YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybieramy znaczek

Wybieram znaczek:
Wersja 2
61%
 61%  [ 33 ]
Wersja 1
38%
 38%  [ 21 ]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 54

Autor Wiadomość
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2151
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2010-10-13, 12:14   

Zaker rob swoje, nie poddawaj sie ;D Jezeli powstanie znaczek, to ja jestem chetny do zakupu, niezaleznie od tego czy jest znaczkiem forumowym ;D poniewaz Free Star jako jedyne logo ma umieszczony adres forum, ktory nie spotyka sie w logo regionalnych.

Zaker kieliszek o ktorym piszesz bardzo chetnie bym zakupil, jest idealny do picia łiskacza i tekili ;D
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2010-10-13, 13:20   

yapkovitz napisał/a:
Jezeli powstanie znaczek, to ja jestem chetny do zakupu, niezaleznie od tego czy jest znaczkiem forumowym ;D poniewaz Free Star jako jedyne logo ma umieszczony adres forum, ktory nie spotyka sie w logo regionalnych.



A jak powstanie znaczek bez napisu Free Star ? To już nie ?

Sorry ale dla mnie była i jest to tylko alternatywa dla osób, które z jakiś powodów nie chciały zadeklarować swojej przynależności do Regionów.

Zaznaczam, że dla mnie Regiony są zabawnym wyróżnikiem poszczególnych userów, i jeszcze zanim powstały loga i pełne nazwy Morsy były Morsami, Mazowsze Mazowszem itd...

Nie widzę tu żadnego podziału ani rysy na monolicie forum www.yamaha-dragstar.pl


Jednak używanie określenie "forumowe logo" forumowa flaga" itp w odniesieniu do gadgetów z logo FS to niedomówienie. Wszystko tu jest w końcu forumowe pokooj nawet EDDIE był forumowy :hahaha: Jednak FS nie jest oficjalnym znakiem towarowym forum.

Co do jego (czyli logo Free Star) popularności - to wybaczcie, ale głównym mechanizmem napędzającym w mojej ocenie będzie raczej wielka chęć userów do posiadania gadgetów odwołujących się do naszych maszyn, społeczności itd. I brak innych alternatyw.

Nie mam koszulki FS, ani czapeczki ani niczego innego... Może po prostu nie ta estetyka. Jednak znaczek to ładna rzecz - i fajnie było by go dopracować. Może właśnie w postaci znaczka ogólnoforumowego.

Napisy www.yamaha-dragstar.pl i POLSKA to zdecydowanie by wystarczyło. A sam projekt wrzucony wcześniej przez bandrze zasługuje na rozwinięcie (i nie chodzi mi o papier toaletowy z logo).

No i na koniec i tak wszystkich pozdrawiam pokooj


Patryk
_________________
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2151
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2010-10-13, 13:40   

patryk_c a jak powstanie flaga Mazowsza bez orla? 8) to juz nie? :nie_wiem:
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2010-10-13, 14:45   

yapkovitz,

Flaga Mazowsza powstała. To że ma orła, to wynik wspólnych prac nad pomysłem - projektów było chyba 8. Nieźle jak na jeden mały region.

Ale, flaga Mazowsza była wymyślana jako flaga Mazowsza. Nikt po jej powstaniu nie nazwał jej flagą Forum. I nikt nie wymyśla coraz to nowszych produktów, na których można by umieszczać ten wzór graficzny. Także nie mylmy pojęć.

Znak FS powstał, niejako na podstawie wzoru Mazowieckiej naszywki i był dedykowany dla osób nie przyznających do grup regionalnych. Trudno mi teraz przyjąć, że coś takiego miało by zostać symbolem wszystkich forumowiczów.

Z Twoich intencji rozumiem że chodzi o stworzenie znaczka Free Star - tak aby był kontynuacją zapoczątkowanej przez Ciebie idei. Więc zamiast bić pianę róbcie znaczek FS i pokooj


Nie mniej nadal uważam że pomysł na ogólno-forumowy badge jest fajny i bardzo bardzo bardzo odpowiada mi wzór do którego odnosiłem się poprzedni post'cie

Pozdrawiam.
_________________
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2151
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2010-10-13, 16:58   

patryk_c, znak FS akurat nie powstal na podstawie wzoru Mazowsza ;D bylo dokladnie odwrotnie. Znak FS powstal na podstawie projektu Wiewiora, ktory zaproponowal rozne warianty tego samego logo dla np. Wielkopolan, Dzikiego Wschodu. Poprosilem wowczas Wiewiora o zrobienie projektu logo FS, ktory wyroznialby motonitow nie identyfikujacych sie z zadna grupa regionalna. W temacie dotyczacym logo FS toczyla sie dyskusja i jej wynikiem jest logo FS w obecnym ksztalcie.
patryk_c wyjasnij mi prosze dlaczego motonici z roznych grup regionalnych nabywaja naszywki FS i bejsbolowki FS? Dlaczego w ubieglym roku w trakcie dyskusji nie powstal zaden projekt forumowego logo?

Jezeli idea FS jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, to zaproponuja wlasna i poddaj dyskusji na forum.
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2010-10-13, 17:24   

patryk_c napisał/a:
Sorry ale dla mnie była i jest to tylko alternatywa dla osób, które z jakiś powodów nie chciały zadeklarować swojej przynależności do Regionów.

(...)

Jednak używanie określenie "forumowe logo" forumowa flaga" itp w odniesieniu do gadgetów z logo FS to niedomówienie. Wszystko tu jest w końcu forumowe pokooj nawet EDDIE był forumowy :hahaha: Jednak FS nie jest oficjalnym znakiem towarowym forum.



I właśnie o tym piszę co powyżej napisał Patryk.
Free Star nie jest oficjalnym znakiem forum. Czy będzie, tego nie wie nikt. Szczerze wątpię.
Racja, kto chce może się z tym identyfikować.
Chyba pora najwyższa przestać mylić pojęcia :poddajesie:

[ Dodano: 2010-10-13, 17:26 ]
yapkovitz, jeszcze mam pytanie do Ciebie. Dlaczego masz takie parcie na jakieś plecy, grupy formalne OG etc. ?

[ Dodano: 2010-10-13, 17:27 ]
Rysiek napisał/a:
A mi się marzy jeszcze smycz i kubek do kawy :)


może jeszcze parasolkę i otwieracz do konserw ? :hahaha:
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
Jeżyk 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-13, 18:30   

drag_rad, na pewno yapkovitz, znając Go, nie ma najmniejszego nawet zalążka na sformalizowanie naszego forum na kształt MC :)

Ale temat ogólnego znaczka forumowego mnie osobiście również się podoba i nie widzę problemu, żeby istniał razem ze znaczkami regionalnymi czy free star.
Z resztą jak widać, temat forumowego znaku powraca jak bumerang i dopóki się z nim ostatecznie nie rozprawimy, czyli wreszcie go nie zrealizujemy, to będzie powracał ciągle.

Ja już dawno pisałem, żeby zebrała się grupa zdolnych graficznie forumowiczów, żeby na PW dyskutowali nad projektami, później na ogólnym temacie podali 3-4 projekty pod glosowanie. I zrealizujemy ten, który zdobędzie najwięcej głosów.

Tak ja widzę ostateczne załatwienie tej sprawy.
_________________
MOJA GWIAZDECZKA

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2010-10-13, 18:52   

yapkovitz napisał/a:


Znak FS powstal na podstawie projektu Wiewiora, ktory zaproponowal rozne warianty tego samego logo dla np. Wielkopolan, Dzikiego Wschodu. Poprosilem wowczas Wiewiora o zrobienie projektu logo FS, ktory wyroznialby motonitow nie identyfikujacych sie z zadna grupa regionalna.



Niestety nie ma tamtych tematów, ale FS jak i inne propozycje permutowały z loga zrobionego przez znajomego Krokodyla - dlatego choćby cylindry są inne, takie spłaszczone - z braku oryginalnych krzywek. Ale tu nie o tym... Nawet jeżeli się mylę, co oczywiście jest możliwe.

Zauważ Yapko, że odwołujesz się do tego, że FS miało stać w opozycji do grup regionalnych, a pierwszym przejawem grupowania były właśnie naszywki. Czyli innymi słowy chcesz żeby znaczek FS powstał przed zaistnieniem jego genezy ... :nie_wiem:

yapkovitz napisał/a:


patryk_c wyjasnij mi prosze dlaczego motonici z roznych grup regionalnych nabywaja naszywki FS i bejsbolowki FS?



Dlatego że to banda Świrów - kupią wszystko co się wiąże z ich maszynami. Naszywki Mazowsza też pojechały nad morze, do Wielkopolan i Jankesów. I co z tego? Po prostu Twój znaczek jest bardziej neutralny.


yapkovitz napisał/a:


Dlaczego w ubieglym roku w trakcie dyskusji nie powstal zaden projekt forumowego logo?



Dla tego samego dlaczego wszelkie procesy oparte na demokratycznych decyzjach w Polsce są upośledzone. Tacy jesteśmy.

Do tego dochodzi brak wiedzy o tworzeniu logotypów i trudności z przelaniem pomysłów na ekran komputera.


yapkovitz napisał/a:


Jezeli idea FS jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, to zaproponuja wlasna i poddaj dyskusji na forum.



A jak nie to przyjdzie Mr. Y i wszędzie będzie logo FS?

Bardzo Cię jeszcze raz proszę, jeżeli chcesz robić znaczki Free Star, kieliszki, kolczyki, czy tatuaże to na prawdę droga wolna. Ale niech to będzie znaczek Free Star.

No chyba że jego drewnianą makietę postawicie na Krakowskim Przedmieściu... :hahaha:
_________________
 
 
maniek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 556
Skąd: Kotla
Wysłany: 2010-10-13, 19:12   

Na Pewno gdy znajdziemy odpowiedni projekt to i chętnych będzie sporo bez względu z czym to się i komu kojarzy bo to nie mc :acdc:
_________________
Do szczęścia człowiekowi niezbędny jest motocykl ;-]
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2010-10-13, 19:43   

Jeżyk napisał/a:
Ja już dawno pisałem, żeby zebrała się grupa zdolnych graficznie forumowiczów, żeby na PW dyskutowali nad projektami, później na ogólnym temacie podali 3-4 projekty pod glosowanie. I zrealizujemy ten, który zdobędzie najwięcej głosów.

Tak ja widzę ostateczne załatwienie tej sprawy.


Jeżyk, to co piszesz ma sens i to jest jedyne słuszne rozwiązanie. Inne samozwańcze ogłaszanie znaczka z logo free star oficjalnym znaczkiem forum DS'a jest co najmniej nie na miejscu.


patryk_c napisał/a:
No chyba że jego drewnianą makietę postawicie na Krakowskim Przedmieściu... :hahaha:


Patryk, czyścisz mi ekran :hahaha:


maniek napisał/a:
Na Pewno gdy znajdziemy odpowiedni projekt to i chętnych będzie sporo bez względu z czym to się i komu kojarzy bo to nie mc :acdc:


Jesteś kolego w wielkim błędzie. Tak było w PRL :poddajesie:
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-10-13, 20:01   

Cytat:
Jeżyk, to co piszesz ma sens i to jest jedyne słuszne rozwiązanie. Inne samozwańcze ogłaszanie znaczka z logo free star oficjalnym znaczkiem forum DS'a jest co najmniej nie na miejscu.


Radek proszę raz jeszcze zdefiniuj mi słowo forum

drag_rad napisał/a:

maniek napisał/a:
Cytat:
Na Pewno gdy znajdziemy odpowiedni projekt to i chętnych będzie sporo bez względu z czym to się i komu kojarzy bo to nie mc :acdc:





Jesteś kolego w wielkim błędzie. Tak było w PRL :poddajesie:


tu to już nie wiem o co ci chodzi całkowicie :nie_wiem: . Maniek chyba pisał o znalezieniu odpowiedniego projektu graficznego, bliskiemu każdemu z nas, nie kumam co to ma wspólnego z PRL-em


Cytat:
Cytat:
Jeżyk napisał/a:
Ja już dawno pisałem, żeby zebrała się grupa zdolnych graficznie forumowiczów, żeby na PW dyskutowali nad projektami, później na ogólnym temacie podali 3-4 projekty pod glosowanie. I zrealizujemy ten, który zdobędzie najwięcej głosów.

Tak ja widzę ostateczne załatwienie tej sprawy.



Drag_rad napisał/a

Jeżyk, to co piszesz ma sens i to jest jedyne słuszne rozwiązanie. Inne samozwańcze ogłaszanie znaczka z logo free star oficjalnym znaczkiem forum DS'a jest co najmniej nie na miejscu.


Wątpię żeby do tego doszło, ale zawsze można spróbować.

Ale i tutaj widzę pewien haczyk.

Forum na dzień dzisiejszy liczy ok. 1100 userów. W ewentualnej ankiecie udział weźmie jakieś 30-50 osób w porywach do setki. Zawsze można powiedzieć, że to grupa niereprezentatywna jest etc, etc etc.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2010-10-13, 20:07   

witek1965, a zdefiniujesz mi czym jest FREE STAR obecnie? Bo dokładnie pamiętam czym miało być.

Co do postu Mańka to mogłem go opatrzenie zrozumieć, ale treść pozwala go róznie interpretować.
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3767
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-10-13, 20:31   

drag_rad, O tym pisałem przy okazji polarów, dlaczego ktoś uzurpuje sobie prawo do narzucenia znaku, FS jako oficjalny znak Forum jak z założenia twórcy miał on stać w opozycji do grup regionalnych.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 57
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2010-10-13, 20:31   

drag_rad, okres masz czy menopauzę? :hahaha:
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
Jeżyk 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1019
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-13, 20:36   

witek1965 napisał/a:
Forum na dzień dzisiejszy liczy ok. 1100 userów. W ewentualnej ankiecie udział weźmie jakieś 30-50 osób w porywach do setki. Zawsze można powiedzieć, że to grupa niereprezentatywna jest etc, etc etc.


Witek, gmatwać jeszcze bardziej temat zawsze można i na różnoraki sposób,
Ale nie chodzi o gdybanie co będzie gdy......, tylko o załatwienie tematu.
I można to osiągnąć w bardzo prosty sposób :
-po wybraniu 3-4 projektów do przedstawienia na ogólnym forum w postaci ankiety, określa się, że ankieta ma ograniczony czas trwania np. miesiąc i kto w tym czasie wejdzie na forum odda głos ten bierze udział w wyborze. A Ci co nie wchodzą na forum albo jest im wszystko jedno co zostanie wybrane, to do nikogo nie mogą mieć żalu, gdy zostanie wybrany znaczek nie do końca odpowiadający ich gustowi .


I to jest chyba najbardziej demokratyczny sposób działania :) ....bez gmatwania , gdybania , co się tanie, co będzie, gdy .......etc, etc.
_________________
MOJA GWIAZDECZKA

ORGANIZATOR XX ZLOTU
 
 
krokodyl 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2007
Wiek: 52
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2010-10-13, 20:51   

Anula napisał/a:
A dla mnie free star to nie jest jedna z grup, bo z tym logo identyfikują się i userzy z całej Polski, bez podziału na Morsów, Jankesów, Wielkopolan, Mazowszan, itd, itp. Może więc można nazwać to logo logiem forumowym.


Z tego co ja pamietam, to najpierw powstały Morsy i potem zaczęły sie tworzyć inne regionalne grupy, a Ci co marudzili, że nie chcą prznależeć do żadnej z grup regionalnych stworzyli sobie Free Star, jako coś, co mogłoby być czymś uniwersalnym dla wszystkich, którzy z jakichś tam przyczyn nie chcą się przynależeć do grup regionalnych Zgadzam się jednak z Drag Radem, że Free Star to nie całe www.yamaha-dragstar.pl
_________________
YAMAHA FJR 1300 AE
http://picasaweb.google.com/Krokodyl317
***Make peace not war, flower power***
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3767
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-10-13, 21:02   

krokodyl, Dokładnie !
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2010-10-13, 21:06   

jaro napisał/a:
O tym pisałem przy okazji polarów


A tak w ogóle, to nie mogę pozbyć się skojarzeń - na widok grupy mężczyzn ubranych w jednolite koszulki, czapki, polary z jednolitymi naszywkami i flagami - przychodzą mi skojarzenia z jakąś bojówką paramilitarną czy inną organizacją ...

... co dla postronnego obserwatora, jak ja, całkowicie kłóci się z ideą Free Star pokooj
_________________
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3767
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-10-13, 21:08   

patryk_c, taki PISIOR ;D
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Demolka 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 77
Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 3747
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-10-13, 21:34   

patryk_c napisał/a:
A tak w ogóle, to nie mogę pozbyć się skojarzeń - na widok grupy mężczyzn ubranych w jednolite koszulki, czapki, polary z jednolitymi naszywkami i flagami - przychodzą mi skojarzenia z jakąś bojówką paramilitarną czy inną organizacją ...
... co dla postronnego obserwatora, jak ja, całkowicie kłóci się z ideą Free Star pokooj


Rok czy dwa temu w kilku tematach (flagi, koszulki, ..., itp) zabierałem głos o podobnym wydźwięku ;D
Dalej mam podobne zdanie i naszywkę "Free Bicker". I tak pozostanie ponieważ nie powstanie region z barwami, nazwą i flagą z shipp'a, Maro, Mario, Waldi i Demolki. Nie powstaną też regiony o nazwach "ttom" i "Tomek". I nie wszyscy muszą się ubierać "klasycznie" jak w dyskusji sprzed kilku dni.
Co do znaczka to się wypowiedziałem i kupię jak będzie, bo jako wielki miłośnik i uczestnik przeróżnych zlotów (bez względu na ich "zabarwienie"), zbieram znaczki (kto mnie poznał ten widział) jako pamiątki po uczestnictwie w "czymś".
Taką wartość i znaczenie, bez dorabianej ideologii będzie miał dla mnie znaczek forumowy, jako pamiątka po uczestnictwie w Forum DS. 8)
_________________
Wszyscy kiedyś przestaną pić,
ale tylko niektórym uda się to jeszcze za życia ;)
Ostatnio zmieniony przez Demolka 2010-10-13, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group