YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszeństwo przejazdu a przekroczenie prędkości.
Autor Wiadomość
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-09-16, 22:40   Pierwszeństwo przejazdu a przekroczenie prędkości.

Czy zawsze mając pierwszeństwo przejazdu jesteśmy na pewno niewinni jeśli dojdzie do wypadku, czy kolizji ?

http://warszawa.gazeta.pl...ml#TRLokWarsTxt

Sprawa być może kontrowersyjna, ale ja popieram wyrok jaki wydał sędzia.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-09-16, 23:39   

Jeżdżę przez to skrzyżowanie niemal codziennie. Co prawda nie za kierownicą, lecz za pulpitem tramwaju i widzę co się dzieje. Długa prosta, jest zielone, to gaz w podłogę!
Są auta czy motocykle o dużej mocy, ale po to człowiek ma rozum, by nad tą mocą jakoś panował. A jeżeli ktoś nie jest w stanie opanować siebie i swojego pojazdu, to może niech nie jeździ. Tak samo jak z bronią: wiele osób ma, a nigdy nikogo nie zabiły. "Prewencyjne" zabranianie jazdy (w którymś z wątków była informacja, że ktoś mądry chce zabronić jeżdżenia motocyklami po Warszawie) to zła droga. W wielu miejscach dopuszczalna prędkość mogłaby być wyższa, w wielu miejscach mogłoby nie być świateł, bo znaki wystarczą. Wydaje mi się, że opieranie się na pierwszeństwie, to głupota. Mam pierwszeństwo, więc grzeję ile fabryka dała. Ktoś chce przejechać? To niech zapewni sobie pomoc innej osoby :P
Z punktu widzenia prowadzącego ciężki pojazd, który dość często ma pierwszeństwo na drodze powiem tak: do tanga trzeba dwojga. Często mógłbym przelatywać przez skrzyżowanie na pełnej prędkości, bo mi się spieszy itd. Ale wiem też, że mój pojazd słabo hamuje i go "nie widać" (tak samo jak motocykla), więc wypada zachować szczególną ostrożność i co nieco przewidzieć. Może będzie wolniej, ale przynajmniej powrót do domu bezpośrednio, a nie szpital po drodze.
Zdaję sobie sprawę, że sprawca w tym wypadku nie chciał nikomu zrobić krzywdy. Tyle razy tak jechał i się nic nie stało. Często tylko przez to giną niewinni i przypadkowi ludzie. Czasem czytam o najechaniach. Ktoś gdzieś jechał, zagapił się, bo akurat pisał SMS czy zmieniał stację w radiu i przydzwonił w tył ciężarówy. A co by było gdyby na jej miejscu był na przyĸad ktoś na Drag Starze? ;/

Wydaje mi się, że sędzia w tym wypadku ma rację, choć drugie tyle argumentów pewnie mają ci co sądzą inaczej.
_________________
vaya con Dios...
 
 
Kyokushin 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 271
Skąd: Układ Słoneczny
Wysłany: 2013-09-17, 07:26   

W końcu jakiś sędzia wydał normalny wyrok i go logicznie uzasadnił.

Debila jadącego 130 na 50 po prostu nikt się nie spodziewa.
_________________
Dragstar uber alles!
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-09-17, 07:50   

Moim zdaniem wyrok za łagodny, uprawnienia powinien stracić dożywotnio i zadośćuczynienie powinno być znacznie wyższe ...
 
 
JozefK 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 67
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 592
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2013-09-17, 07:58   

Dobrze się stało że taki wyrok. Z takimi prędkościami na ograniczeniach tylko potencjalni mordercy jeżdżą i należy ich eliminować.
_________________
Jeździjmy tak aby było nas coraz więcej a nie mniej.
 
 
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2013-09-17, 08:53   

Artek - spokojnie - tyle zasądził sąd. Jak wyrok się uprawomocni cała rodzina zmarłego pieszego i cała rodzina tych ludzi którzy zginęli w samochodzie powinna się rościć o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Matka, Ojciec, Brat, Siostra, Syn, Córka itd... włącznie z Babcią i Dziadkiem jeśli żyją... każdy z osobna.

Uwierz mi - to będą znacznie większe pieniądze a oni mają do tego święte prawo.
_________________
W rytmie V2 przejechane już:
Yamaha XVS 1100 - 28 545 km (2016: 6743 km | 2015: 4013 km | 2014: 10 962 km | 2013: 6827 km)
Yamaha XVS 650 - 44 893 km (2012: 12 330 km | 2011: 15 543 km | 2010: 17 020 km)

Stan na koniec 2016: 23 141 m
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1804
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2013-09-17, 09:14   

Patrzysz na skrzyżowaniu jedzie samochód/motocykl ale tak daleko, że spokojnie przejedziesz i ruszasz....a tu skurw... zapierd... tak że nie masz szans :(

Wyroki za tak oczywiste złamanie przepisów, powinny być normą.
_________________
Hipis
 
 
DRAGON 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 4427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-09-17, 10:28   

JozefK napisał/a:
Dobrze się stało że taki wyrok. Z takimi prędkościami na ograniczeniach tylko potencjalni mordercy jeżdżą i należy ich eliminować.


Nic dodać, nic ująć.
_________________
Każdy jest księżycem i ma ciemną stronę, której nie pokazuje nikomu.
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-09-17, 11:42   

Egzekwowanie na drodze prawa do bezwzględnego pierwszeństwa to jedna z głupot popełnianych przez wielu kierowców - patrz podpis w mojej stopce "Jedź tak jak by wszyscy wokoło chcieli cię zabić !
Na kursie na prawko w latach 60-tych instruktor często używał sloganu: "cmentarze pełne są tych, którzy mieli pierwszeństwo".
(ale cóż, to były niesłuszne nauki lat 60-tych :( )
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1804
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2013-09-17, 12:01   

Demolka napisał/a:
Egzekwowanie na drodze prawa do bezwzględnego pierwszeństwa to jedna z głupot popełnianych przez wielu kierowców - patrz podpis w mojej stopce "Jedź tak jak by wszyscy wokoło chcieli cię zabić !
Na kursie na prawko w latach 60-tych instruktor często używał sloganu: "cmentarze pełne są tych, którzy mieli pierwszeństwo".
(ale cóż, to były niesłuszne nauki lat 60-tych :( )


Demolka masz rację , ja też mimo że mam pierwszeństwo, zawsze sprawdzam czy jakiś zbłąkany we mnie nie przywali i dzięki temu uniknąłem wielu zdarzeń. Jednak przy wariacie jadącym baaardzo szybko ciężko czasami ocenić sytuację na drodze, zwłaszcza jak wyskoczy zza jakiegoś auta, z zakrętu...
_________________
Hipis
 
 
JozefK 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2013
Wiek: 67
Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 592
Skąd: Łabiszyn
Wysłany: 2013-09-17, 12:34   

Demolka napisał/a:
(ale cóż, to były niesłuszne nauki lat 60-tych :( )


Słuszne, słuszne. Ja co prawda prawo jazdy na motocykl robiłem dopiero 1973 roku. Ale wiele nauk pamiętam i stosuję, Te proste odnośnie swojego bezpieczeństwa nigdy nie stracą na aktualności.
_________________
Jeździjmy tak aby było nas coraz więcej a nie mniej.
 
 
gery73 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 232
Skąd: Kielcówek
Wysłany: 2013-09-18, 10:22   

Wyrok jak najbardziej zasadny tylko że za mały.

Ostatnio u mnie w kielcówku byłem świadkiem zdarzenia jak grupa bogatych wyrostków 20-25 lat zablokowała stację benzynową Statoila samochodami w śród których nie było auta tańszego niż 250 tyś. (głównie właśnie mercedesy 18 szt.) wszystkie na tablicach z Warszawy. Byłem świadkiem bezkarności takich ludzi bo obsługa stacji wezwała policję na pomoc. Pierwszy raz widziałem jak patrol policji został zwyzywany a banda po prostu gnoi nic nie robiła sobie z tego że nakazano im odpowiednie zaparkowanie samochodów i odpowiednie zachowanie. Po wezwaniu posiłków policjanci zablokowali stację i zaczęli wypisywać mandaty widziałem jak goście wyjmują po 500 z portfela i rzucają Policjantowi w twarz. Jak się wszystko skończyło nie wiem bo wyjeżdżałem ze stacji po chodniku. Myślę że to tego typu człowiek siedział za kierownicą tego merca. Wyrok w tej sprawie jak najbardziej słuszny, ale kara nie współmierna. Obawiam się że gość mając takiego adwokata (który jak sobie przypominam reprezentował np. Zyte Gilowską czy Edwarda Mazura sprawa Papały) do więzienia nawet nie zawita w kolejnej instancji go wybronią.

gery73
_________________
Suzuki LS 650, V-star 650, Kawasaki ZG 1200 Voyager
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-09-18, 15:02   

I tu jest właśnie problem: na wielu ludzi kary nie działają, bo skoro stać go na auto za x tysięcy, to prawa jazdy mieć nawet nie musi, bo stać go by od czasu do czasu zapłacić grzywnę.

A nawet jak będzie musiał gościu z tego Merca zapłacić odszkodowanie, to i tak już życia to nikomu nie zwróci. :(
_________________
vaya con Dios...
 
 
hawk 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 121
Skąd: Warszawa - Bemowo
Wysłany: 2013-09-18, 17:02   

Takie prawo w tym kraju. O egzekwowaniu go nie wspomnę :|

Kiedyś podjeżdżała nysa wypadało kilku ormowców nap... pałami i dopiero pytali co co chodzi. Respekt był ;D
Jak tak obserwuję to stwierdzam, że dla niektórych pała to jedyny sposób dotarcia do resztek rozumu.
Dobry "translator" zawsze się sprawdza ;D
_________________
YAMAHA XVS 1300 MS 2007r.
 
 
gery73 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 232
Skąd: Kielcówek
Wysłany: 2013-09-18, 17:22   

Dokładnie nic dodać nic ująć.
_________________
Suzuki LS 650, V-star 650, Kawasaki ZG 1200 Voyager
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-09-18, 18:14   

Demolka napisał/a:
Na kursie na prawko w latach 60-tych instruktor często używał sloganu: "cmentarze pełne są tych, którzy mieli pierwszeństwo".
(ale cóż, to były niesłuszne nauki lat 60-tych :( )
mam wrażenie, że coś na opak zrozumiałeś. Ten co miał pierwszeństwo zabił czworo ludzi. A w myśl Twojej zasady jaki błąd popełnił kieroca tego opla, bo z Twojej wypowiedzi należy się domyślać, że powinien przewidzieć jadącego debila z dwuipółkrotnie przekroczoną prędkością ? Powinien przewidzieć, że ktoś chce go zabić ? Tylko powiedz jak ? Ja młody srojdek jestem, więc :nie_wiem:

[ Dodano: 2013-09-18, 18:18 ]
gery73 napisał/a:
widziałem jak goście wyjmują po 500 z portfela i rzucają Policjantowi w twarz.
za takie zachowanie jest wyrok -znieważenie funkcjonariusza policji na służbie. I tak to powinno się skończyć. Ponadto od ładnych kilku lat nie ma już mandatów gotówkowych. Wyjęta gotówka i taki gest to - usiłowanie wręczenia łapówki. Naprawdę można było gnojków nauczyć rozumu. Monitoring stacji, zeznania policjantów na służbie i obsługi stacji.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
gery73 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 232
Skąd: Kielcówek
Wysłany: 2013-09-18, 19:15   

gery73 napisał/a:
widziałem jak goście wyjmują po 500 z portfela i rzucają Policjantowi w twarz.
za takie zachowanie jest wyrok -znieważenie funkcjonariusza policji na służbie. I tak to powinno się skończyć. Ponadto od ładnych kilku lat nie ma już mandatów gotówkowych. Wyjęta gotówka i taki gest to - usiłowanie wręczenia łapówki. Naprawdę można było gnojków nauczyć rozumu. Monitoring stacji, zeznania policjantów na służbie i obsługi stacji.[/quote]

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale wyobraź sobie jak Ci gnoje czuli się bezkarnie. Takiego poziomu agresji i pewności że im nikt nic nie zrobi jeszcze nie widziałem.

PS sorki nie moge opanować tego cytowania.
_________________
Suzuki LS 650, V-star 650, Kawasaki ZG 1200 Voyager
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2013-09-18, 19:31   

witek1965 napisał/a:
Demolka napisał/a:
Na kursie na prawko w latach 60-tych instruktor często używał sloganu: "cmentarze pełne są tych, którzy mieli pierwszeństwo".
(ale cóż, to były niesłuszne nauki lat 60-tych :( )
mam wrażenie, że coś na opak zrozumiałeś...


"(ale cóż, to były niesłuszne nauki lat 60-tych :( )" :hahaha:
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
jendras66 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 1100
Skąd: Żory
Wysłany: 2013-09-18, 20:28   

Bardzo dobrze, takich debili powinni zamykać w" wariatkowie". jestem za bezwzględnym karaniem takich kretynów. Ale czasami sprawiedliwość jest ślepa. Najdalej ok. dwa lata temu lub trochę wcześniej jak młody Wałęsa mając pierwszeństwo z nadmierną prędkością kasuje swoje moto, i samochód. Nie pomogło tłumaczenie, że pojawił się nagle. No ale to znane nazwisko. Łapówki, znajomości, politycy, to norma póki co.
_________________
Organizator "Rozpoczęcie Sezonu Śląsk i Przyjaciele"
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-09-18, 20:29   

Demolka, jak widzę nadal masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i interpretacja tekstu. No cóż, wiek ma swoje prawa. Zapoznaj się jeszcze raz z materiałem, potem przeanalizuj co napisałeś w kontekście tego materiału i może wyciągniesz jakieś wnioski. Jak nie, to ja ci nie pomogę.

[ Dodano: 2013-09-18, 20:32 ]
jendras66, wypadek Wałęsy J, był zgoła inny. Jemu zajechał drogę samochód.który wyjechał zza uszkodzonego, stojącego na pasie awaryjnym Tir-a, którego wyprzedzał Wałęsa. Nie sposób widzieć coś co jest zasłonięte wielkim pojazdem, które to coś włącza się do ruchu w taki sposób. Porównywanie tych dwóch przypadków to jakaś paranoja
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group