YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybieramy znaczek

Wybieram znaczek:
Wersja 2
61%
 61%  [ 33 ]
Wersja 1
38%
 38%  [ 21 ]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 54

Autor Wiadomość
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2151
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2010-10-12, 05:31   

W jednym ze znaczkowych tematow proponowalem zeby cylindry byly za gwiazda, dokladnie tak jak w znaczku, ktory przedstawil bandrze.
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2010-10-12, 11:19   

Jak patrzę na propozycję kolegi bandrze , to pierwszy raz kiełkuje we mnie chęć zakupu takiego znaczka... No niezły jest

pokooj
_________________
 
 
maniek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 556
Skąd: Kotla
Wysłany: 2010-10-12, 23:02   

Czyli początkowe projekty do kosza ;D
_________________
Do szczęścia człowiekowi niezbędny jest motocykl ;-]
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-10-12, 23:06   

maniek, znaczek jaki zapodał bandrze jest superaśny, ale jeżeli nie ma ekstra jakości fotki, lub wzorca w innej postaci, to chyba dooooopa. No chyba, że ktoś potrafi to odwzorować.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
maniek 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 59
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 556
Skąd: Kotla
Wysłany: 2010-10-12, 23:10   

Przeca nie musi a nawet nie powinien być identyczny :)
_________________
Do szczęścia człowiekowi niezbędny jest motocykl ;-]
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2010-10-12, 23:16   

W dalszym ciągu nie mogę doprosić się o odpowiedź na zadane pytanie. W tymi i w drugim temacie.
Postaram się zadać je bardziej precyzyjnie, może autorzy tematu w końcu je zrozumieją. :nie_wiem:

W opisie tego tematu jest poniższe zdanie:
Cytat:
Głosowanie nad ostatecznym wyglądem forumowego znaczka.


I teraz pytanie...

Kto, kiedy, gdzie i z kim ustalił, że to jest forumowy znaczek. Jak dobrze pamiętam to dyskusja na temat oficjalnego logo forum toczyła się miesiącami i nigdy nie została zakończona żadnymi konkretnymi ustaleniami. Poza tym na znaczku jest napis "free star" - to może ten znaczek dotyczy innego forum ? ? ? ? ? ? ? ? ?
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-10-12, 23:59   

drag_rad napisał/a:

Kto, kiedy, gdzie i z kim ustalił, że to jest forumowy znaczek


Do tego już nie dojdzie. Forum jako jedność ta z przed Borek ( wiem, nie mam prawa używać tego sformowania, ale tyle razy się do niego odwoływano.....) już nie istnieje. Dało pewien początek i jak to ktoś kiedyś przewidział jest podzielone na regiony, które żyją swoim życiem, czasami się jednocząc z okazji kolejnego zlotu czy spotkania. Regiony żyją swoim życiem, również tym wirtualnym.

drag_rad napisał/a:
Poza tym na znaczku jest napis "free star"


jak również www.yamaha-dragstar.pl

pewnie autor chciałby jeszcze dopisać MORSY, JANKESI, WIELKOPOLANIE i MAZOWSZE, ale doszedł pewnie do wniosku, ze będzie za pstre.

drag_rad,

Czepiasz się szczegółów

Padło kiedyś takie hasło jak forumowa flaga i nikt nie zgłaszał sprzeciwu co do przymiotnika forumowa.

A może ustalmy na początek definicje słowa forum ?

[ Dodano: 2010-10-13, 00:00 ]
No ale moze faktycznie niech się wypowie autor tego tematu.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
DRAD 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 1538
Skąd: ODERWANI
Wysłany: 2010-10-13, 00:11   

witek1965, dokładnie tak. Czepiam się szczegółów, ale nie bezpodstawnie.

Ustalmy raz na zawsze co forumowe, a co grupowe. Bo już bajzel się robi i totalne rozmydlenie.
Dla mnie free star to jedna z grup, a nie całe forum. Free star może sobie nawet stringi ze swoim logiem zrobić i nic mi do tego, ale to nie będą stringi forum www.yamaha-dragstar.pl !
_________________
MORSOWNIA 1 i 1/2 czyli wielka dogrywka już niedługo :D
 
 
yapkovitz 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2008
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 2151
Skąd: Ząbki/Mielec (FP)
Wysłany: 2010-10-13, 07:40   

Mam nadzieje ze Zaker i jego kumpel dokonaja drobnych modyfikacji znaczka Free Star i powstanie projekt tak samo fajny, jak propozycja bandrze ;D Ponadto lepiej zrobic cos fajnego nawet jezeliby zajeloby to duzo czasu, bo jak mawia moj znajomy, na szybkiego mozna tylko slepych narobic lol
 
 
bandrze 



Model: SYMPATYK
Dołączyła: 27 Mar 2010
Posty: 162
Skąd: nnn
Wysłany: 2010-10-13, 08:37   

Panowie wrzuciłem tą propozycje jako inspiracje do dalszej dyskusji i może pójscia w tym kierunku w mysleniu o z naszym znaczku. Nie umniejszając dotychczasowych pomysłów mnie ta forma bardziej pasuje.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2010-10-13, 09:17   

drag_rad, nie odpowiedziałem mi na pytanie czym jest forum ?
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Anula 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Dołączyła: 07 Lip 2009
Posty: 1153
Skąd: Otwock Free Star
Wysłany: 2010-10-13, 09:52   

A dla mnie free star to nie jest jedna z grup, bo z tym logo identyfikują się i userzy z całej Polski, bez podziału na Morsów, Jankesów, Wielkopolan, Mazowszan, itd, itp. Może więc można nazwać to logo logiem forumowym.
_________________
SUZUKI VL 800
***** ***

"Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam" Armand Jean Richelieu.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein.

"Nie przestajemy się bawić, bo się starzejemy. Starzejemy się, bo przestajemy się bawić" George Bernard Shaw.
 
 
pajakbielsko 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 110
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1364
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-10-13, 11:39   

niestety to tyklo następna grupa skupiająca free star
znaczek już macie
a potem.......
obszyjecie sobie plecy ..............i na końcu umieścicie malą flagę Polski ? (z małym napisem MC?)
_________________
http://wesolaszkola.net/
 
 
Zaker 



Model: BĘDZIE
Wiek: 63
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1961
Skąd: SGE Galicja
Wysłany: 2010-10-13, 11:43   

drag_rad napisał/a:
Kto, kiedy, gdzie i z kim ustalił, że to jest forumowy znaczek. Jak dobrze pamiętam to dyskusja na temat oficjalnego logo forum toczyła się miesiącami i nigdy nie została zakończona żadnymi konkretnymi ustaleniami. Poza tym na znaczku jest napis "free star" - to może ten znaczek dotyczy innego forum


Dyskusja na logo naszego forum toczyła się długo bez końcowych ustaleń - to fakt.
Jest jednak parcie na posiadanie forumowych gadżetów, które jak widać wiele osób już posiada takich jak flaga, naszywka, bejzbolówka, koszulki i bluzy. Gadżety te są rozpoznawalne przez użytkowników naszego forum, posiadają kilka charakterystycznych znaków, takich jak: różę wiatrów w modyfikacji Yamahy, zarys baku naszej Yadźki, dwa oddzielne "tłoki" silnika, napisy "FREE STAR", "DRAGSTAR" oraz adres strony www.yamaha-dragstar.pl. Gadżety te są elementami ponadregionalnymi, łączącymi grupę ludzi spotykających się wirtualnie na tym forum i fizycznie w realu ( :hahaha: ) na zlotach, ustawkach, mimo podziałów na grupy regionalne (mające swoje charakterystyczne znaki, loga) i indywidualnych motonitów. Posiadanie gadżetów z wymienionymi powyżej znakami nie jest przymusowe ani obowiązkowe dla nikogo, jest tylko wyrazem (każdego ich właściciela) utożsamiania się z grupą ludzi tworzących to forum, jego atmosferą, przyjaźnią i niepisanymi zasadami, które zazwyczaj są przestrzegane.

Projektując znaczek posłużyłem się już gotowymi wzorami znaków, które otrzymałem jako gotowe grafiki. Założyłem, że lepiej będzie wykorzystać te gotowe i rozpoznawalne znaki, niźli tworzyć inne, nowe, unikalne wzory. W pierwszej ankiecie (z pytaniem:Który znaczek chciałbyś/chciałabyś posiadać ?) każdy kto chciał wypowiadał się na temat modyfikacji dwóch wzorów znaczków. Wyniki ankiety ( 2 do 1) wskazały, że jest tendencja do modyfikacji znaczka. Biorąc pod uwagę zawarte w dyskusji sugestie oraz moje założenia, o których pisałem powyżej, zmodyfikowane zostały wzory i przedstawione w kolejnej ankiecie.
Odpowiadając na zarzut, że "FREE STAR" to jedna z grup, powiem, że nie spotkałem się jeszcze z taką grupą, a nazwę traktuję podobnie jak Anula
Anula napisał/a:
A dla mnie free star to nie jest jedna z grup, bo z tym logo identyfikują się i userzy z całej Polski, bez podziału na Morsów, Jankesów, Wielkopolan, Mazowszan, itd, itp.


witek1965 napisał/a:
pewnie autor chciałby jeszcze dopisać MORSY, JANKESI, WIELKOPOLANIE i MAZOWSZE, ale doszedł pewnie do wniosku, ze będzie za pstre.


Nie chciałem dopisywać nazw poszczególnych grup, fakt byłoby to pstrokate ;D , poza tym powstają czy też powstaną nowe grupy ( Ślężanie ? Mazuzy ? ) a znaczek z założenia ma być ponadregionalny.

Kończąc temat powiem, że uważam, że znaczek, który wcześniej czy później powstanie, będzie "znaczkiem forumowym"- czyli będzie akceptowany przez większość użytkowników tego forum jako wyraz tego co napisałem na początku, niezależnie od regionalnych/geograficznych/towarzyskich podziałów.
Nawiązując do głosu brata bandrze : Tak to niektórzy robią.
Chrowacki Znaczek DSów.jpg
- też uważam, że nasz znaczek mógłby mieć bardziej finezyjną grafikę i być bardziej oryginalnym, ale trzymałem się wykorzystywanej grafiki w innych gadżetach, aby nie wprowadzać zamieszania. Z tego co widziałem i czytałem, niektóre grupy w swoich gadżetach regionalnych nawiązywały do forumowych znaków.

Dlatego też nie upierając się przy wzorach z tej ankiety zaznaczyłem: możecie oczywiście "jeździć" po tych projektach ale proponuję zamiast opisywania co byłoby lepiej dodać, ująć, zmienić, etc. etc. - zgłosić veto, wykonać i podesłać własny projekt i zacząć dyskusję na nowo.

Możliwość głosowania w ankiecie niedługo się skończy więc namawiam zainteresowanych, którzy jeszcze nie oddali głosu, do zrobienia tego.
Jeszcze bardziej namawiam do przedstawienia własnych projektów graficznych.
Pozostaje też po ustaleniu ( akceptowanym przez wszystkich ) czym jest forum, logo forum, znak forum etc. ogłosić konkurs na znaczek, konkurs na zasadach akceptowanych przez wszystkich (najlepiej ogólnoświatowy).

Z doświadczenia ( teoria, bo tylko czytałem ) z zamówieniami innych gadżetów, wiem, że pomimo dyskusji one w końcu powstały. Ja nie mam parcia aby na siłę komuś wciskać wzór, który zaproponowałem; i nie chcę sugerować, że wszyscy Ci Forumowicze, którzy obstawiają w ciemno zakup znaczka, chcą akurat ten "mój", więc do czasu ustalenia co dalej robić zajmę się czymkolwiek innym. Innymi słowy: Będzie (Forumowiczów ) parcie na znaczek - będzie znaczek, nie będzie parcia - to kiedyś na pewno będzie.

:howk: z Galicyjskim pozdrowieniem: Drag, Road, Rock'n'roll pokooj
_________________
... Ride now , work later ... :8
Drag, Road, Rock'n'roll
 
 
Rysiek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 2366
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-10-13, 11:58   

Działaj , nie przestawaj ;D Znaczek nie jest obowiązkowy tak jak Free Star nie jest grupą regionalną ;D

A mi się marzy jeszcze smycz i kubek do kawy :)
 
 
oldnita 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 59
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1810
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-10-13, 12:03   

pajakbielsko, to żeś pojechał :shock:
_________________
Maszka (XVS650A) i Suzi (DL650A)
 
 
pajakbielsko 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 110
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1364
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-10-13, 12:05   

:hahaha: - mogę obszywać plecy wszystkim w zimowe wieczory :hahaha:
_________________
http://wesolaszkola.net/
 
 
Zaker 



Model: BĘDZIE
Wiek: 63
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1961
Skąd: SGE Galicja
Wysłany: 2010-10-13, 12:07   

Rysiek napisał/a:

A mi się marzy jeszcze smycz i kubek do kawy :)


a ja na swój użytek, pracuję nad kieliszkiem z grubego szkła, u góry sześciokątnym, u dołu okrągłym z logo ( jak to logo nazwać ? :hahaha: ) Taki kieliszek miał Indiana Jones w pierwszym filmie, gdzieś w Tybecie. Oczywiście jego kieliszek nie miał tego logo ... :hahaha:
_________________
... Ride now , work later ... :8
Drag, Road, Rock'n'roll
 
 
Rysiek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2005
Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 2366
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-10-13, 12:08   

Pająk to ja robie na drutach haha, mogę pomóc ;D
_________________

 
 
pajakbielsko 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2003
Wiek: 110
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1364
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-10-13, 12:12   

ta ja zamawiam szalik z 2 logo. masz czerwoną włóczkę? :hahaha:
za to ci "obszyje plecy" na sweterku :hahaha:

sweter do obszycia.JPG
Plik ściągnięto 9461 raz(y) 3.35 KB

_________________
http://wesolaszkola.net/
Ostatnio zmieniony przez pajakbielsko 2010-10-13, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group