YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrotna kolumna ze ślubu Kamyków
Autor Wiadomość
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2011-07-20, 10:51   

Do stacji benzynowej było +/- dobrze.

Potem się wszystko stopniowe rozpiździło.

Najpierw zostawiliście Moondka. Po prostu wszyscy pojechali sobie. Nikt nie spojrzał że facet walczy z ciuchem stojąc obok motocykla...

We trzy maszyny dogoniliśmy potem kolumnę przed wjazdem na 7-kę, choć chwilę to zajęło, a końcówka dojazdu udana była dzięki pomocy (chyba) Zoltana (jak dobrze zauważyłem), który przytrzymał autokar, tak żebyśmy się wszyscy przebili.


A na 7-ce ... hmm ja mam 1700 więc takie prędkości to drobiazg, ale było szybko. I koleiny było czuć.


Ogólnie problem dotyczy organizacji jazdy - braku wyznaczonego oficjalnie zamykającego, który pilnuje aby wszyscy byli gdzie powinni oraz sygnalizuje do przodu sytuacje takie jak - pojazd uprzywilejowany, zjazd do prawej umożliwiający wyprzedzanie kolumny przez inne pojazdy. Na przykład na Mazowszu mamy Aks'a, który doskonale wie po co jedzie na końcu grupy.



Dodatkowo przypadku tak długiej kolumny powinny zostać wyznaczone również osoby w środku (Middle Road Capitan) dbające o ciągłość kolumny, komunikację między przodem a końcem grupy.

Warto pewnie zajrzeć do linka który Dżem wrzucał na forum przy okazji Zaniemyśla http://www.sunsethog.com/groupRiding.html


Lubimy luz i spontan ale mam wrażenie, że takie sytuacje wymagają jednak większego przygotowania i organizacji.



Co do lusterek... hmm... To że dla części z nas lusterka to tylko dodatkowa porcja chromu na motocyklu widać już było podczas przejazdu z Parą Królewską z USC do sali weselnej. Parę razy kolumna po prostu odjechała, nie wiedząc że zgubiła resztę grupy... i samochód nowożeńców :shock:


Po prostu nie ma co mędrkować, czy się tłumaczyć, trzeba wyciągnąć wnioski i przy kolejnej okazji wykluczyć ostatnie niedociągnięcia.

I tak będę z Wami jeździć :pokooj:
_________________
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2011-07-20, 10:56   

Nie wiem jak zaczac, zeby nikogo nie wkur...ic ;D ale nie bylo mnie tam, natomiast podczas zlotu w Tresnej, Jankesi wzorcowo podzieli wszystkich na 10 motocyklowe kolumny, ktore poruszały sie samodzielnie, zachowujac miedzy soba odstep dla puszek. Kazda taka kolumne prowadzil Jankes w odblaskowej kamizelce :dumny:

Kolumna z Żywca - foto z albumu LECHA.JPG
Plik ściągnięto 402 raz(y) 117.8 KB

_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-07-20, 12:23   

Ja tez jezdziłem w roznch kolumnach , mnijeszych wiekszych i calkiem małych . Wiele kwestii było poruszanych ale nie poruszono tematu motocykli . Wiadomo ze 650 jezdzi inaczej niz 1100 a 1100 inaczej niz 1900 . Kiedy miałem draga 650 to jazda w kolumnie zapiera....jacych kolegów była niemozliwa . Wiec jak było za szybko to grzecznie zjezdzałem na bok i jak ktos był jeszcze za mna to mnie wyprzedzał a ja dalej jechalem na miare swoich umiejtnosci i mozliwosci motocykla i w d.... miałem kolumne i debila prowadzacego który potrafił zapie....ac po 160 .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2011-07-20, 12:41   

Posumowanie - prowadzący jedzie max 70 km i wytedy reszta zdąży :D
_________________



Moderator na emeryturze, życie jest piękne

 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2011-07-20, 13:12   

patrząc na to co się stało na Kamykowie, na zlocie wrześniowym też pojedziemy w trzech grupach Ale oczywiście, automatycznie sami organizatorzy nie obstawią wszystkich skrzyżowan, czyli pomoc forumowiczów będzie bezcenna :D Zasada prosta osmiu dostaje żółte kamizelki ustawia się z przodu, Dragon prowadzi i nie blokuje, reszta co blokuje zostaje na końcu kolumny.
_________________



Moderator na emeryturze, życie jest piękne

Ostatnio zmieniony przez WADERA 2011-07-20, 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2011-07-20, 13:56   

Tak na marginesie dodam, i przypomnę dla tych co byli w Zaniemyślu, że podczas kolumnady ekspersówką zdecydowanie lepiej jest jechać lewym pasem. Przypomnijcie sobie jak puszkarscy desperaci (co zapierdzielali licząc że nas wyprzedzą) w końcu przebijali się przez nas z lewego pasa by dostać się na skrajny prawy - dla zjeżdżających z drogi.
Diaboliczna (z tego co pamiętam) musiała po heblach ostro dać, by dzwona z takim palantem nie mieć.
_________________


AB Rh+
 
 
majkelpl 


Model: RS1600
Rocznik: 2001
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 466
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2011-07-20, 13:59   

WADERA napisał/a:
Posumowanie - prowadzący jedzie max 70 km i wytedy reszta zdąży :D


Podsumowanie: nie jedziemy kolumna 60 lub wiecej motocykli ;D
Nie zapierdalamy jak potepiency bo .... czeka na nas kapusniak :evil: :x :oops:
Nie jest wstydem przed wyruszeniem zrobic spotkanie i ustalic : kto prowadzi, kto zamyka kolumne, kto blokuje skrzyzowania a tym bardziej ..... ubrac "wybrancow" w kamizelki.
I odemnie dwa slowa ..... dlatego nie lubie jezdzic w grupach powyzej 6 motocykli bo sie robi rzeznia :roll:
I jak ktos napisal, skoro jest Was na roznych wyjazdach coraz wiecej, łacznosc radiowa miedzy prowadzacym a zamykajacym jest juz koniecznoscia.
_________________
WRS OG 11
ISRA 27062
SREU 614
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-07-20, 14:04   

a moze potrenujemy zeby tak jezdzic w kolumnnie http://moto.gadu-gadu.pl/...-rajd-szalencow lol
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
Damian 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 182
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2011-07-20, 16:37   

Ja bym potraktował ten cały powrót ze ślubu jako przypadek ( co prawda nie mogący się powtórzyć). Przecież jadąc w tamtą stronę było ok i było więcej motocykli. Co do zostawiania kogokolwiek na miejscu to przez burdel jaki powstał gdy parę małych grupek ruszyła w cztery strony świata i w końcu nie było wiadomo co i jak ( gdybyśmy wszyscy wystartowali z jakiegoś większego parkingu to nie byłoby zamieszania - niestety nie było nam dane). Prędkość rzeczywiście momentami była spora a nawet niebezpieczna, więc kierując się zasadą : im większa prędkość w kolumnie tym większe odstępy pomiędzy motocyklami mogło się wszystko pochrzanić.
_________________
Yamaha V-Star 650 Classic 2007
 
 
ANDY-JR 


Model: BĘDZIE
Wiek: 53
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 32
Skąd: JANKES
Wysłany: 2011-07-20, 18:37   

KROTOM - o co Ci chodzi ?? ???
Jechałem sobie spokojnie z porzodu ( 90 - 100 km ) i jak ktoś nie rozumie że z tyłu kolumna goni i się boi to jedzie z przodu i TYLE ! !!!
Jechałem z przodu i nikt nikomu nie zabraniał jechać obok.
A jak jedziesz z tyłu kolumny to albo gonisz, albo sobie jedziesz swoim rytmem tak jak chcesz, lubisz, potrafisz.

Tak że nie krytykuj innych bo każdy jechał tam gdzie chciał, numeru w kolumnie nikt nie przydzielał. A jak skoro piszesz że ktoś z Tobą jeżdzi to ............... chyba wie jakie są przędkości w kolumnie.
_________________
ANDY-JR
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2011-07-20, 19:04   

Cytat:

Tak że nie krytykuj innych bo każdy jechał tam gdzie chciał, numeru w kolumnie nikt nie przydzielał


Sorry kolego ale głupoty gadasz żeby nie powiedzieć dosadniej.

Każdy jechał tam gdzie wyszło, nikt do końca nie wiedział ile jedzie motocykli, kto został, kto pojechał do Malborka na wyżerkę itd itp.


To była prowizora i koniec.
_________________
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-07-20, 19:49   

patryk_c, podobnie jak
Cytat:
Jechałem sobie spokojnie z porzodu ( 90 - 100 km )


w przypadku kolumny kilkudziesięciu motocykli to masakra jakaś i brak wyobraźni. Po kilku km, po prostu odłączyłbym od takiej kolumny. Zasada jest prosta : albo nudna jazda w kolumnie, albo zapierdalanie. Zapierdalanie to na solo albo w kilka motocykli.
ANDY-JR napisał/a:
A jak jedziesz z tyłu kolumny to albo gonisz, albo sobie jedziesz swoim rytmem tak jak chcesz, lubisz, potrafisz.


czyli innymi słowy, albo dajesz rade albo wypierdalaj. :brawo: zajebiste podejście.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
aks 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 326
Skąd: Warszawa/Rzeszów
Wysłany: 2011-07-20, 23:46   

A ja zacznę tak... mnie tam nie było ale... ;D

A teraz na poważnie, znowu nie mogę się nadziwić jak to lubicie sobie udowadniać wyższość świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi. Chyba nie macie co robić i po prostu bijecie pianę.

A tu nie ma co gadać bo prawda jest taka że za CAŁĄ kolumnę odpowiada prowadzący i nie ważne jak ona jest długa. Jeżeli podejmuje się prowadzenia to powinien wiedzieć za co sie łapie i jaka spoczywa nad nim odpowiedzialność. A prowadzenie 16 motocykli nie jest łatwe, nie mówiąc o 50.
A jeżeli prowadzący po tak ruchliwej drodze jak DK7 jechał z prędkością 90 km/h to .... pozostawię bez komentarza...

ps. możecie usunąć mój post, bo mnie tam nie było...
 
 
Clinton 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 56
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 345
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2011-07-21, 10:58   

Byłem jak na razie na 2 zlotach - w Anisowie i na Grunwaldzie przy czym na grunwald dotarłem po slubie Kamyków razem z resztą grupy. Generalnie jechałem gdzieś pod koniec kolumny i z tego co pamiętam to rzeczywiście po wjeździe na 7 trzeba było mocniej odkręcić ale nie aż 130. Potem wurównało się na ok 100 km/h. Nie wiem jak jechał początek ale Krotom słusznie zauważył, że "błąkała" się za mani karetka i jakiś policyjny, cywilny fiat. Natomiast dorzucę 3 grosze do do prowadzenia kolumny do i z Zamościa. Co do wyjazu do Zamościa decyzja miała zapaść o 11. Jak przyszliśmy za 5 11 to się okazało, że wyjazd jest o 11 już duża część ekipy jest gotowa i odjeżdża. Więc w te pędy za nimi i musieliśmy gonić początek grupy która sobie już wcześniej pojechała. Żadnego zorganizowanego wyjazdu, podziału na mniejsze grupy itd. Z powrotem było jeszcze gorzej. Po wspólnym zdjęciu na schodach poszliśmy w stronę maszyn. Zbierało się na fest ulewę, więc zaczeliśmy ubierać ortaliony. Nie zdążyłem się porządnie podopinać a grupy już nie było. Zostałem ja i jeszcze ktoś - nie wiem kto to. Jak wyjechaliśmy z rynku na ulicę po grupie nie było śladu, nawet nie wiedzieliśmy w którą stronę jechać (gdzie zamykający :evil: ). Po drodze gubiliśmy się kilka razy. W końcu udało się dojechać dzięki życzliwości miejscowych, którzy dokładnie objaśniali jak jechać. Także dwie imprezy i dwa razy skucha ! Widać jeszcze dużo mamy do dopracowania
_________________
Pozdrawiam Clinton
 
 
WADERA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 58
Dołączyła: 04 Mar 2009
Posty: 3449
Skąd: Jankeska/Wrocław
Wysłany: 2011-07-21, 11:31   

No Clinton juz niedługo nasz zlot, jest nad czym pracować
_________________



Moderator na emeryturze, życie jest piękne

 
 
darkside 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 1717
Skąd: Gdańsk/Banino
Wysłany: 2011-07-21, 13:06   

Te 130 było podane w milach :hahaha:
_________________

Morsy-Damian-klik
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-07-21, 13:22   

...nie wiem co było "u Kamyków" ale jak sobie przypomne przejazd z kościoła do Gniezna wiosna to jestem pod wrazniem . Przejazd kolumny odbył sie bez najmnijeszych problemów , a motorów chyba było wiecej niz w trakcie wspomnianaego przejazdu . Czyli jednak mozna.
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
WS
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-21, 13:28   

kostass napisał/a:
...nie wiem co było "u Kamyków" ale jak sobie przypomne przejazd z kościoła do Gniezna wiosna to jestem pod wrazniem . Przejazd kolumny odbył sie bez najmnijeszych problemów , a motorów chyba było wiecej niz w trakcie wspomnianaego przejazdu . Czyli jednak mozna.

Tam równiez mnie nie było ale tym razem się zgadzam.
I za krytyke znowu zostanę wrzucony do Kosza w myśl demokratycznej zasady tego forum Ci co nie byli nie mają prawa do wypowiedzi
Dodać następny pkt regulaminu forum!!!
 
 
majkelpl 


Model: RS1600
Rocznik: 2001
Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 466
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 2011-07-21, 13:52   

aks napisał/a:
A ja zacznę tak... mnie tam nie było ale... ;D

ps. możecie usunąć mój post, bo mnie tam nie było...


Oj grabisz sobie, grabisz ;D :nie_wiem: :poddajesie:
_________________
WRS OG 11
ISRA 27062
SREU 614
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2011-07-21, 14:13   

krotom, ma racje było szybko nawet bardzo.Zamykałem pierwszą grupę i kilka razy musiałem nieźle przyspieszyć by dogonić ,bo cały czas odchodzili mi.Motocykl nie duży , bo tylko 650 i to z żonką tak więc trzeba było go kręcić .Średnią prędkością którą miałem to było ok.100 - 110 km/h(w połowie :shock: ) za mną na pewno lecieli szybciej.Ale i tak raz odpuściłem i by dogonić to i 130 poleciałem.Tak na prawdę to nie wiedziałem czy gonić czy odpuścić :nie_wiem: . Staram się zawsze być z przodu i teraz uznałem ,że w środku powinno być ok.Teraz dzięki krotom -owi będę wiedział ,że należy odpuścić by przód zobaczył ,że za szybko śmigamy i zwolni. Jak dla mnie nauczka na przyszłość. Całe szczęście , że lekcja zakończyła się cało i zdrowo.W Gnieźnie było wzorowo tutaj w drodze powrotnej mniej.Ale i tak niezapomniane wrażenie zobaczyć tyle maszyn w locie i to z naszego forum.
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group