YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Długi postój motocykla, a sprzęgło?
Autor Wiadomość
Ronin78 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Dołączył: 20 Mar 2022
Posty: 8
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2022-03-21, 09:57   Długi postój motocykla, a sprzęgło?

Mam pytanie, czy bardzo długi postój motocykla może być przyczyną ślizgającego sprzęgła?

Po pierwsze - pokrywę sprzęgła rozebrałem jako pierwszy, była na ORI uszczelce, przebieg lekko połowa z tego co te sprzęgła robią 27k mil. Przebieg pokrywa się z tym z aukcji w USA. Rozbierałem pierwszy bo była złożona na fabrycznej grafitowej uszczelce, którą usunąć to zeszło mi dobre kilka godzin. Śruby też widać, że nigdy nie kręcone.

Teraz w czym rzecz:
- tarcze sprzęgła 3mm (grubość jak w serwisówce)
- przekładki złotawe bez przepaleń / niebieskiego koloru czy śladów wyślizgania
- jest jedna rozbieżność w stosunku do serwisówki, przekładka więcej za pierwszą tarczą sprzęgła, z mniejsza średnicą zewnętrzną, wygląda mi na sprężynującą, zupełnie inna / węższa od pozostałych (oznaczyłem miejsce na serwisówce). Ta podobno nie jest strikte z mojego modelu (1.600 nie 1.670)

Jutro otwierają serwis Yamahy to zamówię oryginalną uszczelkę pokrywy, a co zrobiłem to:
- odtłuściłem tarcze sprzęgła benzyną ekstrakcyjną - może lekko przyczernione były, ale nie wiele
- przetarłem je papierem wodnym 400, ale na sucho, tak do zmatowienia i szarego koloru, na grubości nie straciły w suwmiarce
- ponownie odtłuściłem, osuszyłem (kilka chwil do odparowania)
- od soboty leżą w Motulu 10W40
- uszczelka będzie pewnie koło czwartku, będzie zatem dobre kilka dni moczenia

Złożę to się okaże czy pomogło (jakoś sam nie bardzo w to wierzę, ale jak nie spróbuję to się nie przekonam) Jeśli nie pomoże to trzeba będzie nowy kpl zamówić. Ślizgało tylko przy gwałtownym odkręceniu manetki.
Moto mogło stać lekko rok (albo i więcej, nikt tego nie wie) w bezruchu, olej zmieniony na ORI Yamahy 10W40 pełny syntetyk. Zamysł jest taki, że być może te tarcze zbytnio wyschły...?
Nie ma też w serwisówce informacji, w którą stroną składać te tarcze, wydaje mi się, że były losowo wrzucone (niekoniecznie napisem na zewnątrz), ale głowy uciąć tu nie dam.

dc14d7c9a0e6e78e.png
Plik ściągnięto 43 raz(y) 347.13 KB

_________________
XV 1700 Midnight Star + pakiet HD, 2006r
 
 
mayu 


Model: MS1300
Rocznik: 2012
Dołączył: 05 Paź 2019
Posty: 75
Skąd: Grodzisko Górne
Wysłany: 2022-03-21, 14:17   

Bardzo często przyczyną ślizgania się sprzęgła jest brak luzu na klamce sprzęgła.
Po długim postoju sprzęgło potrafi się skleić, nie spotkałem się jeszcze z problemem ślizgania po długim postoju.
 
 
Ronin78 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Dołączył: 20 Mar 2022
Posty: 8
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2022-03-21, 18:25   

Przyglądałem się dobrze tarczy sprężynującej, odrobinę przytarte ranty, myślę że warto nową przymierzyć zanim kupię nowe tarcze sprzęgła. Luz na klamce był ok. Patrzyłem dzisiaj na tarcze (leżą w oleju) to kurde jak tak je porównać to ja suche wyjąłem. Nic końcem tygodnia będę wiedział więcej.

Mayu, Grodzisko Górne podkarpackie?

IMG-20220321-WA0007.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 120.39 KB

IMG-20220321-WA0008.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 99.18 KB

_________________
XV 1700 Midnight Star + pakiet HD, 2006r
 
 
SATURIAN 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2016
Wiek: 24
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1597
Skąd: Dziki Wschód
Wysłany: 2022-03-21, 19:01   

Na fejsie gość sprzedaje po 4 stówy docisk podobny do barnetta . Jest to zamiennik , niektórzy już kupili i pozakładali . Nie wiem jak z jego skutecznością , ale może to być niezła opcja , o ile sprawdzą się sprężyny . To oryginalne słoneczko to nie jest najlepsze rozwiązanie , u mnie po założeniu barnetta różnica w sprzęgle była kolosalna . Sprzęgło we wtrysku zostało tak jakby poprawione , ale albo sobie poczytaj , albo zadzwoń .
_________________
RS 1700 SILVERADO Midnight Star
" NAJLEPSZY ROTTWEILER "
 
 
mayu 


Model: MS1300
Rocznik: 2012
Dołączył: 05 Paź 2019
Posty: 75
Skąd: Grodzisko Górne
Wysłany: 2022-03-21, 20:00   

Dokładnie to podkarpackie Grodzisko Górne.
Chyba nie ma drugiego :)
 
 
Ronin78 


Model: SYMPATYK
Rocznik: 2006
Dołączył: 20 Mar 2022
Posty: 8
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2022-03-22, 06:50   

Mayu, na wiosenne ciepłe dni pewnie trzeba jakieś okolice Arłamowa objechać, jakbyś się pisał to w kontakcie.
_________________
XV 1700 Midnight Star + pakiet HD, 2006r
 
 
mayu 


Model: MS1300
Rocznik: 2012
Dołączył: 05 Paź 2019
Posty: 75
Skąd: Grodzisko Górne
Wysłany: 2022-03-22, 08:27   

Ja zawsze bardzo chętnie, niestety gorzej z czasem. Ale jak się uda to jak najbardziej.
 
 
petermajster 


Model: RS1700
Rocznik: 2011
Wiek: 50
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 696
Skąd: W-wa
Wysłany: 2023-04-25, 07:52   

Ronin78, jak tam się zakończyła naprawa? Co wymieniałeś?

Spotkało mnie dokładnie to samo, już się dowiedziałem że na 90% przyczyną jest docisk.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group