YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
motocykl sprowadzony/nieopłacony
Autor Wiadomość
krzych186 


Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-19, 19:51   motocykl sprowadzony/nieopłacony

Witam !
Czy ktoś z Was może mi pomóc w sprawie formalności związanych z zakupem motocykla ? Jestem zainteresowany zakupem enduro. Namierzyłem moto, które mi się podoba. Po wstępnej rozmowie ze sprzedającym (handlarzem) okazuje się, że motocykl został zakupiony w Niemczech ok. 2 tyg. temu na podstawie umowy kupna - sprzedaży. On sam pomimo tego, ze prowadzi działalność gospodarczą chce mi go sprzedać również na podstawie umowy kupna - sprzedaży. Z kolei osobiście dla mnie najlepszym wyjściem byłby zakup na podstawie faktury bądź rachunku, ponieważ bezpośrednio moto wrzuciłbym w koszty prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej (amortyzacja jednorazowa). Czy ktoś z Was obeznany w przepisach bądź mający doświadczenie w tych sprawach, mógłby mi cokolwiek podpowiedzieć ? Na co, oprócz oczywiście stanu technicznego motocykla, mam zwrócić szczególną uwagę ? Dzięki i pozdrawiam. krzych186.
_________________
Denerwować się - to mścić się na własnym zdrowiu - za głupotę innych.
Olej - musi być w silniku i dobrze jak jest w głowie.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-10-19, 20:08   

krzych186 napisał/a:
On sam pomimo tego, ze prowadzi działalność gospodarczą chce mi go sprzedać również na podstawie umowy kupna - sprzedaży.


Bo po prostu chce ominąć US i zapewne chce ci go sprzedać na fikcyjną umowę z poprzednim właścicielem ;/
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1598
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-19, 20:16   

witek1965 napisał/a:
Bo po prostu chce ominąć US i zapewne chce ci go sprzedać na fikcyjną umowę z poprzednim właścicielem ;/


Witek ma rację , nie radzę tak kupować . Nie dawno mój kumpel tak dał dupy na samochodzie , była to juma :wmur:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
krzych186 


Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-19, 20:17   

Czyli moja umowa będzie nie z obecnym sprzedającym, tylko z poprzednim właścicielem z Niemiec . Czy w takim przypadku są jakieś haki niekorzystne dla mnie ?
_________________
Denerwować się - to mścić się na własnym zdrowiu - za głupotę innych.
Olej - musi być w silniku i dobrze jak jest w głowie.
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-10-19, 20:22   

No cóż gdybyś chciał rościć jakieś pretensje czy nie daj Boże zwrócić motor to tak naprawdę nie masz komu ten który niby Ci sprzedaje może powiedzieć Ci na drzewo
 
 
krzych186 


Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-19, 20:23   

Nic nie rozumiem ? Mozę być kradziony...
_________________
Denerwować się - to mścić się na własnym zdrowiu - za głupotę innych.
Olej - musi być w silniku i dobrze jak jest w głowie.
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-10-19, 20:27   

na przykład kradziony, wada ukryta, bedziesz później szukał gdzieś tego niemca, z reguły jest tak że niemiec podpisuje dwie umowy jedna dla siebie gdzie jest wpisany kupujący np handlarz z polski i z ta umowa idzie wyrejestrować pojazd a drugą pustą dla handlarza który po nawet pół roku od sprowadzenia wpisuje twoje dane i koniec kropka jak by co jesteś umoczony, nie raz to widziałem
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2012-10-19, 20:35   

jak cena będzie zaniżona , to w przypadku smrodu taka (ewentualnie) odzyskasz
_________________
Bo droga jest celem
 
 
krzych186 


Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-19, 20:43   

Proponowałem mu również sprzedaż przez komis, nic nie odpowiedział, tylko burknął coś pod nosem. Jutro jadę z "obeznanymi" testować moto. Motek podoba mi się i cena nawet jest przystępna. Jeżeli pod względem technicznym będzie wszystko o.k, naprawdę nie wiem jak prawidłowo załatwić formalności ?
_________________
Denerwować się - to mścić się na własnym zdrowiu - za głupotę innych.
Olej - musi być w silniku i dobrze jak jest w głowie.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-10-19, 20:47   

krzych186 napisał/a:
Nic nie rozumiem ? Mozę być kradziony...
może, ale nie musi. Ale jak okaże się wtopa, to pretensje do kogo ?
pyra napisał/a:
jak cena będzie zaniżona , to w przypadku smrodu taka (ewentualnie) odzyskasz
nic nie odzyska. Niemiec pokazę swoją umowę, że spzredał komu innemu. Tylko narazi sie na paragrafy : sfałszowanie umowy , i inne
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2012-10-19, 21:24   

Czy opłaca Ci się motocykl puszczać w koszty?
Jeżeli nie masz działalności związanej bardzo z takim motocyklem to pierwsza kontrola skarbowa wyśle Cię na drzewo.
Co zyskasz? troszkę podatku dochodowego od paliwa, materiały eksploatacyjne vat i dochodówka i ewentualnie części.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
krzych186 


Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-19, 21:57   

Opłaca się. Co zyskuję - stawiając pytanie, prawie dobrze sam sobie odpowiedziałeś (z akcentem na prawie). Soft jestem po wszelkich kontrolach, a nawet rewizji funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku (w ilości 4szt.). Yadzię też kupiłem na firmę, ponieważ muszę czymś dojechać na budowy (puszką nie zawsze można). Przy drogach piaszczystych, budowach poza drogami utwardzonymi, muszę zadbać o bezpieczny dojazd na budowę - a więc enduro. Zawsze to trochę mniej dla Unii ;D
_________________
Denerwować się - to mścić się na własnym zdrowiu - za głupotę innych.
Olej - musi być w silniku i dobrze jak jest w głowie.
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-10-19, 23:11   

Sami niemcy tak raczej nie sprzedają... robią to Turki, którzy w zasadzie mają monopol na sprzedaż aut, motocykli i innych cudeniek za granicę. Oni "zmuszają" właścicieli do tworzenia takich umów a jak się nie da to sami odkupują od niemca a potem sprzedając dalej wystawiaja umowę in-blanco.
Zabawa tak jak piszą poprzednicy czasem nie warta ceny.
Jak zakupisz to sprawdź ważność tablic jakbyś chciał się przemieszczać na kołach do miejsca przerejestrowania bo z tym też robią jaja.

[ Dodano: 2012-10-19, 23:11 ]
Sami niemcy tak raczej nie sprzedają... robią to Turki, którzy w zasadzie mają monopol na sprzedaż aut, motocykli i innych cudeniek za granicę. Oni "zmuszają" właścicieli do tworzenia takich umów a jak się nie da to sami odkupują od niemca a potem sprzedając dalej wystawiaja umowę in-blanco.
Zabawa tak jak piszą poprzednicy czasem nie warta ceny.
Jak zakupisz to sprawdź ważność tablic jakbyś chciał się przemieszczać na kołach do miejsca przerejestrowania bo z tym też robią jaja.
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-10-20, 13:40   

Cytat:
Sami niemcy tak raczej nie sprzedają... robią to Turki, którzy w zasadzie mają monopol na sprzedaż aut, motocykli i innych cudeniek za granicę. Oni "zmuszają" właścicieli do tworzenia takich umów a jak się nie da to sami odkupują od niemca a potem sprzedając dalej wystawiaja umowę in-blanco.


Od Turka kupuje Polak i dalej leci In-blanco.
Niemcy również sprzedają, tylko nie wiedzą co dalej się z tym dzieje, są przekonani, że dokonał zakupu człek dla siebie. Potem tenże człek, umowę wywala do kosza i pisze druga na tegoż Niemca i całkiem innego kupującego. Jak się zupa wyleje, to są kłopoty. Jeden z kolegów z forum sądzi się już ładny kawał czasu z PZU. Skroili mu Audi, którego de facto nie kupił. Ponieważ sprawdzili. Niemiec sprzedał, ale komu innemu i tak to widnieje w wydziale komunikacji w Niemcowa. PZU wyszło z założenia, że gość wszedł w posiadanie samochodu w sposób nielegalny i nie che wypłacić kasy z AC.
Sam kiedys tak robiłem, jak jeszcze były składaki. Kupowałem całe auto, a potem fikcyjna faktura na taile, i druga na kastę. Cuda panie, cuda.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6692
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2012-10-20, 14:33   

witek1965, ale z Ciebie łobuziak ;D
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1598
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-20, 20:50   

krzych186 napisał/a:
Opłaca się


Obyś się później nie zdziwił jak zostaniesz z gołą dupą na lodzie . I nie mów , że nikt Cię nie ostrzegał :guma:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
krzych186 


Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-20, 22:29   

SATURIAN napisał/a:
krzych186 napisał/a:
Opłaca się


Obyś się później nie zdziwił jak zostaniesz z gołą dupą na lodzie . I nie mów , że nikt Cię nie ostrzegał :guma:


SATURIAN znam dziesiątki osób, którzy kupili motocykl na firmę (środek trwały). Motocykl jeżeli służy do prowadzonej działalności, a mi służy, to dlaczego nie ? Czym mam qrwa jeżdzić do swoich klientów, na budowy, w teren - rowerem ? Rzecz jasna, że przy sprzedaży muszę wystawić fakturę i odprowadzić podatek.
_________________
Denerwować się - to mścić się na własnym zdrowiu - za głupotę innych.
Olej - musi być w silniku i dobrze jak jest w głowie.
 
 
gery73 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 232
Skąd: Kielcówek
Wysłany: 2012-10-20, 22:38   

Nie baw się chłopie w takie pierdoły. Gość kręci i nie jeden się już tak z ręką w nocniku obudził. Kupił od turka albi zapie...lił - jaką masz pewność że sam sobie tej umowy nie napisał.

Kupujesz na firmę to żądaj faktury a jak nie to se odpuść w zimie 100 takich okazji będziesz miał.

gery73
_________________
Suzuki LS 650, V-star 650, Kawasaki ZG 1200 Voyager
 
 
krzych186 


Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 707
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-20, 22:44   

I własnie odpuściłem, bo na fakturę nie chciał sprzedać.
_________________
Denerwować się - to mścić się na własnym zdrowiu - za głupotę innych.
Olej - musi być w silniku i dobrze jak jest w głowie.
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1598
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2012-10-20, 23:44   

krzych186 napisał/a:
SATURIAN znam dziesiątki osób, którzy kupili motocykl na firmę (środek trwały). Motocykl jeżeli służy do prowadzonej działalności, a mi służy, to dlaczego nie ? Czym mam qrwa jeżdzić do swoich klientów, na budowy, w teren - rowerem ? Rzecz jasna, że przy sprzedaży muszę wystawić fakturę i odprowadzić podatek.
_________________


krzychu ,wydawało mi się ,że swoją myśl przekazałem Ci w prosty i zrozumiały sposób.
Okazało się jednak , że nie .Trudno , łopatologicznie , po prostu nie chce mi się tego przedstawiać . Kupuj i ciesz się z e swego szczęścia :wmur: :wmur: :wmur:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group