YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda motocyklem bez prawa jazdy
Autor Wiadomość
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-03-10, 22:48   

a według mnie niech se każdy robi co chce : )
jeździłem bez prawka - zrobiłem, bo nie chciałem się tłumaczyć w razie zatrzymania.

Prawo jazdy nie definiuje umiejętności - co widać na drogach :) jest jedynie prawnym dokumentem :)

nie rozumiem ślepej wiary w prawo jazdy, ale żeby była jasność nie popieram także notorycznego lekceważenia i jazdy bez niego na siłę :)
wszystko jest dla ludzi :) i jak się rozsądnie podchodzi to ok :)
pozdrawiam ban
empiq
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
tomiq 


Model: SYMPATYK
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 88
Skąd: Lodz-Uk
Wysłany: 2009-03-10, 22:54   

Z racji wykonywanego zawodu slucham roznych historii zwiazanych z prawem jazdy i opowiem wam jedna zwiazana z alkoholem.ale zanim zaczne podam do wiadomosci ze jezeli zostalo zatrzymane prawo jazdy za alkohol to mozna wyjechac do anglii i zrobic sobie nowe bo nikt tego nie sprawdza.Wiec: pewnego dnia gosciu pojawil sie na kursie prawa jazdy i po paru lekcjach wyjawil mi ze mial zabrane w polsce prawojazdy za alkohol,wiec zapytalem w jakich okolicznosciach?I uslyszalem najglupsza historie jaka slyszalem.Gosciu zdal prawo jazdy za pierwszym razem,caly szczesliwy postanowil zabalowac i oblac to szczescie z kolegami.Po niezlej libacji wracal zmeczony na rowerze z pobliskiej wioski do swojego domu tez na wiosce.nagle droge zajechala mu policja i nastepstwem calego zdarzenia bylo zabrane mu prawo jazdy na dwa lata -prawo jazdy ktorego jeszcze na oczy nie widzial.I co wy na to Masakra mowil ze plakal tez bym plakal
 
 
Adam 



Rocznik: 1998
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 44
Skąd: Płock
Wysłany: 2009-03-10, 23:11   

Motor odebrałem w sierpniu i do tej pory nie mam prawa jazdy (co niebawem sie zmieni), Pierwszego dnia pod wieczór postanowiłem zrobić ostatnią runde jade sobie spokojnie a tu nagle jak z pod ziemi pojseił się radiowuz i stoji sobie z suszarką , jestem jedynym pojazdem na drodze myśle sobie napewno mnie zatrzyma serce zaczeło mi bić szybciej ale nie przejchałem sobie spokojnie unikając kontroli.

Jednynie co moge odradzić to nie smigać po zmieszchu wtedy jesteśmy najbardziej narażeni na kontrole nawet przez zwykłą prewencje.
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2552
Skąd: Luzino
Wysłany: 2009-03-11, 11:44   

A tak to się może czasami skończyć.Wypadek miał miejsce w ten weekend,niedaleko nas ( kaszuby ) na zamkniętym lotnisku.Bez komentarza http://www.koscierzyna.in...u_w_Borsku.html
Chłopaka zabrali śmigłowcem do szpitala,walczy o życie :|

0c641b4604dbd980med.jpg
Plik ściągnięto 179 raz(y) 27.18 KB

3828d2fd68dd023emed.jpg
Plik ściągnięto 172 raz(y) 31.93 KB

DSC_0135.jpg
Plik ściągnięto 179 raz(y) 32.9 KB

DSC_0168.jpg
Plik ściągnięto 183 raz(y) 50.86 KB

_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
mikssdaniel 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 287
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-11, 13:00   

A oto moja historia jazdy bez prawka (teraz już posiadam)
Przed kupnem motocykla oczywiście kurs i pierwszy niezdany egzamin (czerwiec) ban . Następnie zakup moto i czekanie bez jazdy na drugi termin (sierpień) a sezon mija. No i drugi niezdany egzamin ban (to samo skrzyżowanie ta sama sytuacja czyli przejechanie na pomarańczowym. Pani egzaminator stwierdziła że powinienem hamować awaryjnie shock .) Następny termin wrzesień więc się wk.. kupiłem OC i jazda.
-> Wyjeżdżam z bramy, prawa wolna z lewej jakiś czerwony samochód ok 200m. No to kierónek w prawo i heja. Prędkość spacerowa.
-> Po 50m skrzyżowanie kierunek w lewo i jazda.
-> Po 150m czerwony samochód mnie wyprzedza
-> Nagle z bocznej szybki widzę wystającą rękę z lizakiem shock.
-> Zatrzymuję się, zdejmuję kask, śmieję się sam z siebie (przejechałem 200m to nie będzie trzeba wzywać lawety sam go zapcham na podwórko, a z górki było)
-> Z samochodu wysiada pan, ubrany po cywilnemu i tylko słyszę fajny moto, gdzie kupiony, za ile, a jaka pojemność itd. Całe szczęście że o dokumenty nie zapytał. A moto miał jeszcze nieważne niemieckie tablice. (teraz jak przejeżdżam koło komendy to często widzę ten samochód, ciekawe dlaczego)
Także więcej szczęścia niż rozumu. goopek
_________________
Yamaha STAR ….
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-03-11, 16:03   

mikssdaniel, jaki z tego morał? Pomykając bez prawka zyskujesz nowych znajomych hahaha
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
PUNIO 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 235
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-12, 22:45   

wszystko pięknie, ładnie jazdawe krwi każdego.. A ciekawe co sądzicie o gościach jeżdzących bez prawka samochodem albo np. ciężarówkami - czy to też luzik, bo przecież potrafią kierować i pewnie mają doścwiadczenie? czy może jednak oni nie powinni..?
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-03-13, 07:04   

Swego czasu robiona jakieś badania na dość sporej liczbie respondentów. Okazało się, że ponad 70% motocyklistów w Polsce nie ma prawka i ponad 30% kierowców pojazdów do 3.5t równiez jeździ bez ;)
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
warek07 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 1534
Skąd: P-T (Free Star)
Wysłany: 2009-03-13, 11:20   

ja od 13 roku jezdze na motorze (jawa 250 - klasyka nie jakies 350 ;p ) a prawo zrobilem 4 lata później :D
_________________
carpe diem
 
 
Corvius 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 247
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-13, 22:45   

no to dorzuce jeszcze jedną głupia historie "bez prawka" :

majac lat niespelna 18 byłem w kanadzie u krewnego który posiada HD WLC 43 (orginał wojskowy chodzi jak marzenie :D ) no to mnie sie oczka zaswiecily, wyczyściłem wypolerowalem i brum na niego - typowe amerykanskie miasteczko 2 domy 2 sklepy jedno skrzyżowanie nic poza tym przemknąlem z 23 razy no i do domu zjezdzam - z 300m od bramy widze szkieły w lusterku no to zło (bo ani dkkumentów od motoru ani prawka a na głowie heł z wietnamu ;/ ) zatrzymujes sie, a ty pan władza wyskakuje z językiem na wierzchu i rzuca pytanie "is it the original HD 43?" no i skończyło sie na tym ze koles usiadł zapytal czy może walnąć se fote i wsiad do radiowozu i pojechał :D

foto motoru wrzuce kiedys przy okazji :D
_________________
Cagiva Raptor 1000ccm w sportowej V!!!

"Hasta La V-ictoria Siempre!"

Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem: DALEJ PIĆ WÓDKĘ
 
 
mikgar 



Rocznik: 2004
Wiek: 40
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-03-22, 23:19   

MOTOCYKLA foto ;p
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2009-07-05, 23:12   

Ostatnio wracałem z kolesiami z Zegrza. Chłopaki byli na Honda CBR, Yamaha Fazer no i ja. Jedziemy sobie, a po lewej stronie na czerwonym czeka Pan władza na policyjnym motorze. My jedziemy dalej (ja jako ostatni) a tu widzę motocykl miga niebieskimi lampkami i drze się sygnałem. Delikatnie zjechałem na prawo, żeby Pana przepuścić. Policjant wyprzedził mnie, podjechał do jednego kolegi i pokazał, żeby zjecał i to samo do drugiego. Ja spokojnie pojechałem dalej. Chłopaki mówili, że powód kontroli to tylko sprawdzenie prawa jazdy. Naszych motocykli chyba nie zatrzymują, bo wiedzą, że jak się takim jedzie, to prawko raczej jest :)
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4809
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-07-05, 23:20   

...dobra... przyznam się... też śmigałem bez prawka... ale to było dawno (1990 rok). Kto pamięta Jawę 350 Lux? I chromy robiłem :D

...upsss, taka mała spowiedź ;)
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2009-07-05, 23:25   

Ja trochę też :) Motocykl kupiłem we wrześniu, a prawko odebrałem w grudniu, więc chciałem trochę pośmigać, zanim odstawię na zimowanie.
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
szczepan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 249
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2009-07-06, 08:01   

pamiętam jak zdałem prawko w 92 roku, za pierwszym razem, po wykonaniu 1 ósemki wsk'ą. Umiejętności były zerowe ale radość wielka, wprawa przyszła z czasem. Na szczęście był trochę mniejszy ruch niż teraz.

Generalnie radzę zrobić prawko. Przydaje się szczególnie jeśli coś się stanie. Czasem zupełnie niezależnie od nas (chociażby poczytajcie post o wypadku wiewióra).

Życzę wszystkim aby wracali na 2oo tyle razy ile wyjechali :)
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-07-06, 09:08   

szczepan napisał/a:
Generalnie radzę zrobić prawko. Przydaje się szczególnie jeśli coś się stanie.

i to jest prawda o której dużo osób zapomina
czy warto się narażać każdy sam sobie musi udzielić odpowiedzi
_________________
HONDA ST1300 PAN EUROPEAN 2010
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2009-07-06, 15:43   

Ja tam też śmigałem bez prawka, 2 lata prawie ( na moto oczywiście) miałem tylko B.
Jak mnie zatrzymali to od razu poszedłem na kurs, znaczy na sam egzamin bo papiery mi znajomy wypisał, że byłem na kursie.
Skończyło się tylko mandatem 300 zł i chyba 4 punkty.

[ Dodano: 2009-07-06, 15:44 ]
Problem robi się jak jest kolizja lub wypadek, ale top już zupełnie inny temat.
I tak jak ktoś tam wyżej napisał, prawko to tylko papierek nic więcej
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
Mario 



Model: BĘDZIE
Wiek: 46
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 110
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2009-07-06, 23:36   

Dokładnie, wszystko jest dobrze, jak jest ......... dobrze ale stłuczka małe "coś" i dupa :ryczy:
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2009-07-07, 00:12   

Mario napisał/a:
Dokładnie, wszystko jest dobrze, jak jest ......... dobrze ale stłuczka małe "coś" i dupa :ryczy:

podsumowując chcecie ryzykować to ryzykujcie
moim zdaniem się to nie opłaca
zawsze lepiej mieć uprawnienia
tak jak w tym temacie ktoś już zauważył co byście powiedzieli gdyby kierowcy tirów jeździli bez prawka
czy było by to w porządku
 
 
monkton 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 50
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 575
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2009-07-07, 00:18   

Ja zawsze mowilem ze kupie motor jak zrobie prawkom no i trwalo to troche, ale koles skwitowal to tak " nie posiadanie prawka to tylko glupia wymowka zeby nie kupic moto" no i miesiac pozniej bylem posiadaczem moto, a dwa miesiace pozniej prawka ale ten miesiac bez prawka to tylko kolo domku jezdzilem jakies 300 m w te i spowrotem. Chyba za stary jestem na ryzyko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group