ciebie uwagi... :pokooj:


Janbo , to Ci się udało :hahaha: :hahaha:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
PrzemekN 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 55
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 2071
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-03-29, 06:55   

1janbo napisał/a:
Zdzich napisał/a:
(...) Ciekawe co z tego wyjdzie :nie_wiem: Muszę przyznać że nigdy nawet nie siedziałem na turystyku :hahaha:


Powiem Ci, mając "romans" z BMW RT, że turystyk to zupełnie inna bajka - inna pozycja, inne pokonywanie zakrętów, miłe niespodzianki na stacjach benzynowych, inne przyspieszenie, brak cierpnącego dupska... niby same "plusy", a jednak... czegoś brakuje... to tak, jakbyś jechał puszką od punktu "A", do punktu "B". Koniec. I wysiadasz (zsiadasz).

Nic nie wieje, nic nie hałasuje, w deszczu jesteś suchy... masz jakieś tam ABS-y, zintegrowane hamulce... wszystko bez sensu...

... a co gorsza, w nawet najbardziej zapiździałej wiosce, ostatnia stara panna nawet nie zwróci na Ciebie uwagi... :pokooj:

Turystyk ma inne osiągi. Fakt. Trzeba to przyznać. Ale... wystarczy nieco poszukać, niektóre cruisery mogą zamordować niejednego sporta, nie wspominając nawet o turystyku... (przynajmniej na starcie i początkowym dystansie)


A myślałeś o Yamaha Royal Star Venture?
Turystyk, a wygląda prawie jak cruiser ;d
_________________
Psy szczekają, karawana idzie dalej

Garaż:

MS 1900, H-D FLHTKL "Osiołek"
SREU #1022
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2014-03-29, 10:15   

Janbo! Z ta stara panną to masz w 100% rację :hahaha:
Cała reszta to rzecz gustu, a jak wiemy to się o nim nie dyskutuje ;D
Ja wiem jedno: do czasu gdy będą bawić mnie "wczasy w siodle" pozostaje
przy turystyku, potem wrócę da armatury ;D
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2014-03-31, 08:14   

PrzemekN napisał/a:


A myślałeś o Yamaha Royal Star Venture?
Turystyk, a wygląda prawie jak cruiser ;d [/quote]

Właśnie Venture mi się bardzo podobał(a) ;D
Tylko że otrzymałem informacje (nie wiem czy do końca prawdziwe) że od kilku lat ich nie produkują, a silnik jest oględnie mówiąc trochę przestarzały. Ja natomiast chciałem jeszcze spróbować jazdy na nowoczesnym turystyku. Na BMW mnie nie stać, Goldas jednak za duży, wybrałem fujarę. Bo tak jak pisał Marek życie ucieka, im dalej tym szybciej. Trzeba jeszcze czegoś innego w życiu spróbować, żeby potem nie powiedzieć że żałuję tego czego nie zrobiłem...
A co do zwracania na siebie uwagi - to macie na pewno rację. Ale na tym mi jakoś nigdy specjalnie nie zależało. Jakis taki dziwny jestem... :oops:
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
PrzemekN 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 55
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 2071
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-03-31, 10:24   

Zdzich napisał/a:
PrzemekN napisał/a:


A myślałeś o Yamaha Royal Star Venture?
Turystyk, a wygląda prawie jak cruiser ;d


Właśnie Venture mi się bardzo podobał(a) ;D
Tylko że otrzymałem informacje (nie wiem czy do końca prawdziwe) że od kilku lat ich nie produkują, a silnik jest oględnie mówiąc trochę przestarzały. [/quote]

Przed chwilą sprawdzałem na stronie starmotorcycles.com i Venture dalej jest w ofercie producenta ;d
A czy silnik jest przestarzały? :nie_wiem:
Jeżdżę Venturą trzeci sezon i powiem Ci, że Ventura daje radę. Oczywiście, wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od takiego sprzęta. Jeżeli wystarczy Ci prędkość przelotowa 140 km/h - to do tylu działa tempomat. Później sam musisz kręcić rolgazem ;d
_________________
Psy szczekają, karawana idzie dalej

Garaż:

MS 1900, H-D FLHTKL "Osiołek"
SREU #1022
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2014-03-31, 11:38   

PrzemekN napisał/a:

Przed chwilą sprawdzałem na stronie starmotorcycles.com i Venture dalej jest w ofercie producenta ;d
A czy silnik jest przestarzały? :nie_wiem:
Jeżdżę Venturą trzeci sezon i powiem Ci, że Ventura daje radę. Oczywiście, wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od takiego sprzęta. Jeżeli wystarczy Ci prędkość przelotowa 140 km/h - to do tylu działa tempomat. Później sam musisz kręcić rolgazem ;d


Trochę jestem zaskoczony - byłem przekonany że nie ma już w sprzedaży.
Co do silnika, to tak faktycznie, to się na tym nie znam. Gdzieś, coś słyszałem, ale ponieważ się nie znam, więc lepiej się nie wypowiadam.

Przyczyna jest gdzie indziej. Ventura to według mnie taki trochę ładniejszy Drag Star, przepraszam jak kogoś urażę ale to trochę ta sama bajka, tylko w troszkę innym wydaniu. A ja chciałem posamkować czegoś innego. Inny silnik, pełne owiewki, inna pozycja za kierownicą. No i ważne jest dla mnie, żeby wymagał jak najmniej obsługi, nie przepadam za pracami warsztatowymi a porządnego serwisu w okolicy nie ma.
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
Clinton 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 345
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2014-03-31, 15:31   

Ja też się przymierzam do FJRa tylko najpierw draga muszę sprzedać ;D
_________________
Pozdrawiam Clinton
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2014-03-31, 17:38   

Brałem pod uwagę FJR, po sprzedaży Draga, jednakże przy moich gabarytach Fujarka była trochę za mała i zbyt "szlifierkowa" więc kupiłem Hondę Pan European. Minimalnie cięższa oraz trochę słabsza, ale za to bardziej turystyczna no i na V-ce ;D
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
johnypl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 982
Skąd: Głogów
Wysłany: 2014-03-31, 22:19   

Trzeci sezon zaczynam z FJRką w odwodach i mogę stwierdzić że sprzęt jest OK, ale moje nawyki z jazdy cruiserem kiedyś mnie zabiją. Trzeba przestawić myślenie, że to nie jest sprzęcik do lansu, w cruiserkach przy wyprzedzaniu odkręcasz manetkę gazu i łycha do przodu ;D jak zrobiłem tak po raz pierwszy Fujarą, to najpierw zaczęła stawiać mnie na koło a potem wyrwał tak że gaci się trzymałem :shock: Wniosek z tego wyciągnąłem jeden, duuużo trzeba mieć do niej szacunku, Na trasie jest "słodka" ale zapomnij się i wyłazi z niej wredna suka ;/ ( lub kotka z petardą w dupie :hahaha: ) i to mnie w niej kręci :dumny:
_________________
XJ900F+ Bulgot FLHRI Bagger by Ja
MOJE EX - XVS 650 Classic, FJR 1300 (FUJARA), 1300 Midnight Star
Jeżeli uważasz że czegoś nie potrafisz, pamiętaj że Arkę zbudował amator, a specjaliści Titanika :/
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2014-04-01, 08:09   

johnypl napisał/a:
Trzeci sezon zaczynam z FJRką w odwodach...


Chętnie czytam obiektywne opinie o FJR, bo niby artykułów dużo w necie, ale chyba większość sponsorowana, więc i wszelkie opinie pod dyktando sponsora :nie_wiem:

[ Dodano: 2014-05-15, 12:05 ]
Nie wiem czy powinienem na forum DragStara odgrzewać ciągle temat FJR, ale trochę pojeździłem i chciałem podzielić się wrażeniami i porównać oba motory. Poprzednio jeżdziłem DragStarem 1100 Silwerado Classic, teraz jeżdżę FJR 1300 AS (Fujarą). Szczególnie zapadło mi w pamięci pytanie: "a ogarniesz taką maszynę?"
Otóż według mnie Fujarą jeździ się ŁATWIEJ!!!
Chętniej pokonuje zakręty, lepiej amortyzuje nierównosci nawierzchni zarówno z plecaczkiem jak i solo. Dynamika jest całkiem inna - wynikająca z wysokoobrotwego silnika. Problemem dla mnie jest tylko wyższe siedzenie - na Dragu opierałem całe stopy o ziemię, tutaj końce palców.
Tylko oczywiście nikt się za mną nie ogląda tak jak ogląda się za Dragami...
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-05-16, 14:25   

Ja już dojrzałem - psychicznie (finansowo jeszcze nie bardzo) do zmiany. Będzie drastycznie ale mam nadzieję fantastycznie bo z DS 650 na FJR 1300. Jakoś tak strasznie ciągnie mnie na długie asfaltowe trasy. Drag jest fantastycznym motongiem - ale tak sobie myślę, że mam jeszcze czas, żeby wrócić do cruiserów :oops:
Tak jak było z Dragiem - załatwiłem już formalności z "rodziną", dokonałem psychomanipulacji na małżonce, teraz przygotuję się do sprzedaży Gwiazdy, dozbieram gotóweczki i świat jest mój ;) Żal trochę lansu - już się przyzwyczaiłem ale droga wzywa.

A teraz poważnie. Przerobiłem wszystko co w polskim necie jest do przeczytania na temat FJR 1300 i rzeczywiście jak już ktoś z Was pisał - większość to sponsorowane artykuły. Brakuje mi trochę wypowiedzi użytkowników. Te, które czytałem rozpływają się w achach i ochach. Albo rzeczywiście ten motocykl nie ma wad albo natknąłem się na niewłaściwe fora. ;D


Ponieważ jak to zwykle w życiu bywa - budżet będzie napięty, będę szukał motonga w okolicach 2006 roku. Nie chcę automatu. Czy ktoś z naszego forum może napisać kilka zdań na co zwracać uwagę przy kupnie takiej maszyny? Nie da się ukryć, że kupując Draga - wiele opinii pomogło mi dobrze wybrać...
_________________
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2014-05-16, 14:28   

... a co z Dragiem?
 
 
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-05-16, 14:31   

Sprzedam :beczy: Niestety nie stać mnie na dwa motongi... Cholera gdybym miał choć garaż swój, to zostawiłbym go na 100%
_________________
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2014-05-16, 15:37   

... rozumię, mój Klocek ma u mnie emeryturę ... a co do "Fujary" dobry wybór aczkolwiek nie w moim stylu ...
 
 
Zdzich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2015
Wiek: 63
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 452
Skąd: Grodków
Wysłany: 2014-05-16, 16:06   

Zwróciłbym tylko uwagę iż przesiadka z DS 650 na FJR 1300 jest bardzo niebezpieczna. Ja przesiadłem sie z DS 1100 i już zdarzyło mi się dwa razy zarzucić dupą przy ruszaniu. Stojąc na światłach zamyśliłem się o "bożym świecie", zrobiło się zielone i ruszając dodałem gazu jak zwykle na DS. Mozna sobie krzywdę zrobić...
_________________
http://picasaweb.google.pl/zdzich102/
Yamaha Super Tenere
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group