YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe zasady rejestracji
Autor Wiadomość
robert bagan 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 51
Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 55
Skąd: sokółka
Wysłany: 2013-03-04, 23:34   Nowe zasady rejestracji

Zakupiony w styczniu mój nowy motocykl xv 1900 raider
Postanowiłem dzisiaj zarejestrować udałem się do diagnosty na przegląd ,a tu zdziwienie przegląd mogę zrobić ale muszę posiadać tablice próbne więc najpierw trzeba się udać do wydziału komunikacji i takowe wykupić gdy w 2011 rejestrowałem v stara 1100 z którym zamierzam się pożegnać, nie trzeba było żadnych tablic nowe przepisy obowiązują od października 2012 dochodzi dodatkowa kasa
http://forumprawne.org/po...owe-zasady.html
Ostatnio zmieniony przez robert bagan 2013-03-04, 23:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bakteria77 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 25
Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 1551
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2013-03-04, 23:50   

Tak samo jak policja zatrzyma dowód z powodu braku aktualnego przeglądu, też najpierw trzeba będzie wykupić tablice próbne
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-03-05, 09:23   

Jest to skok na kasę niektórych Gmin.
Ale czasami w sąsiednich gminach te zasady nie obowiązują. Najpierw zadzwoń, udaj się do diagnosty i zapytaj sie jak do tego podejdzie.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
MarcinBig 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 2178
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2013-03-05, 10:32   

Też tego doświadczyłem. Diagnosta wytłumaczył, że mogą być nawet niemieckie (celne, wywozowe) tablice ale muszą być. nie może przeprowadzić przeglądu pojazdu niezarejestrowanego...
 
 
Krzpos 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 38
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-03-05, 14:01   

Dziś udałem sie do Urzedu Miasta w celu zarejestrowania moto. Nie będe obrzydzał historii opowieściami o dlugosci kolejek, bo długo bym pisał...

W pierwszym okienku miła pani poinformowała mnie, że jesli w dowodzie rejestracyjnym pojazdu sprowadzonego widnieje ważny przegląd, będzie on przepisany bez konieczności rejestracji przedprzeglądowej. Tak więc pojazdy takie musza mieć po prostu wydane czarne tablice. Jako że w belgijskim (moim) dowodzie przeglądu nie było musiałem zapłacić 47 zł za wydanie czerwonych tablic oraz czasowego pozwolenia na poruszanie sie pojazdem (3 dni i tylko na jazdę na przegląd). Ale że w moim urzędzie pozbyto się wszystkich czerwonych tablic, zaproponowano mi, że jesli dopłacę 150 złotych uzyskam od razu czarne tablice, tyle że czasowym pozwoleniem na jazdę (znowu 3 dni). Szybko przekalkulowałem sprawę i uznałem, że oni się chyba pomylili (normalnie czerwone tablice kosztują 47 zł - w tym 32 zł rzeczy nie związane z blachą; oraz 197 zł za czarne tablice). Tak więc jestem o 47 złotych do przodu. Dziś jeszcze jade zrobić przegląd, jutro jadę po stały dowód.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie w PZU - nie ma konieczności wykupienia ubezpieczenia krótkoterminowego, można śmiało zawrzeć umowę roczną, a po zmianie tablic na czarne aneksować polisę. Mniejsze ubezpieczalnie mogą sugerować zakup polis krótkoterminowych w cenie zbliżonej do rocznych. Tylko tego należy się wystrzegać.

Koszt zarejestrowania motocykla:
47 zł (czerwone tablice) + 197 zł (czarne tablice) + 63 zł (przegląd) + 89 zł (w tym wypadku moje ubezpieczenie w PZU) = 396 zł
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2013-03-05, 15:09   

Krzpos napisał/a:
Nie będe obrzydzał historii opowieściami o dlugosci kolejek, bo długo bym pisał...
a u nas rejestracja internetowana na konkretną godzinę , wejście bez kolejki, bardzo miła i uprzejma obsługa ;D
_________________
Bo droga jest celem
 
 
krzych186 


Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2013-03-05, 16:50   

W sobotę zrobiłem badania techniczne mojej Afri na niemieckiej tablicy rejestracyjnej, otrzymując zaświadczenie z badania technicznego pojazdu, koszt 62zł. Warto nadmienić, że badania niemieckie były ważne do czerwca, ale tak musi być i koniec, powiedział urzędas :shock: Dziś jestem po kolejnym etapie, rejestracji ;d trochę papierów: umowa + tłumaczenie, zaświadczenie o badaniu technicznym, VAT-25, dowody + tłumaczenia, oświadczenie o zwrocie (przesyłce tablic), opłata 197zł. Dostałem czarną tablicę rejestracyjną (mogłem nawet wybrać nr rejestracyjny :dumny: ) i dowód rejestracyjny tymczasowy. Teraz muszę ubezpieczyć motocykl i zgłosić się (za 10dni) po dowód rejestracyjny.
_________________
Denerwować się - to mścić się na własnym zdrowiu - za głupotę innych.
Olej - musi być w silniku i dobrze jak jest w głowie.
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1598
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2013-03-05, 18:45   

A ja jakbym Wam zaczął opisywać problemy z rejestracją nowo nabytego moto , to byście wszyscy pierdolneli na łupież :evil:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
ROBERT72 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2004
Wiek: 52
Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 2418
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2013-03-05, 19:00   

SATURIAN napisał/a:
A ja jakbym Wam zaczął opisywać problemy z rejestracją nowo nabytego moto , to byście wszyscy pierdolneli na łupież :evil:


:hahaha: :browarek:
_________________
Razem z Nią na koniec Świata albo i jeszcze dalej ...
 
 
Azmadan 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 43
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 419
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-03-05, 23:09   

a ja może opiszę moje przygody z rejestracją w 2010r ;-P
W sierpniu kupiłem sobie 4 miesięczny motocykl demo... Kawasaki Versys... - taki turystyk ;-P
Motocykl znaleziony w Tarnowie w salonie - akurat tam demo zawędrowało... po zakupie zaczęły się schody...
0 - zapłaciłem za motocykl i odebrałem w Tarnowie w salonie... - dokumenty miały dojść pocztą, bo były u głównego dystrybutora na PL
1 - Faktura z salonu z Tarnowa, motocykl zarejestrowany na głównego dystrybutora w Warszawie
- odmówili rejestracji - bo inne dane... właściciela i inne na fakturze...
2 - po usilnym męczeniu salonu w Tarnowie z wielką niechęcią dosłali mi na e-mail skan - fakturę między nimi a głównym dystrybutorem
- odmówili mi rejestracji - bo pan w okienku chciał tylko org. lub potwierdzoną notarialnie fakturę...
3 - wymęczyłem salon i głównego dystrybutora... dosłali mi kurierem oryginał faktury...
- w wydziale komunikacji znów problem - główny dystrybutor zmienił siedzibę na fakturze był inny adres niż w karcie pojazdu...
4 - po kilku e-mailach telefonach z jeszcze większą łaską niż poprzednio... dosłali mi KRS na e-mail...
z kompletem dokumentów... zarejestrowałem... był miły pan w okienku... i nie zauważył literówki w nazwie firmy... jedna litera inna w karcie pojazdu... i inna w KRS ;-P
rejestracja udała sie w GRUDNIU = po 4 miesiącach
_________________
Jedni wola Harlaya i duże cycki... inni motocykle japońskie i wąskie szpa... eee winkle...
--- Custom Bagger 96cali pojemności... na HD FLHT --- ZDJĘCIA
 
 
Krzpos 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 38
Dołączył: 02 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2013-03-06, 08:06   

pyra napisał/a:
Krzpos napisał/a:
Nie będe obrzydzał historii opowieściami o dlugosci kolejek, bo długo bym pisał...
a u nas rejestracja internetowana na konkretną godzinę , wejście bez kolejki, bardzo miła i uprzejma obsługa ;D


Pyrlandia - kraina mlekiem i miodem zatem płynąca :)

Na wczorajszym przeglądzie pan przeglądator miał problem z dokumentem czasowo wydanym w UM. Otóż miła pani urzędniczka wpisała mi masę własną motocykla 180kg... "a on takiej nie ma w systemie! Taki motor nie istnieje w systemie, więc nie może taki istnieć na żywo!". Ja na to: ale panie, wyjrzyj pan za okno, on tam naprawdę stoi. Dotykał go pan :)

Raz że gościu nie zrozumiał dowcipu, co dał mi do zrozumienia ( :nie_wiem: ), a dwa że wpisał mi w karcie przeglądu masę 240 kg. Na moje pytanie, czy w urzędzie nie będzie problemu z niezgodnością dokumentu, burknął pod nosem: "pana problem"...
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2013-03-06, 08:12   

Azmadan, Prawie to samo miałem przy zakupie moto z komisu. Była dobra wspólpraca z tym komisem (Leszno) to w miarę szybko poszło.
Dobrze by było gdzieś zawiesić taką instrukcję postepowania. Bo prościej jest zarejestrować moto od prywatnego sprzedawcy.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2013-03-06, 08:29   

To i ja coś skrobnę.
Kumpel kupił VW Tourana z Danii.
Zaniósł wszystkie dokumenty do Wydziału Komunikacji, żeby go zarejestrować.
Pan przyjmujący wniosek powiedział mu że nie zarejestruje bo zobaczył, że jedna kartka nie ma tłumaczenia. Na nic zdały się zapewnienia Pana że tej kartki się nie tłumaczy (firma która tłumaczyła dokumenty tak zapewniała), ale trzeba ją dołączyć do wniosku o rejestrację.
No nic, udał się jeszcze raz przetłumaczyć tą jedną kartkę.
Wiecie co to było? Instrukcja założenia tablic rejestracyjnych :hahaha:

Wrócił do Urzędu i pokazał tłumaczenie, na co Pan stwierdził, że faktycznie nie potrzebne :shock:
Stówka w plecy, bo gość miał zły humor. Ot urzędnicza władza.
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
poldek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 34
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 651
Skąd: Kozienice/WAW
Wysłany: 2013-03-06, 10:41   

Historia znajomego :)



Cytat:
Dzis offowo, historia pod tytułem "Moje wielkie zwycięstwo czyli, ku$#@ mać", lecimy.

Preludium


Skończył mi sie leasing. Tak gdzies w listopadzie. Samochod wykupilem, firma leasingowa przyslala mi komplet dokumentow. Pozostalo mi go wiec tylko zarejestrowac - bulka z maslem, przeciez autem jezdze od 3 lat, a i komplet dokumentow posiadam. No to jazda

Podejście pierwsze, ku$#@ mać

Zarejestrowalem sie przez internet w wydziale komunikacji (wow), wpadam, w informacji przegladaja mi dokumenty - wszystko sie zgadza. Dostaje blankiet wplaty, odwiedzam bank (bo w urzedzie kasy nie ma), place, wracam, udaje sie do okienka. Urzedniczka bierze dokumenty, trzaska z 5 min pieczatkami i nagle pyta:

- "Co Pan tu robi ?"

Na tak niesamowicie podchwytliwe pytanie ciezko wymyslec sensowna odpowiedz, wiec ograniczylem sie do czegos w stylu "Ale w jakim sensie?", na co babsztyl odpowiada

- "To jest urzad komunikacji miasta poznania, Pan ma firme w Swarzedzu, to nie tutaj"

Ku$#@ mać, jak to sie stalo ze w informacji przy przegladaniu dokumentow nikt tego nie zauwazyl, a sam babsztyl potrzebowal 5 min? Paranoja. I to do kwadratu bo by odzyskac teraz oplate musialbym pisac jakies podanie i zawodzic je do kolejnego urzedu.

Podejście drugie, to są ku$#@ żarty


Nie poddaje sie, jade do starostwa powiadotego gdzie jest UK dla Swarzedza. Niezwykle mila Pani w informacji przeglada mi dokumenty i juz po minucie stwierdza.

- "Mamy problem. Ma Pan niewazny wpis do dzialalnosci gospodarczej"

Jak to niewazny? Ano takto, zmienil mi sie adres zameldowania i choc siedziba firmy jest tam gdzie byla, to na wpisie musi byc to uaktualnione. Ponadto dowiaduje sie ze tak naprawde to auto powiniennem w miejscu zamieszkania rejestrowac i jak chce to zrobic w Swarzedzu to musze zlozyc pismo ze moje centrum zyciowe znajduje sie wlasnie tutaj.

Podejście trzecie, to ku$#@ nie tu


W kolejnym tygodniu wybieram sie do urzedu gminy w mojej miejscowosci. Nadaremnie. Aktualizacji wpisu mam dokonywac nie w miejscu zamieszkania, ale tam gdzie byla pierwotnie rejestrowana. Ku$#@ mać paranoja.


Podejście czwarte, ku$#@ kolejny papier...

Jade do Swarzedza. Zapobiegliwie drukuje z netu formularz aktualizacji i go wypelniam. I niby wszystko ok, ale Pani z okienka z usmiechem informuje:

- "To nie wystarczy, trzeba wypelnic zalacznik o danych bankowych"

To nic ze one sie nie zmienily, trzeba i koniec. No i jeszcze slysze ze nawet jak to teraz wypelnie to ona mi od reki wpisu nie wystawi bo ostatni dzien w roku i ma mase pracy...

Podejście piąte, cwana ku$#@

Wypelniam zalacznik o danych bankowych i jade ponownie tydzien pozniej. Panienka odbiera i mowi ze odbior za 3 dni. Ze co prosze? Uzywam calego mojego uroku osobistego ("Prosze mi zawolac przelozonego") i po burzliwych negocjacjach panienka zgadza mi sie to zrobic od reki czyli... w 5 minut.

Podejście szóste, ty głupia ku$#@


Znowu do urzedu komunikacji, tym razem jakas filia w Swarzedzu (bo mialem blizej). 2h stania w kolejce w koncu dopycham sie do okienka i po 10 min wbijania pieczatek slysze

- "Nie da się, Pan tu nie mieszka"

No to tłumacze, że mam tu firme, ze skladam przeciez formularz poswiadczajacy ze moje centrum zyciowe znajduje sie w Swarzedzu, ale nijak nie przeskocze ograniczonego umyslu babsztyla z okienka i jej:

- "Jak Pan mi udowodni ze Pan tu mieszka, ma Pan rachunek za prad?"

No zesz ku$#@, przedstawiam jej wpis do dzialalnosci gospodarczej z adresem swarzedzkim, a ona mi rachunkiem za prad wyjedza! Ide do Naczelnika, a ten to samo. Paranoja

Podejście siódmę, tępa ku$#@

W międzyczasie przychodzi mi zaktualizowany wpis do dzialalnosci gospodaczej. Robia mi literowke w nazwie firmy.... No to znowu do urzedu gminy, porozmawiac z Pania ktora zablysla taka inteligencja. I slysze magiczne

- "Dzis Panu tego nie poprawie, zastepuje kolezanke na kasie. A od jutra jestem 3 dni na urlopie, zapraszam w poniedzialek"

I znow czlowiek musi sie naprodukowac i negocjowac. Efekt - za godzine mam poprawiony wpis. Jednak sie da.

Podejście ósmę, to już ku$#@ żarty!

Na pewniaka jade zarejestrowac auto. Mam rachunki za prad, wode i nawet akt notarialny. Nie ma bata by teraz sie nie udalo. A jednak, czwarta kontrola dokumentow w informacji i nagle slysze zlowieszcze

- "Jest problem. Adres firmy leasingowej na fakturze jest inny niz adres w dowodzie rejestracyjnym. Potrzebne pismo od leasingu mowiace o przekazaniu auta miedzy odzialami"

Przez chwile wydaje mi sie ze snie... Jak to mozliwe by dopiero za 4 razem ktos znalazl jakis brak? A jednak...

Podejście dziewiąte, w końcu ku$#@!


Leasing przysyla mi brakujacy dokument. Znowu jade na pewniaka. W informacji kontrola dokumentow ok, ale przy okienku znowu pada:

- "Jest problem. Pismo od leasingu to kopia, my potrzebujemy oryginal"

No ja pierdziele, agresja skacze mi pod sufit, ale za chwile slysze:

"Ale wie Pan co, przeciez ten dokument jest wcale nie potrzebny. Na fakturze jest adnotacja tlumaczaca inny adres"

...jakbym zobaczyl w poblizu te babe ktora mi wczesniej kazala to pismo zalatwic - chyba bym zabil...

Epilog

Wszystko wskazuje ze udalo mi sie auto zarejestrowac. Jeszcze tylko 3 tyg poczekam na nowy dowod, jeszcze tylko zalatwie z ubezpieczalnia aneks do umowy bo mi sie tablice zmienily. Teraz z tej calej historii sie juz tylko smieje, ale znow niedlugo musze wybrac sie do urzedu i juz sie ku$#@ na ta wizyte ciesze... :)




Wygląda na to że wszędzie jest ten sam bałagan.
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-06, 11:55   

Jest do tego takie powiedzonko " co kraj to obyczaj" a dokładnie "co urząd to interpretacja przepisów" :nie_wiem:
 
 
kolinek 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 319
Skąd: WE / PWA
Wysłany: 2013-03-06, 13:27   

Dariow napisał/a:
Jest do tego takie powiedzonko " co kraj to obyczaj" a dokładnie "co urząd to interpretacja przepisów" :nie_wiem:


Niby k...a tak ale skoro w całymn kraju obowiązują te same przepisy to dlaczego do cholery jasnej każdy urząd inaczej je interpretuje.?
I niby jak ma być normalnie? Ręce opadają.
_________________
Pozdrawiam
KOLiNEK
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-06, 13:57   

Ja mam tak samo z samochodami które sprowadzam z niemiec, w Katowicach bez przegladu nie zarejestrują za cholerę a w Rybniku jak najbardziej lol ale to też zależy jak pracownicy sa poinformowaniu o takich przepisach
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-03-06, 20:33   

Urzędnikom się po prostu przewraca we łbach. Wychodzą z założenia, że petent to ktoś kto przeszkadza im w ciężkiej pracy pierdzenia w urzędnicze stołki.
Przeciętna biurwa, jak ma napisane w przepisach do 30-dni, to zawsze jest to 30 dni, nigdy 5, albo 10.

I wracając do tych nowych durnoctw, to nie zrobię przeglądu jak podjadę samochodem na lawecie, zjadę z niej i wstawię na rolki ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-06, 22:22   

Niestety nie Witku musisz mieć tabliczki
 
 
kolinek 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 319
Skąd: WE / PWA
Wysłany: 2013-03-07, 13:09   

witek1965 napisał/a:
Przeciętna biurwa, jak ma napisane w przepisach do 30-dni, to zawsze jest to 30 dni, nigdy 5, albo 10.


Bo się przyjęło, że jeżeli biurwa zrobi to szybciej to oznacza, że wzięła kasę do kieszeni.
Więc wykonują wszystko tak abyś odebrał w ciągu 5 ostatnich dni.
I nic nie możesz z tym zrobić. No chyba, że po znajomości :( .
_________________
Pozdrawiam
KOLiNEK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group