YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiotki tylny błotnik
Autor Wiadomość
Happy 


Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2007
Dołączył: 10 Wrz 2019
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-01-26, 17:22   Wiotki tylny błotnik

Witam

Z racji tego, że przygotowuję się już powoli na dłuższy wypad (woodstock + wypad do czech zaraz po nim), sprawdzam dokładniej moją 650. Mam zamiar jechać z pasażerką i sporą ilością bagażu, łącznie ze mną i całym osprzętem pewnie około 220 kilo.

Zauważyłem jednak, że tylny błotnik nie jest sztywny, ma lekkie odchyły na listwach mocujących. Nic nie jest luźne, wszystko wygląda na oryginalne. Czy to normalne?

Zastanawia mnie też ile maksymalnie przewoziliście na swoich XVS'ach? Słyszałem, że v-stary mają trochę większy udźwig maksymalny(~200 kg). Czy przekraczanie go o ~20 kilo będzie dużym grzechem?
 
 
jaro 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2009
Wiek: 55
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 3765
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-01-27, 07:14   

Ten typ tak ma :)
_________________
Tam gdzie kończą się Reguły tam zaczyna się Pruszków!


V Star 1300, RS 2008r, RS 2009r, RS 2011R
HOW TO DISMANTLE AN ATOMIC BOMB
 
 
Gandalf 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 106
Skąd: OL-WA
Wysłany: 2020-01-28, 08:46   

Ktoś juz kiedyś wrzucał na forum pełne dane DS 650'ki - http://yamaha-dragstar.pl/viewtopic.php?p=224858, cytując fragment:

"...
Waga sucha: 214 kg
Waga z olejem oraz paliwem: 227 kg
Dopuszczalne maksymalne obciążenie pojazdu: 180 kg
Dopuszczalna masa całkowita pojazdu: 407 kg
Dopuszczalne maksymalne naciski na poszczególne osie 1/2: 1.42 kN/2.65 kN <--- te dane akurat wziolem od Classica bo nie moglem znalezc do Customa ale chyba zbytnio sie nie roznia
..."

Czyli "teoretycznie" nie możesz przekroczyć tych 180 kg , ale sprawdź jeszcze w dowodzie rejestracyjnym (lub karcie pojazdu) jakie masz wpisane dokładne wartości. Oczywiście technicznie żaładujesz pewnje więcej, ale jak nie chcesz mieć ewentualnego problemu na trasie ze służbistami, to musisz się trzymać tego, co na papierze ;)
 
 
pyra 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 5355
Skąd: pyrlandia
Wysłany: 2020-01-28, 12:34   

Spoko, Larry testował 650 przed tobą. Dane fabryczne są znacznie zaniżone.
_________________
Bo droga jest celem
 
 
Gandalf 



Model: DS 1100 Custom
Rocznik: 2002
Wiek: 48
Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 106
Skąd: OL-WA
Wysłany: 2020-01-28, 18:48   

Zaniżone, nie zaniżone, ja tam ostrożnie podchodzę do przeciążenia rumaka - większy ciężar, to wiecej masy do zatrzymania, fizyki nie zmienisz ;D ... W pelnym obciążeniu masz przeszło 400 kg do wyhamowania na 1 tarczy. Oczywiście, że kucyk uciągnie pewnie i wiecej na sobie, tylko kosztem czego - dodatkowych centymetrów, metrów przy zatrzymaniu ? ... Jeździłem wcześniej VZ800 (podobna masa i uklad z jedną tarczą na przodzie) , po przesiadce na XVS1100 odczułem znaczną poprawę komfortu jazdy i poczucia bezpieczeństwa, jednak co dwie tarcze, to dwie. DS650 co prawda nie jezdzilem i może nie jestem akurat w tym zakresie ekspertem, ale jak wspominałem fizyki nie zmienisz :nie_wiem:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group