YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradary
Autor Wiadomość
krotom 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2821
Skąd: brać czas i chęci
Wysłany: 2009-11-26, 23:41   

to i ja napisze conieco z własnej autopsji.
Jakoś tak niedawno wracałem A1 z Gdańska i zagadałem sie z kumplem i pod Grudziądzem tylko kątem oka zauważyłem strzał flesza :foci: :/ .
Wybryk został wyceniony na 4 stówy i 10 pkt (sie okazało że kierowała mama :) nie ważne)

Od policjanta na komendzie dowiedziałem się, że jeśli auto jest na niepolskich blachach to policmajstry nawet nie podejmują prób ustalenia właściciela (ja blachy wymieniłem tydzień wcześniej :/ )

Nie do końca prawdą jest, że przy nieczytelnej tablicy rejestracyjnej misiaki odczytują naklejkę na szybie - mało który fotoradar ma taką dobrą rozdzielczość - aczkolwiek jest to możliwe.

Inna sprawa - z życia - relacja mego kumpla z pracy.
Był na komendzie wojewódzkiej w Olsztynie ustalić zajęcie pasa drogowego i planowanego objazdu - w ramach prac ziemnych - nieważne. Oczekując jakiegoś tam kolesia słyszał wyraźnie naradę misiaków z drogówki i ich przełożonego. Podjęty został temat jakiegoś mobila który odwołał się od otrzymanego mandatu od misiaków z auta z fotoradarem. Facet argumentował w piśmie, że jakiś nieoznakowany samochód zaczął mu podjeżdżać pod tylni zderzak, to on przyśpieszał :f1: .
Przełożony z drogówki zjebał tego policjanta który tak robił twierdząc, że w ten sposób to on wymusił na kierowcy złamanie przepisów ruchu drogowego i groził zgłoszeniem go do ukarania jak to się powtórzy.

Józek z C.Y.C-ów od którego zakupiłem mego Draga twierdził, że celowo umieścił kufer wysunięty sporo do tyłu, gdyż w ten sposób zasłania on tablicę - wole nie sprawdzać czy miał racje ale jakoś tak podświadomie widząc fotoradar podczas jazdy Dragiem - go olewam i szczerzę ryja do kamerki ;D :brelee:
_________________


AB Rh+
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-11-27, 10:30   

Ja tak naprawdę zwalniam tylko gdy fotoradar ustawiony jest w przeciwnym kierunku czyli że ewentualnie może trzasnąć fotkę gdy będę odjeżdzał. Radar skierowany w moją stronę nie robi na mnie wrażenia. Oczywiście mowa o moto ;d
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
Merlin 



Model: MS1900
Rocznik: 2008
Wiek: 62
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 3291
Skąd: JANKES - RACIBÓRZ
Wysłany: 2009-11-27, 12:50   

Lokis napisał/a:
Ja tak naprawdę zwalniam tylko gdy fotoradar ustawiony jest w przeciwnym kierunku czyli że ewentualnie może trzasnąć fotkę gdy będę odjeżdzał. Radar skierowany w moją stronę nie robi na mnie wrażenia. Oczywiście mowa o moto ;d


Robię dokładnie tak samo.
_________________
Maciek
MS (MaStodont) 1900


Lepiej milczeć i uchodzić za głupiego, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety.

"Trzeźwość jest do dupy" Ozzy Osbourne
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-27, 13:35   

Zamiast zwalniać za fotoradarem można zastosować coś takiego - http://www.youtube.com/wa...player_embedded lol
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
Grzegorz Nowak 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 63
Skąd: Żużela
Wysłany: 2009-11-27, 15:16   

Merlin Lokis robiłem odwrotnie autem i takie są efekty!!
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-11-27, 23:53   

EDDIE, no bajerancki pomysł ;p ale się fotograf by zdziwił
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
FORDON 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-28, 12:26   

EDDIE napisał/a:
Nie może być mowy o różnicy w wysokości mandatu. Taryfikator ściśle określa ile zł za ile km ponad dozwoloną prędkość !

Jak znajdę te kwity, to je wkleję. Nie wiem na jakiej podstawie tak było. Może ma tu znaczenie fakt, że fotę dostałem od strażników ?
_________________

 
 
fazzi 



Rocznik: 2008
Wiek: 56
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 2691
Skąd: Jankes
Wysłany: 2009-11-28, 12:56   

nie wiem jak w polsce ale w hiszpanii taka chowana tablica i zlapanie przez miskow to konfiskata sprzetu :)
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-11-28, 18:20   

EDDIE napisał/a:
Nie może być mowy o różnicy w wysokości mandatu. Taryfikator ściśle określa ile zł za ile km ponad dozwoloną prędkość !


EDDIE może i to jest dość znaczna różnica, chyba że dla ciebie 100 zł nie stanowi różnicy, a tak przewiduje taryfikator-ściśle to określa jak napisałeś, szkoda tylko, że gołosłownie.

różnica o której pisze FORDON jest faktycznie zbyt duża, ponieważ nie można zamienić punktów na kasę. Punkty można zlikwidować tylko w jeden sposób. Dodatkowy, specjalny egzamin w WORD.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
FORDON 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-04, 11:21   

EDDIE napisał/a:
Nie może być mowy o różnicy w wysokości mandatu. Taryfikator ściśle określa ile zł za ile km ponad dozwoloną prędkość

witek1965 napisał/a:
różnica o której pisze FORDON jest faktycznie zbyt duża, ponieważ nie można zamienić punktów na kasę. Punkty można zlikwidować tylko w jeden sposób. Dodatkowy, specjalny egzamin w WORD.

? ? ?

No i znalazłem ! Poproszę teraz o komentarze do załączonych skanów.

zdjęcie - korekta.JPG
Plik ściągnięto 270 raz(y) 187.36 KB

zdjęcie1 - korekta.JPG
Plik ściągnięto 267 raz(y) 154.36 KB

_________________

 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-12-04, 11:52   

To są jakieś jaja.

. art. 97 albo art. 92 § 1 Przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h art. 20 albo § 27 lub § 31 [1] do 50

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 11 - 20 km/h
50 - 100
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 21 - 30 km/h
100 - 200

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 31 - 40 km/h
200 - 300

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 41 - 50 km/h
300 - 400

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 51 km/h
400 - 500
art. 90 Hamowanie w sposób powodujący zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienie art. 19 ust. 2 pkt 2 100 - 300
Jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym art. 19 ust. 2 pkt 1 50 - 200
art. 97 Niezachowanie przez kierujących pojazdami objętymi indywidualnym ograniczeniem prędkości albo pojazdami lub zespołami pojazdów o długości większej niż 7 metrów niezbędnego odstępu od pojazdów znajdujących się przed nimi art. 19 ust. 3 200
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-12-04, 11:57   

Ja ostatnio ogladając 'Pirata Drogowego' też się zdziwiłem, bo przy przekroczeniu o 50km/h w terenie zabudowanym ładują 10pkt. i 500PLN :nie_wiem:
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
FORDON 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-04, 12:08   

witek1965 napisał/a:
To są jakieś jaja.

Dlatego o tym napisałem. Ja spotkałem się z tym po raz pierwszy (a zdarza mi się co jakiś czas ;d ). Może są jakieś szczegółowe rozporządzenia dotyczące fotoradarów i wskazania kierującego? A może strażnicy mają inne uprawnienia? Nie wiem. Tak jak pisałem sprawa nie dotyczyła bezpośrednio mnie więc nie miałem dylematu. Nie chciało mi się też zagłębiać w temat ani tym bardziej sądzić się z nimi. Może ktoś wie o co kaman?
_________________

 
 
Arcon 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 446
Skąd: WuWuzeLe
Wysłany: 2009-12-04, 12:56   

Chodzi o to, że w przypadku "III" właściciel nie jest karany za przekroczenie prędkości, tylko za odmowę wskazania użytkownika pojazdu - zupełnie inne wykroczenie, i "taryfikator" nie znajduje tu zastosowania.

Na zdjęciach z fotoradarów twarz kierującego nie musi być wcale widoczna. Do identyfikacji pojazdu wystarczą czytelne tablice rejestracyjne, zaś personalia sprawcy wykroczenia ustalane są w toku dalszych czynności wyjaśniających. Policja wzywa właściciela lub posiadacza pojazdu do wskazania, kto w momencie popełnienia zarejestrowanego na zdjęciu wykroczenia kierował autem. Jeśli właściciel odmawia udzielenia takiej informacji, może zostać ukarany grzywną za złamanie art. 78 ust. 4 "Prawa o ruchu drogowym" lub sprawa jest kierowana do rozpatrzenia przez właściwy sąd.

ARTYKUŁ
 
 
FORDON 



Model: SYMPATYK
Wiek: 48
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-04, 13:01   

No i się sprawa wyjaśniła.
_________________

 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-12-04, 13:50   

Mój komentarz jest prosty - nie przyjąłbym tego mandatu z powodu różnicy w wysokości w przypadku I i III. Właściciel, w tym przypadku firma, nie może być karany za niewskazanie kierującego pojazdem skoro pojazd ma kilku kierowców.
Myślę, że w Sądzie spokojnie sprawę by się wygrało i zapłaciło by się ten niższy mandat tylko za prędkość.

PS Czy jest paragraf za "niewskazanie" kierującego ? Bo jeśli jest, to inna sprawa.
Aczkolwiek w niektórych przypadkach na prawdę może nie być możliwości wskazać jedną osobę jako kierowce pojazdu. Sąd musiałby to rozpatrzeć, gdyby Policja chciała ukarać za "niewskazanie" kierowcy.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
1janbo 



Model: XV 1700 Warrior
Rocznik: 2002
Wiek: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 4816
Skąd: Poznań, no wiadomo
Wysłany: 2009-12-04, 14:14   

EDDIE napisał/a:
(...) Czy jest paragraf za "niewskazanie" kierującego ? Bo jeśli jest, to inna sprawa. (...)



art. 65 §2 KW w zw. z art. 78 ust. 4 prawo o ruchu drogowym EHHHHHHHHHHHHHHHH :nie_wiem:

...czytać, czytać...

A miałem wrażenie, że to nie takie trudne ;/
_________________
Moderator na emeryturze. Emeryt nie musi, emeryt może!

:dziadek: :czoper: :pokooj:

Siczka, cyt: "(...) Biorę z życia to co jest najlepsze, Piję wino i laski pieprzę, Głębsze myśli trzymam na uwięzi, Tak niejako życie chciałbym spędzić, Sram na pracę, marną płacę, mam je gdzieś (...)".

___________________
WOLNOŚĆ!!!
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-12-04, 14:21   

EDDIE napisał/a:
PS Czy jest paragraf za "niewskazanie" kierującego ?


Arcon napisał/a:
ARTYKUŁ
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-12-04, 17:15   

Panowie, ja ten artykuł przeczytałem.
Jest tam stwierdzenie, że

Cytat:
posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu


a to nie jest to samo, że za niewskazanie grozi jakaś kara.
Pisałem, że mogą wystąpić czynniki, które uniemożliwią wskazania jednego, jedynego kierowcy, tym bardziej, że odbywa się to po jakimś czasie, a kierowców jednego, firmowego auta może być kilku.
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-12-04, 20:08   

EDDIE, Przecież auto firmowe nie jeżdżą same. Ktoś przychodzi do pracy, podpisuje jakąś tam listę obecności, gdzieś jest odnotowane co tego dnia wykonywał. Jaj sobie robisz, czy co. W jakiej firmie nie ma możliwości określenie nawet po miesiącu co kto robił danego dnia, zwłaszcza transportowej? Taka firma to burdel byłby a nie firma.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group