YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakupy w Stanach ( III edycja ) ?
Autor Wiadomość
Kozi 



Rocznik: 1998
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-10, 13:40   

Gucio68 napisał/a:
Kozi napisał/a:
Niestety kwota zwolniona z jakichkolwiek podejrzen to $50.


A właśnie że nie!!!

http://podatki.gazetapraw...ro_bez_cla.html


"Limity towarów otrzymywanych w paczkach bez cła i VAT dotyczą również przesyłek od osób fizycznych, czyli niekupowanych np. w zagranicznych sklepach internetowych. Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, są zwolnione do równowartości 45 euro."

W kazdej pl firmie ktora wysylala paczki do pl zawsze sie wpisywalo do $50 i to sie sprawdzalo. Wyslalem z us do pl kilkadziesiat paczek w rozne miejsca w polsce i nigdy nie mialem problemu z jakimis kontrolami. Kazda paczka byla wyslana przesylka morska.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-10, 14:47   

Kozi, ty jednak jesteś uparty. Czy w ogóle czytałeś link jaki wstawił Gucio ? Podejrzewam, ze nie.

Cytat:
Większy limit zwolnienia

Od grudnia zaczęły obowiązywać przepisy unijne, które wprowadzają większy limit zwolnienia dla towarów otrzymywanych w przesyłkach z krajów pozaunijnych (np. USA, Japonii, Kanady). Limity wartościowe i ilościowe towarów zwolnionych z należności przywozowych zostały podniesione (np. upominki, paczki, wino), z wyjątkiem przywozu wyrobów tytoniowych przywożonych przez podróżnych (w ruchu pieszym, kolejowym i transporcie kołowym).

Przede wszystkim zostały wprowadzone zmiany limitów przywozowych dla podróżnych oraz zwolnień celnych w obrocie pocztowym i kurierskim. Najważniejszą informacją dla osób, które robią zakupy przez internet, jest zwiększenie z 22 euro (ok. 86 zł) do 150 euro (590 zł) kwoty wolnej od cła przy zakupach z krajów pozaunijnych. Przesyłki z tych państw, których wartość nie przekracza 150 euro, nie będą podlegały ocleniu. Jest to ok. siedmiokrotny wzrost kwoty zwolnionej z cła. Oznacza to, że koszt zakupu przez internet zmniejszy się z uwagi na większe zwolnienie.


[ Dodano: 2010-08-10, 14:51 ]
a co ma do tego jeszcze skanowanie paczek ? przychodzi paczka i w razie ewentualnych komplikacji (czytaj wezwanie do wypisania deklaracji celnej) oświadczasz, że towar zakupiłeś w cenie równo wartej 149 euro (przykład) , na co przedstawiasz wydruk z zakupu ( np. ze strony ebay) oraz ewentualnie z Banku po zaksięgowaniu przelewu i wszystko w temacie.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Kozi 



Rocznik: 1998
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-11, 16:01   

Witku nie jestem uparty i z reguly jak sie wypowiadam na jakis temac to staram sie miec o nim jakiekolwiek pojecie. Przeczytalem caly artykul i wlasnie dlatego to co wkleilem pasuje do tematu wysylania paczki od osoby fizycznej np w us do osoby fizycznej np w pl. Jesli robisz zakupy w sklepie internetowym i ten sklep wysyla CI przesylke jest wszyst git i faktycznie limit jest 150 ojro ( o czym przyznaje sie bez bicia nie wiedzialem). Jednak jesli ktos Ci robi zakupy w stanach, nastepnie przepakowuje paczki i wysyla pod wskazany adres w pl to dla mnie to jest przesylka od osoby A do osoby B czyli dla mnie tutaj zdecydowanie liczy sie ten wpis ktory ja wkleilem wyzej. Ale moge sie mylic.
Jesli chodzi o deklaracje to do wszystkich przesylek wystawia ja wysylajacy a nie odbierajacy i to on wpisuje jaka jest wartosc paczki. W razie kontroli to faktycznie Ty musisz przedstawic faktury za dany towar i to Ty sie musisz tlumaczyc. Dlatego wlasnie wszyscy wysylajacy wpisuja w deklaracji zanizona kwote po to aby nie bylo podejrzen.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-08-11, 16:21   

od osób fizycznych jest deczko inaczej. Celnik jak nabierze podejrzeń może podważyć wartośc paczki, ale wcale niekoniecznie, zwłaszcza ja produkt, jest pozbawiony metek i zapakowany jako używany. Niemniej jednak ta same przepisy regulują te przesyłki, tylko, że chyba paczki w ruchu prywatnym sa raczej mniej trzepane.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Kozi 



Rocznik: 1998
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-13, 12:37   

witek1965 napisał/a:
od osób fizycznych jest deczko inaczej. Celnik jak nabierze podejrzeń może podważyć wartośc paczki, ale wcale niekoniecznie, zwłaszcza ja produkt, jest pozbawiony metek i zapakowany jako używany. Niemniej jednak ta same przepisy regulują te przesyłki, tylko, że chyba paczki w ruchu prywatnym sa raczej mniej trzepane.


i o tym wlasnie probowalem wczesniej napisac.... i nie trzebabylo sie pieklic odrazu :)
 
 
v1t3x 


Rocznik: 2008
Wiek: 34
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 11
Skąd: Kujawy
  Wysłany: 2010-09-29, 16:46   Zakupy z myleather.com

witam, z kujawiakiem (mój tata) zrobiliśmy zakupy na myleather.com. Niestety w paru rzeczach źle dobraliśmy rozmiary, więc mamy na zbyciu:
Spodnie model damski rozm. 14
Spodnie męskie rozm. 38
Kamizelkę XL
Ogólnie rozmiary za duże jak na nas. Jak ktoś jest zainteresowany to więcej info na priv lub mail.
Planuję wystawić niedługo na allegro.


Poczytaj uważnie Regulamin. Ostrzeżenie wzrokowe - JanekBo
Ostatnio zmieniony przez 1janbo 2010-09-29, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-09-29, 16:54   

v1t3x, moim zdaniem jak podasz w normalnych wymiarach ( centymetry) to bedzie korzystnie dla wszystkich. Co do rozmiarów to faktycznie porażka.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2010-09-29, 20:11   

rozumiem że ceny, takie same lub podobne jak w USA??
Podaj prosze rozmiar spodni, pas, dł nogawek. Jak mi podejdą to masz jedną sztukę z głowy.
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
v1t3x 


Rocznik: 2008
Wiek: 34
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 11
Skąd: Kujawy
  Wysłany: 2010-09-29, 21:04   Zakupy z myleather.com

Ok. Poprawiam swoje błędy :p już mam za sobą punkt 1 regulaminu :)

Teraz podaję rozmiary. Błąd mojego pomiaru +/- 1 cm :)
A co do ceny to wyliczyłem jak dostałem przesyłkę, że wszystkie opłaty zwiększały ją o ok 35 %.

Spodnie model damski
w pasie: 92 cm
długość nogawki zewnętrzna: 116 cm
długość nogawki wewnętrzna: 81 cm
w udzie: 64 cm
koniec nogawki: 46 cm
cena: 190 zł

Spodnie męskie - przedziały oczywiście dlatego, że jest regulacja w pasie i nogawce
w pasie: 84-96 cm
długość nogawki zewnętrzna: 115 cm
długość nogawki wewnętrzna: 87 cm
w udzie: 64 cm
koniec nogawki: 46-58
cena: 170 zł

Kamizelka - najbardziej mi na niej zależało, powinienem wziąć L,
ale przez rok myślę jak bym przypakował :koksik: to będzie ok :P
Ciężko zmierzyć ale jak ktoś ma w klacie koło 115 cm albo w piwnym brzuszku to bedzie ok.

cena:150 zł

+ ewentualne koszty wysyłki
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2010-09-29, 21:35   

portki sprzedane

[ Dodano: 2010-10-02, 02:43 ]
Paczka doszła szybciej niż od *************** :)
Piątka z plusem.
Polecam tego sprzedawcę :)

Tylko rozmiar na amerykańca z girami jak okrąglak, ale to się przerobi.

z edytowano: Lokis
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
Ostatnio zmieniony przez Lokis 2010-10-03, 21:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kujawiak 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2008
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1072
Skąd: Kujawy
Wysłany: 2010-11-21, 13:40   Xelement buty

Witam!

Mam do sprzedania nowe buty motocyklowe z USA Xelement rozmiar 41 , cena 200zł + przesyłka.
Buty te zakupiłem dla siebie, jednak pomyliłem się z rozmiarem (8,5).

Zainteresowanych proszę o kontakt na pw lub mail.
_________________
"To our Wives and Sweethearts (may they never meet)"
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2012-02-02, 17:44   Re: Zakupy w Stanach ( III edycja ) ?

ALICJA napisał/a:
Za zgodą Marka wszytkim zainteresowanym zakupami w USA polecam pana Marka Krysę, zamówiłam u niego rzeczy nie tylko z "naszego sklepu", przesyłka dotarła drogą morską po 4 tygodniach, wszystko jest ok i myślę, że kontakt jest dobry. Biorą marżę 15 % od wartości zamówienia, można płacić w $ lub w złotówkach na konto bankowe, facet zaraz zamawia, i po otrzymaniu towaru wysyła. Czekam na jeszcze jedną przesyłkę ale myślę, że będzie ok.
W tym sklepie motocyklowym trzeba zamówić za min 300$, więc osoby mieszkające blisko mogą się zorganizować i zamawiać razem. Oto namiar:

http://zakupywusa.net/ind...1a2a1725b4609b6

Aby nie mieszać z II edycją wydzieliłem temat. vaaks


Odświeżę temat, czy ktoś ostatnio kupował?
albo, czy ktoś może mi sprowadzić:
lihhtbary
podesty pasażera
do Midnight Star XV 1900 ?



Proszę o informacje od obeznanych w temacie.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2012-02-03, 10:16   

Merlin napisał/a:
czy ktoś może mi sprowadzić:
lihhtbary
podesty pasażera
do Midnight Star XV 1900 ?

Uuuu... Szykuje nam się chyba mała przesiadka? ;>
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
piwu 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2012-02-03, 10:25   

Merlin ja zamówiłem na allegro u jednego faceta, zobaczymy co podeśle. Kupił w stanach jeszcze po starym kurie USD i z tego co widze porównując ceny na ebay z obecnym kursem to ma drożej o jakieś 50 - 100 zł, więc nie ma źle ;)

Jak już dojdzie do finalizacji transakcji to zamieszcze info o tym allegrowiczu.
_________________
www.bkpl8.pl

Stratoliner S
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2012-02-03, 12:34   

moondek napisał/a:

Uuuu... Szykuje nam się chyba mała przesiadka? ;>

;D Mam go już od lipca 2011. Draga przejmie syn.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
jacek71 



Model: BĘDZIE
Wiek: 52
Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 237
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-09-21, 16:28   

Ostatnio ktoś co kupował czy żródło juz nieaktualne ? ,bo mam w planie zakup,może kto polecic kogos zaufanego .
_________________
Crazy Biker
Virago 535 , Drag Star 650 Classic , Yamaha Road Star 1700, XVS 950 , Shadow 600, DL 650 V-Strom ,Custom DS 650, znów XVS 950,XVS 1100 Classic Siverado,XJ600 Diversion, CBF 600,Shadow 600,FZS 600 Fazer,
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2014-09-23, 21:20   

jacek71 napisał/a:
Ostatnio ktoś co kupował czy żródło juz nieaktualne ? (...)


Mów mi "źródło". :hahaha: Nadal aktywny :brawo:
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2014-09-23, 23:46   

Jeżeli można przyłączę się z drobiazgami (np. rękawiczki letnie) ale daj proszę prawidłowy link do sklepu.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2014-09-24, 07:17   

Heh, już to widzę lol Niezły burdel był już wtedy, gdy była druga edycja, a na forum była zarejestrowana 1/5 userów co teraz. Już widzę te pozamawiane kontenery ciuchów bez cła lol
A pamiętacie, jak ktoś chciał się z oponami pod zamówienie podłączyć? lol Ludzie to nie mają wyobraźni lol
PS. A "źródło" nigdy nie wyschnie... ;)
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-09-24, 17:23   

Brałem udział w pierwszej edycji zakupów, jako że nie załapałem się na drugą albo przegapiłem musiałem znaleźć sobie kogoś kto mi kupi to co chcę . Zaryzykowałem i poprzez pierwszą lepszą firmę , którą wujek Google wyrzucił zamówiłem moje zabawki. Biorą 5% od zakupów dzwonią po sklepach nagabują sprzedających no i jak dla mnie same pozytywy. Oczywiście cła nie było ale zostałem poinformowany ,że to do końca od nich nie zależy (transport morski 99% unikalności cła , powietrzny 80%) zakupy trwały 3 miesiące , bo firma , która niby sprzedaje części , które chciałem, najpierw mówiła " w przyszłym tygodniu" po miesiącu że, " w przyszłym miesiącu" i po trzecim miesiącu ich olałem i w końcu nie kupiłem wszystkiego co chciałem, niestety. No i to całe nękanie sprzedawcy załatwiała firma od moich zakupów , na maila dostawałem maile , które oni dostawali w odpowiedzi na swoje zapytania. Nie wiem jak było w II edycji i jak będzie w III, ale w I były chyba tylko dwa sklepy do wyboru, a korzystając z firmy pośredniczącej mamy całe stany i kanade .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group