YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: pyra
2015-05-29, 19:39
Zakupy akcesoriów w Chinach
Autor Wiadomość
kajot85 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2005
Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 12
Skąd: krk
Wysłany: 2015-05-29, 11:27   Zakupy akcesoriów w Chinach

Witam
Mam możliwość zakupu kilku rzeczy do Yamahy prosto z Chin.
Będę zamawiał surówkę na kluczyk do Drag Stara jak na zdj poniżej

specyfikacja:
Item Specific:
Product details:
Aftermarket 100% New
High class quality and very durable
This item come with trademark
Good Working Condition and Easy to Install

Blank key (not with chip!)

Item Type: Locks & Latches
Item Height: 6 inch
Brand Name: Tengchang
Model Name: XF221028
Item Width: 8 inch
Item Length: 10 cm
Material Type: As the picture showed
Item Weight: 0.04 kg
FITMENT:
YAMAHA Star XV1900 XVS1300 XVS950 XVS400 XVS650 DS - ja potrzebuję do V Stara 1100 i myślę że też spasuje.

cena to $2.79/szt. z wysyłką do Polski - ktoś jest zainteresowany? mogę przesłać pocztą jak dotrą do PL

kolejną ciekawą sprawą nad którą się zastanawiam to takie cudo:




Item Specific:

Aftermarket 100% New
-No Modification Needed
-Colour:Chrome
-Material :High quality billet aluminum with chrome finish
-Smooth, polished, chrome-plated appearance
PACKAGE INCLUDED:

One Set(Come with screws it need for installation)
Fitment:
Yamaha V-Star 1100 1999-2007

z wysyłką do polski wychodzi to ok 80zł - na alledrogo widziałem identyczne w cenie 190 i najtaniej 110zł+wysyłka
co myślicie o tym? ktoś by reflektował na to?
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2015-05-29, 11:44   

Kojot a te gadżety to metalowe? Kumpel kiedyś kupił nakładki na ramę do Radka i okazały się "plasticzane". Proponuję wzmożoną czujność ! !!
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-29, 12:08   

każdy ma tę możliwość - o ile ma internet i kartę kredytową
aliexpress http://www.aliexpress.com.../934353938.html
$15-$17
więc twoje możliwości szału nie robią

mam chińskie nakładki na zbiornik (nic do zarzucenia)
oraz nakładki na przełączniki - tutaj jedynie można się czepiać że przed chromowaniem nie oblecieli pilnikiem otworów na przełączniki - ale w użytkowaniu to nie przeszkadza i trzeba się przyglądać

nakładki są metalowe

wysyłka jest za free i przychodzi w około tydzień

korzystam z wirtualnej karty (doładowuję z konta i jak mam płacić to podaje numer i kod CCV - przeważnie nie ma na niej kasy, debetu się nie da zrobić więc niech "kradną" jej dane hehe

Chińczyk nie wyśle w jednej paczce wielu itemsów - nie w opcji darmowej - choć nie stoi na przeszkodzie kupić 10 ale w osobnych paczkach :)

cło naliczają od $200
jakoś nie kupowałem jeszcze nic droższego od $50 więc cło mi się nie trafiło (1 paczkę otweirali ale zalepili i puścili)
 
 
Kacperek 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 75
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: 2015-05-29, 12:17   

Mam tą pokrywkę na zbiornik, wyglądała fajnie ale teraz po kilku miesiącach zszedł kawałkami chrom i wygląda średnio, a niczym nie drapałem. Moja wyglądała tak samo
_________________
Kacperek
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-05-29, 12:27   Re: Zakupy akcesoriów w Chinach

kajot85 napisał/a:
Witam
Mam możliwość zakupu kilku rzeczy do Yamahy prosto z Chin.
Będę zamawiał surówkę na kluczyk do Drag Stara jak na zdj poniżej

Wystrugaj sobie ten kluczyk z drewna. Będzie nie tylko oryginalniejszy, ale i solidniejszy. Aluminium przy "metalu" tego kluczyka wypada jak stal narzędziowa. ;d
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-29, 12:32   

mnie nic nie złazi - powłoki są ładne i błyszczące
kupowałem u tego zbiorniczek
http://www.aliexpress.com...=61266730585315
i nakładki http://www.aliexpress.com...=61299231145315

uwaga - jest różnica w wersji classic/custom
 
 
JOKER 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 1304
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-05-29, 13:03   

Cło naliczają od 20$ a nie od 200$, może nie cło a VAT, cło to dodatkowa opłata, której w przypadku elektroniki nie liczą
Chińczyk zawsze może zadeklarować wartość 20$, ale jak sie czepią w urzędzie celnym to będzie trzeba przedstawiać dokumentację na zakup, co to i za ile.
Ogólnie zatrzymanych zostaje średnio 1 na 10 paczek
_________________
To nie śmierć za rogiem, to czas Twoim wrogiem

 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2015-05-29, 13:03   

kajot85, kupowałem takie surówki kiedyś - niestety jakość wykonania jest licha i na 4 kupione surówki, z których zrobiłem klucze (nota bene jest problem z dorobieniem, bo nie każdy ślusarz chce dorobić ze względu na to, że nie może dać gwarancji, czy klucz na takiej surówce będzie działał) tylko dwie odpalały moto, mimo doskonałego dorobienia. Czasami ich grubość jest inna niż oryginalny kluczyk i tutaj jest największy problem. Nie zapomnij, że nadają się one wyłącznie do moto bez immobilizera i to też przy wyrobionej stacyjce nie do końca...
Lepiej dorobić z surówki od ślusarza i nie oszczędzać tych 10-20zł.
Bardzo często robię zakupy przez e-bay z Chin i zarówno wykonanie jak i chromy w takich przedmiotach nadają się jak psu na budę. Niestety cena przekłada się na jakość (choć oczywiście nie zawsze).

Na temat cła i podatku poczytasz sobie tutaj - http://www.tpa-horwath.pl...-towarow-z-usa/
Czasami gdy przedmiot może być zatrzymany przez UC ze wględu na nasze prawo (ja tak miałem z bagnetem pierwszowojennym z USA, który miał kastet zakazany w Polsce) warto mieć zapisane w papierach celnych "do celów muzealnych" wtedy przechodzi - ale trzeba poprosić o taki zapis sprzedającego.
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-29, 13:26   

ja juz drugi sezon mam na razie nie narzekam - oczywiście loteria

clo naliczają dla indywidualnych powyżej 150jurków czyli około $200 jak kupowałem - przy obcnym kursie jakieś 160
VAT moga doliczyć od 45jurków

warunkiem jest ze na adres domy i przesyłka jest okazjonalna
raz dla wygody kazałem sobie wysłać dynksa na adres firmowy - to się musiałem fatygować zamiast na pocztę do urzędu celnego i tłumaczyć się

nie wiem skąd kwota $20 - urzad celny nic nie mówi o takiej - jest tylko 150EU
 
 
JOKER 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 1304
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-05-29, 13:34   

Zwolnienie z Cła do wartości 150 Euro.
Zwolnienie z Vatu (23%)do 22 Euro (teraz to 29,3 USD)

Są jeszcze przepisy dotyczące sensu stricto osób prywatnych. Wtedy zwolnienie z cła i Vatu jest do 45 Eur. Są jednak praktycznie niestosowane w przesyłkach kurierskich, bo Chińczycy na listach przewozowych wpisują raczej zawsze nazwę firmy, lub jakieś fikcyjne dane, które Agencje Celne traktują jako firmy.

[ Dodano: 2015-05-29, 13:36 ]
Bez różnicy czy adres domowy czy firmowy, raz się uda raz nie
;D
_________________
To nie śmierć za rogiem, to czas Twoim wrogiem

 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-29, 13:53   

wszystkie na prywatne mi dochodzą bez przygód
na firmę średnio DHL 3-4 paczki w miesiącu przywozi - zwykle do $2k - na celnym mam już status VIPa :)

łatwiej (taniej) kupić od chińczyka niż to samo z iebaja od amerykańskiego chińczyka - iebaj dolicza koszty wysyłki jakby z muzeum Saturna V wyciągnęli i na księżyc wysyłali

szpeje to motura taniej mi było polkomem sprowadzić niż kurierem bo towar stanowił tylko 2/3 kwoty wysyłki... zwariowali

jeszcze sramazon też nas potraktował jak kraj 4 świata mimo że centrum przeładunkowe jest ...pod Wrocławiem...

dobra koniec OT :)
 
 
kajot85 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2005
Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 12
Skąd: krk
Wysłany: 2015-05-29, 17:27   

widzę że koledzy obeznani w temacie:D
Ja niedawno się dowiedziałem od kumpla i podesłał mi te dwie rzeczy bo mówiłem że potrzebuje zrobić zapas kluczyka.
Madburn powiedz mi co to masz za kartę wirtualną? jakie są opłaty za coś takiego i w jakim banku to masz? jak ładujesz to konto - jak wymieniasz pieniądze z naszych na USD?
ostatnie pytanko czy na alim każdy może założyć konto czy są wymagane jakieś szczególne historie?

a jeszcze co do kluczyków to wiecie gdzie można dorwać taką surówkę jak w oryginale? byłem w kilku punktach ale wszzedzie mają jakieś zamienniki firmy silka które wyglądają trochę inaczej..
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-29, 19:03   

kartę mam w ING - wydanie 20zł potem jedyna opłatą są fakapy - np. przypomnienie kodu CCV 25gr, wyplata kasy w okienku - 9zl - jak robisz przez internet to nic
konto direct przy wpływie pensji i minimum 100zl transakcji na miesiąc kartą to nie ma opłat

mam w millenium drugie - jest podobnie choć inne limity i opłaty

karta istnieje jedynie formalnie - jest numer i rachunek do niej przypisany - masz kod autoryzacyjny i datę ważności - tylko nie ma jej w ręku fizycznie

jest to karta wypukła - i bez problemu da się płacić nią w internecie - chińczyki amazony etc, normalnie banki dają karty płaskie tz elektronki (electronic use) - w zasadzie niby działa tak samo - bo w Polsce jest jedna z bardziej rozwiniętych infrastruktur terminali kart - np. płatności zbliżeniowe - praktycznie każdy sklep ma
na zachodzie z tym różnie

w każdym razie płatność przez Internet nie zawsze przechodzi jak jest karta płaska - często mają jedynie obsługę "pełnych" Maestro czy Visa - choć na dobrą sprawę się to zmienia - w millenium mam puklatą - ma też cewkę zbliżeniówki, chip i pasek magnetyczny (tego już się prawie nie używa)
w Polsce praktycznie da się płacić karta płaską przez net

więc ta wirtualna dla mnie ma tę zaletę że jest przypięta do osobnego rachunku i nie ma za nią opłat, nie da się jej zgubić a obsługa przez Internet i jest git


post zawiera lokowanie produktu ale nic z tego nie mam
a z millenium dam dyla bo skończył się promocyjny procent lokat więc czas gdzieś indziej rachunek otworzyć :)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2015-05-29, 19:15   

Madburn napisał/a:
każdy ma tę możliwość - o ile ma internet i kartę kredytową
lub płatniczą wypukłą ( classic) a kluczyk dorobiłem na zapas bez najmniejszego problemu w zakładzie dorabiającym klucze.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
kajot85 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2005
Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 12
Skąd: krk
Wysłany: 2015-05-29, 19:20   

Madburn a jak wygląda sprawa płatności u chinoli - oni operują w $ ewentualnie Euro a Ty masz na koncie PLN - czy tą kartę masz jakoś przewalutowaną? czy poprostu klikasz zapłać i ING przelicza po swojemu z PLN na $? jeśli tak to jaki mają spred w porównaniu np z cinkciarzem? czy te różnice są minimalne czy jest jakaś duża różnica?
 
 
Madburn 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 354
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-05-29, 19:27   

płacisz w dularach - bank rozlicza według średniego kursu NBP - ale kurs sprawdz na stronie swojego banku bo ten rozliczał np. według wczorajszego kursu albo z piątku a nie z niedzieli etc

w sumie kurs NBP bywa lepszy czasem od kantorowego
wygląda to tak samo jak płacenie za granicą kartą np. za paliwo


Witek - wiem - puklata nie musi być kredytową, w przypadku wirtualnej jest po prostu płatniczą bo nawet debetu się nie da zrobić

różnica jest po prostu taka - puklata ZAWSZE przejdzie o ile są środki a płaska zależy od widzimisię czynników kosmicznych
 
 
JOKER 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 1304
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-05-29, 21:05   

Madburn napisał/a:
w sumie kurs NBP bywa lepszy czasem od kantorowego


Z tym się jeszcze nie spotkałem... :shock:

kajot85 napisał/a:
jeśli tak to jaki mają spred w porównaniu np z cinkciarzem? czy te różnice są minimalne czy jest jakaś duża różnica?


Spred w bankach jest duży. Ogólnie najlepszy z jakiego korzystałem to walutomat, spred na poziomie 0,0014 w porównaniu np z cinkciarzem 0,0142. Są to różnice które tak na prawdę odczuwa się przy konkretnych kwotach. Można też korzystać z kantoru aliora, ogólnie polecam, wszystko wymienia się na bieżąco, jednak spred wyższy. Wszystko zależy od kwot.

Dla przykładu, zakup w tej chwili 1000USD

w walutomacie - 3742,40zł
w cinkciarzu - 3751,14zł
w kantor.aliorbank - 3754,70zł

Przy płatności kartą kredytową w PLN, bank przewalutuje Ci kwotę, jednak licz się że dolara będzie sobie liczył za jakieś 3,90 albo i więcej.

I nie ma co się martwić że ktoś ukradnie numer karty kredytowej. Zawsze można sobie przewalutować kwotę chwilę przed tym jak się będzie płaciło.
_________________
To nie śmierć za rogiem, to czas Twoim wrogiem

 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2015-05-29, 21:15   

JOKER napisał/a:
Madburn napisał/a:
Cytat:
w sumie kurs NBP bywa lepszy czasem od kantorowego


Z tym się jeszcze nie spotkałem... :shock:


ja płaciłem o ile dobrze pamiętam średni kurs NBP plus prowizja za przewalutowanie.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
GOŁĄB89 


Model: RS1600
Rocznik: 2003
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-02, 15:36   

jeśli mają tam też nakładki na przełączniki do RSa, takie jak te: http://www.aliexpress.com...2323257363.html , to też bym wziął
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2015-06-02, 16:52   

Najszybciej wg mnie jest płacić przez PayPal'a. Łączysz kartę i konto od swojego banku i za pomocą PayPala robisz przelew. Gość widzi na koncie od razu wpłatę i od razu wysyła towar (niczym nasze PayU). Czasami przelew między bankami może iść kilka dni - tutaj od razu. Nie ma tutaj mowy o dodatkowych opłatach za jakieś przewalutowania itp. Płacisz wg widocznego kursu na stronie PayPal'a w danej chwili jak naciskasz zapłać. Kupuję tak od ponad 10 lat i na razie wszystko gra i buczy.
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group