YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przypinanie spodni do kurtki
Autor Wiadomość
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-01-30, 18:26   Przypinanie spodni do kurtki

Czy przypinanie spodni do kurtki zamkiem błyskawicznym to rzecz wartościowa i przydatna czy zbędny bajer?
Pytam, bo zamek w kurtce mam, rozglądam się za spodniami i jeśli warto, to trzeba by skorzystać...
A w ogóle to jest jakiś standard czy trzeba brać konkretne spodnie do kompletu ?
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-01-30, 18:36   

Generalnie większość teksów ma ten zamek. Kolega kupił spodnie innego producenta niż kurtka i spasowaly.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2010-01-30, 18:56   

Ja jak kupowałem spodnie to miałem cały zamek, a nie tylko połówkę i mogłem sobie wszyć do kurtki.
Czy warto, nie wiem bo nigdy nie przypinałem, napewno mniej ciągnie po plecach.
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-01-30, 18:57   

Wiewiór... Zapomniałem napisać: kurtka skóra nieznanej mi wcześniej firmy www.fanti.com.pl ... Spodnie tez mają w ofercie, tradycyjne i sznurowane po bokach... To na trasę, bo na co dzień wokół komina chce dżinsy (płyną z usa)
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
Dawid Z. 


Model: SYMPATYK
Wiek: 44
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 1772
Skąd: Przemyśl,Anglia.
Wysłany: 2010-01-30, 19:28   

Ja mam Tekstylny komplet firmy "SPADA" i przypinana jest kurtka do spodni szczerze to używałem to może 1 raz .

IMG_0079.JPG
Plik ściągnięto 345 raz(y) 485.36 KB

_________________
Dawid Z.
 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2010-01-30, 19:39   

a ja tam zawsze sie "spinam" przynajmniej spodnie mi nie spadaja a i nie wieje , mam dwa zamki w kurtce jeden tzw. "polowka" drugi duzy ale nie znalazlem spodni pod ten duzy
 
 
oldnita 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 59
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1810
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-02-04, 19:50   

ttom, Mam spodnie tej firmy sznurowane i z kompletem ochraniaczy , niestety moja kurtka nie pasuje do zamka . Basia ma komplet fanti i zawsze na długie trasy spina spodnie z kurtką .
_________________
Maszka (XVS650A) i Suzi (DL650A)
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2010-02-04, 20:34   

ja mam zamki chyba jakies uniwersalne bo pasuja w roznych kombinacjach ciuchow ze skory oraz texy ale spiolem je tylko w domu na probe :)
To raczej malo wygodne jak sie idzie cos zlesc i kurtka tworzy calosc z reszta ale moze w ekstremalnych warunkach ma to sens.
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2010-02-04, 21:10   

No to odebrałem dzisiaj spodnie, Fanti tak jak kurtka. Spodnie klasyczne w kroju, bez sznurowania po bokach. Leżą świetnie, jakość szycia i skóry wygląda baaaardzo dobrze... reszta sprawdzi się w boju. Szczególnie ta skóra, która ma być hydrofobocośtam... Pierwszy deszcz pokaże wszystko...

Co do zamków... W spodniach i kurtce są... różne... ;/ Dziwne, bo ten sam producent... Ale awantury robić ne będę, bo samemu spiąć się nie da... A nie wyobrażam żebym w trasie podszedł do jakiegoś gościa z pytaniem "może mi pan nad tyłkiem zapiąć"... :hahaha: O kobitkach nie będę wspominać... :hahaha:

Fazi, ktoś wcześniej tez pisał że tylko raz... I dam sobie spokój... Najwazniejsze że mam komplecik wreszcie... i niech no tylko przyjdzie marzec... byle sucho było... ;D

Aaaaaa jeszcze coś...
Spodnie długie, że mi jeszcze na krótkie bawarskie spodenki starczy... ;)
Jak podszywacie? Do kusnierza zanosicie czy jakieś własne patenty?
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
miodzik 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 717
Skąd: ST
Wysłany: 2010-02-04, 22:16   

Ja mam poporstu ucięte. Tylko szew boczny zakończony, żeby się nie rozłaziło. Spodnie to Tarbor, więc raczej dobra marka.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - Stanisław Lem
Ulica to nie tor.
 
 
mikssdaniel 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 287
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-04, 23:02   

Ja zawsze spinam kurtkę ze spodniami ale zazwyczaj na krótki zamek. (Nie ciągnie tak po plecach) Ważne w przypadku gdy ma się krótką kurtkę.
Mam jeszcze 2 zamek dużo dłuższy ale używam tylko gdy jest bardzo zimno.
_________________
Yamaha STAR ….
 
 
moondek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 4020
Skąd: Józefosław
Wysłany: 2010-02-05, 09:12   

Zawsze spinam spodnie z kurtką. Przede wszystkim nie wieje mi po nerach, reszta jest bez znaczenia. Co do samego spinania, przed zakupem warto sprawdzić, czy suwaki do siebie pasują. Na początku miałem kurtkę BUSE i chciałem ją spiąć ze spodniami MODEKI, niby ząbki w zamku takie same, ale wykończenie zamka nie pasowało do suwaka, bo było za grube i trzebaby było spiłować.
_________________
Ukochany motocykl posłuży ci do końca życia, jeśli będziesz jeździł nim dość szybko :idea:
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-02-05, 10:19   

ttom napisał/a:
Spodnie długie, że mi jeszcze na krótkie bawarskie spodenki starczy...
Jak podszywacie? Do kusnierza zanosicie czy jakieś własne patenty?

Najpierw usiądź na motocyklu. Pamiętaj, że spodnie na motocykl muszę być nieco dłuższe ponieważ ułożenie nogi masz takie, że się lekko wyciągną. Skórzane spodnie są tak robione, że można je uciąć nożyczkami i będzie si ;)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Rychu 



Rocznik: 2003
Wiek: 44
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 46
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-02-05, 10:32   

No właśnie, z tym spinaniem - to nie jest troche tak, że człowiek się czuje jak w, ekhm, kondomie? ;/ Sam nie próbowałem - co tu dużo gadać - dopiero kompletuję szmaty ;) Noo i wiecie - chopper... :) Może pas nerkowy wystarczy?
_________________
"Ride It Like You Stole It"
Pozdrawiam
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2010-02-05, 10:58   

Rychu napisał/a:
Może pas nerkowy wystarczy?

Z całą pewnością nie zaszkodzi. Sam przez jakiś czas miałem tylko ramonę ale kiedy założyłem do niej pas, to różnica była kolosalna. Najlepiej kup skórzany z polarowym ociepleniem. Koszt jakichć 50-100PLN ale komfort jazdy... Nieprzeciętny :)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Rychu 



Rocznik: 2003
Wiek: 44
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 46
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-02-05, 11:11   

pan_wiewiorka napisał/a:
Rychu napisał/a:
Może pas nerkowy wystarczy?

Z całą pewnością nie zaszkodzi. Sam przez jakiś czas miałem tylko ramonę ale kiedy założyłem do niej pas, to różnica była kolosalna. Najlepiej kup skórzany z polarowym ociepleniem. Koszt jakichć 50-100PLN...


Zakupiłem w moto-akcesoria pe el jakis tani Louisa za 19zł (pas oczywiście) i juz taki zostanie (chyba ;) ). Póki co kieruję się tym, co przekazali mi 'harley people' w Stanach - "sun in your face, wind in your hair" i tyle - jeździłem z nimi ubrany tak jak oni - chapsy i skóra, bez kasku i było git. I chyba o to chodzi z tymi bike'ami...
(fakt, że od jazdy bez osłony twarzy po jakimś czasie miałem porażenie nerwów i paraliż połowy twarzy, ale się wyleczyło :P )

Sorki za off top
_________________
"Ride It Like You Stole It"
Pozdrawiam
 
 
Rychu 



Rocznik: 2003
Wiek: 44
Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 46
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-02-05, 12:17   

pan_wiewiorka napisał/a:
Rychu, śmiem twierdzic, że nie śmigałeś w temperaturze 5*C :hahaha:


Smigałem tutaj , tak więc góry coś jak nasze Tatry, a śmigałem prawie do końca października -> pod koniec było ok. + 7*C - + 10*C -> po miesiącu twarz sparaliżowana :D . Nie mówię przecież, że taka jazda nie ma konsekwencji, tak jak to, że jazda bez kasku jest dobra. Ale fajnie się jeździło bez niego :P Pewna filozofia - jadę to nie chcę się wywracać, tak jak nie chciałem mieć porażenia nerwów. Ale jak to pisał jeden z moich ulubionych autorów "zdarza się..." :) Przecież ten konkretny rodzaj motocykli niesie ze sobą pewne nieokrzesanie i recklessness (lekkoduszność? lekko..?), i chyba nie należy wszystkiego tak wygładzać, czyż nie? ;D ;D
Ale mogę się mylić i korzystam z tego prawa :P

P.S. Chociaż Nolana Air sobie kupiłem -> szczęka :hahaha: Hipokryzja? ;)
_________________
"Ride It Like You Stole It"
Pozdrawiam
 
 
lppbgn 


Rocznik: 2001
Wiek: 47
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 23
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-05-08, 07:07   

Spinanie kurtki ze spodniami jest po to, żeby przy upadku kurtka nie zjechała z pleców.
 
 
skygge 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-08, 07:37   

Hmmm..... nekrofilia?
_________________
Moje fotki: http://www.skygge.com
In Heaven I am a wild ox, on Earth I am a lion, a jester from hell and shadows almighty
The scientist of darkness older than constellations, the mysterious jinx and the error in heaven's masterplan...
 
 
Oscypek 


Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 34
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 45
Skąd: Kościelna Wieś
Wysłany: 2013-05-08, 08:05   

Ja mam komplet tekstylny z 4BIKER i zawsze spinam. Wszystko jest tak zrobione, że samemu można się zapiąć, nie wieje tak, pory nie spadają i zabezpieczają podczas upadku przed podwinięciem (jak pisał kolega). Nie ma różnicy w odczuciu, jest tak jakbyś się nie zapinał, żaden kondon. Polecam to.
Recenzje kompletu, który mam zrobiłem nawet na moim blogu.
_________________
Pomarańczowa Gwiazda.
www.oscypkowy.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group