YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
RoadStar i RoyalStar różnice
Autor Wiadomość
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-08-13, 17:00   

Pyra nikt nie skreśla Drag Starów/V-Starów do końca życia będę twierdził, że to wspaniałe motocykle ... Road Star jest pewnym etapem ewolucji ... w moim przypadku ... myślę o Raiderze ... ale Radek i tak zostanie ... szprychowane koła, opony z białym pasem, gażnik :beczy: , ... łza się zakręciła ...

[ Dodano: 2013-08-13, 17:02 ]
... odnośnie wymiany oleju w Radku, mam nadzieję, że Autor mnie nie zaskarży ... http://www.google.pl/url?....50500085,d.ZWU
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2013-08-13, 19:57   

Ehh no i się zaczęło...
Mam Royala więc obiektywny nie będę ;D

Ciężkie toto to po pierwsze, po drugie dwa filtry powietrza ;/ dojście ;/ , regulacja zaworów to trzecie ;/ , czwarte zdarza się cieknący tylny amortyzator, piąte wymiana świec wymaga zabawy i szóste ostatnie w ostrym słońcu prędkościomierz staje się niewidzialny. I to wg. wszystkie minusy.

Plusy, wygoda, super wygoda w Tour Deluxie dopiero po założeniu siedzenia mustanga, spalanie wg. normalne około 5-5,5 litra, przyspieszenie ;D , plastikowe sakwy, pompowane zawieszenie ;D , tempomat ;D , hamulce, przezbrojenie z criusera na golasa bez szyby tylko z solówką 10 minut pracy :shock: Plus kolejny wałek, więc nie trzeba bawić się w ustawianie tylnego koła i napinanie pasa. Chłodnica ;D
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
skygge 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-13, 21:15   

O co chodzi z tą szybą? W moim Radosławie mam szybę silverado, przykręcenie i odkręcenie jej to tylko 4 śrubki, nie sądzę żeby to zajmowało więcej niż te 10 minut, wiem bo pierwszą rzeczą po zakupie było jej zdjęcie i odtransportowanie do piwnicy... Czym się różnią te mocowania?
_________________
Moje fotki: http://www.skygge.com
In Heaven I am a wild ox, on Earth I am a lion, a jester from hell and shadows almighty
The scientist of darkness older than constellations, the mysterious jinx and the error in heaven's masterplan...
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2013-08-13, 21:27   

skygge, a jak długo zdejmujesz sakwy i tylne siodło ?
_________________
Bo droga jest celem
 
 
skygge 



Model: RS1600
Rocznik: 2003
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-13, 21:47   

Nie zdejmuję. Mowa była o szybie.
_________________
Moje fotki: http://www.skygge.com
In Heaven I am a wild ox, on Earth I am a lion, a jester from hell and shadows almighty
The scientist of darkness older than constellations, the mysterious jinx and the error in heaven's masterplan...
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2013-08-13, 22:11   

MARSINUS napisał/a:
przezbrojenie z criusera na golasa bez szyby tylko z solówką 10 minut pracy
:otam:
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Lucky Luke 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Wiek: 41
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 77
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-13, 22:30   

U-BOOT napisał/a:
Miałem Radka,mam Royala. Royal jest większy,więc pozycja kierowcy jest inna (mi jest wygodniej na Royalu). Kufry boczne Royala też są sporo większe od plastików Radka. Royal lepiej się zbiera,ale ciut więcej zjada. Na autostradzie Royal z tempomatem (fabrycznym) to wygoda jakiej Radek nie zapewni. Royal ma przednią szybę i oparcie pasażera ,szybkiego montażu (też fabryczne) więc wygląd motocykla i styl jazdy masz taki,jak ci pasuje w danym dniu. Zawieszenie jest dodatkowo pompowane powietrzem(lagi i poducha pod fotelem kierowcy).Plecaczek ma wygodniej na Royalu.Co do wyglądu,to rzecz gustu. Ja wolę Royala,ale Radzio to też piękny motocykl.


U-Boot atuty które wymieniłeś przemawiają do mnie)) + wygląd Royala(wiadomo rzecz gustu).
W Radosłwie z kolei ładniejszy jest silnik a do tego cały odkryty. Ale ta wymiana oleju, to jakaś masakra..w moim DS to bułka z masłem...a tu trzeba kanapę zdejmować..szkoda, że nie zrobili wlewu oleju przez wentyl w tylnym kole :hahaha:

...na szczęście jeszcze nie muszę podejmować decyzji, ale ciągle będę myśla..sądzę że nie jedną noc...a jest o czym:)) o pięknych maszynach trudno nie myśleć.. :czoper: :czoper:
 
 
Robrob 



Model: RS1700
Rocznik: 2013
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1708
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2013-08-13, 22:58   

Lucky Luke napisał/a:
...a tu trzeba kanapę zdejmować
sekunda bo odpinasz kluczykiem, wypadały by najpierw sprawdzić zanim się coś napisze
_________________
Do byka nie podchodż z przodu,
do konia z tyłu,
a do IDIOTY - w ogóle!


XI zlot YDS w Łomży w dniach 2-4 maja 2014
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1314
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-14, 06:49   

Lucky Luke napisał/a:
U-BOOT napisał/a:
Miałem Radka,mam Royala. Royal jest większy,więc pozycja kierowcy jest inna (mi jest wygodniej na Royalu). Kufry boczne Royala też są sporo większe od plastików Radka. Royal lepiej się zbiera,ale ciut więcej zjada. Na autostradzie Royal z tempomatem (fabrycznym) to wygoda jakiej Radek nie zapewni. Royal ma przednią szybę i oparcie pasażera ,szybkiego montażu (też fabryczne) więc wygląd motocykla i styl jazdy masz taki,jak ci pasuje w danym dniu. Zawieszenie jest dodatkowo pompowane powietrzem(lagi i poducha pod fotelem kierowcy).Plecaczek ma wygodniej na Royalu.Co do wyglądu,to rzecz gustu. Ja wolę Royala,ale Radzio to też piękny motocykl.


U-Boot atuty które wymieniłeś przemawiają do mnie)) + wygląd Royala(wiadomo rzecz gustu).
W Radosłwie z kolei ładniejszy jest silnik a do tego cały odkryty. Ale ta wymiana oleju, to jakaś masakra..w moim DS to bułka z masłem...a tu trzeba kanapę zdejmować..szkoda, że nie zrobili wlewu oleju przez wentyl w tylnym kole :hahaha:

...na szczęście jeszcze nie muszę podejmować decyzji, ale ciągle będę myśla..sądzę że nie jedną noc...a jest o czym:)) o pięknych maszynach trudno nie myśleć.. :czoper: :czoper:

Jak chcesz porównać oba motocykle,to daj znać po wakacjach. Ja parkuję swoją na jednym miejscu postojowym z Radkiem.
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
burza 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 6692
Skąd: GŁ Koluszki
Wysłany: 2013-08-14, 07:18   

kolejna dyskusja na temat "czy lepsza jest córka, czy lepsza jest matka... a może sąsiadka?"
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star - diabeł
każdy kij ma dwa końce, tylko proca ma trzy...
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-08-14, 07:35   

I znowu zeszło na dupę i cycki ...


:niema:
_________________
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-08-14, 12:10   

... póki co żadnych dokumentacji odnośnie dupy i biustów nie widać :beczy:
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2013-08-14, 12:53   

A i jeszcze zapomniałem dodać wydechy symetrycznie po obu stronach w Royalu ;D zamiast zestawu Bassani za @%)) $ :hehe:

A i jeszcze jak tak sobie gawędzimy to wygląda na to, że wiele osób myśląc o Royalu myśli o Tour Deluxie, zapominając np. o Venture, z którą bez urazy ale jako z krążownikiem to żadna inna Gwiazda równać się nie może ;D
Do tego mamy jeszcze wcześniejsze Royale np. Tour Classic :shock:
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-14, 13:48   

Dajcie już spokój z tymi fantazjami n/t. spalania.
Jak Wy jeździcie, że Royal pali 5.5 litra.....????
Toć lepiej sobie skuter kupić a nie sprzęt do podróżowania, który tylko się marnuje.
Road Star to prawdziwy klasyk i jak masz się decydować to właśnie jego polecam a przerzuciłem już trochę armatury... ;p
_________________

 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1314
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-14, 14:03   

Etek napisał/a:
Dajcie już spokój z tymi fantazjami n/t. spalania.
Jak Wy jeździcie, że Royal pali 5.5 litra.....????
Toć lepiej sobie skuter kupić a nie sprzęt do podróżowania, który tylko się marnuje.
Road Star to prawdziwy klasyk i jak masz się decydować to właśnie jego polecam a przerzuciłem już trochę armatury... ;p

Przy spokojnej jeździe (do 120km/h) pali 5,6 L na 100km.Jeśli się bawię (120 i dzida) to nie liczę spalania. Latam dla zabawy,nie dla oszczędności.
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
Etek 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2011
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 509
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-14, 14:15   

To w takim razie mój był popsuty.
_________________

 
 
Kamyk 



Model: BĘDZIE
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 504
Skąd: polska
Wysłany: 2013-08-14, 14:23   

nasz roadstar koło średniej jazdy - koło 100 km/h spala lekko ponad 6 litrów i nie jest to dla mnie żadnym dramatem, bo Dragstar 650 spalał mi 7,5
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-08-14, 15:03   

Kamyk cos dużo ... DS 650 Custom łykał mi ok. 4,0 a XV 1600 (szyba, deflektory itp.) jak łyknie 5,5 to max ... latam tak do 120 km/h, choc czasami mi odbije ...
 
 
patryk_c 



Model: RS1700
Rocznik: 2006
Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 750
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-08-14, 19:22   

Bo Kamyk jeździ inaczej ... hmm ... żekłbym - po królewsku :pokooj:
_________________
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-08-14, 19:32   

upppssssss... to przepraszam ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group