YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kozak_Barabasz
2008-12-27, 15:42
Jak sprowadzić motor zakupiony za granicąWymagane dokumenty?
Autor Wiadomość
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2008-12-27, 12:55   Jak sprowadzić motor zakupiony za granicąWymagane dokumenty?

Cześć mam pytanie w sprawie sprowadzenia motoru który zakupiłem za granicą?
Mieszkam już od 3 lat w Anglii i zakupiłem Moją Perełkę kilka miesięcy temu, ale chcę wrócić do Polski na drugi rok i nie wiem jakie dokumenty są wymagane do tego żeby zabrać motorek ze sobą i zarejestrować .
Czy ktoś mógłby mi doradzić co z tym zrobić żeby było w 100% na legalu.
Dziękuję z góry -DAWID.
_________________
Dawid Z.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-12-27, 15:08   

Umowa zakupu,
Dowód rej. + tłumaczenie.

To będziesz potrzebował przy rejestracji oraz do US. Z tego co wiem obecnie nie będziesz musiał przeprowadzac badania technicznego w Polsce (ale zweryfikuj to bo nie pamiętam czy ta nowelizacja już weszła czy dopiero ma wejść w życie).
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2008-12-27, 17:19   Rejestracja

Tylko nie ma czegoś takiego jak umowa zakupu jest tylko dowód rejestracyjny na moje nazwisko. I przegląd techniczny też jest na moje nazwisko. A czy można to traktować jako Mienie Przesiedleńcze.???
_________________
Dawid Z.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-12-27, 17:34   

No to tłumaczenie i tyle. O dowód zakupu bym się postarał (faktura, paragon) bo inaczej będziesz musiał drugi raz zapłacić VAT, a po co?
Co do mienia przesiedelńczego, to raczej byłoby naciągane i nie warte zachodu ;)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2008-12-27, 17:52   

Dzięki wielkie i już niedługo na Polskich blachach a tak poza tym to w czerwcu będę jechał z Anglii do Polski.

[ Dodano: 2008-12-27, 18:43 ]
Jeszcze jedno pytanie. A jak mam zrobić z Angielskim dowodem rejestracyjnym bo jest w nim taka wzmianka o wywozie motoru za granicę czy muszę wysłać tan dokument do ich urzędu ,że wywożę motor za granicę.
_________________
Dawid Z.
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-12-27, 19:12   

Ja miałem Gwiazdkę ciągniętą właśnie z Anglii. Dostałem umowę zakupu, tłumaczenie oraz dowód. Miałem jeszcze jakąś taką zółto-niebieską książeczke czy coś takiego. Idź najlepiej do pierwszego lepszego urządu komunikacji i zapytaj się co i jak. Jeśli chodzi o angielskie przpisy to nie mam o nich pojęcia ;/
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2008-12-28, 00:35   

Chcialem tylko zwrocic uwage ze to troche inna sprawa bo to twoj motocykl i jest juz na ciebie zarejestrowany w anglii, wiec czesc papierkow odpadnie.
Radze wyslac kogos z rodziny do urzedu w ktorym bedziesz to zalatwial, poniewaz kazdy urzednik na poczekaniu wymysla swoje przepisy o czym wielu z nas sie przekonalo zalatwiajac taka sama sprawe :)
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2008-12-28, 14:49   

Ja mieszkam w Grodzisku Mazowieckim i urzędnicy są bardzo pomocni. Miła Pani w okienku właściwie sama uzupełniła papiery i doradziła co i jak mam zrobić żeby nie mieć problemów :)
Poczytaj to. Powinno trochę wyjaśnić. Zapomnieli dopisać, że aby uzupełnić VAT25 najpierw musisz złożyć wniosek na kwestionariuszu VAT23 (czy tam CIT23) i swoje odczekać ;)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2008-12-28, 17:20   

Dzięki wielkie za pomoc i pewnie poproszę kogoś z rodziny żeby przeszedł się do urzędu zapytać tych Urzędasów bo jak wiadomo co miasto to inne papierki wymagają. Jeszcze raz dzięki za poradę.
_________________
Dawid Z.
 
 
TomHal 



Model: WS1600
Rocznik: 1999
Wiek: 55
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 51
Skąd: Małe Rudy/BDG
Wysłany: 2009-01-12, 21:08   

Cześć,
swego czasu mieszkałem kilka długich lat w Niemczech i jak wracałem z powrotem do Polski to zanim ściągnąłem pojazd do kraju to najpierw musiałem pójść do kosulatu polskiego w Niemczech, tam przedstawiłem im dowód rejestracyjny jak i autentyczność mojego pobytu powyżej jednego roku i dostałem od nich kwit upoważniający mnie w urzędzie do legalnego zarejestrowania pojazdu w Polsce. Na koniec oczywiście tak jak wcześniej już napisano: Urząd Skarbowy. Pozdrawiam.
_________________
Lewa w górę !

TomHal
www.wrs-og.eu
www.yamaha-roadstar.pl
www.yamaha-star.pl
www.wildstartreffen2014.pl
 
 
grzechu 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 61
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 949
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-01-12, 21:23   

TomHal wytłumacz mi w jakim celu była twoja wizyta w konsulacie
cła ma moto ani akcyzy niema to co ci to dało? i ile ta wizyta cie kosztowała ?
tłumaczenie musisz zrobić
skarbowy musisz odwiedzić
przegląd musisz zrobić
_________________
pozdrawiam do zobaczenia na trasie
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2009-01-12, 21:26   

Z tym, że tutaj w Anglii jest w Dowodzie Rejestracyjnym specjalna adnotacja o "export pojazdu poza granicę kraju" , którą się wypełnia i wysyła do ich urzędu. Tylko nie wiem czy ja jako właściciel tego motoru też to muszę wypełnić i wysłać.
_________________
Dawid Z.
 
 
TomHal 



Model: WS1600
Rocznik: 1999
Wiek: 55
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 51
Skąd: Małe Rudy/BDG
Wysłany: 2009-01-13, 23:19   

Hejka,
Grzechu jak napewno zauważyłeś napisałem miało to miejsce swego czasu - prostuję nie pełną odpowiedź - kilka lat temu. Nie kosztowoło mnie to nic ponieważ była to moja własność. Faktem jest że w ten sposób poinformowałem urząd ten w Niemczech jak i w Polsce o przerejestrowaniu pojazdu. W tym momencie bez problemowo zerwałem umowę z ubezbieczalnią w Niemczech ( to jest ważne napewno dla Dawida ) i nie musiałem wypełniać zbędnych świstków w Polsce oprócz oczywiście tłumaczenia papierów. Na miejscu Dawida zrobiłbym krótki telefon do konsulatu w Anglii i po sprawie ;) Pozdro
_________________
Lewa w górę !

TomHal
www.wrs-og.eu
www.yamaha-roadstar.pl
www.yamaha-star.pl
www.wildstartreffen2014.pl
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2009-01-15, 19:19   

Dzięki "TomHal" napewno zadzwonię do Urzędu i zapytam co trzeba zrobić żeby było wszystko jak najbardziej na legalu i z korzyścią dla mnie.
_________________
Dawid Z.
 
 
dragbiker 


Rocznik: 2006
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Tychy
Wysłany: 2009-02-04, 18:39   

Witaj.
Otóż dokumenty które musisz przedstawić w Wydziale Komunikacji to:

1. badanie techniczne ok. 100 zł
2. dowód rejestracyjny
3. tłumaczenie dowodu rejestracyjnego przez tłumacza przysięgłego koszt ok. 50zł/stronę
4. zaświadczenie WAT-25 z Urzędu Skarbowego koszt 160 zł ( jest to zaświadczenie o braku obowiązku uiszczania podatku).
5. koszt rejestracji to 188 zł ( w tym karta pojazdu ).

W przypadku przywozu pojazdu z zagranicy który jest tam na Ciebie zarejestrowany jest to przywóz na mienie przesiedleńcze, i nie potrzebujesz umowy bo z dowodu rejestracyjnego wynika że jesteś jego właścicielem.
Pozdrawiam.
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2009-02-04, 23:05   

dragbiker, Dzięki wielkie teraz już na 100% wiem co mam robić.
_________________
Dawid Z.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group