YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sprzegło Barnett
Autor Wiadomość
Pietro13 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 54
Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 72
Skąd: Wojciechów
Wysłany: 2022-10-30, 08:51   

Dzięki wielkie Saturian za swoje spostrzeżenia, za chwilę napisze na fejsie bo różnica w cenie dość spora, jakby się udało to fajnie. LWG
_________________

 
 
Pietro13 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 54
Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 72
Skąd: Wojciechów
Wysłany: 2022-11-12, 22:07   

Forumowicze, pomocy. Dopiero w poniedziałek będę mógł rozebrać mojego V-Star-a 1100 z 2005r. i sprawdzić jak wygląda docisk sprzęgła. Ale już mam foto nowego ulepszonego docisku, czy tak wygląda docisk sprzęgła do Drag stara 1100? Kurcze mi się wydaje, że tam jest sprężyna talerzowa, ale dopiero jak rozbiorę to będę miał pewność.

Kul. 1.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 268.42 KB

Kul 2.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 242.81 KB

Kul 3.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 279.51 KB

Kul 5.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 263.24 KB

_________________

 
 
bremi 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 67
Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 95
Skąd: warszawa
Wysłany: 2022-11-13, 14:38   

https://www.yamaha-motor....i-zamiennych/#/
sprawdz tu, link do sprzęgła nie chce się skopiować.
_________________
zawsze szerokości
 
 
Pietro13 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 54
Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 72
Skąd: Wojciechów
Wysłany: 2022-11-13, 17:29   

Dzięki za podpowiedź, właśnie porównywałem ten schemat i mi się nie zgadzało. No ale już się wyjaśniło i ten docisk jest zamiennikiem sprężyny talerzowej, jest lepszym odpowiednikiem szrzęgła Barnett.

schemat sprzęgła.png
Plik ściągnięto 9 raz(y) 68.28 KB

_________________

 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3764
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2022-11-15, 07:10   

Pietro13, Skąd twierdzenie że
Pietro13 napisał/a:
jest lepszym odpowiednikiem szrzęgła Barnett.

1 Docisk Barnett jest na tej samej zasadzie
2 Jeszcze nie założyłeś
3 Prawdopodobnie jeszcze nie miałeś docisku Barnett
Pewnie tańszym, ale czy lepszym? to się dopiero okaże.
Barnett produkuje również tarczki i przekładki sprzęgłowe i to dopiero jest kompletne sprzęgło Barnett.
Chciałbym wierzyć w to że pan który to produkuje odpowiednio dobrał twardość sprężyn. No chyba że sprężyny kupuję od barnett. Tylko Stratoliner ma sprzęgło hydrauliczne. Cała reszta naszych maszyn, ma mechaniczne, więc łapka może zaboleć.
Mimo moich wątpliwości życzę długiego i owocnego użytkowania.
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Pietro13 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 54
Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 72
Skąd: Wojciechów
Wysłany: 2022-11-15, 21:15   

Jaro masz rację, zapomniałem w poście dodać , że to producent zapewniał o lepszej skuteczności od Barnett (na czym ta "lepszość" ma polegać - nie wiem). O skuteczności docisku Barnett i zaletach kilka osób pisało. Tańsze jest o połowę to fakt, jak zamontuję i sprawdzę to napiszę o wrażeniach z jazdy. Mam znajomych którzy montowali docisk tego producenta w Radkach i są zadowoleni. Przewertowałem forum i nikt z forumowiczów nie przyznał się do eksperymentowani z takimi zamiankami w XVS 1100.
_________________

 
 
Pietro13 


Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 54
Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 72
Skąd: Wojciechów
Wysłany: 2023-03-15, 19:28   

Witam, mogę coś więcej napisać o docisku który zakupiłem. Wszystko ładnie pasuje, tarcze były całkiem dobre więc nie zmieniałem. Wczoraj była pierwsza krótka (15 km) jazda próbna. Jeżeli chodzi o twardość "klamki" to nie wyczuwam jakiejś drastycznej zmiany - zobaczymy przy dłuższym używaniu i np. w korku. Jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy to całkiem pozytywne nie czuję poślizgu czy wycia przy wyższej prędkości. Na 5 biegu przy 110 km/h po dodaniu gazu nie ma drastycznego wzrostu obrotów (wcześniej słychać było wycie) zauważalne jest stopniowe przyspieszanie bez jakiegoś drastycznego wycia. Wydaje mi się, że spełnia swoje zadanie. Uważam, że warte jest swojej ceny, zobaczymy jak będzie działało przy wyższej temperaturze oleju i otoczenia. Przedstawiam zdjęcia oryginalnego docisku i tego zmodyfikowanego, który założyłem właśnie teraz. próbowałem dodać foto ale niestety coś nie idzie :(
_________________

 
 
F.I.P. Berek 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 2001
Wiek: 58
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 684
Skąd: Chełm
Wysłany: 2023-06-24, 20:55   

Hehe - 100 lat mnie tutaj nie było...

Jeśli dobrze zrozumiałem to tarcze sprzęgła nie wymagały wymiany ? Ale się ślizgało ? Hmmm...
I nowy docisk bez twardszych sprężyn pomógł ?


Sprężyny w sprzęgle Barnetta są wyczuwalnie twardsze przy pierwszym użyciu... Praca sprzęgła na kevlarowych (Barnettowskich) tarczach jest nieporównywalnie lepsza od jakichkolwiek zamienników lub oryginałów Yamahy. Szkoda, że nie założyłeś kompletu jak już i tak było rozbierane...
_________________
jeżeli nam zabraknie sił
zostaną jeszcze
morze i wiatr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group