YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Yamaha FJR
Autor Wiadomość
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-10-03, 16:12   

to moze nie na raz tylko po koleji . Gdzies sie ukryles , dawno cie nie widzielismy .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
krokodyl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2011-10-03, 21:02   

Marcin, też miałem taki dylemat i dlatego wybrałem Road Stara.
Jasna sprawa, że po przesiadce z DS 650, Road Star wydał mi się spełnieniem wszystkich marzeń. Jednak po przejechaniu kolejnych 5 tysięcy, okazało się, że wszystkie, "dolegliwości" i oczywiście piszę to subiektywnie, bo dla części to zalety, cruisera, nie wynikają z jego pojemności, a z jego konstrukcji. Np. bolący tyłek... Siedzisz całym ciężarem ciała na kości ogonowej i nie podpierasz się nogami - tu pojemność nic nie zmieni, itd, itp. Dlatego po wielu przemyśleniach, sprubuję teraz turystyka. Jak to nie będzie to, będę dalej szukał ;D

[ Dodano: 2011-11-10, 21:28 ]
No to wreszcie ją mam ! ! !
Przejechałem dzisiaj 70 km przy ledwie dwóch stopniach powyżej zera i niestety już po ciemku, ale już wiem, że to jest to. Dokłądnie to, o co mi chodziło ;D

1) Prawie nie wieje.
2) Silnik super elestyczny i bardzo mocny ( jak na moje odczucia i potrzeby )
3) W porównaniu do hamulców w FJR, Road Star w ogóle nie hamuje
4) Nie było warunków do jakiś mega przyspieszeń, ale czuć że można - i to bardzo
5) Spokojnie moża też jeździć tempem cruiserowym i to w zasadzie na dowolnym biegu. Tylko wskazówka obrotomierza zmienia swoją pozycję ;d
6) Do zakręcenia i złożenia się w zakręt wystarcza telepatia jeźdźca
7) Sylwetka wygodna, odprężona
8) Autoamtyczne sprzęgło to fajny patent, choć przy bardzo wolnym ruszaniu lekko szarpie. Raczej działa tuaj zero, jedynkowo - czyli albo ruszaj i jedź, albo stój i nie jedź. Super wolna jazda na półsprzęgle raczej nie jest możliwa, albo trzeba kombinować i rekompensować to umiejętnościami jeźdźca. Podczas samej jazdy zmienianie biegów łopatkami przy kierownicy, jest fajną sprawą.

Jednym słowem pierwsze wrażenia są super. O wadach napiszę jak trochę pojeżdżę i je znajdę. Póki co pełna euforia ;D
_________________
YAMAHA FJR 1300 AE
http://picasaweb.google.com/Krokodyl317
***Make peace not war, flower power***
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2012-08-28, 12:13   

krokodyl zaraz rok minie a Ty nic więcej nie dopisałeś :nie_wiem:
Skrobnij kilka słów bo ciekawość mnie zżera :|
Migdała też zaczepiałem w/w temacie i cisza :(
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2012-08-28, 21:29   

Też się przymierzam do FJRa, sprzedałem swòj i czekam na przypływ gotówki i kupię pewnie taką maszynkę,

[ Dodano: 2012-08-28, 21:33 ]
Krokodyl a ile masz wzrostu? Bo ja mam 171 cm. i nie wiem czy dostanę stopami do ziemi w czasie postoju?.
_________________
Dawid Z.
 
 
marian00 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 32
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 304
Skąd: Wólka Kosowska
Wysłany: 2012-08-28, 22:24   

Dawid Z. napisał/a:


[ Dodano: 2012-08-28, 21:33 ]
Krokodyl a ile masz wzrostu? Bo ja mam 171 cm. i nie wiem czy dostanę stopami do ziemi w czasie postoju?.




Na pewno nie! Ja mam 177 i nie dałem rady postawic obu całych stóp :(
 
 
krokodyl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2012-08-28, 22:51   

Arcon - właśnie zaglądam. ;d Dostałem info na maila, że ktoś posta napisał w temacie FJR.

Odpowiadając na pytania. Mam bardzo fajny sezon. Byłem moto na Kaszubach, na Węgrzech, w Bieszczadach, w Wenecji, a po drodze do niej w Alpach i w Dolomitach. Niebawm jadę na małe motospotkanko do Wielkopolski.

Motor, jest super. A co do wzrostu, to mam 178 cm.z tendencją do kurczenie się i nie mam żadnych kłopotów z dostniem nogami do ziemi, ale gdybym miał to można siedzenie kierowcy opuścić o kilka centymetrów ( nie pamiętam dokładnie ile :nie_wiem: ) przekładając specjalną palstikową podkładkę pod siedzeniem.

Na forum już nie zaglądam, bo znudziły mi się już te DSowe podjazdy jeden pod drugiego i wojenki walczących księstw. Co raz mniej widziałem tu pasji i jeżdżenia, a co raz więcej knowań. No więc jeżdżę sobie, i czuję się świetnie bez DS tygielka.

Pozdrowienia. Trzymajcie się ;d
_________________
YAMAHA FJR 1300 AE
http://picasaweb.google.com/Krokodyl317
***Make peace not war, flower power***
 
 
siemion 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Wiek: 49
Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 442
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-08-28, 22:55   

Krokodyl to wkońcu jak jest?:

Cytat:
Arcon - właśnie zaglądam.


Cytat:
Na forum już nie zaglądam


Zaglądasz czy nie zaglądasz :) ?

pozdrawiam
_________________
Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia...
 
 
krokodyl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2012-08-28, 23:01   

Jakbyśmy mieli tak precyzyjny język jak angielski, to bym napisał, że zaglądam z końcówką "ing", generanie nie zaglądam, z wyżej opisanych powodów ;p
_________________
YAMAHA FJR 1300 AE
http://picasaweb.google.com/Krokodyl317
***Make peace not war, flower power***
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2012-08-28, 23:07   

Krokodyl gratuluje wyboru motoru , ja udeżyłem w enduro turystyczne czyli małego V-stroma i odnoszę wrazenie ze większość motocykli jeździ lepiej niz Dragi . I DS tygielkiem tez sie zgadzam .

weź jeszcze przykład z Krokodyla
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
Ostatnio zmieniony przez witek1965 2012-08-29, 07:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2012-08-29, 07:12   

kostass krokodyl chłopaki to nie ten temat żeby bić pianę !

Miało być o FJR a nie o przedszkolu :cry:

krokodyl napisz coś więcej o wrażeniach z jazdy - jak tam z mocą ? jak w zakrętach ?

spalanie ? inne ? No podziel się trochę chłopie, a nie zaraz biorę zabawki i jadę do wilkopolski :shock:

W tym temacie nie trzeba uprawiać polityki tu mamy dzielić się wrażeniami z jazdy ;D
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-08-29, 07:21   

Proponuje wrócić do tematu :evil:
 
 
krokodyl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2012-08-29, 21:57   

Trochę Marsinus maruda jesteś :) Masz w necie z 15 testów i porównań FJR... Nie bardzo wiem, czego oczekujesz, że napiszę, ale ok. Opiszę po krótce wrażenia po 10 tys mil, bo tyle zrobiłem.

Motocykl jest po pierwsze bardzo stabilny. W zakręcie trzyma się jak na szynach. Zero uczucia pływania w zakręcie, jak to mają cruisery. Jest też stabilny podczas jazdy na wprost. Nie wężykuje nawet powyżej 200. Zapakowany w kufry boczne, topcase, torbę na bak i z żoną z tyłu, bez problemu mogłem trzymać 160 - 180 na autostradzie. Na alpejskich przełęczach w takiej samej konfiguracji, motocykl sprawnie przyspieszał pod górkę. Oczywiście jest różnica, czy jadę solo, czy z plecakiem, ale nie jest to jakoś bardzo odczuwalne w jeżdzie turystycznej. Moto ma regulację wysokośći szyby przedniej, ale używam tego w zasadzie do długich przelotów autostradą, kiedy chcę zachować wygodną, wyprostowaną sylwetkę. Ja mam wesrję z automamtycznym sprzęgłem i jest to bardzo fajna rzecz, choć ma swoje minusy. Zalety są takie, że jest to wygodne, bo można zmieniać biegi łopatkami przy kierownicy, a po drugie biegi zmiania się bardzo szybko. Przy wyprzedzaniu super. Kłopoty są takie, że nie da się zrobić np przegazówki w korku, bo muszę stanąć, żeby wrzucić luz i czasem jak szybko wrzucę luz i od razu potem bieg, to skrzynia zawiesi się pomiędzy przełożeniami. Trzeba wtedy lekko bujnąć motorem i przechodzi. Kilka razy dosłowanie tak miałem. Zdecydowanie jednak, autoamtyczne sprzęgło jest dla turysty dobrą propozycją. Ja jestem zadowolony z wyboru, ale prawda jest taka, jak Kostass pisze. Większość motocykli ma lepsze właściwości jezdne niż cruisery... FJR jest natomiast próbą połączenia motocykla sportowego z turystycznym i jest to udana kompozycja. Jak zdejmę boczne kufry, to mam w miarę wąski motocykl na dojazdy do miasta. Zajebiście sprawny i szybki. Można pogonić kota chłopakom na 600=tkach :-). Jak go objuczę, to dzienne przeloty powyżej 700 km nie stanowią problemu. Żona też mi w trasie nie narzekałą na brak wygód. Czsem jedynie na ułańską fantazję kierowcy - to oczywiście z jej punktu widzenia. Sam motor ma duży moment obrotowy, więc spokojnie da się jeździć na niskich obrotach w sytlu cruiserowym... Tyle chyba w skrócie.

Ps. Widzę Marcin, że teraz Ty grozisz paluszkiem :roll: Uważaj, bo zauważyłem, że sporo modów starciło szacunek sfory, ale jasna sprawa, porządek musi być. Nie mamy w końcu przed sobą żadnych tajemnic i kochami się jak dwa zajączki. Taki program w TV widziałem :hahaha:

Bez urazy BIG, to nic osobistego - śmieję się z lekkim sarkazmem, ale przyjacielsko. Trzmajcie się. Już nie będę pisał o FJRce. Wszystko napisałem ;D
_________________
YAMAHA FJR 1300 AE
http://picasaweb.google.com/Krokodyl317
***Make peace not war, flower power***
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2012-08-30, 07:17   

Nooo i to jest dla mnie opis użytkownika ;D Dzięki wielkie :uklon3:

krokodyl napisał/a:
Trochę Marsinus maruda jesteś :) Masz w necie z 15 testów i porównań FJR


Tylko zależy kto jaki sponsoruje ;D a i czasem ma się wrażenie że piszący je nawet nie siedzieli na FJR tylko przeczytali inny opis. :nie_wiem:
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2012-08-31, 08:18   

Czekamy na opinie od Migdała i zamykamy temat chyba że ktoś jaszcze kupi FJRkę ...
 
 
Clinton 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 345
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2013-10-08, 14:25   

Coś kurka Migdał się nie odzywa :roll:
_________________
Pozdrawiam Clinton
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-09, 10:44   

No pewnie, że się nie odzywa, wszak sezon w pełni a fujara daje tyle radości, że chłop czasu na pisanie nie ma.... ;D
_________________

Ostatnio zmieniony przez MarcinBig 2013-10-09, 15:54, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2013-10-09, 14:57   

A któremu facetowi fujara nie sprawia radości ?

Chyba tylko trans... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
 
Clinton 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 345
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2013-10-09, 15:14   

MarcinBig napisał/a:
A któremu facetowi fujara nie sprawia radości ?

Chyba tylko trans... :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Masz na myśli trans....alpy :hahaha:
_________________
Pozdrawiam Clinton
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-10, 15:03   

No i jak zwykle - cycki, dupa i jeszcze fujara.... ;p
_________________

 
 
johnypl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 982
Skąd: Głogów
Wysłany: 2013-10-10, 21:04   

No to, ja wam to powiem, nasze hydrauliki są OK, ale Fujara też coś w sobie ma. Chociaż dla mnie każde 2oo jest OK ;D
_________________
XJ900F+ Bulgot FLHRI Bagger by Ja
MOJE EX - XVS 650 Classic, FJR 1300 (FUJARA), 1300 Midnight Star
Jeżeli uważasz że czegoś nie potrafisz, pamiętaj że Arkę zbudował amator, a specjaliści Titanika :/
http://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group