YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dragstar xvs 125 najdalsza podróż
Autor Wiadomość
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-28, 17:51   Dragstar xvs 125 najdalsza podróż

Witam forumowiczów i rofumowiczki, kolegów i koleżanki mam pytanie od nośnie naszego xvs'a 125 a mianowicie: Jaka była wasza najdalsza podróż tym pięknym motocyklem. Pytam ponieważ chciałbym wybrać się nim nad morze a mieszkam w okolicach Rzeszowa:) Tylko nie wiem jak daleko można ją jechać ponieważ nie chciałbym zagotować silnika. Jeżeli byście mi mogli podpowiedzieć jak przygotować motocykl do takiej trasy i co jaki czas trzeba robić przerwy. Proszę o pomoc to będzie moja pierwsza wyprawa poza granice województwa :nie_wiem:

Proszę o odpowiedź na pytanie i jakieś cenne rady koleżanek i kolegów którzy są doświadczeni w takich trasach.

Pozdrawiam Michał
 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2012-04-28, 21:01   

Kazdym motocyklem można jechać na koniec swiata tylko bedą to rożne predkosci przelotowe. Silnikowi nie szkodzi nawet jazda całodzienna jesli nie bedziesz jechal na max obrotach i raczej na dlugiej trasie to motocyklista potrzebuje przystankow aby rozprostowac kosci ;d
Ja osobiscie staram sie tankowac co 150 km w trasie i robiac takie przystanki nie czuje zmeczenia w czasie długich przelotow. Twoj motocykl ma niewielka pojemnosc i musisz sie dowiedziec o jego ladownosci i starac sie tego nie przekraczac a wtedy nie bedzie problemu z hamowaniem i meczeniem silnika ;d
 
 
Młody 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 30
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 487
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-29, 00:48   

Już ci z chęcią odpowiem. Ponieważ sam byłem kiedyś posiadaczem takiego draga.
Co do prędkości to zależy czy masz szybę czy nie ja nie miałem a wiem ze niektórzy pakują w draga 125 szyby. Jeśli nie to prędkość przelotowa to ok 75-80km wtedy draguś czuję się doskonale nie grzeje się nie jęczy nic mu nie jest. Co do przerw ja zrobiłem sobie 1 w Kaliszu pomorskim jechałem z poznania do Rewala trasa ok 300km wszystko zależy od Ciebie i ile jesteś w stanie wysiedzieć w siodle. Jak ja leciałem nad morze to właściwie 250km lał deszcz ale jak już ruszyłem to głupio było wracać na szczęście wziąłem 2 parę rękawiczek i inne przeciwdeszczowe akcesoria. Jeśli chodzi o ładowność zapewne masz 2 sakwy o pojemności ok 20l w 125 większych nie da rady. Ciuchy zapakuj w worek foliowy w razie deszczu będą suche na 100% nie wiem na ile chcesz wyjechać na weekend czy dłużnej jeśli dłużej to dokup sobie torbę luisa za 59 zł w moto-akcesoriach dodatkowe 50 l bagażu. Z innych rzeczy na pewno obowiązkowa mapa zaznacz sobie pisakiem trasę jaką będziesz leciał łatwiej później się odnaleźć . To chyba na tyle z moich doświadczę ze 125. Na koniec jeden duży pozytywny askpekt SPALANIE DRAGA 125 W TRASIE TO OK 3-3,5L. Trzymam kciuki i jak by co pytaj o co chcesz również eksplantacie tej maszyny bo to naprawdę dobry motocykl sam przejechałem nim prawie 20tys km
Pozdrawiam Młody
_________________
drag star 125 -> kawasaki VN 900 custom
WIELKOPOLANIE
 
 
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-29, 08:07   

Co do pojemności sakw kolega się nie mylił sa to 20 litrowe po bokach i jeszcze mam kufer z tyłu taki o to Szyby nie mam ale myślałem właśnie kupić szybę a jaka jest różnica w eksploatacji na drodze z szyba a bez proszę o opinie.
 
 
Młody 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 30
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 487
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-29, 10:31   

Pancza, W takim razie wydaje mi się iż miejsca na bagaż masz wystarczająco dużo. Co do szyby to wydatek zbędny i bez sensu bo nie osiągniesz prędkości przy której jazda bez szyby była by niekomfortowa a po za tym musisz pamiętać ze szyba daje dość duży opór powietrza ,który musi zostać pokonany przez ten silnik a jest to tylko albo aż 125. Tak czy inaczej ja szyby bym nie kupował
_________________
drag star 125 -> kawasaki VN 900 custom
WIELKOPOLANIE
 
 
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-29, 11:32   

No fakt miejsca mam dużo na bagaże a co do szyby to raczej nie będę kupował to jeszcze za mało cc jest na szybę w przyszłości myślę dorwać Dragstar'a 650 to wtedy już bym zakupił szybę. No ale puki co dalej planuję mój wyjazd na tydzień nad morze.
 
 
Młody 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 30
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 487
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-29, 11:56   

Pancza, A kiedy chcesz jechać? I mniej więcej dokąd
_________________
drag star 125 -> kawasaki VN 900 custom
WIELKOPOLANIE
 
 
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-29, 12:21   

pierwsze 2 tygodnie wakacji gdzieś i do Goleniowa bo tam mam rodzinę a następnie do Miedzyzdroi.


(tą trasą )
 
 
Młody 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 30
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 487
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-29, 16:43   

Pancza, dałeś jakiś zły link
_________________
drag star 125 -> kawasaki VN 900 custom
WIELKOPOLANIE
 
 
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-29, 17:45   

fakt trasy google nie działają, ale w każdym razie z Sedziszowa Młp do Goleniowa.
 
 
ePaweł 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Wiek: 47
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 134
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2012-04-29, 19:50   

Witam. Moją przygodę motocyklową także rozpoczynałem od 125 z tym ze to było Virago rocznik 1998. Jeździłem nim przez 3 lata i już pod koniec wyjeżdżałem w trasy 400 km. Tak że motorek jak najbardziej nadaje się w takie trasy. Silnika nie zagrzejesz (no chyba że będzie zalany starym olejem lub będzie go za mało) przy normalnym eksploatowaniu. Tak że siadaj lewa w górę i do "zobaczenia" nad morzem :-)
Resztę doczytasz z postu Młodego.
Była jedna wada bardzo szybko cierpłem i strasznie mnie góra tyłka bolała (zbyt mała odległość między podnóżkami a siedzeniem)
 
 
Maniek007 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: opolskie
Wysłany: 2012-04-29, 21:32   

Kolega swego czasu zrobił 650km nad morze jakimś chińczykiem 50ccm (motorower - na dowód os.) ;d

125ccm to juz całkiem noramlny motocykl i tak jak Młody pisze - przelotowa ~80km/h nic złego nie zrobi motocyklowi, a podróż będzie przyjemnością :)
_________________
Suzuki Boulevard C50
 
 
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-29, 22:08   

Właśnie o to mi chodziło czy 125cc to już można wybrać się w dalszą trasę bo mam 50cc i to sie grzeje chinczyk a nie wiedziałem jak sprawy mają się ze 125 dlatego wolałem się upewnić na forum i dowiedzieć jakiś rad od doświadczonych kolegów i koleżanek także dzięki teraz nabrałem pewności Siebie ale jak ktoś ma jakieś uwagi odnośnie takiej wyprawy to prosze pisać chętnie poczytam jakie rady jeszcze macie :)
 
 
dragini 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Dołączyła: 18 Paź 2008
Posty: 853
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-04-30, 09:43   

Jako znany użytkownik draginki - 125 najdalszą trasę pokonałam z Legnicy na Grunwald wychodzi około 500 z czego powrotną drogę :koksik: :koksik: trzasnęlim w jeden dzień.
Nic się nie gotowało - no może za wyjątkiem dolnej części pleców
_________________
Nie ma jej ....., nie ma ........nie......
 
 
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-30, 10:01   

czy jedenk 125ccm może zaskoczyć pozytywnie :) a paliwo co ile lałeś?(km)
 
 
Młody 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 30
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 487
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-30, 10:25   

Fakt o tym zapomniałem napisać i widzę że podobne odczucia miała również dragini, chociaż dzieli nas jakieś 40cm wzrostu to przy dłuższej podróży boli tylek i plecy. nie wiem ile masz wzrostu ja mierze 182
_________________
drag star 125 -> kawasaki VN 900 custom
WIELKOPOLANIE
 
 
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-30, 10:48   

ja 172 myślę, że w trasie będzie mi wygodnie an tym motocyklu na razie jeżdżę i nie narzekam na ból ale jak się chce wyprostować nogi to zawsze stopy można położyć na spacerówki n gmolach tudzież same gmole:) Co o tym sądzicie.
 
 
Młody 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 30
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 487
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-30, 14:29   

Pancza, A wrzuć jakieś fotki swojego sprzętu.
_________________
drag star 125 -> kawasaki VN 900 custom
WIELKOPOLANIE
 
 
Pancza 


Model: BĘDZIE
Wiek: 27
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 50
Skąd: Ropczyce
Wysłany: 2012-04-30, 15:07   

obecnie nie mam czym robić a z telefonu najpiękniejsze nie wyjdą i nie odda tego realizmu jak będę miał nowy aparat to zrobię kilka fotek i może nakręcę filmik jak chodzą wydechy ale na aparat się nie zanosi bo co zarobie to pakuję w moją piękność :D
 
 
Vertige 



Rocznik: 2002
Wiek: 51
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 25
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-08-01, 11:28   

Temat co prawda leciwy ale w okresie wakacyjnym i szczycie sezonu jak najbardziej na czasie. Jestem własnie świeżo po zakupie XVS 125 i jestem pełen zachwytu dla tego pięknego motocykla. W weekend pokonałem trasę 160 km z jednym przystankiem - by pochwalić się rodzicom nowym nabytkiem :koksik: . Moto daje radę i przynosi niesamowitą frajdę! Posiadam sporą szybę przednią oraz uwolnione wydechy. Silnik nie grzał się zupełnie a przynajmniej ja tego nie odczuwałem. Jestem dość niski i lekki, co jest dla mnie in plus jesli chodzi o wygodę podróżowania. W pierwszej dłuższej trasie nie leciałem w sumie więcej, jak 70-75 km/h ale mi wystarczała radość z jazdy i dźwięk uwolnionych rur! Na jednej obwodnicy szarpnąłem do 110 km/h. Czułem, że motor spokojnie da radę pojechać tak dłużej a nawet szybciej - tylko czy o to w tym chodzi?

Z doświadczenia z chińczykami o różnych pojemnościach wiem, że z nimi zawsze są problemy z temperaturą. Zresztą na forach ichnich radzą często przystawać. Na każdym zatrzymaniu z pod baku bucha gorąco, niezależnie od długości trasy! W Dragu tego nie ma.

Naszej Gwiazdy nie można z nimi porównywać. Mimo pojemności to dojrzały i przemyślany motocykl, który zupełnie nadaje sie na długie trasy, pod warunkiem, że wystarczają Ci osiągi Twojej maszyny. Z całą odpowiedzialnością zalecam Ci spokojnie długie trasy na tym motorze!

Nota bene na YouTube jest cholernie inspirujący film Kolegi, który wybrał się Jawką 50 cc nad morze! Polecam!

Jawką nad morze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group