YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: 1janbo
2020-08-09, 14:46
Jaki kask kupić?
Autor Wiadomość
Galder 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 27 Paź 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-27, 15:35   

Ja szukam od dwóch tygodni sensownego kasku szczękowego (flip-up), bo mój integral ciut się zestarzał (Airoh lenox), poza tym cholernie paruje. Niestety mało który ma blendę wewnętrzną i pin-locka razem, nie wspominając o cenie większości z nich. Na dodatek mało który ze szczękowców jest zrobiony z porządnego materiału, większość to wiaderka (termoplasty, abs), natomiast Shuberthy są mocno przesadzone cenowo. Najbardziej podobają mi się Airohy (i są bardzo wygodne) i Caberg Justissimo (niestety bez pin-locka). Za to integral (no niestety nie flip-up) Caberg Ego jest super, bo ma wszystko co trzeba i bardzo ładny. Chyba skończy się na nowym integralu, bo szczękowce są w większości brzydkie, wybrakowane i mocno za drogie (nie wydam powyżej 1000 zł na kask, bo to już płacenie za napis marki, a nie jakość). Jakieś propozycje?
_________________
Filozofia wymaga więcej koncentracji niż jazda motorem, ale nie jest tak bolesna przy upadku.
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-09-27, 15:46   

Polecam Nolana 43-air albo zobacz tego nowego to jest chyba N71 .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-09-27, 15:55   

kostass napisał/a:
Polecam Nolana 43-air


a ja z kolei odradzam. Zawiodłem się na tym kasku. Za tą cenę mógłby oferować więcej.

[ Dodano: 2011-09-27, 15:56 ]
Galder napisał/a:
(nie wydam powyżej 1000 zł na kask, bo to już płacenie za napis marki, a nie jakość)


też tak myślałem dopóki nie założyłem na głowę Shoei.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
remol71 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1999
Wiek: 53
Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 1862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-27, 20:55   

Ja tam wiele kasków nie widziałem ale kupiłem Caberg HyperX i jestem bardzo zadowolony.
_________________
Suzuki V-Strom 1050 XT
 
 
koks79 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 45
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 832
Skąd: GŁ-Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-09-28, 06:58   

ja mogę się wypowiedzieć o 2 kaskach jakich obecnie używam. Box BZ1 i Airoh TR1.
Boxa kupiłem z powodu niskiej ceny i powiem szczerze że bardzo niechętnie to zrobiłem. Byłem jednak przyparty do muru. Miałem o boxach opinie strasznej tandety. Humor mi poprawiały testy sharpa, pinlock, blenda, wypiany środek do prania oraz miejsce na interkom (musiałem mieć interkom dlatego go kupiłem). Miałem możliwość przetestowania tego kasku w trasie ponad 3 tys km w 4 dni mając go na głowie od wschodu do nocy. Bardzo miło mnie zaskoczył. Do kasku mam zamontowany dobrej jakości interkom InterphoneF4. Jechaliśmy te trasę w trójkę więc je potestowaliśmy. Co do kasku i interkomów. Każdy z kim rozmawiałem w czasie jazdy przez komórkę nie chciał uwierzyć
że ja jadę na motocyklu i tak rewelacyjnie mnie słyszy :D
Przy 120-130km/h można rozmawiać. Nie ma żadnego problemu żeby się zrozumieć. Może nawet troche szybciej. Dopiero powyżej tych prędkości szumi już za głośno i można rozmawiać ale jest to uciążliwe. Poniżej tych prędkości jakość jest rewelacyjna. Łączność z komórką to dla mnie naprawdę nowa jakość życia. W każdej chwili można pogadać, a jak się nie chcę odbierać telefonów to się go zwyczajnie nie "spina" z komórką. Poza tym możliwość rozmowy z innym motocyklistą poprawia niesamowicie bezpieczeństwo. Co dwie głowy to nie jedna a co cztery oczy to nie dwoje...
Wracając do kasku, jak na taką cenę to jest rewelacja ! !! Oczywiście nie ma produktu bez wad. Ja znalazłem dwie wady - pierwsza to wiotka szybka i blenda (przynajmniej w porównaniu do TR1) oraz wentylacja która jest problemem w zimne dni. Testowałem w nocy i niestety "owiewa" w taki sposób że zimno jest w oczy i brwi. Pomaga zasłonięcie otworu pod brodą, wtedy wentylacja nie działa w taki uciążliwy sposób. Możliwe że pomogłoby zaklejenie otworów wentylacyjnych z tyłu kasku ale póki co nie sprawdziłem tego patentu w trasie. Polecam ten kask zupełnie bez kompleksów. Przekonałem się do niego w ciężkiej trasie i jest teraz moim ulubionym kaskiem.

Drugi kask to crossover airoh TR1. Jet z przypinaną szczęką. Szukałem konkretnie jego bo mi się bardzo podobał i rzutem na taśmę kupiłem z końcówki serii (następnie wszedł TR2). Kask bardzo lekki, mały, dolega do głowy jak plaster. Ma małą skorupę i jest jak przyklejony, obojętnie jak będziemy machać głową kask zawsze jest w tym samym miejscu. Głośniejszy niż Box ale trudno żeby było inaczej. Bardzo sztywna szybka, bardzo sztywna blenda dodatkowo fajnie polaryzująca. Tej jakości blendy brakuje mi w boxie.
Ten TR1 był ze mną na wyprawie jako "zapas" ale tylko 2 razy go założyłem. Pierwszy raz gdy interkom już zdechł (ponad 10 h ciągłego gadania nonstop to i tak super wynik) i drugi raz po kilkunastu godzinach w boxie z przyjemnością założyłem inny beret :) Jakość wykonania wg mnie bardzo dobra, wyciągane wnętrze do prania, szczękę można zdemontować szybciutko i równie szybko ją założyć. Np na fajka na przejeździe kolejowym :) Niestety raczej nie możliwe jest wmontowanie interkomu ( i właśnie
dlatego musiałem kupić Boxa) bo głośniczki są na wysokości mocowania pasków a raczej uszy są na wysokości mocowań pasków i głośników nie ma jak zamontować. Kask fajnie się wentyluje, doskonały kompromis między jetem a integralem, rewelacja w upalne
dni, wspaniale wentyluje. Nie wiem jak w chłodne dni ale zapewne jakaś dodatkowa izolacja jak maska neoprenowa albo chusta na ustach da większy komfort. TR1 kosztował dwa razy tyle co Box i widać że jest zrobiony porządnie ale czy lepiej od boxa? Może troche. Dobrej jakości materiały, szybki sztywne, wyściółka jak i wkład styropianowy wszystko ładnie pasuje.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
;)
 
 
Maniek007 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-11-16, 22:39   

witek1965 napisał/a:
kostass napisał/a:
Polecam Nolana 43-air


a ja z kolei odradzam. Zawiodłem się na tym kasku. Za tą cenę mógłby oferować więcej.


Witek, możesz coś więcej napisać na ten temat? Czemu dokładnie odradzasz, w jakich aspektach ciebie zawiódł i co z nim nie tak na dłuższą metę?

Planuję zakup tego kasku i zbieram aktualne informacje od jego użytkowników :>
Teraz można go dostać za niecałe 700zł, co chyba jest dobrą ofertą.
_________________
Suzuki Boulevard C50
 
 
lazybones 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 49
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 171
Skąd: Grupa Legnicka
Wysłany: 2011-11-17, 15:05   

Maniek luknij tu: http://yamaha-dragstar.pl...highlight=nolan
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2011-11-17, 18:53   

Maniek007, wszystko o tym kasku tak jak w linku lazybonesa, zaintertesuj się może następcą. N70 bodajże.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Maniek007 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-11-17, 18:55   

Dzięki koledzy za linka. Przeszukiwałem forum, ale tamten temat mi jakoś umknął.
Teraz wszystko jasne.
Dzięki jeszcze raz :)
_________________
Suzuki Boulevard C50
 
 
Jolka 


Model: SYMPATYK
Wiek: 64
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 1286
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-11-17, 19:01   

a ja kupiła airoh J105 i jestem bardzo zadowolona, spokojnie mogę polecić
 
 
Maniek007 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 42
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 200
Skąd: opolskie
Wysłany: 2011-11-28, 16:19   

Jolka, na 99,9% właśnie tego Airoha kupię :)
Dzięki za głos w dyskusji. Właśnie po Twoim poście sie nim zainteresowałem :uklon3:
_________________
Suzuki Boulevard C50
 
 
andreas41 


Rocznik: 2003
Wiek: 63
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 40
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2011-11-28, 20:43   

Polecam ROOF BOXER ,bardzo uniwersalny ale nieco drogi,mój kupiłem w Niemczech bo jest taniej
 
 
koks79 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Wiek: 45
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 832
Skąd: GŁ-Grupa Łódzka
Wysłany: 2011-12-12, 20:16   classic

siemka,
szukam takiego classica ale z wypinanym do prania środkiem.
Może ktoś wie gdzie kupić albo posiada żeby się podzielił opinią? Chętnie biały, ale to najmniejszy problem.

product_thumb_ma.jpg
Plik ściągnięto 12180 raz(y) 7.79 KB

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
;)
 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2012-03-21, 14:42   

Koks, pozwól, że uzupełnię Twoją opinię o Box o...odmienną ;p ;d . W zależności od typu kasku - ja posiadam Boxa szczękowca. Skusiła mnie cena, opinia weterana motonity oraz wyniki testu Sharp -na mój typ kasku 4/5 gwiazdek. Kask jest cichy, b.wygodny, choć na dłuższą trasę wydaje się ciężki (1600 g) ;p ;
Lądowałam w nim już na asfalcie z wysokości siedzącego aczkolwiek przy b.małej prędkości; mimo fatalnie nieprzyjemnego uczucia w momencie uderzenia właścicielce nic się nie stało a na kasku może leciuteńka ryska/obtarcie.
Kask powinien mieć atest ECER22-05, potem bierzesz pod uwagę typ kasku (integralny, szczękowiec itd), przyglądasz się opiniom i cenie, wypośrodkowujesz wszystkie kryteria decydujące o Twoim wyborze kasku.
W testach b.dobrze wypada generalnie Nolan, gdyż m.in ma chyba najszerszą ofertę.
polecam stronę
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/box-bx1
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-03-21, 15:12   

Basia napisał/a:
W testach b.dobrze wypada generalnie Nolan, gdyż m.in ma chyba najszerszą ofertę.
najszersza ? :nie_wiem: , poz względem bezpieczeństwa nie tak do końca jest wiodąca firmą. Trzyma wysoki poziom to fakt, bo z wszystkich testowanych Nolanów, żaden nie jest poniżej ☆☆☆☆
W kaskach integralnych : w klasie ☆☆☆☆☆ ani jednego Nolana, za to 9 AGV
W kaskach "szczękowcach" w klasie ☆☆☆☆☆ jeden Caberg i BMW
w kaskach szczękowych w klasie ☆☆☆☆ trzy Nolany, trzy Cabergi, trzy Lazery

Ogólnie 7 Nolanów we wszystkich rodzajach -ani jeden ☆☆☆☆☆
7 Shoei w tym 3 ☆☆☆☆☆
10 AGV w tym 4 ☆☆☆☆☆
6 Cabergów, w tym 3 ☆☆☆☆☆
11 Lazerów w tym 1 ☆☆☆☆☆

Gdzie ta najszersza oferta Nolana :nie_wiem:
Trochę obiektywizmu. ja tu nie widzę żadnej dominacji Nolana
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2012-03-21, 16:48   

witek1965 napisał/a:
Trochę obiektywizmu. ja tu nie widzę żadnej dominacji Nolana

Witku, "wcale a wcale nie promuję" ;D Nolana, gdyż używam innego kasku tymczasem i jestem z niego zadowolona jw. ;D
zdaję sobie sprawę z faktu istnienia szerokiego spectrum ofert kasków motocyklowych i to niekoniecznie musi być Nolan, aby był ok :) . Należy zwrócić uwagę faktycznie na testy wybranych przez nas typów kasków (tak jak to wyżej robisz) bez względu na firmę a wstępnym kryterium powinien być atest ECER22-05, potem możemy zacząć liczyć gwiazdki..w teście rzecz jasna ;D i przyjrzeć się pozostałym kryteriom (wymienanym na tym forum już dziesiątki razy np. efekt parowania szyby, długość blendy itp..) ;d
Dzięks za przytoczenie danych ;d
Link, który zapodałam wyżej warto wykorzystać w przypadku poszukiwań kasku, niekoniecznie zakupu pierwszego, ale także wymiany.
A tak swoją drogą, eksploatacja kasków też ma swoje granice. Jak długo można używać efektywnie kasku (jasne,że takiego, który nie ma defektów mechanicznych, jedynie kosmetyczne tj zarysowania) ?
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3767
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-03-21, 18:48   

Dajcie na luz to już trzeci temat o kasakach i to głównie o Nolanie. :poddajesie:
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2012-03-21, 22:15   

jaro napisał/a:
to już trzeci temat o kasakach

dobrze liczysz Jaro ;p ;D , trzeci temat o kaskach, ale założony... pierwszy; w nim zadają pytania o wybór zazwyczaj pierwszego kasku; kolejne tematy są bardziej szczegółowe;
dajemy na maksymalny luzik ;D ;D ;D
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-03-22, 02:22   

Basia napisał/a:
bez względu na firmę a wstępnym kryterium powinien być atest ECER22-05, potem możemy zacząć liczyć gwiazdki..w teście rzecz jasna ;D


kaski bez homologacji są w ogóle nie testowane, jak również , jak zapewne zauważyłeś kaski otwarte również nie są przez Sharp, więc jeżeli mamy wybierać pod względem bezpieczeństwa, to tylko spośród szczękowców i integrali. I tu pojawia się problem, bo większość z nas jeździ w kaskach otwartych.
I tu wybieramy sugerując się innymi kryteriami : wygląd zewnętrzny, jakość wykonania, zalety takie jak wyjmowana wyściółka, czy nieparująca szyba, wyciszenie oraz inne wyposażenie, np. N-com w Nolanach.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Rado 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 1997
Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 236
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-03-22, 05:18   

Cytat:
Jak długo można używać efektywnie kasku (jasne,że takiego, który nie ma defektów mechanicznych, jedynie kosmetyczne tj zarysowania) ?


Ja słyszałem (czytałem) że 2-3 lata, potem materiał "odpuszcza" i zabawa robi się ryzykowna. Nie wiem ile w tym prawdy, musiałby się jakiś spec od starzenia materiałów, naprężeń i innych takich wypowiedzieć.
_________________
When I want your opinion, I'll remove the duct tape
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group