YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłaty parkingowe we Wrocławiu
Autor Wiadomość
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
  Wysłany: 2012-09-01, 21:02   Opłaty parkingowe we Wrocławiu

Zastanawiam się od dłuższego czasu jak sie ma, w świetle prawa i lokalnych (miejskich) przepisów, kwestia parkowania motocykla w centrum Wrocławia na płatnych parkingach. Nie wyobrażam sobie kupowania biletu i "wsadzania go za szybę, wewnątrz pojazdu", bo nie mam szyby lol i nie bardzo wiem gdzie jest "wnętrze" w motocyklu. Ostatnio jak parkowałem samochodem to automat nie chciał mi wydać biletu, zadzwoniłem do biura obsługi i facet powiedział, żeby się nie przejmować, bo fakt zapłaty został zarejestrowany w systemie i w razie co, to będzie można anulowac mandat. Zatem może powinienem płacić, brać bilet ze sobą i czekać na wezwanie do zapłaty... a później ewentualnie żądać anulowania mandatu? Czy ktoś z Wrocławia miał może już do czynienia z taką sytuacją, że dostał np. mandat za nieopłacone parkowanie motocykla? Ciekaw jestem jak to jest rozwiązane w innych miastach (kwestie opłat parkingowych i pobierania kasy sa zwykle określone przez uchwały rady miejskiej)?
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-09-01, 21:06   

Trzeba zapytać w biurze obsługującym kwestie parkowania we Wrocku.
W Zielonej Górze za jednoślady nie płaci się :|
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-01, 21:16   

Demolka, w takim razie zielonogórscy motocykliści sa odrobinę szczęśliwsi ;) Właśnie pogrzebałem trochę w necie i wychodzi na to, ze we Wrocławiu mamy tępych radnych-bezradnych i wg. nich jednoślady też musza płacić (chociaż był pomysł, żeby nie płacili). Czy ktoś z Wrocławia miał już przypadłości związane z niepłaceniem lub niepozostawieniem kwitu w trakcie parkowania motocykla w centrum?
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-09-02, 02:18   

Zawsze wiedziałem że ten Wrocaław jest inny lol
Wracając do tematu w Poznaniu, w Turku to samo nie płaci się za parking... ale za to jest dużo znaków zakazu jazdy motocyklem ;/
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2012-09-02, 07:38   

w Łodzi tez motocyklisci nie płaca . Sprawsź dokładnie we Wrocku , bo cos mi sie wydaje ze to jest ogolnopolski przepis .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2012-09-02, 09:36   

A w Warszawie, pomimo, że parkowaliśmy po kilka moto na jednym stanowisku, zapłaciliśmy za każde moto jak za oddzielne miejsce parkingowe i nie było gadania.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
Arcon 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 446
Skąd: WuWuzeLe
Wysłany: 2012-09-02, 10:11   

To chyba na jakimś płatnym parkingu, bo miejsca "parkomatowe" są w Warszawie bezpłatne dla jednośladów.
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2012-09-02, 10:26   

http://wroclaw.naszemiast...wanie,id,t.html
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-02, 10:33   

kostass, sprawdziłem i wychodzi na to, że nie jest to przepis ogólnopolski - każde miasto (rada miejska) ustala wysokość opłat, sposób ich ściągania, warunki itp.

OldDiver, to już wiem, ale pytanie jak to wygląda w praktyce? Czy ktoś dostał już upomnienie za parkowanie we Wrocławiu i jechał na Długą do ZDIUMu z biletem sprzed np. 2 miesięcy w garści, żeby jakiejś biurwie udowodnić, że jednak zapłacił za parking??
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2012-09-02, 11:00   

Tak myślę że jest to problem braku myślenia przez naszych radnych. Postawie tezę że wprowadzając te przepisy a szczególnie zapis o "włożeniu za szybę" świadczy o tym że nie myślano o motocyklach. Potem wyszedł problem i dobudowano "wytłumaczenia".
Mam za szybą saszetkę. Wsadzę tam bilet i będzie za szybą ;D i w pojeździe. A tak przy okazji jak oni zamocują ten mandat.... nie mam zamontowanych jeszcze wycieraczek. :nie_wiem:

Też dobrze wiedzieć czy kontrolerzy ścisle egzekwują nieopłacone parkowanie. W krajach bardziej zmotocyklowanych moto, skuterem itp mozna wjechać na obszary nawet z zakzem ścisłego wjazdu. Na dwuślady patrzy sie (albo sa zmuszeni) patrzeć poblazliwie.
Ostatnio zmieniony przez OldDiver 2012-09-02, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2012-09-02, 11:10   

Jeżeli chodzi o parkowanie w miastach należało by odrobić pracę domową, przeczytać uchwały miast lub gmin w których mieszkamy i opublikować na forum odpowiedź na pytanie czy w danym mieście się płaci za motocykl.
Ja byłem przekonany że w Zamościu się nie płaci za motocykl i nie płaciłem, ale doczytałem się w uchwale że opołata obejmuje pojazdy samochodowe.
Niestety motocykl jest pojazdem samochodowym i trzeba za niego płacić.
(motorower nie jest)
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2012-09-02, 11:25   

a w Poznaniu http://www.zdm.poznan.pl/parking_zone.php
oraz
§ 7

Ustala się zerową stawkę za parkowanie dla:

pojazdów służb miejskich podczas wykonywania obowiązków służbowych (pogotowie gazowe, energetyczne, ciepłownicze, wodno - kanalizacyjne, pogotowie MPK, Straż Miejska itp.),
pojazdów jednośladowych,
pojazdów osób niepełnosprawnych o obniżonej sprawności ruchowej, posiadających uprawnienia do kierowania wózkiem inwalidzkim lub pojazdem samochodowym oraz kartę parkingową, na miejscach oznaczonych znakiem P-24 'miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej' wraz ze znakiem D-18a 'parking - miejsce zastrzeżone' z dodatkową tabliczką T-29, która informuje o miejscach przeznaczonych dla pojazdów samochodowych uprawnionej osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej,
taksówek na wyznaczonych dla nich miejscach do postoju pomiędzy znakami D-19 'postój taksówek' i D-20 'koniec postoju taksówek',
pojazdów publicznej komunikacji zbiorowej, zatrzymujących się na ustalonych dla nich przystankach.
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2012-09-02, 13:15   

Arcon napisał/a:
To chyba na jakimś płatnym parkingu, bo miejsca "parkomatowe" są w Warszawie bezpłatne dla jednośladów.


Tak, parking pod zamkiem.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
soft 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 53
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1489
Skąd: Zamość
Wysłany: 2012-09-02, 13:16   

Poznań to troszkę inna Polska. Zazdroszczę mądrych radnych i przedsiębiorczego prezydenta.
W miastach kresowych niestety światłość radnych nie jest tak duża.
Dlatego jesteśmy cholerną polską "C" z całą jej zaściankowością.
_________________
XV1900 Stratoliner Midnight
 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-02, 13:20   

soft, jak widać Wrocław też w kwestii opłat parkingowych plasuje się na pozycji "Polski C".
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-09-02, 14:00   

tfalat napisał/a:
soft, jak widać Wrocław też w kwestii opłat parkingowych plasuje się na pozycji "Polski C".

Taj toż Lwów-bis :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
tfalat 



Model: RS1700
Rocznik: 2004
Wiek: 46
Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 64
Skąd: Dragoni-Wrocław
Wysłany: 2012-09-02, 21:11   

OldDiver napisał/a:
A tak przy okazji jak oni zamocują ten mandat.... nie mam zamontowanych jeszcze wycieraczek. :nie_wiem:

Może na taśmę klejącą do lampy albo baku.... :hahaha:
OldDiver napisał/a:
Też dobrze wiedzieć czy kontrolerzy ścisle egzekwują nieopłacone parkowanie. .

I to jest kwintesencja tematu... czy wogóle zawracać sobie głowę pakromatem parkując 2oo?
_________________
Tomasso

"Szanse jeden na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć" T. Pratchett

"Nie ma Boga, jest Motór!"
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-09-02, 22:24   

Nie przejmuj się tym wiele jest takich niewyjaśnionych rzeczy w naszym prawie .. np jazda motocyklem z kartą dla niepełnosprawnych która zwalnia z przestrzegania przepisów odnośnie znaków jak - „zakaz wjazdu motocykli” (B-4), „zakaz ruchu w obu kierunkach” (B-1) .... na karcie napisane karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego .... tylko że wiele motocykli nie ma szyby ;D
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-09-03, 09:29   

Dag napisał/a:
.... na karcie napisane karta parkingowa powinna być umieszczona za przednią szybą pojazdu samochodowego .... tylko że wiele motocykli nie ma szyby ;D

Nie kracz bo wykraczesz i będzie obowiązkowa :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
 
 
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3065
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2012-09-03, 09:38   

Demolka napisał/a:
i będzie obowiązkowa
ale razem z wycieraczką.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group