YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spodnie na długie dystanse
Autor Wiadomość
Misyo 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 34
Skąd: Kłodawa / Gorzów
  Wysłany: 2015-06-29, 18:32   Spodnie na długie dystanse

Witam Serdecznie,

2 tygodnie temu popełniłem pierwszą w życiu motocyklem dłuuuuugą trasę.
Zrobiłem w dwa dni 1630km. W pierwszy dzień zrobiłem 1050km z St. Petersburga - do Mikołajek i w tym straciłem 2h na granicy... Była piękna pogoda i mój ubiór spisał się wyśmienicie. Dedykowane jeansy plus skórzana kurtka, rękawiczki i dobry kask i można lecieć :) ))

Drugi dzień - to już nieporozumienie... Pogoda była w kratkę czyli padało - po 30 minutach na 15 minut było słońce.... Zrobiłem fatalny błąd bo śmigam z jeansami wpuszczonymi w długie buty... I zawsze było OK ale nie przy takim deszczu jaki momentami lał się z nieba. Mokre spodnie na piszczelach zrobiły się momentalnie mokre do skarpetek i tym sposobem miałem mokre nogi w super wypasionych, nie przemakalnych butach :)

Dobrze, że drugi dzień wyszło jakoś 580km bo zmęczenie było nieporównywalnie większe jak dzień wcześniej.. ale to pewnie podwójna kumulacja...

Reasumując i sorry za przydługi wstęp...

Jakie, z materiałowych bo nie wbije się na 14h w skórzane spodnie - polecacie. Interesują mnie spodnie super wygodne, z jakichś hiper super duper goretexów - które oddychają ale i chronią od zimna, gorąca, deszczu i szlifu :brawo:
Spodnie w które wbiję się i zrobię tyś. km i nie ważne czy będzie +10 czy +30 i czy będzie pikna pogoda czy mega deszcze z piorunami...
 
 
grabi 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 1397
Skąd: Ziemia Obiecana
Wysłany: 2015-06-29, 18:49   

Nie ma ideału wszystkomającego ale polecam Gore Tex Pro-Shell laminowany, ja jeżdżę w Rukka Argonaut, ale ostatnio w Pro-Shell wszedł Dane. Jedyna wada to przy +27 w górę trochę ciepło. Ale w nowszych modelach dają więcej wentylacji.
_________________
Mało się zarabia, żyje się jak Hrabia

BMW R 1200 GS ADV '13
HD FLHT '96
 
 
Misyo 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 34
Skąd: Kłodawa / Gorzów
Wysłany: 2015-06-30, 07:18   

Fajne te Dali.. ale najbliższy sklep mam w Poznaniu... hmm.. może się bujnę dzisiaj :)

Co do Rukka - model z Pro Shell znalazłem za 4600pln a to dokładnie 2 razy tyle ile chciałbym wydać :) Są eleganckie Rukka ale nie na tez membranie za 2600... Te Dali niby 2100 więc chyba warto...

Jesscze jakieś propozycję?
 
 
F.I.P. Berek 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2001
Wiek: 58
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 684
Skąd: Chełm
Wysłany: 2015-06-30, 07:47   

Wszelakie wentylacje "działają" kiedy się poruszasz - a czasem zdarza się zatrzymać ;D ... O ile kurtkę zdejmiesz to w spodniach zostajesz (w upale)...Mam goretexy ale po spodnie sięgam tylko poza letnim sezonem. Parę lat temu w podczas trasy z Holandii do Polski na postoju spotkałem grupę skandynawskich motocyklistów wyekwipowanych w (zapewne) nowoczesne texy - część z nich siedziała z opuszczonymi spodniami :hahaha: -żar lał się z nieba ( ponad 35 stopni ). Ja jechałem w jeansach.
Normalnie preferuję spodnie skórzane - jeżeli pogoda jest zmienna to wytrzymają mały deszcz i nie zagotują jak będzie grzało... Na okoliczność ulewy warto mieć dobry kombinezon przeciwdeszczowy - ale to już inny temat...
_________________
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze
morze i wiatr
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2015-06-30, 15:05   

Kupiłem Held Torno II z wypinana membraną GoreTex, wentylacja OK ale przy wysokiej temperaturze nie sprawdzałem.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Bemotor 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-07-01, 15:14   

Jest kilka modeli Dane z gore-texem i są one w bardziej przystępnych cenach niż 4600,- Np: Dane Nyborg pro. Ale nie da się ukryć że na upały po 35 to żadna membrana nie da rady. Jeansy i awaryjne przeciwdeszczówki to najlepsze połączenie.
_________________
Sklep dla motocyklistów
 
 
Misyo 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 34
Skąd: Kłodawa / Gorzów
Wysłany: 2015-07-14, 08:07   

Wciąż nic nie kupiłem :) Jutro jade do Poznania podotykać je i na coś się zdecydować. Zdam relację z zakupu bo z Poznania jade prosto do Petersburga więc 1.7K km przede mną a pogoda zapowiada się w kratkę...
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1802
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2015-07-14, 08:50   

Niestety nie ma czegoś do wszystkiego.
"które oddychają ale i chronią od zimna, gorąca, deszczu i szlifu " takie teksty to w reklamówkach można spotkać , niestety :(

Niestety myślę że trzeba posiadać kilka wariantów:
Jak gorąco to zestaw jaki miałeś .
Jak gorąco i mokro to zestaw jaki miałeś + dobry przeciwdeszczowy komplet.
Jak chłodniej to tekstylne ciuchy lub skóra.
Jak chłodniej i mokro to dobre tekstylne ciuchy lub skóra i kpl. przeciwdeszczowy.
Jak zimno dobre tekstylne ciuchy + odpowiednia odzież termo.

Zapewne ktoś powie, że śmiga cały czas w tekstach lub skórze i jest mu ok. Może być i tak . Jeden szybciej marznie, drugiemu szybciej gorąco i się zaraz poci. Każdy do tematu podejdzie indywidualnie...


ps.
Dobrego zakupy i szerokiej drogi. Zdaj relacje czy zakup okazał się trafiony. 1,5k to dobry odcinek na test :)
_________________
Hipis
 
 
goniak 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2009
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 2099
Skąd: P-ń/GŁ
Wysłany: 2015-07-14, 09:30   

a ja pierwsze 3 sezony śmiagałam w teksach, których szczerze nienawidziłam, a pod koniec poprzedniego sezonu kupiłam sobie moto jeansy i się zakochałam- jak jest mokro, czy zimno stosuję spodnie przeciwdeszczowe i chronią od jednego i drugiego (ewentualnie termo, żeby pod spód założyć też staram się mieć). Kurtki mam dwie: normalną teksową z wypinaną podpinką na chłodniejsze dni i letnią teksową: głównie siatka i ochraniacze, która sprawdza się znakomicie -też zakochana jestem :P i polecam :)
_________________
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." J.Tuwim
 
 
Misyo 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 34
Skąd: Kłodawa / Gorzów
Wysłany: 2015-07-20, 18:51   

No to już opowiadam :)
Kupiłem - za namową sprzedawcy taki model:
http://www.dane-polska.pl...y-gore-tex.html

Sprzedawca odradził mi brać model Goretex ProShell z tego powodu, że były one 2 warstwowe a powyższy model jest 3 warstwowy i jeszcze tańszy... Zapłaciłem 1740pln. Spodnie mają ocieplenie z DEXFILu oraz membrane GoreTex która również jest wypinana.

Spodnie sprawyły się na trasie fantastycznie. Ocieplenie trafiło od razu do kufra i do tej pory tam jezdzi... Zrobiłem prawie 1700km w dwa dni, pogoda różna (od urwania chmury z piorunami po 28stopni słoneczka). I JESTEM ZADOWOLONY.

Fajnie spisują się zameczki z boku filtrujące... Fajnie rozwiązany patent z paskiem - w sensie nie ma go a spodnie nie spadają z tyłka...
I coś co było bardzo ważne i daje niesamowitą przewagę nad jeansami... Nie ugniatają w pewną, bardzo ważną dla MĘŻCZYZNY część ciała... :) ))

Reasumując - polecam takie rozwiązanie. Spisało się.

BTW. teraz czas na rękawiczki... skórzane po 10 minutach mega deszcze były mokre przez następne 700km, poobcierały mnie i były do niczego...
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2148
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2015-07-21, 13:21   

Jezdze w skorzanych rekawicach Held, gdy pada deszcz na rece zakladam jednorazowe foliowe rekawiczki do nalewania paliwa a nastepnie Heldy, gdy jest zimno zakladam rekawiczki z cienkiego polaru a nastepnie Heldy 8)
_________________
Stowarzyszenie Motocyklowe Filii Patriae
 
 
Misyo 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 21 Cze 2014
Posty: 34
Skąd: Kłodawa / Gorzów
Wysłany: 2015-07-22, 09:21   

yapkovitz - na krótkie dystanse - ma to sens... Ale w przypadku deszczu - okej jednorazowe ochronią dłonie przed wodą... ale same rękawiczki przemokną więc do końca dnia jedziesz w dłoniach w folii mimo, że nie pada od 3h?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group