YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkomaty we Francji obowiązkowe
Autor Wiadomość
Galder 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 11:37   Alkomaty we Francji obowiązkowe

Francja wprowadza od 1 lipca tego roku obowiązek posiadania alkomatu w każdym pojeździe silnikowym (oprócz motorowerów). W razie kontroli i nie posiadania alkomatu, 11 euro kary.
Ciekawe jak ten przepis ma się do turystów, bo jeśli także obowiązuje, powinni dawać darmowe alkomaty przy wjeździe do kraju.
_________________
Filozofia wymaga więcej koncentracji niż jazda motorem, ale nie jest tak bolesna przy upadku.
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2012-06-27, 11:53   

Akurat posiadanie alkomatu bardzo sie przydaje szczególnie jak czesto zalicza sie spotkania towarzyskie , już dawno podjąłem decyzje zeby sie zaopatryzc w takie urzadzenie , gorzej z realizacją .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2012-06-27, 11:57   

kostass, gorzej to jest trafić na dobry sprzęt. Dmuchalem kiedyś w taki alkomat za ponad dwie stówki i pokazało 0.0 a po pół godzinie dmuchałem u kumpla w radiowozie i wyszło 0.17 mg/L, więc gdyby mnie złapali to lejce bym stracił :(
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
Ostatnio zmieniony przez PSZEMAS 2012-06-27, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2012-06-27, 11:58   

no właśnie moze dlatego powstrzymuje sie z zakupem zeby wczesniej zgłebić temat .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
Galder 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 12:08   

Alkomaty podają jakikolwiek wynik dopiero najwcześniej po 45 minutach od konsumpcji, wszystko zależy także od indywidualnych cech organizmu dmuchającego, no i oczywiście samego alkomatu. Ponoć france mają dopuszczać tylko te "homologowane" na Francję, tylko z symbolem "NF". Coś mi się zdaję, że w praktyce będzie inaczej.
_________________
Filozofia wymaga więcej koncentracji niż jazda motorem, ale nie jest tak bolesna przy upadku.
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-06-27, 12:09   

jak chcesz dobry alkomat to sobie kup z legalizacja co roku jakieś 1000 zł czy coś takiego za samą legalizacje + alkomat za 5 tys :hahaha:
Piłeś nie stawaj się kierowcą i tyle .... to jest chyba najlepszy alkomat


PSZEMAS dmuchałeś zapewne raz w alkomat i wykazało ci tyle ile pokazało .... a czy dmuchnąłeś drugi raz po 15 minutach??? Zjesz jakiegoś cukierka z alkoholem i możesz mieć podobne wyniki albo i wyższe .... Alkomat sprawdza zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu a więc czasami takie anomalia się zdarzają i po to jest ta próba 2 po 15 minutach
 
 
Mnich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 49
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 12:14   

Galder napisał/a:
Francja wprowadza od 1 lipca tego roku obowiązek posiadania alkomatu w każdym pojeździe silnikowym


Wg mnie to kompletny debilizm. Jeszcze trochę będzie trzeba mieć ze sobą miernik zawartości spalin, własny fotoradar, i swoje kajdanki z bloczkiem mandatowym.
Chciałbym bardzo zapoznać się z merytorycznym uzasadnieniem takiego wymogu.
Jestem w szoku.
_________________
Drag Star 650 custom 2000
HD FLSTC Heritage 2002
 
 
PSZEMAS 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 46
Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 5075
Skąd: Kurzętnik / NML
Wysłany: 2012-06-27, 12:15   

Dag, w ten taki niby dobry dmuchałem w domu po imprezie która odbyła się dzień wcześniej.
Dmuchałem trzy razy i zawsze wychodziło 0.0.
Byłem na podwórku kiedy zajechał sąsiad na służbie "firmowym autem" i u niego dmuchnąłem raz i wyszło 0.17. (nic nie jadłem i nic nie piłem. Zapytał mnie tylko co mam za alkomat, jak mu pokazałem to się uśmiechnął i powiedział że ich "firmowy" to kosztuje ok. 6 tysiaków a ten mój to mogę wyrzucić.
Teraz jak wypiję to następnego dnia nie jeżdżę ;D
_________________
--> Yamaha Virago XV 535
--> Yamaha Drag Star XVS 650
--> Yamaha Road Star XV 1700
--> Yamaha FZ6-N
--> Yamaha Tracer 900
--> :nie_wiem:
 
 
WAYNE 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 50
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-06-27, 13:06   Re: Alkomaty we Francji obowiązkowe

Galder napisał/a:
Francja wprowadza od 1 lipca tego roku obowiązek posiadania alkomatu w każdym pojeździe silnikowym (oprócz motorowerów). W razie kontroli i nie posiadania alkomatu, 11 euro kary.
Ciekawe jak ten przepis ma się do turystów, bo jeśli także obowiązuje, powinni dawać darmowe alkomaty przy wjeździe do kraju.


Moim zdaniem nijak się to ma do turystów. Jak wyjeżdżasz do innego kraju w Europie to jesteś chroniony przez Konwencję wiedeńską.

(...) Jednym z praktycznym aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają (...)
_________________
"Współczuję tym, którzy nie piją. Wstają rano i wiedzą, że cały dzień będą się czuć tak samo." Frank Sinatra
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-06-27, 13:39   

PSZEMAS napisał/a:
Dag, w ten taki niby dobry dmuchałem w domu po imprezie która odbyła się dzień wcześniej.
Dmuchałem trzy razy i zawsze wychodziło 0.0.
Byłem na podwórku kiedy zajechał sąsiad na służbie "firmowym autem" i u niego dmuchnąłem raz i wyszło 0.17. (nic nie jadłem i nic nie piłem. Zapytał mnie tylko co mam za alkomat, jak mu pokazałem to się uśmiechnął i powiedział że ich "firmowy" to kosztuje ok. 6 tysiaków a ten mój to mogę wyrzucić.
Teraz jak wypiję to następnego dnia nie jeżdżę ;D

bo wiesz jaka jest podstawowa zależność miedzy "firmowymi" policji a innymi ... mają legalizacje .... reszta nie posiada i w sądzie możesz to o kant du.. rozbić ...
Tak samo jak masz licznik w motocyklu czy samochodzie bez legalizacji też możesz powiedzieć, że tyle i tyle jechałeś ale czy ty na pewno tyle jechałeś to może Ci tylko wróżka powróżyć ;D
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-06-27, 19:35   

Dag napisał/a:
Tak samo jak masz licznik w motocyklu czy samochodzie bez legalizacji też możesz powiedzieć, że tyle i tyle jechałeś ale czy ty na pewno tyle jechałeś to może Ci tylko wróżka powróżyć ;D


Miałem kiedyś takie zdarzenie. Wyprzedziłem pojazd policyjny. Po kilku sekundach słyszę syrenę i widzę w lusterku koguty. Policjanci jechali normalna prędkościa, jakieś 85 km/h, ja wyprzedzając siła rzeczy miałem powyżej 90 km/h. Tak naprawde miałem cos koło setki. Poprosili o dokumenty, ub4ezpieczenie i proponują mandat za przekroczenie dozwolonej predkości. Odpowiedziałem grzeczni, czy mogą przedstawić mi zapis z kamery ? :shock: Nie posiadamy wideorejestratora padła odpowiedź. W takim razie poproszę o odczyt z radaru. O co panu chodzi., przecież wyprzedzał pan nas, a my jechaliśmy z prędkością 90 ikm/h. Ja im na to, a czym to zmierzyli. No jak to licznikia pan nie ma. Ja im na to. Mój pokazał 60km/h, może wasz jest zepsuty, macie jakąś homologacje, na ten licznik. Pan sierżant strasznie się zdenerwował i zaczął być nieprzyjemny, więc ja nie pozostałem dłuzny i poprosiłem o wypisanie mandatu z powiadomieniem, że go nie przyjme i spotkamy sie w sadzie. Panowie wymiękli.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group