YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: krotom
2011-07-20, 07:25
Kradzież tablicy rejestracyjnej - i co dalej?
Autor Wiadomość
amator 


Model: PLECACZEK
Wiek: 113
Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 589
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-06, 12:37   Kradzież tablicy rejestracyjnej - i co dalej?

Kradzież tablicy rejestracyjnej - i co dalej? :ryczy:
Od 1 lipca do dnia dzisiejszego 9 moich znajomych straciło tablicę rejestracyjną.
Czy to jest nowa moda na kradzież tablic ?
Ale nie to jest głównym pytaniem.
Tracę tablicę i co dalej muszę robić?
Co mówi nasze prawo?
Czy można jeździć motorem z tablicą zrobioną własnoręcznie np karton i napisane nr?
Czekam na Wasze wypowiedzi.
 
 
vaaks 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2017
Wiek: 74
Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 2568
Skąd: PWL
Wysłany: 2010-08-06, 12:44   

amator,
1. Zgłaszasz to na Policji
2. Z bumagą którą dostajesz od nich idziesz do wydz. komunikacji i wyrabiasz nowe tablice.
_________________
Młodość przychodzi z wiekiem. S. Tym
Robią nam tak dobrze, że dobrze nam tak.
Był:
DS 650
DS 1100
Honda Varadero 1000
Jest: Suzuki DL 650
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2010-08-06, 12:47   

Jak najszybcej zgloś na Policję i do Wydzialu Komunikacji. Módl się żeby w tym czasie ktoś nie zatankowal i nie odjechal ze stacji, nie zaplaciwszy. Spodziewaj się też mandatów za przekroczoną prędkość z różnych dziwnych miejsc. Że o wizycie smutnych panów w sprawie jakiegoś napadu tudzież innego nieprzyjemnego incydentu, w którym bral udzial "Twój motocykl" nie wspomnę.
Jednym slowem mogą być na prawdę poważne klopoty, jeśli ktoś używa Twojej tablicy.
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
BtS 



Rocznik: 1998
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 142
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-06, 15:26   

akurat dopiero co przerobiłem temat - tyle że w puszce.
(wczoraj załatwiałem urzedowe sprawy)

Najpierw policja - zaznania i takie tam. Dostajesz papier potwierdzający kradzież.
Z tym do wydziału komunikacji i: teraz są dwie wersje

=> tańsza, prostsza, gorsza => wyrabiasz taką samą blachę, => przez najbliższych kilka lat będziesz dostawał wezwania na komendy policji w całej polsce. Wezwania na przesłuchania w celu złożenia wyjaśnień, na odebranie mandatu z fotoradaru, a wszytko to dlatego że Twoje blachy będą co jakiś czas używane do "zrywek" ze stacji benzynowych i ewidentnego łamania prawa. Jest jeszcze jeden problem - policja ma Twoje numery w bazie kradzionyc numerów - podczas każdej kontroli będzie im wyskakiwało że masz skradzione blachy, więc będziesz proszony na komendę w celu napisania oświadczenia że to Tobie skradziono, a nie Ty ukradłeś:-)
Dlatego jest sposób drugi

=> droższa, o jeden wniosek bardziej skomplikowana, lepsza:-) => rejestrujesz pojazd na nowo - dostajesz nowe blachy, nowy dowód, etc. dzięki temu nie przychodzą Ci co jakiś czas wezwania, jeździsz po staremu i sio w pariadku..
 
 
jarecki 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 1590
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-08-06, 16:23   

polecam drugi sposób, przerabiałem w puszce. Masz święty spokój, a to jest bezcenne.
_________________
***** ***
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1314
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-06, 17:59   

Biegusiem na policję i zmieniaj blachy na inne. Tak jak koledzy radzą ;D
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-06, 19:55   

BtS, nie ma pierwszej wersji. Nikt nigdy nie wyrobi ci nowej tablicy. Dostaniesz komplecik nowiutkich nowych numerów i na dodatek zmienisz dowodzik rejestracyjny. Nie wiem jakim cudem zaproponowano ci wyrobienie zastępczej tablicy, a hologram to niby skąd masz dostać, a już nie wspomnę o ryzyku posiadania tablic oficjalnie skradzionych.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Piotras 


Model: RS1700
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 55
Skąd: Grox
Wysłany: 2010-08-06, 21:36   

Witek - chyba nie masz racji, bo jestem przykładem człowieka, który dostał tą samą blachę. Podczas pobytu w Czechach jakiś dowcipniś zabrał sobie tablice z przodu mojego auta. Czeska Policja olała z grubsza temat - obejrzeli, pokiwali głowami i pojechali .... Po powrocie do domu zgłosiliśmy temat w Starostwie - kazali oddać drugą blachę (bo już miałem "białe", ale jeszcze z polską flagą a nie z flagą Unii), kazali poczekać dwa dni i dostałem komplecik tablic z tym samym numerem.
_________________
Hit the road, Jack ....
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-06, 22:06   

Piotras napisał/a:
kazali poczekać dwa dni i dostałem komplecik tablic z tym samym numerem.

dziwne, w Polkowicach nie do przejścia temat.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-08-07, 04:29   

witek1965 napisał/a:
a hologram to niby skąd masz dostać

Jak to skąd ? Z urzędu !
Kiedyś jak się pojawiły białe tablice (rok 2000 chyba), gównarzeria u nas znalazła sobie nowe hobby - kolekcjonowanie hologramów z tablic rejestracyjnych... Dorabiałem...
I jak szybę wymieniałem w puszcze, to też była do wymiany...
Generalnie, żaden problem... Ale też bym wymieniał obie tablice na nowe z powodów j.w.
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-07, 06:38   

No dobrze, załóżmy że jestem w błędzie, przyznaję to, najwyżej przy okazji zjebkę dostanie panienka ze starostwa, ale w takim razie jaki sens ma dorabianie identycznej tablicy jak skradziona ? chyba tylko po to żeby faktycznie ciągać się po sądach i komendach żeby udowadniać, że tam gdzie ktoś zatankował bez płacenia to nie byłem ja.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-08-07, 06:49   

Bo niekoniecznie musi Ci się ukraść... Może też po prostu zniszczyć... Moja kobitka przednią ma pogiętą prawie od nowości... ;)
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-07, 06:55   

Cytat:
Bo niekoniecznie musi Ci się ukraść...

odbiegamy od tematu. Piszemy o kradzieży tablic, czy tablicy a nie zniszczeniu jej. Zniszczona to zniszczona, oddajesz i masz spokój.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-08-07, 07:00   

A jak będziesz miał indywidualną za 1kzł ? ;D
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-07, 07:04   

Nie stać mnie na taką :beczy: :beczy: :beczy:

dotarłem do jakis danych w sieci

Cytat:
PROCEDURY

Utrata, kradzież lub zniszczenie tablic rejestracyjnych

W przypadku utraty, kradzieży lub zniszczenia tablic rejestracyjnych należy zgłosić się do właściwego miejscowo starostwa powiatowego lub urzędu miasta (w mieście na prawach powiatu) i przedłożyć następujące dokumenty:

* wniosek o wydanie wtórnika tablic* (do pobrania ze strony internetowej lub w siedzibie organu rejestrującego),
* dowód rejestracyjny,
* kartę pojazdu, jeśli była wydana,
* oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań — w przypadku gdy utrata tablic nastąpiła na skutek zagubienia,
* zaświadczenie z policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży tablic rejestracyjnych — w przypadku gdy utrata tablic nastąpiła wskutek kradzieży,
* dotychczasowe tablice rejestracyjne — w przypadku zniszczenia tablic,
* dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie,
* dowód osobisty — w przypadku osób fizycznych,
* aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), zaświadczenie o numerze REGON oraz upoważnienie dla osoby dokonującej rejestracji pojazdu — w przypadku podmiotów zarejestrowanych w KRS,
* potwierdzenie uiszczenia wymaganych opłat.


W razie utraty jednej tablicy rejestracyjnej właściciel pojazdu jest zobowiązany do przedłożenia drugiej tablicy.

* Wydanie wtórnika tablic rejestracyjnych jest możliwe tylko wówczas, gdy pojazd był dotychczas zarejestrowany na tablicach nowego typu (tzw. białych). W przypadku pojazdów samochodowych wyposażonych w dwie tablice, które posiadały jedynie oznaczenie z flagą Polski, a nie Unii Europejskiej, nie ma możliwości złożenia wniosku o wydanie wtórnika tylko jednej z takich tablic. Właściciel pojazdu jest zobowiązany do złożenia wniosku o wydanie wtórników dwóch tablic.

Opłaty

Opłata za tablice rejestracyjne:

* samochodowe — 80 zł,
* motocyklowe — 40 zł,
* motorowerowe — 30 zł,
* indywidualne — 1000 zł,
* zabytkowe samochodowe — 100 zł,
* zabytkowe motocyklowe — 50 zł,
* tymczasowe samochodowe — 30 zł,
* tymczasowe motocyklowe — 12 zł,
* tymczasowe motorowerowe — 12 zł.


Dodatkowe opłaty:

* komplet znaków legalizacyjnych — 11 zł,
* nalepka kontrolna na szybę pojazdu — 16,50 zł,
* dowód rejestracyjny — 48 zł,
* pozwolenie czasowe — 12 zł.


Opłata ewidencyjna za wydanie:

* zalegalizowanych tablic rejestracyjnych — 1 zł,
* nalepki kontrolnej — 1 zł,
* dowodu rejestracyjnego — 1 zł,
* pozwolenia czasowego — 1 zł.


Opłata skarbowa:

* za pełnomocnictwo — 17 zł,
* opłata nie obowiązuje, gdy pełnomocnikiem jest wstępny, zstępny, rodzeństwo, jednostka budżetowa lub samorządowa.


Termin i sposób załatwienia

W przypadku utraty lub zniszczenia tablic wydanie wtórnika następuje zwykle w terminie do siedmiu dni roboczych. Zależy to jednak od organu rejestrującego.

W sytuacji gdy wydawane są nowe tablice z nową numeracją (a co za tym idzie — również nowy dowód rejestracyjny), następuje, zgodnie z przepisami, tzw. rejestracja z urzędu. Organ rejestrujący dokonuje rejestracji czasowej pojazdu na okres 30 dni, wydając nowe tablice i zamawiając w tym czasie dowód rejestracyjny w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie. Dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest w tym okresie pozwolenie czasowe, które przed upływem wyznaczonego terminu należy wymienić na dowód rejestracyjny.


Przyznaję sie nie miałem racji
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
BtS 



Rocznik: 1998
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 142
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-07, 07:11   

witek - z całą pewnością możesz dorobić tablice do już posiadanego dowodu. Ani to problem ani nic skomplikowanego. W każdym urzedzie (wydz komunikacji) masz wniosek o wyrobienie wtórnika tablic rej.


[edit] nie zauważyłem Twojej odpowiedzi:-)

w każdym razie - już wszystko wyjaśnione, a panienka w starostwie to guła jakaś:-)
 
 
amator 


Model: PLECACZEK
Wiek: 113
Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 589
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-07, 10:50   

Dzięki wszystkim za rady ;D ;D
"W razie utraty jednej tablicy rejestracyjnej właściciel pojazdu jest zobowiązany do przedłożenia drugiej tablicy."
HEEHEHE w motorze nie ma 2 tablicy. ;D
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-07, 15:25   

amator napisał/a:
HEEHEHE w motorze nie ma 2 tablicy. ;D
Ale w innych pojazdach tak. W przyczepach tez nie, wiec ten punkt chyba nie dotyczy obu tych przypadków.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2010-08-07, 23:29   

miałem ten problem w puszce - żadnych dorabianych tablic nie radzę - bo to UWAGA "Fałszowanie" urzędowych tablic niezgodne z prawem - i większy kłopot niż jazda bez!. ! !
przerabiałem.
należy od razu na policję zgłosić - dostać papier, że zgłoszone i że wymiana w ciągu tygodnia (nierealne) - można na komisariacie we własnej uż miejscowości bez problemu o następny tydzień wydłużyć. i nowe tablice - w moim przypadku akurat te same wziąłem - ale zaraz potem brykę sprzedałem więc nie wiem czy były jakieś konsekwencje. (przypuszczam że tablicy mi nie ukradli ale mi odpadła od zapier....a po dziurach....)
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group