YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasza kultura wobec innych
Autor Wiadomość
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 57
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-05-12, 22:56   

Moje nerwy puszczają, kiedy przez czyjąś głupotę mam sytuacje podbramkowe /mój majowy weekend na przykład/. Mogę wtedy nawalic bez litości kaskiem po mordzie! Ale w korku...olewam frustratów i czekam na okazję. Mogę postac, nic mi się nie stanie, chociaż często robię takim głupie miny do lusterek, pokazuję język, wrednym babom ślę buziaczka... I to ostentacyjne olanie najbardziej wyprowadza ich z równowagi, bo nikt nie lubi wychodzic na chamskiego durnia. :buahahaha: :hahaha:
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
empiq 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 49
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 739
Skąd: Koluszki/Warszawa
Wysłany: 2009-05-12, 23:00   

Oj tak, ja sam po Wawie na "obcych" blachach śmigam :) i też z obca rejestracją prędzej wpuszczę niż z Warszwską :P ) bo obca blacha to zakładam przejazdem i się może gdzieś zgubiła czy cuś i trza pomóc :)
_________________
Janinka sprzedana ;( niech wiernie służy nowemu Panu.
 
 
grzechu 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Wiek: 61
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 949
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-05-13, 09:08   

z tymi obcymi blachami to nie dokońca tak ładnie znam pare osób co jężdża na obcych blachach bo np. OC jest tańsze
_________________
pozdrawiam do zobaczenia na trasie
 
 
kostass 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 2111
Skąd: GŁ Grupa Łódzka
Wysłany: 2009-05-13, 09:15   

Co W-wy to kiedys duzo jezdziłem do stolicy i moj wniosek z tych jazd jest taki ze tam trzeba jezdzic szybko. Zgodnie z tempem innych . Co do kierowców to wszedzie sie trafią barany niezaleznie od kraju i miasta. Faktycznie kultura wsrod kierowców rosnie a wzrastajacy udział motocyklistów wsrod nich sprawia ze maja wieksza wyobraznie . Jednak swiat zza kierownicy smaochodu i motocykla znaczaco sie rozni . Panowie idzie ku lepszemu . A teraz z innej beczki , niestety tak jak wsród puszkowców tak i wsrod nas sa idioci . Ostatni jecahłem sobie przez znane mi miasteczko patrze a tu leca dwa sciganty , grzecznie zjechałem na prawo no to mnie bez problemu wyprzedzili , jechali moze ze 100 ale zaraz mieli dosc niebezpieczny łuk połaczonny ze skorzyzowaniem i tam znów wzieli sie za wyprzedzanei puszki . Wylot z zakretu i dalsza czesc drogi załsłaniaja domy dodatkowo osobny pas do skretu w lewo , pełno bialej farby na jezdni .... cąłkowity brak wyobrazni . ale ja ma sie takie 250ccm bo tak było słychac to trzeba wcisnac i się pokazac . Acha zeby było jeszcze ciekawiej to jechali na "krótko" czyli krotkie spodnie i t-shirty . Pozniej jak sa migawki z wypadkow z udzialem motocyklistów to same scigacze albo nykedy .
_________________
Garfield i .... w oczekiwniu na nowego Ogryzka
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2009-10-06, 20:17   

Ja nie jestem kulturalny na codzień, a co dopiero na drodze.
Mam alergie na wszystko co na "W" (chłopaki bez urazy) a szczególnie WI i WU (czyt. Provident, Polfa, Cadbury Wedel itp :) ) no i oczywiście wyssana z mlekiem matki alergia na ZK i ZKO. Reszta ujdzie w tłoku nawet CB i CT.
p.s. A tam gdzie CW i WP są fajne dupy ;p
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
Ziółek 



Model: DS 125
Rocznik: 1997
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 1425
Skąd: 4 planeta
Wysłany: 2009-10-06, 20:32   

Jeśli już poruszamy alergie na tablice to dla mnie nie ma nic gorszego niż spotkać na drodze przedstawiciela handlowego w pojeździe z tablicą DW ... dziki wschód w pełnym wydaniu. ;d
_________________
"Mówimy sobie na Ty. Nie ma między nami jakichś zadrażnień. Czujemy się fantastycznie w naszej grupie."
 
 
Cosmoo 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2000
Wiek: 55
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-06, 20:59   

shipp napisał/a:
Moje nerwy puszczają, kiedy przez czyjąś głupotę mam sytuacje podbramkowe /mój majowy weekend na przykład/. Mogę wtedy nawalic bez litości kaskiem po mordzie! Ale w korku...olewam frustratów i czekam na okazję. Mogę postac, nic mi się nie stanie, chociaż często robię takim głupie miny do lusterek, pokazuję język, wrednym babom ślę buziaczka... I to ostentacyjne olanie najbardziej wyprowadza ich z równowagi, bo nikt nie lubi wychodzic na chamskiego durnia. :buahahaha: :hahaha:


Kurde ..podoba mi sie to...a szczególnie te buziaczki..odlot ! !!

Do listy służbówek dorzucam wszystkie EroIdeoPlusowych naganiaczy..zmora !
_________________
"Żyj tak, żebyś po latach mógł powiedzieć - przynajmniej się nie nudziłem"

www.wolfpack.pl

ISRA:30963
SREU:0610
 
 
Bemol 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2004
Wiek: 58
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 6510
Skąd: GŁ Free Star Łódź
Wysłany: 2009-10-06, 21:01   

Jeśli mogę swoje trzy grosze wtrącić.To muszę z ubolewaniem stwierdzić iż wolę jeździć po W-wie(łącznie ze staniem w korkach) niż jazdę po mej Łodzi.Czasami mam wrażenie że niektórym się wydaje że jak wjechali na jakiś pas to posiedli go na własność.Mam taki patent przy włączaniu się do ruchu,że z góry dziękuję kolesiowi za wpuszczenie mnie, jeszcze (odpukać )nie zdarzyło się by mnie ktoś nie wpuścił.I oczywiście jeszcze raz po dokonaniu manewru ;D
_________________
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla ! !!


Lola 1100 V STAR SILVERADO 2004

I'm a rolling thunder, a pouring rain
I'm comin' on like a hurricane.....

http://www.youtube.com/watch?v=kmFBABd5zZU
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2009-10-06, 21:10   

No ja też zawsze najpierw dziękuje, 99% skutecznie.
A za przeproszeniem pedałów w służbowych sejciakach, pandach, jarisach i innych im podobnych, którzy udają że są nie znają miasta bo mają inne tablice to bym normalnie pod mur postawił.
Zaraz jak takiego krawaciarza widzę to mnie ciśnienie idzie.
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
 
 
Tomasz 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2003
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 493
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2009-10-06, 22:28   

No Ja jestem zawsze grzeczny evil ;D
_________________
502-156-556
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-10-06, 22:43   

drag_rad napisał/a:
Ja nie jestem kulturalny na codzień, a co dopiero na drodze.
Mam alergie na wszystko co na "W" (chłopaki bez urazy) a szczególnie WI i WU (czyt. Provident, Polfa, Cadbury Wedel itp :) ) no i oczywiście wyssana z mlekiem matki alergia na ZK i ZKO. Reszta ujdzie w tłoku nawet CB i CT.
p.s. A tam gdzie CW i WP są fajne dupy ;p


A na WR też masz alergię ? ;p


Przy okazji czytania tego wątku przypomniało mi się jak pierwszy raz odkryłem zwyczaj wystawiania lewej rączki motocyklistom chopperowcom/cruiserowcom ;d
 
 
PUNIO 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 235
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-07, 02:53   

jak dla mnie to największe buractwo puszkarzy (sam jechałem też katamaranem) napotkałem gdzieś między Łodzią a Rzeszowem - zapomnijcie o wpuszczeniu na pas ruchu przez dłuuugi czas - może mam głupie przyzwyczajenia z wielkopolski a może za długo jeżdżę samochodem, żeby mnie to nie wkurzało
 
 
Rysiek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 2366
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-10-07, 05:05   

Mnie jakiś frustrat próbował ostatnio opluć haha . Badania psychotechniczne powinny byc obowiązkowe haha
_________________

 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2009-10-07, 05:11   

Rysiek, mnie też kiedyś taki idiota z Bydgoszczy, zajechał mi drogę i później jeszcze co chwile hamował. Wyprzedziłem go, zatrzymałem się i wyciągnąłem go z puchy, a ten do mnie: "zostaw mnie w spokoju bo cie opluje".

[ Dodano: 2009-10-07, 05:13 ]
EDDIE napisał/a:
A na WR też masz alergię ?


na WR nie, nasz ziomal z forum Marchewa vel. Turbodymoman ma WR :)
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
waldek209 



Rocznik: 1997
Wiek: 58
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 355
Skąd: GDYNIA- Morsy
Wysłany: 2009-10-07, 08:17   

U mnie jak jadę różnie bywa np. w korku można otrzymać naganę wzrokową , rękoczyn,czyli głaskanie lusterka co sugeruje i ma pomóc w zrozumieniu oszczędzenia ich sobie , przyjacielska wymiana krótkich słów czasami wiązanka bez kwiatów.W ostateczności zapraszam po za jezdnie co by się miło wyściskać :mlotkiem: :szpada: i jeszcze raz wytłumaczyć.Ba niektórzy mają dar przekonywania do utrudniających ruch.Po wykonaniu niektórych metod dany uczestnik,być może zachowa bezpieczną odległość, a powinien ! .Nadmieniam że wszystko odbywa się dość szybko co by nie utrudniać innym . Aaa i jeszcze odwzajemniam uniesienie palca, jeżeli uzasadnione i nie pluje w czasie jazdy bo jak w szybkim tempie , to może się zdarzyć że na własną szybkę ;D
_________________
AB-RH+
 
 
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2009-10-07, 14:40   

Ostatnio rozmawiałem na podobny temat ze znajomymi motocyklistami... Oni należą do motórzystów uważających że jeśli ktoś jest chamem na drodze to trzeba mu się odwzajemnić tym samym... np jeśli ktoś w korku zajeżdza Ci drogę trzeba mu odbić but na drzwiach czy lusterku gdy go mijamy ... Trochę się załamałem słysząc to i stąd zaczęła się dyskusja... Bo szczerze mówią rozumiem że może się krew zagotować jesli puszkarz spodowuje niebezpieczną dla nas sytuację co może się skończyć wiadomo jak - wtedy jeśli bym wstał z asfaltu sam bym takiemu kierowcy pokazał co o nim myśle... ale zajeżdzanie w korku przy prędkości 10 km/h czy to jest niebezpieczne ? raczej nie - chamskie i żałosne tak... Lecz uważam że powinniśmy się bardziej szanować. Zawsze uważałem że motocyklista to zdecydowanie lepszy kierowca niż puszkarz - jakby nie było bardziej musimy uważać i wiecej rzeczy jest do ogarnięcia. I za tym w parze powinna iść tez nasza kultura ... dobrze wiemy ile buractwa jeździ w różnego typu pojazdach ale czy musimy być tacy sami kasując gościowi lusterko tylko dlatego że jest prostakiem ? Prawda jest taka - że i tak to nic nei zmieni a taki burak będzie jeszcze gorzej nastawiony do 2oo i nastepnym razem chcąc znów być złośliwy tak komuś zajedzie drogę ze doprowadzi do śmierci jednego z nas ...

Ot takie przemyślenie ...
_________________
W rytmie V2 przejechane już:
Yamaha XVS 1100 - 28 545 km (2016: 6743 km | 2015: 4013 km | 2014: 10 962 km | 2013: 6827 km)
Yamaha XVS 650 - 44 893 km (2012: 12 330 km | 2011: 15 543 km | 2010: 17 020 km)

Stan na koniec 2016: 23 141 m
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-10-07, 14:53   

Xavier napisał/a:
ale zajeżdzanie w korku przy prędkości 10 km/h czy to jest niebezpieczne ? raczej nie

Mylisz się. Maiłem taką sytuację. Niestety facet, który mi zajechał drogę (wałściwie zepchnął) - spierdolił. Niestety oparłem się gmolem o samochód na sąsiednim pasie i szkoda z mojej winy.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
bartek_p 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2009
Wiek: 43
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 693
Skąd: Dębogóra
Wysłany: 2009-10-07, 15:38   

ciach, karać, nie nagradzać, a jak trzeba to i w ciach przywalić.
Niszczenie mienia jest średnim pomysłem, bo jak się komuś urwie lusterko to też w sumie nasza wina. Przeciskać się można, ale pod warunkiem że jest na to miejsce, a jeśli nam debil zajedzie drogę to tego miejsca nie mamy.
To że nam ktoś zjedzie z drogi to tylko jego dobra wola, a nie obowiązek.
W normalnych krajach to jest naturalne, u nas jeszcze trochę trzeba poczekać.
_________________
Nie ma złej pogody, czasem tylko ubiór zły.
Dusza z nadzieją czekała piątku, a nerki i wątroba z trwogą - poniedziałku.
Ostatnio zmieniony przez Sylwek 2009-10-07, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Xavier 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 38
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 831
Skąd: JANKES-ANDRYCHÓW
Wysłany: 2009-10-07, 22:09   

Właśnie o to mi chodzi co napisał bartek - sytuacje gdy stoimy w korku a ktoś nas nie przepuszcza - nie warto się wtedy chyba aż tak bardzo irytować - jeździmy w kraju o nazwie Polska i do zachodu w tym temacie jeszcze nam bardzo daleko. Choć z roku na rok jednośladów coraz wiecej, zwlaszcza w dużych miastach. Panie i Panowie trochę cierpliwości i w końcu u nas będzie tak jak np we Francji ... :D (mam na myśli kulture jazdy a nie jakość dróg :D )
_________________
W rytmie V2 przejechane już:
Yamaha XVS 1100 - 28 545 km (2016: 6743 km | 2015: 4013 km | 2014: 10 962 km | 2013: 6827 km)
Yamaha XVS 650 - 44 893 km (2012: 12 330 km | 2011: 15 543 km | 2010: 17 020 km)

Stan na koniec 2016: 23 141 m
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-10-07, 23:20   

PUNIO napisał/a:
jak dla mnie to największe buractwo puszkarzy (sam jechałem też katamaranem) napotkałem gdzieś między Łodzią a Rzeszowem - zapomnijcie o wpuszczeniu na pas ruchu przez dłuuugi czas - może mam głupie przyzwyczajenia z wielkopolski a może za długo jeżdżę samochodem, żeby mnie to nie wkurzało


Dosyć długi odcinek drogi wymieniłeś... chyba, że chodzi ci o połowę drogi, no to wtedy wypada mi na Kielce ;p

Jak dla mnie najgorzej jeżdżą, nie licząc się z innymi kierowcami, warszawiacy wobec "przyjezdnych" czyli tych z innymi rejestracjami.
Mieszkałem (czasy studiów) w Warszawie 8 lat, z czego 4 lata przejeździłem puszką więc mogę to dość obiektywnie stwierdzić.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group