YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przy zakupie/sprzedaży - UWAŻAJ NA OSZUSTÓW!
Autor Wiadomość
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-12-12, 21:43   

moim zdaniem taka sprzedaż to jakaś porażka. Jak baran chce wpłacić 20% paypalem, to niech wpłaca. A potem to już jego zmartwienie jak nie przyjedzie po odbiór motóra .
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-12-12, 22:12   

"marynarz" chcial miesiac temu kupic od kolegi octavie wystawiona w necie i tez nie mogl z powodu pracy przyjechac do hiszpanii zobaczyc auta :)
 
 
jurek 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 59
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 306
Skąd: Morscity
Wysłany: 2011-12-12, 22:52   

z marynarzem to stary"głośny wałek " gość wpłaca ci kase na konto i niby ktoś na drugi dzień (nieraz szwagier albo kumpel)w rzeczywistości to on sam gość (ten oszust jest) ty sprawdzasz jest kasa na koncie piszesz umowe i dajesz sprzeta tylko że kasa w ciagu 48 h wraca z twojego konta z powrotem bo jest taka umowa miedzy bankami z nie znam dokładnie tego powodu ale jest wszystko w majestacie prawa ,był o tym program na TV.pozostaje ci olać gościa albo zrobić na niego zasadzkę ibedzie gość :shock:
_________________
drag star to podróże, podróże to wolność , wolność to rock and roll
 
 
gery73 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 232
Skąd: Kielcówek
Wysłany: 2011-12-20, 21:57   

Oj to prawda

Mój szwagroski właśnie jest na etapie sprzedaży motocykla - odwzwał się do niego gość oczywiście in inglisz z Londynu i zaproponował mu kupno jego motonga. Szwagier mówi spoko chcesz to bierz - gość poprosił o adres meilowy bo twierdził że wyśle kase na konto PayPal. Po kilkunastu minutach skontaktował się oczywiście meilowo i powiedział że kasa została wysłana na konto - kużwa tylko nie dotarła. Suma sumarum dwa dni kombinował i na końcu powiedział że trzeba mu wysłać 600 ojro na jego konto w jakiejś tam firmie za transport, to oni juz przesłaną kasę zwolnią do odbioru. Oczywiście jak szwagier poprosił o dane do umowy to gościu znikną. Nie wiem jak można się nabrać na takie pierdoły, ale skoro tacy goście próbują to widocznie jelenie się trafiają.

gery73
 
 
lubora 


Rocznik: 2006
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 11
Skąd: ny
Wysłany: 2012-02-02, 14:04   

tego wala kreca juz i z maszynami ,moj kolega prawie kupil w ten sposob koparke z uk,chwala bogu ze sie zdazyl wycofac ,procedura identyczna co z motocyklami tylko kasa powyzej 150tys
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2013-07-03, 10:21   

Kolejny przykład z tej kategorii:

http://otomoto.pl/show?id=M3711711

Tym razem nawet zdjęcie dowodu rejestracyjnego z Grudziądza (ogłoszenie z Łowicza :) ) dostałem an emaila. Niestety strony z danymi osobowymi nie było ;d

Oczywiście cena super okazyjna bo ok 10k taniej niż rynkowa. Właściciel wrócił z Polski do Szkocji itp itd. Historyjka taka jak u poprzedników. Tylko o kase jeszcze nie prosił ale zapewne zaraz napisze do mnie gdzie mam przelać pieniądze ;d

Do.JPG
Plik ściągnięto 80 raz(y) 164.99 KB

vin.jpg
Plik ściągnięto 78 raz(y) 65.74 KB

 
 
sherman 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 29
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 221
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2013-07-03, 11:36   

gery73, Miałem podobną sytuacje.

Raz byłem pośrednikiem sprzedaży Horneta 600 mojego znajomego z forum.
Nie znał angielskiego więc poprosił mnie, abym porozmawiał z anglikiem, który byłe aż za bardzo zafascynowany motocyklem. Nawet się nie targował i po kilku meilach doszło do porozumienia w sprawie wysłania motocykla z Polski do UK. Jednak kolega dobrze pomyślał i poprosił najpierw o przelew. Wybrano przelew przez PayPal. Chłopak wysłał potwierdzenie przelewu. I tu zonk! Zauważyliśmy, że stronka była jakimś szablonem, który miał imitować stronę PayPal. W wyniku tego motocykl zostałby wysłany, a pieniędzy by nie było! ;/
_________________

 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2013-07-03, 11:47   

Takie sprawy trzeba zaraz na policję zgłaszać tym bardziej jak już są jakieś dane np vin czy tym bardziej foto dowodu rejestracyjnego. Skąd wzięli papiery ? Może moto kradzione tylko jaki cudem razem z papierami ? Ale jak to mówią po nitce do kłębka dojść można.
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Azmadan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 419
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-07-03, 14:12   

Ziółek napisał/a:
Kolejny przykład z tej kategorii:

http://otomoto.pl/show?id=M3711711

Tym razem nawet zdjęcie dowodu rejestracyjnego z Grudziądza (ogłoszenie z Łowicza :) ) dostałem an emaila. Niestety strony z danymi osobowymi nie było ;d

Oczywiście cena super okazyjna bo ok 10k taniej niż rynkowa. Właściciel wrócił z Polski do Szkocji itp itd. Historyjka taka jak u poprzedników. Tylko o kase jeszcze nie prosił ale zapewne zaraz napisze do mnie gdzie mam przelać pieniądze ;d


ciekawe jest jeszcze 1 ;-)
http://vin-decoder.pl/WB10587026ZN67995
MARKA BMW
MODEL K1300S
ROK PRODUKCJI 2009

a na dowodzie coś innego...
_________________
Jedni wola Harlaya i duże cycki... inni motocykle japońskie i wąskie szpa... eee winkle...
--- Custom Bagger 96cali pojemności... na HD FLHT --- ZDJĘCIA
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-07-03, 18:52   

sherman napisał/a:
Wybrano przelew przez PayPal. Chłopak wysłał potwierdzenie przelewu. I tu zonk! Zauważyliśmy, że stronka była jakimś szablonem, który miał imitować stronę PayPal. W wyniku tego motocykl zostałby wysłany, a pieniędzy by nie było! ;/


Sherman bez urazy, ale chyba nie wysłalibyście towaru, coby to nie było na podstawie maila z potwierdzeniem przellewu

Pierwsza rzecz, gdybym to ja był na jego miejscu - w dupie mam maila z potwierdzeniem przelewu. Jest kasa na koncie PayPal, robię przelew z konta Pay Pal na drugie swoje konto prywatne i dopiero mogę myśleć o wysyłce.
Takie numery to dla wyjątkowych naiwniaków.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
sherman 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 29
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 221
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2013-07-03, 22:50   

witek1965, Oczywiście, że musielibyśmy być kompletnymi kretynami, żeby dać się na to nabrać.
Normalne, że czekaliśmy na kase aż wpłynie na konto. Niestety ta nie zaszczyciła nas swoją obecnością. Więc wszystko nam to powiedziało. Do tego sprawdzając stronę okazało się, że jej url nie zgadza się całkiem z prawdziwym PayPalem.
Po prostu odpuściliśmy gościa.
_________________

 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-07-04, 07:24   

sherman, i Tak trzymać ;D
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Azmadan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 419
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-07-04, 07:35   

witek1965 napisał/a:
Jest kasa na koncie PayPal, robię przelew z konta Pay Pal na drugie swoje konto prywatne i dopiero mogę myśleć o wysyłce.

i tracisz kasę...
PayPal ma "ochronę kupującego" = jeżeli zgłosi że nie otrzymał towaru itd... to kasa wraca na jego konto, a jak wypłaciłeś to tobie robi się debet...

http://forumprawne.org/pr...two-paypal.html

"Zamawiamy cos placac paypalem z innego kontynentu, z wysylka ekonomiczna (plynie statkiem jakies 3 miesiace) po czym skladamy reklamacje. Przepisy paypala wymagaja dostarczenia zamowienia do 2 tygodni, co oczywiscie nie jest mozliwe i srodki zwraca, a za jakis czas towar przyplynie i mamy go gratis. Jak zlozylem reklamacje, pan z paypala na pytanie czy moze mi wytlumaczyc w jaki sposob statek moze doplynac z polski do australli ponizej 2 tygodni (sprawa tyczyla sie wlasnie klienta z australii) odpisal ironicznie 'nie jestem specjalista od spraw logistyki i marynistyki ale zapewne nie moze'"
_________________
Jedni wola Harlaya i duże cycki... inni motocykle japońskie i wąskie szpa... eee winkle...
--- Custom Bagger 96cali pojemności... na HD FLHT --- ZDJĘCIA
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-07-04, 15:32   

Azmadan napisał/a:
a jak wypłaciłeś to tobie robi się debet...
i niechc się robi. Wszak mam dowód nadania przesyłki i potwierdzenie jej odbioru. Nie wiąłeś tego pod uwagę. Oddaję sprawę do organów ścigania i po debecie.

No, ale nieważne. Zaintrygowało mnie to co napisałeś :
Azmadan napisał/a:
Przepisy paypala wymagaja dostarczenia zamowienia do 2 tygodni, co oczywiscie nie jest mozliwe i srodki zwraca, a za jakis czas towar przyplynie i mamy go gratis.
bo nie bardzo rozumiem.
Kupuję na ebayu dość częśto, a że języka nie znam, to : nie wystawiam komentarza, w żaden inny sposób nie informuję, że otrzymałem przesyłke, natomiast otrzymuje info, że przelano kasę na iksiński i nie po dwóch tygodniech, tylko wcześniej. Widzę, również na swoim koncie zjazd kasy z konta.
Z twojej wypowiedzi wynika, że kasa zalega na koncie PayPal i konkretna osoba ma ja otrzymac po potwierdzeniu przeze mnie, że odebrałem przesyłkę ?
Tak na pewno jest na Alliexpres, bo otrzymałem maila z informacją, po tym jak cos tam naskrobałem jako komentarz, że kasa zostanie uwolniona i przelana na konto sprzedawcy -płaciłem Visa, nie Pay Pal , a taka usługę zapewnia samo Alliexpres

[ Dodano: 2013-07-04, 16:41 ]
no dobra, wymusiłeś na mnie przejrzenie warunków ochrony i wychodzi na to, że albo ja czegoś nie rozumiem, a Ty śnisz na jawie.
Azmadan napisał/a:
Przepisy paypala wymagaja dostarczenia zamowienia do 2 tygodni,


Cytat:
Jak przebiega proces ochrony? Aby zainicjować proces ochrony kupujących należy otworzyć spór w ciągu 45 dni od daty wysłania płatności. Jeżeli sprzedający nie zaproponuje zadowalającego Cię rozwiązania, musisz przekształcić spór w roszczenie. Masz na to 20 dni od chwili otworzenia sporu. Przekształcając spór w roszczenie uznajesz, że niemożliwe jest znalezienie polubownego rozwiązania i prosisz PayPal o rozstrzygnięcie sprawy. Po zapoznaniu się z przedstawioną sytuacją, podejmiemy decyzję, bazując na zebranych informacjach oraz zasadach serwisu PayPal.


Tak więc coś nie za bardzo jest to 14 dni, bo tyle trwa czas okres dwa tygodnie, ponadto trzeba otworzyć spór, a nie dzieje się to z automatu.

Ponadto mam wrażenie, że chyba nie czytałeś wcale regulaminu :

13.3 Jakiego typu płatności kwalifikują się do zwrotu pieniędzy w ramach Ochrony kupujących w systemie PayPal?
Płatności za następujące przedmioty nie kwalifikują się do zwrotu pieniędzy w ramach Ochrony kupujących w systemie PayPal:

artykuły niematerialne;
usługi;
nieruchomości (w tym między innymi nieruchomości mieszkaniowe);
firmy;
pojazdy (w tym między innymi pojazdy silnikowe, motocykle, przyczepy, samoloty i łodzie);
przedmioty wykonane na zamówienie;
bilety podróżne (w tym między innymi bilety lotnicze);
przedmioty naruszające Zasady dopuszczalnego użytkowania systemu PayPal;
przedmioty naruszające zasady dotyczące przedmiotów zabronionych i objętych ograniczeniami w serwisie eBay;
licencje;
dostęp do treści cyfrowych;
maszyny przemysłowe używane w produkcji;
przedmioty równoważne z gotówką (w tym między innymi karty upominkowe);
przedmioty zakupione przy użyciu systemu Zong, Płatności za pośrednictwem witryny lub Terminala wirtualnego (jeżeli te opcje są dostępne);
Opłaty za transakcje prywatne

Proponuje przeczytać procedurę roszczeniowa. jest tam napisane wyraźnie czego PayPal bedzie oczekiwał od sprzedającego itd
Nie ma żadnego automatu zwrotu kasy na podstawie : cześć, minęło 14 dni, nie dostałem paczki, oddajcie kasę.
Ależ nie ma sprawy - kasa poszła
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2015-01-25, 15:49   

A to info o nowej próbie!!!
Dziś dostałem sms anglojezyczny, że jesli nadal jestem zainteresowany i nadal chcę sprzedać to bardzo proszą mnie o wysłanie meila by załatwic wszelkie formalności.
Nawet nie będę tam pisał ale jestem przekonany, że to nowy początek znanego procederu o którym piszemy w tym temacie.
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
Jacek6 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 57
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 1034
Skąd: OPOLE
Wysłany: 2015-01-25, 20:58   

U mnie dzisiaj też było jw. :)
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2015-01-27, 20:03   

Oszustwo związane z powrotem na kołach.
Cytowany temat dotyczy auta, ale do motocykla też go handlarze stosują, kosztuje to 500PLN i zakaz dalszej jazdy. W przypadku kolizji nie mamy ubezpieczenia

Cytat:
Auto prosto z Niemiec, nie było picowane do zdjęć,(...) tablice widoczne na zdjeciach nie są do sprzedazy, zostały tylko na chwile przykrecone, istnieje mozliwosc dorobienia oryginalnych tablic z briefu za ok 120zl i po wykupieniu ubezpieczenia za 55zł bedzie mozna wracac autem na kolach.


Przykład z tego ogłoszenia KLIK
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
yorguś 


Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 50
Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-01-27, 20:14   

Też dostałem sms po angielsku z tymi pierdołami a nadawcą był gość z początkiem nr +48,ewidentny wałem,kiedyś dostałek sms żeby wysłać xero lub zdjęcie dowodu rejestr,oczywiście nie dałem.
 
 
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2015-01-28, 09:03   

Ja też po godzinie od wystawienia motocykla na allegro dostałem sms pisany łamaną polszczyzną ze wstawkami angielskimi, że jeśli jest aktualny, to mam wysłać gdzieś tam maila :)
Nadawcą smsa był: ... SMS :hahaha:
Czego, to ludzie nie wymyślą? :poddajesie:
_________________
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 
 
rybak68 


Rocznik: 2001
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 87
Skąd: okolice Biecza
Wysłany: 2019-03-13, 22:30   

Odświeżę starego kotleta.Sprzedaję moto,przyszedł sms czy aktualne z prośbą o odpowiedź na maila.Klijent nasz pan odpowiedziałem,kupujący pyta o drobiazgi i cenę ostateczną prosi o pisanie po angielsku,odpisałem .W odpowiedzi dostałem tradycyjną formułkę że bierze tylko paypal i firma przewozowa on pokrywa koszty i inne bajery.Wysłałem mu odpowiedź że osobiście i gotówka lub fuck you.Teraz czekam aż stanie u mnie pod drzwiami z lawetą ;D .Gość posługuje się mailem martinsdianna9@gmail.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group