YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drag Star 650 rozrząd
Autor Wiadomość
KMazurek 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 07 Wrz 2021
Posty: 6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-10-05, 13:18   Drag Star 650 rozrząd

Witam, zastanawiam się czy jest jakiś sposób na sprawdzenie łańcuszków rozrządu w tym motocyklu. Motocykl ma przejechane 52 tyś. km i nic mi nie wiadomo na temat czy było to kiedyś robione. Na różnych forach wyczytałem, że rozrząd powinno się skontrolować/wymienić po 40 tyś. km a inni piszę że nawet 100 tyś. km wytrzyma. Na chwilę obecną nie ma niepokojących symptomów że coś jest nie tak ale wolałbym tego być pewnym niż przypuszczać.

Jeżeli jest jakiś sprytny sposobek na sprawdzenie tego bez rozbierania połowy motocykla to prosiłbym o informację.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Krzysztof
 
 
marek_c4 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 59
Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 244
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2021-10-06, 09:16   

Łańcuch jest widoczny, po zdemontowaniu bocznej pokrywy głowicy, a stopień zużycia ...... chyba można się zasugerować tym jak bardzo jest wysunięty napinacz łańcucha ...
_________________
LwG ze Swarzędza
Maruś
 
 
KMazurek 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 07 Wrz 2021
Posty: 6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-10-07, 08:41   

Cześć, marek_c4 dzięki za odpowiedź tylko zastanawiam się jak zdejmę boczne pokrywy tak jak pisałeś to czy będzie widoczny napinacz? który jest wkręcany bardziej z dołu silnika i czy będę w stanie rozpoznać jak bardzo jest wyciągnięty i czy to już czas na wymianę?

Dziewna sprawa bo nigdzie nie znalazełm konkretnej odpowiedzi na to pytanie a szukałem po różnych filmach na znanym portalu jak i w internecie.

Krzysiek
 
 
marek_c4 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 59
Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 244
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2021-10-07, 10:56   

Gdzieś widziałem (na filmiku) że stan zużycia łańcucha można ocenić po stopniu wysunięcia się napinacza.
Żeby to zrobić, należy delikatnie (aby się nie wysunął) zdemontować napinacz, i zobaczyć na którym ząbku się obecnie znajduje.
_________________
LwG ze Swarzędza
Maruś
 
 
mayu 


Model: MS1300
Rocznik: 2012
Dołączył: 05 Paź 2019
Posty: 75
Skąd: Grodzisko Górne
Wysłany: 2021-10-07, 11:49   

Coś dla zobrazowania o co chodzi z napinaczem. Jeżeli go wyciągniesz, to bez zluzowania nie wejdzie z powrotem. Chyba że na siłę i coś można uszkodzić, napinacz, ślizg lub łańcuch.
Przed demontażem sprawdź ile obrotów da się go skręcić. Po wyjęciu spraw by wyszedł na max. Ponownie go skręć i policz ile obrotów było potrzebne do skręcenia. Jeżeli jest odpowiedni zapas w stosunku do tego jak był zamontowany w silniku to pewnie jeszcze napęd rozrządu jest ok.
https://youtu.be/nzVpQ6AkGL0
 
 
KMazurek 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 07 Wrz 2021
Posty: 6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-10-07, 12:26   

Dzięki za odzew i informację marek w ten sposób nie nie da rady sprawdzić bo napinacz wyjdzie do samego końca przy odkręcaniu. To co napisał mayu jak dla mnie ma sens, a teraz wpadłem na jeszcze jeden pomysł, mianowicie wykręcić napinacz następnie na max. wysunięty włożyć w otwór i sprawdzić ile wystaje i ta odległość to będzie zapas jaki jeszcze został dla napinacza, co Wy na to?
 
 
marek_c4 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2000
Wiek: 59
Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 244
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2021-10-08, 09:20   

Pisząc to, opierałem się na filmiku z YT który opisuje kontrolę łańcucha w Virago 535 :
https://www.youtube.com/w...UCn-U2do&t=729s

Z tego co gościu mówi, napinacz nie powinien się wysunąć.
Na razie u siebie jeszcze tematu nie ruszałem, więc nie wiem jak to jest w praktyce, ale wydaje mi się że w DS powinno być podobnie.
_________________
LwG ze Swarzędza
Maruś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group