YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kask Airoh Rev vs Airoh Rev 19 ... i dlaczego 19 !?
Autor Wiadomość
OldDiver 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 3062
Skąd: Wrocław/Kiełczów
Wysłany: 2020-12-12, 16:17   Kask Airoh Rev vs Airoh Rev 19 ... i dlaczego 19 !?

Dwa, trzy lata temu kupiłem kask Airoh Rev. Jest to kask szczękowy z (między innymi) z możliwością "odrzucenia" szczęki do tyłu. Używałem go cały ten czas i nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń czy uwag. W międzyczasie pojawiła się wersja kasku Rev 19.
We wrześniu tego roku uszkodziłem zaczep wizjera i oddałem kask do naprawy. Trochę się naczekałem na zwrot kasku - opisałem to wcześniej -> http://yamaha-dragstar.pl...p=687347#687347
Zacząłem drążyć temat / problem różnicy pomiędzy modelami Rev a Rev 19. Zwróciłem się z zapytaniem/mi do dystrybutora. Pierwsza informacja była mniej więcej taka - poprawiono konstrukcję kasku, zmniejszono wagę, wizjer dostosowano do możliwości montażu pinlocka, do kasku dodano pinlock. Z innych źródeł i następnych informacji od dystrybutora dowiedziałem się podstawowym powodem przejścia na model Rev 19 był konstrukcyjny problem z elementami wentylacji. A więc:

Kask Airoh Rev (jak i Rev 19) ma na szczycie kasku wlot powietrza z możliwością (suwak) otwierania / zamykania wlotu powietrza do wnętrza kasku. Pełne przesunięcie suwaka / otwarcie wlotu odchylało klapkę wylotu powietrza z tyłu kasku. Powietrze miało możliwość wylatywania między innymi przez tą uchyloną klapkę. Jednak podobno zdarzały się sytuacje że odchylona do tyłu szczęka zaczepiała o tą odchyloną klapkę. Były z tego powodu liczne reklamacje. U mnie szczęka delikatnie ociera się o tą odchyloną klapkę (dopiero teraz to zaobserwowałem).

Kask Airoh Rev 19 - usunięto problem zaczepiania szczęki o klapkę poprzez ... likwidację mechanizmu / możliwości odchylania klapki z pozostawieniem klapki w skorupie kasku ale w stanie na stałe zamkniętym / zablokowanym. Przesunięcie suwaka skutkuje tylko otwarciem wlotu powietrza.

W obu kaskach jest jeszcze możliwość wylotu powietrza z wnętrza przez wąską szczelinę poniżej klapki.
_________________
Posiadam prawo do komentowania i … nie zawaham się Go użyć !
I … nie jest to nabijanie licznika.

Deflektor kolanowy w ... łykend - https://drive.google.com/file/d/1CL7D6yzf_UhicpEcAaxSxHq3a_MCmMeG/view?usp=sharing

Kupię trajkę !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group