YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podesty HIGWAY HAWK - problem w montazu?
Autor Wiadomość
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-01-25, 21:31   Podesty HIGWAY HAWK - problem w montazu?

Witam kolegów
Zakupiłem podesty firmy HIGWAY HAWK coś takiego:
http://www.motorshop.pl/p...ghway-hawk.html
Producent napisał ze pasują do drag stara classic 650, zabrałem się za mocowanie wszystko pasuje ale jest jedno ale. Podnóżki = orginalne (nie mylić z zakupionymi podestami) ładnie współpracują ze sprężynami tzn. podnóżek wychylony do tylu powraca w wyniku siły sprężyny. Tego już z tymi podestami nie mogę zrobić nie pasuje orginalna sprężyna i nie ma efektu powrotu podestu. I takie pytanie do kolegów czy ktoś miał taki problem i może go rozwiązał, czy poprostu trzeba śrubę włożyć zamiast kolka ustalającego i skręcić na zicher żeby podest się nie poruszał.
Przeglądałem watki na forum na ten temat ale nie znalazłem takiego problemu.
Pozdrawiam
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-01-25, 21:50   

Ja mam podesty takie jak na zdjęciu też tej firmy jeśli dobrze pamietam

nie wiem jakie masz mocowanie ale moje było nie za bardzo do tego motodelu więc musiałem pokombinować
nie chciałem na stałe mocować więc w punkcie 1 wcisnąłem na siłę oryginalną sprężynkę żeby jednak odbijało a w punkcie 2 blaszkę na wciskanie taka jak w samochodach do tapicerki
i udało się że trochę się odchyla, wszystko się trzymie nic nie wypadło, jak przytarłem podestem to ten drobny odchył wystarczył a jak by był na stałe no to nie wiem co by się stało może nawet gleba

3ab.JPG
Plik ściągnięto 210 raz(y) 384.61 KB

 
 
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-01-25, 22:13   

U mnie nie ma miejsca na sprężynę tak jak u ciebie. Będę musiał pomyśleć jak to rozwiązać nie pomyślałem ze może to być nie dobre podczas kontaktu z nawierzchnia słuszna uwaga. No nic będę miał co robić.
Pozdrawiam i dzięki za info
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-01-25, 22:23   

Ale po co sprężyna ? puść ją luźno na samym mocowaniu, będzie w poziomie pod samym swoim ciężarem, a w razie kontaktu z podłożem sama się "podniesie", chyba, że jest coś o czym nie wiem :nie_wiem:
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-01-25, 22:28   

Wiesz można tak zrobić ze nie instalować sprężyny, tylko ze wtedy nie będzie podest stabilny. Chodzi mi o to ze będzie się cofał bez oporu do tylu, nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. Jak nic nie wymodzę to tak będę musiał zainstalować. Dziwi mnie tylko ze producent nie pomyślał o tym żeby dodać elementy które będą powodowały delikatny opór, tak jak w oryginale jest. Najwyżej się bryknę z podestami zamontowanymi na kołku ustalającym i zobaczę jakie będzie wrażenie, jak będzie ok to nie będę kombinował. Ciekawi mnie tylko jak producent tych podestów przewidział mocowanie nie ma żadnej instrukcji dołączonej do produktu.
 
 
Pirania_LM 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 01 Lis 2011
Posty: 1742
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-01-25, 22:39   

Ok, daj znać
_________________
Sprawa wygląda jasno, Zielonogórzanie trzymają to miasto.
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2012-01-28, 20:12   

Ruffi, Ja wprawdzie mam identyczne podesty jak Dariow, ale przymierzałem się do kupna takich jak masz Ty. Tam jest potrzebny adapter, żeby przykręcić do niego dopiero podest. W moich był w zestawie nie wiem jak u Ciebie?
Na zdjęciu poniżej przykładowy adapter z jakiegoś plastika, ale wiem, że takie robią pod draga.
Druga sprawa, ja zamontowałem sprężynę, tak jak w oryginalnych. Podest nie był stabilny i przy próbie podniesienia d...y z siedzenia przy wybojach mało nie wpadłem do rowu bo straciłem równowagę.
Efekt - dokręcenie na chama tak, żeby się nie ruszały (śruba + nakrętka z płaszczem).
Jeżeli masz Gmole to choćbyś nie wiem jak się złożył - najpierw przytrzesz gmola a podejrzewam, że podestu nie ruszysz (no może przy wywrotce dopiero - ale tego nie sprawdzałem ;p ).

2041736329.jpg
Plik ściągnięto 151 raz(y) 24.23 KB

_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
Zoltan 



Model: MS1300
Rocznik: 2008
Wiek: 58
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 186
Skąd: JANKES-PILCHOWICE
Wysłany: 2012-01-29, 15:00   

Żółw napisał/a:
Jeżeli masz Gmole to choćbyś nie wiem jak się złożył - najpierw przytrzesz gmola a podejrzewam, że podestu nie ruszysz


I tu się mylisz. Wielokrotnie przytarłem oryginalnymi podestami mimo, że mam założony gmol. Nie życzę Ci przytarcia gmolem, bo to zazwyczaj źle się kończy.
_________________
Może i mały dziadek ale za to
 
 
Żółw 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 4528
Skąd: W-wa Bemowo
Wysłany: 2012-01-29, 16:18   

Zoltan, Oryginalne podesty Yamahy są o wiele większe i szersze niż te akcesoryjne Highway Hawk na zdjęciu powyżej i zgadzam się z Tobą, że można nimi przytrzec. HH są małe i nie wystają poza obrys Gmola więc fizycznie nie dasz rady (chyba że trafisz akurat na wielką koleinę). A przytarcie gmolem niemal zawsze kończy się spektakularną glebą również nikomu tego nie życzę.
_________________
The man makes the patch, the patch don't make the man!!!
 
 
Dariow 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 55
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 883
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-01-29, 20:17   

Ja moimi podestkami też już szurałem a mam gmole założone
ciekawe bo na zdjęciu widać że nie wychodzą po za gmole
 
 
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-01-29, 21:35   

Żółwiu adapter w zestawie miałem. Brakuje mi w zestawie sprężyn które powodowałyby cofanie podestu. Producent nie przewidział sprężyn - trudno trzeba będzie coś wykombinować oryginalne sprężyny nie pod-pasowały (od podnóżków) bo są za duże. Nie wiem jak się zdjęcia umieszcza bo załączyłbym elementy dołączone do zestawu. Moze komuś się przyda jak będzie chciał takie podesty kupic. I teraz pozostaje zamontować bez sprężyn tylko na kołku ustalającym zabezpieczonym zawleczka przed wysunięciem. Tylko ze takie zamocowanie mnie denerwuje bo podesty chodzą sobie w cudzysłowie do tylu, pocieszam się ze podczas jazdy człowiek ma nogę na podeście a jeśli trzyma na gmolu to podesty nie pójdą do tylu w wyniku pędu powietrza bo są dość ciężkie. Gmolow jeszcze nie założyłem przymierzam się ale nie wiem jakie będą najlepsze - funkcjonalne.
 
 
Mnich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 49
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-30, 12:04   

Rufii, jeśli bywasz w Wawie to na placu Grzybowskim jest kilka sklepów metalowych, w jednym z nich powinieneś dobrać sprężynę. Ewentualnie możesz pomyśleć zastępczo nad "drutem", który po pchnięciu podestu nogą ku górze przytrzyma go w takiej pozycji, gdy nogi masz na gmolach. Nie przepadam za takimi półśrodkami, ale lepiej dłubać w garażu, niż w internecie 8)
_________________
Drag Star 650 custom 2000
HD FLSTC Heritage 2002
 
 
Ruffi 



Model: XV1900 Raider
Rocznik: 2010
Wiek: 48
Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 342
Skąd: Radom
Wysłany: 2012-01-31, 15:11   

Dzieki za info w wawie czasami bywam żeby napić się z kumplami ze studiów - piweczka. Tylko obawiam się ze nie dam rady podskoczyć do sklepu poszukam coś u mnie może znajdę jakiś sklepik ze sprężynami. Musze się bryknąć do metalowego i coś dobrać.

[ Dodano: 2012-02-08, 22:42 ]
NO I UDALO SIE Z ORGINALNYMI SPREZYNKAMI TROCHE KOMBINACJI I PO KLOPOCIE
POZDRAWIAM

[ Dodano: 2012-03-07, 22:50 ]
Administrator może zamknąć temat poradziłem sobie z tymi podestami założyłem na sprężynki z oryginalnych podnóżków chodzi jak trzeba tzn blokuje przy cofaniu do tylu. Oczywiście sprężynki wymagały małych przeróbek. Dziękuję kolegom za wszelkie sugestie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group