YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
spóźnione zgłoszenie do U.S.
Autor Wiadomość
smart 


Model: SYMPATYK
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 124
Skąd: PZ
Wysłany: 2009-07-17, 11:29   

A nie możesz oświadczyć, że wydałeś te pieniądze na spłatę kredytu? Czy tego nie potraktowaliby jako spełniające ich wymagania?
_________________
treść napisana kursywą ma ironiczne przesłanie
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-23, 12:03   

cześć.
tak na gorąco - właśnie wróciłem ze skabbowego:
wypełniłem PCC-3 (moto kupione w Polsce) i do okienka... Miły pan popatrzył na kwoty i wycedził "aaa to z maja???" shock noooo tak - potwierdzam. wypisał małą karteczkę i polecił zgłosić się do pokoju obok po wyliczenie odsetek...
miła pani z pokoju popatrzyła w monitor i w te słowa: "odsetki jeszcze nie wystąpiły"...
ja w 7 niebie :brawo:
wszystko poszło gładko - komunikacyjny, badanie techniczne... no właśnie tam łaskawy Pan słysząc moją opowieść wyprowadza mnie z błędu...
"drogi kolego mówi poczekaj ok pół roku - dostaniesz wezwanie do u.s. na bank i mandat - od 100 do 1000 złotych... :nosze: - mam sporo takich klientów..."
no cóż frycowe trzeba będzie zapłacić i już.
bardzo wszystkim dziękuję za rady (już miałem sobie umowę przepisać... i mogły być z tego niezłe jaja...)
Pozdrawiam serdecznie Etek.
_________________

 
 
jkurnik 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 46
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 193
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-11-24, 11:08   

Zgodnie z prawem jest tak:
do 1000 zł nie płacimy podatku PCC-1 od czynności cywilno-prawnych
powyżej 1000zl podatek wynosi 2% od wartości umowy i należy go rozliczyć w US do 14dni
Odsteki są nliczane ustawowe za każdy dzień zwłoki.

Najlepiej jest dokonać zakupu na fakture jeśli to możliwe wtedy nie płacimy podatku PCC-1.
_________________
YAMAHA XVS 1100A Classic
YAMAHA XVS 1100A Custom
HONDA Shadow VT 125
Minsk 125 typ 400
 
 
FORDON 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-24, 17:45   

Etek, ja miałem podobną sytuację z przyczepą. Co prawda nie było to tak duże spóźnienie ale mandat już się należał. Babka w us podyktowała mi pisemko zatytuowane "Czynny żal" (czy coś podobnie popieprzonego), w którym napisałem, że żałuję iż doszło do takiej sytuacji ale nie miałem pojęcia o 14 dniowym terminie zgłoszenia i zapłacenia podatku. Tylko wydaje mi się, że nie możesz czekać na wezwanie tylko złożyć taki kwit jak najszybciej (o ile nie trzeba go było złożyć razem z PCC-1). O ile nie jesteś recydywistą, coś takiego załatwia sprawę. Z drugiej strony nieraz lepiej nie ruszać gówna jak nie śmierdzi.
_________________

 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 12:00   

no właśnie nie ruszam - jak do tej pory wszystko o.k.
jeśli coś dostanę poinformuję na forum.
_________________

 
 
CaponeAl 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 423
Skąd: Kórnik
Wysłany: 2009-11-30, 08:55   

Z tego co wiem, to jeżeli zakup jest na fakturę VAT to nic nie trzeba zgłaszać. Jeżeli chodzi o umowę kupna sprzedaży, to przynajmniej w Poznaniu nie zarejestrujesz pojazdu jak na tej umowie nie ma pieczątki z US. Po prostu wydział komunikacji nie przyjmie kwitów.
Ja kupiłem na fakturę i do US nie chodziłem, bo nie trzeba.
_________________
Daj z siebie 100% aby żyć jak 1%.
 
 
Wiedźma 


Model: SYMPATYK
Wiek: 53
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 609
Skąd: z Puszczy
Wysłany: 2009-12-01, 08:54   

Etek miałem taką sytuację. Też spóźniłem się ze zgłoszeniem autka do US. Miła pani (takie też tam pracują) kazała mi napisać pisemko do naczelnika o przyczynie zwłoki (napisałem pod dyktando o dłuższym pobycie za granicą) oraz prośbę o umorzeniu z tego tytułu ewentualnej kary. Po kilku tygodniach przyszło zawiadomienie o wydaniu decyzji umorzeniu ;D .
_________________
"Born to ride", szkoda tylko, że dowiedziałem się o tym tak późno.
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-04, 20:22   

Więc Panie i Panowie kończąc temat:
dostałem wezwanie do U.S. oczywiście się zgłosiłem i dostałem prezent na mikołaja - 150 pln...
mandat z najniższej półki (mogą do 2550 pln)
wszystko jasne i szkoda tylko, że paliwo było droższe na dojazd do nich..pozdrawiam Etek.
_________________

 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2010-01-04, 20:28   

To ciesz się, że nie trafiłeś na jakiegoś służbistę-sadystę, bo mógłby Tobie krwi napsuć.
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-04, 20:30   

widzisz MarcinBig - takie chujowe prawo w najjaśniejszej RP Mamy i jak piszesz mogą duuuuużo krwi popsuć i kasy wyszarpać za nic.
_________________

 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2010-01-04, 20:36   

Cisz się, bo kiedyś od urzędasa usłyszałem że termin jest zabity.
Dla mnie to oznaczało ok 20 000 PLN podatku. Nogi mi się ugięły kurwajegomać.
_________________
There Are Things Known, and Things Unknown, and In Between Are the Doors
"Fikcja musi być prawdopodobna aby stała się prawdą"
 
 
koszerny 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2010
Wiek: 53
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 1747
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2010-01-04, 20:54   

Etek napisał/a:
Więc Panie i Panowie kończąc temat:
dostałem wezwanie do U.S. oczywiście się zgłosiłem i dostałem prezent na mikołaja - 150 pln...
mandat z najniższej półki (mogą do 2550 pln)
wszystko jasne i szkoda tylko, że paliwo było droższe na dojazd do nich..pozdrawiam Etek.

zapewne już kiedyś się spóźniłeś
też tak miałem pan nawet mnie poinformował kiedy się pierwszy raz spóźniłem z zapłatą :hahaha:
trza było się zapytać czy nie może łagodniej potraktować
 
 
Paco 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 182
Skąd: Free Star - WM
Wysłany: 2010-01-04, 21:55   

Właściwie to zależy od tego na jakiego "człowieka" trafimy. Ja przypadkiem zadzwoniłem do US w 14 dniu po zakupie (byłem swiecie przekonany, że mam 30 dni) i dowiedziałem się iż "DZISIAJ" jest deadline shock ... ale pani uspakaja, wpadnie Pan jutro i napisze usprawiedliwienie, będzie spoko ufff. Jednak dla spokoju ducha wcześniej wyskoczyłem z joba i zajechałem do wspomnianej Pani. Mówię w umowie mam 13 kila zł, a Pani zerka w tabelę i mówi "tu jest napisane 18 - 19,5 kilo za ten rocznik" ... eeeee, a taniej nie można ? pytam.
Na to Pani patrzy na mnie i mówi "napisze pan, że uszkodzony i wymaga naprawy, to 13 kilo zł będzie OK". I to na koniec dnia pracy, bez żadnych znajomości, bez kwiatów i czekoladek ... toć to święty urzędnik był :hahaha: :hahaha: :hahaha:
... ale swoja drogą życzę tej Pani wysokiej emerytury za "człowieczeństwo" ;D
_________________
Woda jest mokra, niebo niebieskie a licho nie śpi ...
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2010-01-06, 01:16   

Paco, napiszesz wyjaśnienie i zostawisz albo prześlesz do US. Później dostaniesz odpowiedź, że US odspępuje od postępowania karno-skarbowego ze względu na akt czynnego żalu podatnika :D
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
brodaty42 



Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 28
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2010-02-12, 22:17   

wysokość mandatu zależy od urzędu- w Łodzi np jesli nie jesteś recydywistą i w zależności od okresu zwłoki w zapłacie podatku i jego wysokości , US nałoży jak wskazuje praktyka mandat w wys. ok 100- 300 zł. Budżet musi na czymś zarobić na tę bandę synekuralno- etatystyczną (cyt za Kazik cztery pokoje). Swoją drogą poinformuj o wymiarze kary:).
 
 
szczepan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 249
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2010-02-13, 11:48   

Kurde, czytam ten temat i nie wiem czy mam wszystko. Moje moto ma papiery z Litwy, zakup na umowę. W urzędzie skarbowym zapłaciłem 160 zł za zwolnienie z Vatu i dostałem zaświadczenie VAT 24. Z tym do urzędu komunikacji i nie było żadnych problemów z zarejestrowaniem (oczywiście miałem także wszystkie pozostałe papiery).

Czy muszę zapłacić jeszcze jakiś podatek? shock Urzędniczka w urzędzie skarbowym sprawdzała wszystkie dokumenty łącznie z przeglądem technicznym i nic nie powiedziała :nie_wiem:
 
 
brodaty42 



Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 28
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2010-02-13, 19:07   

jeśli umowa została zawarta na terenie Litwy to nie musisz płacić ( art 1 ust 4 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych). Jeśli jednak umowę zawarłeś na terenie Polski- musisz zapłacić, nawet jeśli motocykl jest litewski:)
 
 
szczepan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 49
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 249
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2010-02-14, 12:03   

brodaty42, dzięki. Umowa została zawarta w Wilnie ;D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group