YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat
Autor Wiadomość
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2012-10-12, 19:11   

Dag napisał/a:
Ogólnie zmienisz opony zima lato i twój licznik już wskazuje inne prędkości.
a co ma piernik do wiatraka,jeżeli zachowasz taki sam rozmiar opony ? tylko nie mów, ze rodzaj bieżnika i rodzaj mieszanki maja wpływ na wskazania licznika, bo tak nie jest. Błędy we wskazaniu licznika pojawiają się wtedy, kiedy zakładamy opony o innym rozmiarze jak są zakładane fabrycznie.
I tak dla przykładu :
195/65/15 mamy fabrycznie i zakładamy 205/55/16 błąd licznika +0,5%

195/65/15 mamy fabrycznie i zakładamy 185/70/15 błąd licznika -0,8% a przy oponie 165/65/15 już + 2%, czyli jadąc wg wskazań prędkościomierza 50 km/h faktycznie jedziemy 51 km/h
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2012-10-12, 20:22   

witek1965 napisał/a:
Dag napisał/a:
Ogólnie zmienisz opony zima lato i twój licznik już wskazuje inne prędkości.
a co ma piernik do wiatraka,jeżeli zachowasz taki sam rozmiar opony ? tylko nie mów, ze rodzaj bieżnika i rodzaj mieszanki maja wpływ na wskazania licznika, bo tak nie jest. Błędy we wskazaniu licznika pojawiają się wtedy, kiedy zakładamy opony o innym rozmiarze jak są zakładane fabrycznie.
I tak dla przykładu :
195/65/15 mamy fabrycznie i zakładamy 205/55/16 błąd licznika +0,5%

195/65/15 mamy fabrycznie i zakładamy 185/70/15 błąd licznika -0,8% a przy oponie 165/65/15 już + 2%, czyli jadąc wg wskazań prędkościomierza 50 km/h faktycznie jedziemy 51 km/h

Przepraszam nie dodałem na piśmie że zmieniam rozmiar na zimę i na lato :) a i nie sprawdzasz co roku czy twój licznik dalej zachowuje te same parametry ;p
 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2013-01-03, 19:36   

Znacząca część opłat za złamanie przepisów drogowych - czytaj: mandatów, a zwłaszcza za przekroczenie ograniczenia prędkości jazdy i to zarejestrowaną przez fotoradar - pochodzi właśnie z tychże radarków ;p ;D , ich ilość wzrosła od lata ubiegłego roku http://www.wprost.pl/ar/3...siedmiokrotnie/
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-01-03, 20:10   

... liczba autostrad nie wzrosła, liczba miejsc pracy nie wzrosła, liczba szpitali i szkół nie wzrosła ... ale liczba radarów wzrosła ... brawo panie Tusk ...
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-03, 20:14   

artek, jak obiecywał, tak robi ;D praktycznie na każdej platformie realizuje w ten sposób swoje obietnice ;D
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Kyokushin 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2008
Wiek: 42
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 271
Skąd: Układ Słoneczny
Wysłany: 2013-01-03, 22:35   

Dziki napisał/a:
Chyba że się skrzykną, zbiorą w jednym miejscu i powiedzą że nie chcą. Tylko taki argument działa, nie jakieś pierdoły o błędach pomiarowych.


Dokładnie tak.

Fakt faktem nie miałem pojazdu który by zaniżał szybkość na liczniku. Każdy jaki miałem pokazywał prędkość wyższą niż rzeczywista.

A straszono nas państwem policyjnym, straszono... no i mamy ;D
 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2013-01-03, 22:51   

Kyokushin napisał/a:
Dziki napisał/a:
Chyba że się skrzykną, zbiorą w jednym miejscu i powiedzą że nie chcą. Tylko taki argument działa, nie jakieś pierdoły o błędach pomiarowych.


Dokładnie tak.

Fakt faktem nie miałem pojazdu który by zaniżał szybkość na liczniku. Każdy jaki miałem pokazywał prędkość wyższą niż rzeczywista.

A straszono nas państwem policyjnym, straszono... no i mamy ;D


To może same skrzynki pomiarowe-te czynne-gdy będą stanowić jednolity system radarowy- wszystkie będą miały wpisaną tendencję do zawyżania/zaniżania rzeczywistej prędkości?
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-03, 23:21   

Poczekajcie, skrzynki skrzynkami. Już buduje się kolejne bramy pomiarowe bo tych co są jest za mało - http://www.motogen.pl/Bra...wykle,5011.html . Piękne. Jedziesz od punktu A do punktu B. czas przejazdu z prawidłowa prędkością wynosi 20 minut. Przejedziesz w 19 -jesteś udupiony obywatelu ;D
Więc zerknijmy dyskretnie co nasz Pan Premier https://www.youtube.com/watch?v=QpyatBFA_HU ciekawego w tej kwestii ma do powiedzenia. W tej wypowiedzi zmienić należy tylko jedno słowo, a cała wypowiedź będzie prawdziwa.
Po kolei :

wideorejestratory w cywilnych samochodach policji
specjalne, cywilne pojazdy ITD z super radarami
fotoradary
bramy pomiarowe -
policja wyposażona w ekstra sprzęt pomiarowy ( wozy oznakowane), natomiast bez wyposażenia dla ochrony uczestników ruchu na wypadek kolizji drogowej.
Najukochańsza SM. Czy cos pominąłem - policjantów z prewencji, SOK i ..... sam nie wiem.
Jak sięgam pamięciom, nasz najukochańszy, prawdomówny i dbający o społeczeństwo Pan Premier, jako jedyny umieścił w budżecie państwa konkretną sumę jaką przyniosą mandaty - skoro tak założył, to tak sie stanie, choćby się waliło i paliło. Policja, SM ITD i jak będzie potrzeba to SG snaną na wysokości zadania. Wpływy do budżetu być muszą.
POlska w budowie, by żyło się wszystkim lepiej :brawo:
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-01-04, 00:13   

Chciałbym, aby państwo Polskie było policyjne ... gdzie w 2 min przynajmniej 2-3 radiowozy pojawiają się. Gdzie człowiek nie widzi policji, ale wie że za chwile może się pojawić ich cała wataha. Wie o tym że jeśli jest łamane prawo to nastąpi nieuchronność kary .... ale o tym tylko można pomarzyć.
Mamy pseudo państwo policyjne gdzie obywatel boi się wyjechać autem bo rząd już na wstępie ma zamiar obywatelowi przy... mandatem albo rozprawą w sądzie, aby tylko dopiąć budżet i cieszyć się jak okradają obywateli z pieniędzy publicznych ;/
 
 
Basia 



Model: SYMPATYK
Wiek: 110
Dołączyła: 12 Gru 2010
Posty: 2257
Skąd: GŁ Łódź
Wysłany: 2013-01-04, 00:57   

http://moto.onet.pl/16741...kul.html?node=2
o "bardziej" tolerancyjnych fotoradarach :8
_________________
Szczęście to nie stacja, tylko sposób podróżowania...
uwaga szkodnik:) http://www.youtube.com/watch?v=xcJGej_-BCY
 
 
Radio 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2010
Wiek: 60
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 901
Skąd: ZSD
Wysłany: 2013-01-04, 18:42   

artek napisał/a:
... liczba autostrad nie wzrosła, liczba miejsc pracy nie wzrosła, liczba szpitali i szkół nie wzrosła ... ale liczba radarów wzrosła ... brawo panie Tusk ...

Jesteś w błędzie...... wzrosło bezrobocie i najniższa krajowa ;p ;d
_________________
Pozdrawiam.
Mariusz
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-01-04, 20:10   

Dag napisał/a:
Chciałbym, aby państwo Polskie było policyjne ... gdzie w 2 min przynajmniej 2-3 radiowozy pojawiają się. Gdzie człowiek nie widzi policji, ale wie że za chwile może się pojawić ich cała wataha. Wie o tym że jeśli jest łamane prawo to nastąpi nieuchronność kary .... ale o tym tylko można pomarzyć.
Bo to model państwa opiekuńczego w myśl doktryny politycznej z XVIII wieku
Nasza władza za nic ma ochronę obywatela i wykorzystuje policje do innych celów - nabijania budżetu i innych mniej istotnych dla państwa ( to dochodzeniówka i inne takie zupełnie niepotrzebne jednostki na dzień dzisiejszy dla Donalda) . No i jeszcze policja bywa przydatna chroniąc władzę przed skandującym tłumem na wiejskiej, czy pod URM-em.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
Ostatnio zmieniony przez witek1965 2013-01-04, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzesieksiek 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 56
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 96
Skąd: Pionki
Wysłany: 2013-01-04, 20:15   

A to mówił pewien prawdomówny człowiek, nie jakiś tam rudy oszust.
http://www.youtube.com/wa...d&v=KckjYVki0-s
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2013-01-04, 20:43   

może lepiej bezimiennie (mniej polityki) ew WŁADZA- bo ta będzie się zmieniać, a my ciągle po dupie :evil:
_________________
Bo droga jest celem
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-01-05, 21:14   

... z każdym dniem mam coraz wiekszą ochotę opuścić Nasz kochany kraj ...
 
 
Joe Rocket 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2009
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 90
Skąd: Centrum
Wysłany: 2013-01-09, 10:59   

Dag napisał/a:
Demolka jeśli można by było w Polsce przejechać z punkt A do punkt B bez znaków ograniczenie prędkości do 40 km/h to bym się zgodził inaczej trzeba kombinować bo za długo trwa przejazd z miejsca na miejsce.

Zgoda. Ale jest "ale". Sporo jeżdżę po Europie, ale nie tylko. O ile Zachód ma niezłe drogi, o tyle nasi południowi, dalecy sąsiedzi, już niekoniecznie. Więcej powiem, w Rumunii jakość dróg jest bardzo zła. Jakie zdziwienie przeżyłem kiedy jadąc drogą "dobrą", gładką i bez śmiecia na asfalcie z przerażeniem skonstatowałem, że kiedy jest znak (50), to każdy - bez wyjątku - jedzie 50. Kiedy wjeżdża w teren zabudowany, to samo. Na autostradach nie nadrabiają. A jeszcze większe zdziwieni przeżyłem kiedy widziałem tak przepisowo jadące pojazdy z polskimi rejestracjami. Można? Można.
 
 
MARSINUS 



Model: RS1600
Rocznik: 2006
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 1362
Skąd: Robotnicza Wieś
Wysłany: 2013-01-09, 11:40   

Liczniki są tak skonstruowane, że zawyżają prędkość pokazywaną w stosunku do rzeczywistej czyli jedziemy wolniej niż widzimy to na liczniku. To tak po pierwsze primo.

Po drugie za łamanie przepisów dotyczących prędkości - zwłaszcza tych najniższych i w terenie zabudowanym moim zdaniem mandaty powinny być jeszcze wyższe.

Może to nauczy ludzi rozsądku.

Kasują mandaty w centrum niczego ktoś napisał.

Centrum niczego znaczy mogę zapierdalać pomimo ograniczeń.

A jak Ci kwa wyjedzie nagle zza krzaków ciągnik z przyczepą ?

Smutek, żal, koledzy motocykliści z zadumą i łzami w oczach zawyją smutno wydechami i tyle.

Wiosenny wypadek w Zielonce pod Bydgoszczą, kobieta wjeżdża w grupę motocyklistów. 3 trupy. Dlaczego ? Dlaczego przy ograniczeniu do 60 jechali ponad 100 ? Dlaczego nie dostali mandatów po 1000pln na głowe tylko zapłacili własnym życiem ?

Z drugiej strony jak będziesz się czuł gdy olewając 50 w zabudowanym pierdolniesz małe dziecko i zabijesz je na miejscu ?

Albo zrobisz z niego kalekę do końca życia ?

Co wtedy dumny motocyklisto ?

Będziesz zapalał co roku znicz na wszystkich świętych ?

A może czynnie uczestniczył w rehabilitacji i opiece nad kimś kogo unieszczęśliwiłeś na całe życie ?

Czy ktoś o tym pomyślał ?

Dlaczego siadając na 2oo (a niektórym także i 4oo) wydaje nam się, że wolno nam więcej ?
Jesteśmy szybsi, lepsi ale też do ch...ja bardziej śmiertelni.

Czy ktoś o tym pamięta?

Ograniczenia w większości wypadków są po coś i z jakiegoś powodu !

A fotoradary w swym zamyśle są po to by je egzekwować.

Wracając na ziemię - niestety w tym dzikim kraju pt. Polska wszystko ulega wypaczeniu. Radary mające egzekwować ograniczenia, które istnieją w celu zwiększenia bezpieczeństwa stały się narzędziem rabunku i rozboju w biały dzień.

I jeszcze byłbym w stanie to wszystko przeboleć, gdyby kasa z mandatów szła na rozbudowę i przebudowę dróg co z kolei w istotny sposób wpływało by na poprawę jakości i bezpieczeństwa jazdy.

Ale nie kwa w Polsce :nie_wiem:

Gdzie kwa średni czas przejazdu z kąta w kąt to 60km/h :shock:
_________________
"Mądry głupiemu ustępuje
Ale co, gdy głupi się z tego nie raduje..."
Jak ja lubię KNŻ ;)
 
 
Mnich 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2002
Wiek: 49
Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 1183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-09, 12:41   

Miałem podobny problem z prędkościami jadąc puszką i na moto. Miałem oczywiście setkę argumentów za tym, by jeździć szybciej. Do czasu, kiedy dotarło d mnie, że to sprawia więcej problemu, niż ograniczenie prędkości. Wtedy przestawiłem w głowie nastawienie i w tej chwili nie męczy mnie ograniczenie, miganie się policji, kłopoty z płaceniem za mandaty. W praktyce wymagana jest tylko i wyłacznie konieczność zaplanowania nieco (sic!) dłuższego czasu na przejazd. I to po prostu tyle. U mnie działa.
_________________
Drag Star 650 custom 2000
HD FLSTC Heritage 2002
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1314
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-09, 13:49   

Marsinus. Nic dodać,nic ująć. 100% prawdy.
_________________
Królowa jest tylko jedna.
Honda Africa Twin CRF 1000
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2013-01-09, 15:10   

A ja proponuje strajk włoski i przewiduje taki z nim związany scenariusz wydarzeń:

Wszyscy jeżdżą przepisowo. Wpływów z mandatów brak.
Aby załatać dziurę budżetową władza podniesie akcyzę na fajki. No to my w ramach protestu rzucimy palenie. Ratując się państwo podnosi akcyzę na wódkę to społeczeństwo przestaje pić. W wyniku czego jesteśmy zdrowsi i żyjemy dłużej. Wyniku czego ZUS zaczyna niedomagać więc podnosi się wiek emerytalny do 110 lat. Ale to i tak mało. Aby nie doprowadzić do upadku ZUS trzeba ograniczyć żywotność jednostki. Wiec w całym kraju likwiduje się ograniczenia prędkości i można jeździć z prędkością dowolna tylko aby szybciej się ludzie z tego świata tracili. W wyniku czego kierowcy odniosą zwycięstwo a Państwo i ZUS zostaną uratowane

;D
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group