YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest sens kupowania Drag Stara 125ccm?
Autor Wiadomość
danielo21 


Model: BĘDZIE
Wiek: 43
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2011-06-27, 20:03   Drag star 125 na dobry początek

Witam!
Jestem "nowy" na forum jak i w temacie pierwszego moto. Chciałbym sobie kupić jakąś pieszczoszkę/gwiazdeczkę, a Drag Star od zawsze mi się podobał...ale po kolei.
Znalazłem ostatnio oferty Drag Stara XVS 125 w dość przystępnej cenie (mój budżet to ok. 6000-7000 zł), ale myślałem też o Virago 535 (podobna półka cenowa). Nie wiem jednak, który byłby bardziej odpowiedni dla moich potrzeb. Gabarytowo też nie jestem przesadzony (174 cm/72 kg). Ważną kwestią jest też rodzaj przeniesienia napędu (czy łańcuch jest dużo bardziej wymagający w użytkowaniu?). No i też jakby nie patrzeć rok produkcji (duża różnica między Dragiem a Virago). Jak widzicie dużo dylematów. Jeśli moglibyście coś doradzić, na co zwrócić uwagę i które moto będzie zdecydowanie lepsze... Wiem, że każdy ma swoje preferencje. Chciałbym dokonać jednak dobrego wyboru, dlatego proszę o pomoc. Z góry dzięki!
Pozdrawiam,
Daniel ;d
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-06-27, 21:26   

Wybacz bezpośredniość ale zakup DS 125 wydaje mi się decyzją wprost idiotyczną.

To jest moje prywatne zdanie.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
FhissT 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 37
Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 283
Skąd: podlasie
Wysłany: 2011-06-27, 21:27   

potwierdzam, chyba że miałbyś 16 lat.
brat mój zakupił vt500 za 5000 z groszami i powiem ci że super maszyna!
 
 
zp26 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 59
Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 91
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-27, 21:40   

Witam

Sądzę, że może być mocne rozczarowanie modelem 125 i jeszcze z łańcuchem. Proponuje coś większego.

Pozdrawiam
Z.
 
 
Gosiaczko 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2005
Wiek: 50
Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 1258
Skąd: Józefów/GŁ/AIOŁA
Wysłany: 2011-06-27, 22:03   

Obawiam się ze wyglądałbyś na 125 jak na motorynce. Szczerze odradzam .
_________________
1/3 Aniołków Bemiego :)
motylkiem jestem :) http://www.youtube.com/watch?v=1zx3puwpDTs
 
 
danielo21 


Model: BĘDZIE
Wiek: 43
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-27, 22:12   

Rozumiem więc, że za stary jestem na ds 125 ;p Dzięki...
Ok, powiedzmy, że daję sobie spokój z tym modelem. Co zatem proponujecie w tym budżecie? Może nie jest to odpowiedni wątek, ale jak stoi zatem Virażka? W tej cenie można kupić roczniki np 93'. Czy w ogóle lepiej poczekać, uzbierać większy budżet i kupić coś konkretnego? Jeszcze jeden rok zwłoki??????? :beczy:
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-06-27, 22:39   

Zobacz to:
http://moto.allegro.pl/ok...1678786180.html
http://otomoto.pl/yamaha-...e-M2686725.html
http://moto.allegro.pl/ya...1677826048.html

Tego jest cała masa - szukaj z lat 90-tych, i masz czym jeździć.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
MrHans 



Rocznik: 2004
Wiek: 44
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 229
Skąd: Newcastle
Wysłany: 2011-06-28, 16:18   

A ja sie wypowiem bo podejrzewam ze jako jedyny ze wszystkich ktorzy sie wypowiedzieli jezdzilem 125.

Mam 180 cm i nie wygladalem idiotycznie (jezeli kupujesz motor zeby wygladac pieknie to no coz..)

125 to motor dobry do nauki i na pewno wybacza bledy ktore popelnie sie w czasie pierwszych kilku tygodni jazdy. Moc dla osoby ktora miala okazje jezdzic motocyklami poprzednio jest po prostu smiesznie mala. Jezeli zas zaczyna przygode to jest ok....jednak po kilku tygodniach stwierdzisz ze malo.

Jezdzi sie przyjemnie oprocz ciaglego wahlowania biegami.

Polecam dla poczatkujacych ktorzy chca kase zaoszczedzic a pojezdzic troche i przyuczyc sie na cos wiekszego. Pomysl jednak nad zrobieniem pelnego A (jezeli go nie masz) i kup od razu cos wiekszego.

Pozdrawiam
_________________
"As i walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley"
 
 
danielo21 


Model: BĘDZIE
Wiek: 43
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-28, 17:26   

Dzięki za wszystkie opinie i rady. Dla gościa, który zaczyna przygodę z moto są bardzo cenne. Wezmę je sobie do serca ;D
Jedyne do czego mam nadal wątpliwości to doradzanie kupowania "laikowi" pierwszego motoru o mocy większej niż 650 ccm, co dla mnie już jest wystarczającą pojemnością, ale wiem też, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Boję się natomiast, że jeśli kupię coś większego na początku to będzie dla mnie monster i nad nim nie zapanuję lub mogę mieć z tym małe problemy.
Pełne A zrobiłem właśnie nie dawno, ale tak jak napisałem, nie chcę zaczynać od wysokich półek, na to przyjdzie czas, jak nabiorę większego doświadczenia.
Póki co, potrzebuję dobrej rady, jakie moto w tym budżecie kupić. Do Drag Stara nadal mam sentyment więc chyba zaczekam na większy budżet...
A jeśli nie to zostają pozostałe opcje i tutaj Virażka nadal będzie na drugim miejscu...
Powiedzcie jeszcze tylko, czy powinienem zwracać uwagę na rocznik, czy kupując moto nie jest ważne, że to np. 89'? Wybaczcie, ale toć to poczciwe staruszki, nikogo oczywiście nie obrażając ;d

Pozdrawiam!
D.
 
 
MrHans 



Rocznik: 2004
Wiek: 44
Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 229
Skąd: Newcastle
Wysłany: 2011-06-28, 17:58   

Ja z 125 przesiadlem sie na Virago1100. Jezeli chcesz zaoszczedzic i kupic dobra maszyne to kup Virago 750 albo 1100. Nie zabijesz sie na tym. Gabarytowo tez bedzie ok.

Odnosnie virago staraj sie nie kupowac rocznika przed 89. Ponadto w 1100 byl problem z rozrusznikiem ale wiem jak go rozwiazac wiec jakby co to daj znac.

750 i 1100 sa na tej samej ramie wiec roznica jedynie w silniku. Pamietaja takze ze silnik z virago zostal uzyty w dragstarach (po pewnych przerobkach i usprawnieniach) wiec jest to sprawdzony element.

Ja bym kupil virago i nabral doswiadczenia bo jak zaliczysz na dragstarze glebe to bedzie bardziej bolec finansowo anizeli przy virago.

Ponadto nie boj sie pojemnosci bowiem to nie przecinaki tylko cruisery.
_________________
"As i walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley"
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-06-28, 19:27   

danielo21, na XVS 125 to jeżdzi najfajniejsza, ale i najmniejsza z naszych dziewczyn. Nie rób sobie jaj. Jam masz taki mały budżet, to kup bandytę 600, albo faktycznie Virazke
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-06-28, 20:46   

NIE MA ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
marcin1969 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 482
Skąd: Jankes
Wysłany: 2011-06-28, 22:07   

Ja uważam, że jest sens. Np. poranny wypad po bułki i mleko do sklepu za rogiem. Za nabiał i pieczywo można zapłacić pewną kartą kredytową, wrażenia z jazdy 125 cm - bezcenne... ;D
_________________
"Młodość - to jedyna rzecz godna posiadania" - O. Wilde
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2011-06-28, 23:40   

Dlaczego boisz się pojemności. To całkowicie bez sensu i logicznego wytłumaczenia. Zupełnie nie mogę tego zrozumieć.
Napisz coś na ten temat ....
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
dragini 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączyła: 18 Paź 2008
Posty: 853
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-06-29, 07:52   

Jako ekspert w tej dziedzinie - śmigam draginką od trzech lat - mogę powiedzieć tyle jak dla mnie to był dobry pierwszy motocykl. Pierwsze i najważniejsze to to że mogłam się oswoić z maszyną. Nawracanie na wąskich drogach, wycofywanie itp. Jest stosunkowo lekka. Teraz to nawet przy znacznym pochyleniu (oczywiście w ramach rozsądku) potrafię ją postawić do pionu - a mam tylko 154 cm wzrostu - (wiesz ramię dźwigni, fizyka i te sprawy). Nie jest za szybka o nie nie poszalejesz na tym sprzęcie - dla mnie to dobrze, bo mnie ponosi i jak widzę kawałek prostej drogi to mam ochotę się rozbujać - nie da się max to 100-110 przy moich gabarytach (no raz poszłam troszku szybciej, ale to było z górki).
Najważniejsze dla mnie teraz to brak mocy nie łudź się, że wyprzedzisz tira na jednopasmówce - zanim się rozbujasz z naprzeciwka już coś jedzie - jak mnie to wkurza ale co poradzisz :nie_wiem: nic nie poradzisz. Znaj miejsce w szeregu. Ale mnie to wkurza. Chociaż Endriu mówi że gdzie mi się spieszy. Ale mnie to wkurza - Ciebie też będzie.
Mirago ma virażke i jak się rozkręciła na drodze do Jawora to chłopaki musieli się sprężąć żeby ja dogonić .
Ja przymierzam się na następny sezon do zmiany.

Plusy:
Jest ładna, naprawdę ładna, moim subiektywnym zdaniem ładniejsza od virago
Lekka
Niska
Dobra do nauki na pierwszy rok - ale wydaje mi się że raczej dla niewysokich słabych w ramionach kobiet
Sorki, ale nie widzę faceta na tej maszynie (to znaczy widziałam Endriu - 120 kg żywej wagi jak jechał po paliwo do swojego Wilarda bo mu się na trasie skończyło - wyglądał :buahahaha: :buahahaha:

Plusy/Minusy
Nie rozbujasz się na niej. Bezpieczne to jest na początku później wkurza i jest niebezpieczne, myślisz, że zdążysz a tu niespodzianka. Virago jest lepszym wyjściem.
Co do rocznika to wiemy, że jest różnie. Czasem starszy sprzęt jest w lepszym stanie - najlepsze wyjście organoleptyka.
_________________
Nie ma jej ....., nie ma ........nie......
 
 
danielo21 


Model: BĘDZIE
Wiek: 43
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-29, 16:33   

No i o takie opinie mi właśnie chodziło. Konkretnie i na temat. Zwłaszcza ostatnia, dzięki Dragini ;d To Ty jesteś tą jedyną, która śmiga na ds 125? Miło poznać ;d
A dlaczego pisałem o pojemności? Bo będąc świeżo po kursie na A wpajano nam, żeby liczyć siły na zamiary i nie porywać się na duże pojemności na początku, bo nie zapanujemy nad maszyną i będzie gruz. Ja to rozumiem, bo mając między nogami 1100 pojemności lub więcej trzeba trzymać swojego rumaka mocno w ryzach lol lol A ja raczej nie jestem korpulentnej postury...
Wracając do tematu, nigdy nie przymierzałem się do ds 125, więc nie wiem jakiej jest wielkości. Z Waszych opinii wynika jednoznacznie, że wyglądałbym raczej mało poważnie. To chciałem wiedzieć. Zostawiam temat. Zastanowię się teraz nad Virażką lub mocniejszym Dragiem.

Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki za Wasze opinie i rady.
D. ;D
 
 
dragini 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączyła: 18 Paź 2008
Posty: 853
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-06-30, 07:46   

Danielo do Legnicy daleko nie masz. Możesz podjechać, usiądziesz, przymierzysz się. Jak Ci się uda w ten weekend, to stoi jeszcze u nas 650 custom prezesa. Zobaczysz też Wilarada Endriu (Wildstar 1600).
Jak się namyślę to może dam Ci się przejechać draginką po placu manewrowym, ale dopiero jak zobaczę twą fizjonomię i stwierdzę na odstawie pierwszego wrażenia oraz stosownej dokumentacji medycznej i psychologicznej czy mogę Ci powierzyć mój skarb.

[ Dodano: 2011-06-30, 08:35 ]
A dodam jeszcze Że Endriu zaczynałał od Hondy Shadow (pierwszy rok po uzyskaniu prawka kat. A, potem był Draginio (650 oczywiście Classic) dwa lata, teraz śmiga Wildstarem 1600 jak widać apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Ja uważam że warto zacyznać od mniejszych sprzętów i stopniowo przesiadać się na konkretniejsze maszyny. Ale to jest oczywiście moje zdanie - a ja się nie znam.
Zacznij od 650 lub virago, po dwóch latach dołożysz i kupisz 1100

P1000149[1].JPG
Tak wygląda draginka 125 w porównaniu do Mańka chyba 1100
Plik ściągnięto 166 raz(y) 116.18 KB

_________________
Nie ma jej ....., nie ma ........nie......
 
 
waydac 


Rocznik: 2001
Wiek: 42
Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 20
Skąd: czaniec
Wysłany: 2011-06-30, 09:37   

danielo21 nawet nie zawracaj sobie głowy 125 - to nie ma sensu. Na kursie uczysz się na 250, a sam chcesz jeździć na 125? Ja też jestem świeżo po kursie i też miałem taki problem czy dam rade na 650, czy to czasem nie za duża pojemność. I mogę teraz ci powiedzieć, że daje radę bez problemu, a nawet na 1100 bym sobie poradził.
Tak, że spokojnie bierz wszystko tylko nie 125!
 
 
Nosiu 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2003
Wiek: 51
Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-06-30, 14:47   

danielo21 napisał/a:
Jedyne do czego mam nadal wątpliwości to doradzanie kupowania "laikowi" pierwszego motoru o mocy większej niż 650 ccm, co dla mnie już jest wystarczającą pojemnością, ale wiem też, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Boję się natomiast, że jeśli kupię coś większego na początku to będzie dla mnie monster i nad nim nie zapanuję lub mogę mieć z tym małe problemy. ....D.

Pizesz o mocy wiekszej niz 650 ccm
Pojemnosc i moc to dwie rozne historie.
W naszym przypadku bardziej problematyczna dla mnie jest waga sprzetu i jego opanowanie przy manewrowaniu. Sama jazda w trasie to bajka niezaleznie od wielkosci i pojemnosci. lol

Sam w tym roku szukalem swojego pierwszego moto i wstepny wybor pad na 650. Jednak w trakcie poszukiwan troche sie zmienilo i kupilem 1100. lol Jestem bardzo zadowolony daje rady choc łatwo na poczatku nie bylo :koksik: . Teraz ponad 2 tys za mna :dumny: i nie wyobrazam sobie innego ;p .
Moje gabaryty sa jednak znacznie wieksze od Twoich ;D

Za 6-7 tys nie kupisz dobrej gwiazdy, tu ceny od ok. 10 tys. i liczyc sie z tym ze nie bedzie to wielkie cudo pieknie ubrane etc. ewentualnie pozostaje cierpliwie szukac i szukac bo okazje sie trafiaja (mi kilka przeszlo kolo nosa w okolicach 10 tys), Ja na Twoim miejscu szukalbym Virago juz w tym roku. Za rok zapomnisz jak sie jezdzi a tak pojezdziasz virago 2-3 sezony odbudujesz budzet wymienisz moto. Moze na wieksza pojemnosc niz 650 ;D :skuter:
Przy okazji najmniejsza Virago 535 ma wiecej kucyków niz Drag star 650 !
A i jeszcze jedno z tych ogloszen co wrzucil soft zapomnij o Wygiełzowie (chyba ze masz blisko zeby sobie poprzymierzac)

Powodzenia :)
 
 
danielo21 


Model: BĘDZIE
Wiek: 43
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-06-30, 16:40   

Dragini, jak to mówiłaś, organoleptyka jest najważniejsza, ale myślałem, że masz na myśli motor ;D ale dzięki za propozycję! ;d

Nosiu, masz rację, przejęzyczenie, oczywiście chodziło o pojemność 650.

Załóżmy, że rozglądam się za Virago 535. Który rocznik najlepiej kupić w tym budżecie, czy to w ogóle ma jakieś znaczenie i na co zwracać ewentualnie uwagę? Wiem, że te motory są równie godne polecenia, ale może są jakieś szczególne mankamenty? (wybaczcie, chyba trochę odbiegam od tematyki forum..).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group