YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradar, mandat, zdjęcie od tylu
Autor Wiadomość
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2015-01-29, 13:38   

A nie prościej w terenie zabudowanym jechać zgodnie z przepisami ? ? ?

One tam nie są po to żeby komuś życie utrudnić tylko uratować.

Znam takich chojraków, którzy twierdzili, że co im tam mandat, albo że straż miejską mają w dupie bo podają kuzyna w USA albo innej Kenii, a później w sądzie przed rodziną poszkodowanego płakali jak dzieci :/ i zarzekali się, że nie chcieli, że tylko tak z głupoty, że już więcej nie będą... :nie_wiem:
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2015-01-29, 14:10   

RTP napisał/a:
Z moich doświadczeń śmietniki te co stawiają strażacy, zazwyczaj stoją gdzieś na ziemi i strzelają jak jesteśmy dość blisko i to sporym fleszem więc jest jakieś tam prawdopodobieństwo , że się uda. Zainwestowałem w te wynalazki paręnaście złotych więc i strata żadna . Nie chodzi mi żeby na pewniaka lecieć ile wlezie. Zobaczymy .
Taki przykład z życia , mój syn złapał fotkę na stacjonarnym, flesz był tak mocny, że na zdjęciu nie było widać pierwszej litery z tablicy. Mimo to dostaliśmy tę fotkę ale sprawę zamknięto właśnie z powodu tego, że numer był niekompletny. :brawo:

To może przetestuj na okolicznych fotoradarach czy się sprawdza i podzielisz się z nami doświadczeniami... lol
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
RTP 


Model: MS1900
Rocznik: 2007
Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 323
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2015-01-29, 14:23   

MARSINUS napisał/a:
A nie prościej w terenie zabudowanym jechać zgodnie z przepisami ? ? ?


Popieram , ale czasami się zdarzają śmieszne ograniczenia do 40 czy do 30 na prostej drodze bo np. budowlańcy zostawili znak i tak sobie stoi . Jak pisałem wyżej pomyślałem o tym tylko dlatego , że można się zagapić i może to nas uratuje ... zobaczymy

ttom - z zebraniem tych niewątpliwie nieprzyjemnych doświadczeń będzie ciężko bo generalnie śmigam około +10 to co na znakach ale jak tylko dojdzie do mnie niechciana poczta ze SG lub SM to się z Wami podzielę co zrobić ;-)
_________________
Drag Star Classic 650
Midnight Star XV1900
BMW-K1600 Grand America
 
 
VenoMek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1998
Wiek: 42
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 1417
Skąd: Grupa Śląska
Wysłany: 2015-01-29, 18:04   

Marecki75, nie masz się czym martwić.
anuluj-mandat.pl
_________________
VenoMki: Tomek i Ola (Lilu)
Honda XL1000 V Varadero Travel '08
"Jeśli możesz dotknąć horyzontu, jesteś u kresu swojej podróży."
 
 
Biały 



Model: MS1900
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 1612
Skąd: Wa-wa/Bydgoszcz
Wysłany: 2015-01-30, 14:19   

Marsinus i tu jesteś w błędzie, bo może ograniczenia są po to aby ratować życie i zmniejszać wypadki, ale straże gminne przeginają pałę i fotoradary mają tylko po to, aby nabijać kasę na gminę. W Łęcznej jak było głośno o fotoradarze, który gmina wypożyczała żeby nabijać kasę, to teraz nagle jak burmistrz chce wyjść z twarzą z całej sytuacji, to nagle jedyny radiowóz nie jest już strażnikom potrzebny, a wtedy był, bo czymś musieli przewozić fotoradar. Fotoradary stacjonarne ustawiane są z jakimś marginesem, a te strażników mają pewnie margines taki jaki urządzenie. Oni mają w dupie, że przekroczyłeś tylko o 10km, dlatego ja też mam ich w dupie. A co do podawania kogoś z USA, czy Keni, to bym nie radził, bo można sprzwdzić, czy taki ktoś przekraczał naszą granicę.
_________________
Wolałbym żałować, że coś zrobiłem niż, że czegoś nie zrobiłem - James Hetfield
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2015-01-30, 16:03   

Biały napisał/a:
A co do podawania kogoś z USA, czy Keni, to bym nie radził, bo można sprzwdzić, czy taki ktoś przekraczał naszą granicę.


Jak?
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2015-01-31, 11:32   

Biały weź sprawę na logikę - gdyby kierowcy nie przekraczali prędkości w miejscach gdzie jest ona ograniczona wtedy fotoradary były by zbędne.

A to, że ludzie mają to gdzieś i jeżdżą jak jeżdżą to zupełnie inna sprawa.

Jak pisałem znam paru cfaniaków, których przepisy nie dotyczyły, ograniczenia były złe, a straż gmina, miejska i policja były be dopóki idioci kogoś nie zabili albo nie potrącili i okaleczyli na całe życie.

Wtedy już nie kozaczyli i żebrali, ba kurwa skamleli o litość.

Wtedy żaden nie powiedział, że ograniczenia są do dupy albo, że jak piszesz mieli je w dupie.

Każdy jeździ jak chce i robi to świadomie więc niech też będzie świadom konsekwencji - z nami motocyklistami na czele.

Mam nadzieję, że z tekstu o USA i Kenii sobie tylko jaja robisz ;)

Życzę powodzenia i rozsądku na drodze :dumny:
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2015-01-31, 12:02   

Wczoraj wrocilem z Niemiec w nocy i powiem Wam tylko jedno... Na autobanie gdzie byly ograniczenia to tylko polacy i litwini nie stosowali sie do znakow. ZADEN niemiec nie smial nawet pojechac troche wiecej niz bylo wolno. Poniewaz z zasady staram sie nie przekraczac predkoscia ( tym bardziej za granicami lol )to jedno co mi przychodzi do glowy, ze my zawsze wszystko mamy w dupie. Potem tylko beczymy, ze mandat, smierc, wypadek itp. Zupelnie inna sprawa sa maszynki do zarabiania kasy ale i tak mozemy miec pretensje do siebie, ze przepisy mielismy w dupie :| i takie to maslo maslane ;D
I jeszcze jedno ... kombinacje! Jak oni mi zrobili fote to trzeba tak im jak oni mi! A co ! Bede kombinowal, oszukiwal. Czy gdzies za zachodnia granica przyszlo by to komus do glowy?
Jakos tak idealistycznie zaczynam myslec...
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
Endrjul 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2014
Posty: 1608
Skąd: Czersk
Wysłany: 2015-06-25, 18:49   

Odświeżę temat
Dostałem i ja qwiz od SM Warszawa

odłożyłem na półkę i niech leży...
_________________


Google+
 
 
Endriu74 



Model: MS 950
Rocznik: 2009
Wiek: 49
Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 350
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2015-06-25, 21:00   

winiar, prawie się z Tobą zgadzam, prawie bo odnoszę wrażenie że tylko w Polsce bardzo często znaki stawiane są lekko bez sensu. Dlatego je lekceważymy. Nie mówię tu o terenie zabudowanym, który jest oczywistą oczywistością (ale jego granice już nieraz zastanawiają) ale o ograniczeniach w trasie. Dlaczego nieraz jest nagle 40 albo 70 km???
Gdy jeździsz po Niemczech i przed zakrętem masz 40 to grzecznie zwalniasz bo jadąc 50 wywali Cię z drogi. W Niemczech nie ma znaków postawionych ani za dużo ani bez sensu. A w Polsce zakręt gdzie masz 70 pokonujesz jadąc bezpiecznie 90 i w głowie masz tylko pytanie a dlaczego stoi tu ten znak a na kolejnym ciaśniejszym zakręcie nie ma nic. Polacy nauczyli się że znaki często stawiane są po to by kasować za mandaty...
Ale oczywiście zgadzam się, że w Polsce nie przestrzegamy ograniczeń prędkości, czerwonych świateł itp... Nigdy w Polsce prawa się nie szanowało i szanować się go niestety nie będzie.

A tu ciekawostka. Fotka z drogi koło Jarocina między Wilkowyją a Żerkowem. Gdy to zobaczyłem zdębiałem. Cofnąłem puszkę zrobiłem zdjęcie. Znaki postawione pośrodku między dwoma zakrętami. Zapewne jakiś żartowniś jeden znak odwrócił. Ale musielibyście widzieć moją minę gdy to zobaczyłem :hahaha:

 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-02, 06:24   

Koledzy i koleżanki! Wczoraj z poczty odebrałem "zdjęcie z wakacji".
Przekroczenie prędkości o 16km/h w terenie zabudowanym. Ustrzelili mnie z mobilnego fotoradaru.
100 zł i 2 pkt karne.

Pytanie do Was, jak wystawienie tego mandatu ma się do najnowszych rewelacji które opisane są w tym artykule?
http://www.bankier.pl/wia...ne-7270411.html

Wiem że 100zł to nie majątek. Wiem że jeśli przekroczyłem to powinienem zapłacić i tyle.
Tylko że chodzi tu o sam fakt, że to chyba nie jest działanie zgodne z prawem...
Nie jestem do końca przekonany że rzeczywiście miałem przekroczoną prędkość (to mój pierwszy mandat w życiu! Zawsze staram się jeździć zgodnie z przepisami, tym bardziej że jechałem z żoną w ciąży i dzieckiem na pokładzie).

Czy ktoś z Was przerabiał uchylenie się od takiego mandatu? Udało Wam się coś takiego anulować?
_________________
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2015-09-02, 06:38   

Cześć, w cytowanym linku jest też taki zapis

Cytat:
Kiedy można wnioskować o uchylenie mandatu?

Według prawa zakwestionowane przez TK przepisy przestają obowiązywać dopiero po upływie 9 miesięcy od wydania wyroku w tej sprawie. Niestety brak jednoznacznych zasad co do tego, czy uchylenie przepisu daje prawo do podjęcia przez kierowców odpowiednich działań już dziś, czy dopiero po 9 miesiącach. Z jednej strony Konstytucja wskazuje na termin, który podaje TK w swoim wyroku (9 m-cy), a z drugiej orzeczenia o niekonstytucyjności stanowią już teraz podstawę do wznowienia postępowania w sprawach regulowanych przez uchylone zapisy.


Kto wykonał foto SM/SG czy ITD?
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-02, 07:42   

SG
_________________
 
 
tqmeh 



Model: MS1300
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 1259
Skąd: Liberec
Wysłany: 2015-09-02, 07:52   

Kita napisał/a:
SG
Odłożyć na półkę niech leży, w przypadku braku Twojej odpowiedzi cała procedura się urywa (w większości przypadków)
_________________
Pozdrawiam Tomek





http://aprs.fi/?call=SQ6OEN-10 Link do skopiowania trasa na żywo
 
 
OLA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 42
Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 1226
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2015-09-02, 08:01   

tqmeh, ja odłożyłam na półkę i sprawa do sądu trafiła po 1,5 roku. Na plus dla mnie.
Kita, zrób jak uważasz. Jak radar byl zgodnie rozstawiony to ......
_________________
Międzyregionalna Wigilia/ Mikołajki Świętokrzyskie od 2014 roku. 2020 Covid.
 
 
MarMar 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1202
Skąd: Waleniowo
Wysłany: 2015-09-02, 08:45   

Ja tez nigdy nie odpisuję,i sprawa trafia do sądu,gdzie dostaję grzywnę w wysokości mniejszej jak mandat i bez punktów.Przeważnie trwa to tak jak pisze OLA około 1,5 roku,potem jeszcze jest termin do zapłaty...
_________________
...........................................................
Jest - FJR1300AS
Były: DragStar 650, MS1300
 
 
Kita 



Model: MS1300
Rocznik: 2009
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2015
Posty: 347
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-09-02, 09:19   

Ta, ale pewnie będą mnie ciągać po sądach i po swoich "bazach". A nie za bardzo mnie się uśmiecha jeździć 100 km w jedną stronę...
_________________
 
 
MarMar 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1202
Skąd: Waleniowo
Wysłany: 2015-09-02, 09:58   

Wszystko odbywa się zaocznie. Nigdzie nie będziesz musiał jeździć.
_________________
...........................................................
Jest - FJR1300AS
Były: DragStar 650, MS1300
 
 
OLA 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 42
Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 1226
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2015-09-03, 11:19   

Dokładnie tak jak pisze MarMar,
_________________
Międzyregionalna Wigilia/ Mikołajki Świętokrzyskie od 2014 roku. 2020 Covid.
 
 
ttom 



Model: RS1700
Rocznik: 2005
Wiek: 55
Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 1692
Skąd: Nomad
Wysłany: 2015-09-03, 20:18   

Już niedługo ! Oby do stycznia... lol
_________________
Bo w życiu chodzi o to, żeby nadać mu sens... :pokooj:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group