YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty wypadków drogowych
Autor Wiadomość
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2010-10-13, 07:47   Koszty wypadków drogowych

Ktoś się w końcu obudził i policzył ile kosztuje kasę państwa każda ofiara wypadku drogowego. Wiadomo, że wartość życia jest nie do przełożenia na żadne pieniądze, ale może rachunki dotrą w końcu do tych tępych urzędniczych mózgóf i zaczną budować porządne drogi.
http://wiadomosci.wp.pl/k...mosc_prasa.html
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-10-13, 09:20   

nie dalej jak wczoraj, po tragicznym wypadku jaki miał miejsce w kraju w wyniku, którego ginęło 18 osób http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html w TV zrobiła sie burza. Tacy eksperci jak szofer Wisławski stwierdzili, że drogi to tylko 5% przyczyn wypadków, reszta to wina kierowców, braku wyobraźni etc, etc
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-10-13, 11:15   

Te wyliczenia to takie sranie miedzy banie o tym ile stracilo panstwo bo ktos mogl zyc i by przynosil zyski, ja tez moge obliczyc i zarzadac odszdodowania od panstwa ze 30 lat temu moja nauczycielka poszla na maciezynski a szkola nie zalatwila dobrego zasteptwa i w wyniku tego napisalem wypracowanie klasowe na 2 i zamiast byc dzis szefem Orlenu jestem robolem wiec stracilem wiele milionow zlotych.
Prawda jest taka ze na drogi trzeba wydac prawdziwa kase a jej nie ma, ostatni rok to powodzie,ktore wyczyscily kase panswa a przyszlosc nie wyglada lepiej ZUS oglasza ze zbankrutuje, bo jest niz demograficzny,dlug publiczny rosnie i trzeba ciac koszty.
Obawiam sie ze wojt gminy zamiast latac dziury ktore i tak zawsze byly i ludzie jakos zyli wyda kase na remont szkoly, pomoc dla powodzian czy naprawe walu.
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2010-10-13, 14:41   

Tez uważam że stan dróg to zaledwie niewielki procent powodów wypadków. Przecież wczorajsza katastrofa wydarzyła sie na bardzo dobrej drodze. Jechaliśmy nią 2 tygodnie temu wracając z Borek na motocyklach. :?

Powodem większości wypadków są idioci za kierownicą. Co tu dużo pisać niska kultura osobista społeczeństwa przekłada się wprost na liczbę wypadków i na ich gwałtowność.
Należy edukować społeczeństwo w całokształcie (nie tylko w przepisach ruchu drogowego). Da to efekty w postaci choćby częściowego ucywilizowania tej watahy drogowych wariatów. :x

Trudno jednak to zrobić gdy w państwowej szkole przez wiele lat nasze dzieci zamiast zachowań w ruchu drogowym uczą się o niekopalnym poczęciu. :|
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
  Wysłany: 2010-10-13, 19:06   

Ziółek napisał/a:
Trudno jednak to zrobić gdy w państwowej szkole przez wiele lat nasze dzieci zamiast zachowań w ruchu drogowym uczą się o niekopalnym poczęciu. :|

Nie no Ziółek to Ci już ekskomuniką grozi :evil: Zwłaszcza to niekopalne :hahaha:
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-10-13, 19:08   

Ziółek napisał/a:
Należy edukować społeczeństwo w całokształcie (nie tylko w przepisach ruchu drogowego)


jak na razie WORD-y konsekwentnie wymagają kompletnych bzdetów aby zdac ekzamin, trzeba umieć wszystko, tylko nie jeździć. Jeszcze nie tak dawno egzaminator wyjmował linijkę i mierzył odległość koła od linii koperty, czy krawężnika. Parkowanie to podstawa.

Ziółek napisał/a:
Tez uważam że stan dróg to zaledwie niewielki procent powodów wypadków.



Oczywiście masz racje. Wszak nie ma bezpośredniej przyczyny w fatalnej jakości drodze. Koła nie odpadają przecież, ale jak drogą krajową jedzie ciągnik rolniczy, lub kombajn, to człeka krew zalewa jak musi się ciągnąć za nim. Nie byłoby wyprzedzania na trzeciego, jakby były drogi wielopasmowe, to chyba proste i logiczne.
Moim zdaniem szkolenie od podstaw, wpajanie zasad musi iśc w parze z poprawą warunków jazdy.
Słynna już formuła "kierowca nie dostosował prędkości do warunków jazdy" zaczyna trącić myszką. Jak ktoś jedzie setka po krajówce to pirat, a czy ten sam pirat będzie piratem jak ta krajówka będzie miała dwa pasy ruchu w jedną stronę i pas awaryjny dodatkowo ?
Samochodów przybywa w zastraszającym tempie. jakoś nie zauważyłem aby przybywało dróg. Daleko mam do stolicy, tam ze względów oczywistych się inwestuje i jakoś to leci, ale przyjedź do nas. Zapraszam na przejażdżkę przez Wrocław w okolicach 14 h. z jednej strony na drugą. Wierz mi trudno zachować nerwy na wodzy i kulturę. Przejazd kilku kilometrów zajmuje całe godziny. Wjazd do Głogowa -krajowa 12 od strony Leszna. Korki czasami wielokilometrowe. W okresie letnim i w niedziele pod wieczór to już jest farsa.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
maniek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 556
Skąd: Kotla
Wysłany: 2010-10-13, 19:17   

Równie dobrze można dyskutować o kosztach utrzymania państwa a urzędom zawsze będzie mało łatwiej postawić znak że droga nierówna niż ją wyrównać ;D :acdc:
_________________
Do szczęścia człowiekowi niezbędny jest motocykl ;-]
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2010-10-13, 19:38   

Ja jednak uważam że głównie to siedzi w nas samych. Słowiańska natura. Niepokorna, czasem głupio odważna lub nawet szaleńcza.
Na drodze przynosi takie rezultaty jak widać. :?
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-10-13, 20:04   

Ziółek, nie wszystko trzeba zaraz zwalać na nasza niepokorna naturę.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-10-13, 20:07   

witek1965, Ale na głupotę, brawurę wiarę w nie omylność, chamstwo i brak wyobraźni już tak.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2010-10-13, 21:27   

Widze temat zrobił się gorący. Ja sądzę, że problem jest złożony i wszyscy z nas mają rację. Jedna sprawa to to, że często jest za dużo ułańskiej fantazji i bezmyślności w naszym zachowaniu na drogach, druga sprawa to postęp technologiczny, który się miał czelność rozwinąć pozwolić żeby samochody jeździły szybciej niż 70 - 80 na godzinę, no i szalejący postęp gospodarczy i oszołamiające bogacenie się obywateli, które skutkuje tym że kupują oni pojazdy które rozwijają mordercze prędkości. A infrastruktura jest taka jak była 30 lat temu, ale realia mamy XXI wieczne no i niestety to nie współgra. A skutek tego dysonansu to ponad 4tysiące trupów rocznie na drogach. Nie jesteśmy wstanie nadrobić kilkudziesięcioletniej przepaści kiedy co kilka lat wybieramy nową ekipę, która musi się nachapać i często dla zasady wstrzymuje albo odwraca to co uchwalili jej poprzednicy. No a jeszcze po drodze wszyscy inni muszą nakraść swoje. Coś na zasadzie budowy stadionu na ukrainie -była taka anegdota, że dostali dofinansowanie w wysokości kilkudziesięciu milinów chyba euro co powinno im wystarczyć na budowę praktycznie całego stadionu po zbudowaniu fundamentów okazało się że kasy już nie ma bo wszystko poszło na lewizny i łapówki. I u nas podobnie, w dzień sypią kruszywo a w nocy je wywożą i kasa się kręci.
A ktoś kurwa ma czelność się oburzać, że polska to dziki kraj.
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-10-13, 21:30   

jaro napisał/a:
witek1965, Ale na głupotę, brawurę wiarę w nie omylność, chamstwo i brak wyobraźni już tak.


Na to lekarstwa nie ma, ale czy to sa nasze cechy narodowe, czy cechy słowiańskie ? nie sądzę, przynajmniej ja się pod tym nie podpisuję.

[ Dodano: 2010-10-13, 21:32 ]
MARSINUS, Lepiej nie mogłeś tego ująć.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-10-13, 21:43   

witek1965 napisał/a:
jak na razie WORD-y konsekwentnie wymagają kompletnych bzdetów aby zdac ekzamin,... Parkowanie to podstawa.


Parkowanie to nie bzdet. Przez niedouczonego "parkmistrza" sprzed marketu na sobotę mam wyłączone auto z użycia i 150 zetów w plecy.
Dobrze, że był tylko niedouczony, bo gdyby go całkiem nie uczyli ... :nie_wiem: :shock:
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-10-13, 22:11   

Demolka, a słyszałeś żeby podczas parkowania ktoś zginął ?
Tu chodzi o odpowiednie rozłożenie akcentów...
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-10-14, 10:02   

Czlowiek sie do wszystkiego przyzwyczaja i nie widzi tego, ja bedac w wakacje w polsce samochodem bylem w szoku dziura na dziurze a miedzy nimi koleiny przez pierwsze km nie wiedzialem jak jechac ;D
Bedac 5 lat w hiszpani udalo mi sie raz wjechac w dziure szwedajac sie bo okolicach zapomnianych przez boga na drodze IV kat.
Uwazam ze polskie drogi to zyla zlota dla mechanikow, policjantow i drogowcow ktorzy ciagle maja robote.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group