YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwana, poszukiwany
Autor Wiadomość
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1595
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2020-07-25, 09:04   

Nie wiem czego szukasz , ale jak skóry , to w Tarborze uszyją Ci co zechcesz . Mają również i materiałowe , ale trzeba z nimi rozmawiać .
.....5XL , ja już się Ciebie boję ..... :browarek: ;D
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
OLA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 42
Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 1226
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2020-07-25, 16:34   

gizmo, Waldi szyje na miarę. Pod wymiar, robota super.
_________________
Międzyregionalna Wigilia/ Mikołajki Świętokrzyskie od 2014 roku. 2020 Covid.
 
 
gizmo 


Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 44
Dołączył: 15 Cze 2020
Posty: 18
Skąd: Kolbudy
Wysłany: 2020-07-25, 17:54   

ogólnie to wszystko i nic potrzebuję, większość rzeczy już pokupowałem, brakuje jeszcze butów i kamizelki skórzanej bo to potrzebuje na tip top, ale namiar na sklepy z dużą odzieżą zawsze się przyda jak nie teraz to za pół roku :)

Saturian nie ma co się bać, człowiek jak pies, mały jest głośny i zaczepny a duży przyjazny i spokojny ;)

Ola dzięki, lepiej swojemu dać zarobić niż obcemu :)
 
 
góral bagienny 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 64
Dołączył: 05 Lip 2020
Posty: 23
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2020-07-28, 20:23   

Od miesiąca jestem (niespodziewanie!) posiadaczem YDS, od miesiąca jestem na forum i od miesiąca usiłuję jakoś się ubrać. Nie docelowo, ale tak niskobudżetowo, do końca sezonu, byle jako-tako bezpiecznie. Z sukcesów to mam niezłe dwie pary rękawic, spodnie z ochraniaczami które są może i ciut za długie ale na dupę mi dają się naciągnąć. Brak mi jednak wciąż motocyklowej kurtki. Szukam już miesiąc po portalach aukcyjnych, czy to taniej nówki, czy używki i... deupea. Przyczyną moje słuszne rozmiary.
Dziś kolejna porażka. Przyszła kurtka nówka 4XL której wymiary powinny wg tabeli dla mnie pasować, z odpinaną membraną i ocieplaczem,i po wypięciu wszystkiego też jest za ciasna. Będzie kolejny zwrot... :beczy:
Może ktoś mi coś doradzi, może ktoś miał podobny problem...
Moje najważniejsze wymiary:
wzrost - 180 cm
klata i pas podobnie: 133-135 cm
rękaw od pachy ok. 50 cm

Z racji zawodu (leśnik) mam niezłą odzież terenową, czy bieliznę termoaktywną, no i jeżdżę w swojej goretexowej kurtce bhp której jedynym elementem ochronnym na motor są rozpinane opaski odblaskowe na rękawach. ;p A statystyka podpowiada, że od czasu do czasu ktoś asfalt musi przeszlifować, i dlaczego to nie miałbym być ja? :?
_________________
POEZJA, DURNIU ! ! !
 
 
Gandalf 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 106
Skąd: OL-WA
Wysłany: 2020-07-29, 12:12   

Góral bagienny - to zależy od zasobności portfela. Z własnego doświadczenia raczej bym namawiał do wydania jednorazowo większej kasy i uszycia czegoś na miarę. Ja w Tarborze wybrałem fason, materiały z jakich ma być wykonana, dogadałem temat dodatkowych kieszeni i otworów wentylacyjnych oraz montażu protektorów - po 2 tyg. miałem kurtkę gotową, jeżdżę już kilka sezonów i jest ok.

Niskobudżetowo , ale bezpieczniej możesz przymierzyć się do buzera (pancerz pod ubranie), ale co do wygody takiego rozwiązania się nie wypowiadam, bo sam tak nie jeździłem :nie_wiem:
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2020-07-29, 12:27   

Gandalf napisał/a:
Ja w Tarborze
… ja też !

Ja miałem / mam (?) w moim mieście sklep który handlował odzieżą Tarbora. W sklepie zdjęli ze mnie miarę. Nie wiem jak to się dzieje teraz.

Masz w pobliżu sklep firmowy -> https://www.tarbor.pl/sklepy-firmowe.html
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
góral bagienny 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 64
Dołączył: 05 Lip 2020
Posty: 23
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2020-08-07, 16:31   

Prawie już mnie na Tarbora namówiliście, bo tylu nie może się mylić. Kogo nie zapytam - tylko Tarbor i Tarbor! :)
Pewnie wejdę we współpracę z bankiem :beczy: i zacznę rozmowy z Tarborem. Zwłaszcza, że z Lublina pochodzę i często tam bywam.
Co do skór to już dla mnie wszystko jasne, ale jakbym chciał coś tekstylnego zamówić na miarę, to też z nimi pertraktować? Czy może jest ktoś bardziej godny polecenia jeśli chodzi o tekstylia?

[ Dodano: 2020-08-21, 19:52 ]
OldDiver napisał/a:

Masz w pobliżu sklep firmowy
No tak,gdzie by się nie było to rodzinne miast zawsze bliskie! Jednak to w tej chwili prawie 300 km. ;p
Ale...
Jak nie chce góra do Mahometa to czasem zdarza się vice wersal. I oto jutro, a w zasadzie to od dziś, przy okazji jakiegoś motozlotu Tarbor będzie ze stoiskiem w Bieszczadach, a konkretnie w Nowym Łupkowie. Jestem po mailowym słowie z sympatyczną panią Anią i obiecała mi, że te modele które mnie interesują (a będzie tego z tuzin) wezmą ze sobą abym mógł je dokładnie pooglądać. No, to miłe ze strony Tarbora. Już im niedaleko do pewnego machera od gazu w aucie,który regulacje mi robił przy szosie w godzinach od 2 do 4 nad ranem, bo akurat wracał przez Bieszczady z zagranicznych wakacji. :niemampojecia:
Jak przebiegało moje bliskie spotkanie z Tarborem na "moim" gruncie i co udało mi się załatwić chętnie tu opowiem, o ile znajdzie się ktoś tego ciekawy. ;)
_________________
POEZJA, DURNIU ! ! !
 
 
Pietro13 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 54
Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 72
Skąd: Wojciechów
Wysłany: 2020-12-10, 21:36   

Witam forumowiczów, poszukuję używki siedzenia kierowcy MUSTANG z oparciem do V-Star XVS 1100 . Oczywiście w rozsądnej cenie :) , może ktoś ma jakieś info na ten temat. Z góry dziękuję i zdrowych spokojnych Świąt życzę.
 
 
arnet 


Model: DS 1100 Classic
Dołączył: 27 Sty 2021
Posty: 1
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-01-27, 13:35   

Witam,

Poszukuje używanych wydechów Cobra, vance & hines do DS 1100

ktoś coś ?
 
 
mcmlxix 


Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 54
Dołączył: 23 Wrz 2021
Posty: 50
Skąd: SBI
Wysłany: 2021-10-15, 13:44   Bagażnik do Midnight Stara

Witam. Kupiłbym solidny (nie z blachy bo być może będzie tam kufer) bagażnik do XVS 1300 (sam bagażnik, nie zestaw z oparciem). To co widzę wydaje mi się w przesadzonych cenach (310 - 480zł szeroki). Proszę nie pisać, że jak mnie było stać na motocykl to powinno (...) ;) . Z reguły staram się nie popierać sztucznego zawyżania cen. Jak ktoś ma jakieś namiary, doświadczenia bardzo proszę o podzielenie się.
_________________
Maniek
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2021-10-15, 14:23   

mcmlxix,swego czasu bagaznik zrobiłem sobie sam. Wszystkie materiały są ogólnie dostępne. Kilka płaskowników ze stali nierdzewnej i ......troche pracy. Nie wyszedł super hiper, bo robiłem na szybko, przed wyjazdem, a jak stare pożekadło mówi - prowizorki sa najtrwalsze i tak mam go juz 8 lat [quote="mcmlxix"](nie z blachy bo być może będzie tam kufer) - to jakis żart ?



na takim bagazniku możesz kufer wyładować kamieniami, byleby wytrzymała cała reszta, np mocowanie i śruby.
Blacha wygięta w litere C to juz kształtownik. Weż kawałek blachy szerokości 100mm długości 500mm, ghrubości 2 mm i wygnija go - bez problemu to zrobisz.
Weź ceownik zimnogięty (czyli wyprofilowany z blachy) o szerokości 50mm, ścianki boczne 25mm ( 100mm łacznie) i długości 500 mm o grubości 2 mm i spróbuj go wygiąć. Powodzenia
osobiście preferuję stal nierdzewną, ponieważ mozna zawsze wypolerować ewentualne rysy jakie pozostawi kufer. Ale mozna również chromowane zakupic.
mcmlxix napisał/a:
To co widzę wydaje mi się w przesadzonych cenach (310 - 480zł szeroki)
te ceny wynikają z dwóch powodów - niska produkcja, mały zbyt i czyste żdzierstwo, bo hobby kosztuje.
Jeżeli znajdziesz zbyt na 1000 sztuk, to każdy zakład parający się obróbką CNC zrobi ci takie bagazniki za "przysłowieowe grosze", ale jak zamówisz jeden, czy nawet 5 to zapłacisz jak za zboże.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5354
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2021-10-15, 15:08   

Jeżeli nie posłuchaszwitek1965, sprawdź ofertę IdeaMotor z Opalenicy
_________________
Bo droga jest celem
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2021-10-15, 16:15   

pyra, ale kolega mcmlxix, nie chce z blachy ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2021-10-15, 16:23   

... nie z blachy to co może ... odlew ? :shock:
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2021-10-15, 16:27   

OldDiver, robią tez z rurek, jak na przykład Kuźnia Motocyklowa, czy Nautilus.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2021-10-15, 16:34   

witek1965, Fakt ! Tylko z blachy prościej i chyba taniej.
.
.
.
... a poza tym mam bagażnik z blachy a na nim olbrzymiasty kufer i blacha daje radę.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2021-10-15, 16:45   

OldDiver, zgadzam sie z Tobą, ale ceny każdy producent i zarazem sprzedawca ustala sam. Zresztą, już wcześniej wspomniałem, są to jednostkowe ilości, więc cena musi być wysoka. Taka Kuźnia Motocyklowa bagażnik robi generalnie pod klienta,na zamówienie. Ja nie mam nic przeciwko wygiętym z blachy, zwłaszcza z nierdzewnej i na pewno będzie taniej jak ze zwykłej stali, chromowanej. Chromowanie to proces w iele bardziej wymagający, a blachę jednostronnie wypolerowana na lustro można kupić bez problemu. Cena 1000x2000x2 mm kosztuje 1250 zł. Wiesz ile z tego można wyciąć bagazników ? Obrabiarka CNC wycina wzór i otwory, wygięcie na giętarce i gotowe do sprzedaży. Ten sam proces dotyczy stali zwykłej, plus przygotowanie do galwanizacji, plus galwanizacja. Sam przygotowałem swoje części do chromowania. Przekonany byłem, że jest igła. MARSINUS mi oczy otworzył. Do chromowania musi byc materiał wypolerowany na lustro, bo pod chromem każde niedociągnięcie będzie widoczne.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
mcmlxix 


Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 54
Dołączył: 23 Wrz 2021
Posty: 50
Skąd: SBI
Wysłany: 2021-10-15, 17:28   

Dzięki Wam za porady i namiary. Wykluczałem z blachy bo wydawało mi się, że taka blacha będzie mało wytrzymała. W mojej Shadowce mam taki:

i bałbym się zakładać coś mniej solidnego.
Tym bardziej, że mocowanie mam już opatentowane (duża blacha aluminiowa z góry bagażnika, mała od spodu w kształcie trapeza wchodząca wewnątrz tej obejmy bagażnika i to razem skręcone z kufrem).

A w jaki sposób mocujecie kufer do takiego bagażnika z blachy?
_________________
Maniek
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2021-10-15, 17:33   

mcmlxix napisał/a:
A w jaki sposób mocujecie kufer do takiego bagażnika z blachy?

Moim zdaniem bardziej istotnym jest bezwładność zapakowanego kufra niż wytrzymałość konstrukcji bagażnika. Ja osobiście mam zamontowany kufer na stałe i mocowany jest do konstrukcji oparcia (na śruby) i paskami do bagażnika.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2021-10-15, 18:41   

mcmlxix, Popatrz na rozwiązanie Demolki -> https://yamaha-dragstar.pl/viewtopic.php?t=1129&postdays=0&postorder=asc&highlight=demolka&start=100
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group