YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anula
2016-11-20, 23:55
ajsek - Besko
Autor Wiadomość
shipp 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2005
Wiek: 56
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 2411
Skąd: Kwatera Główna
Wysłany: 2009-09-29, 00:26   

Ech kurwa, no nic innego nie ciśnie się na usta! Mi się jakoś udało nie strzelic w niedzielę baranka w maskę debila za kierownicą, Ty miałeś pecha... Aż żal czytac takie posty... Trzymaj się, gwiazdkę do wiosny naprawisz! Gnaty masz całe to i reszta będzie dobrze!
_________________
I tak zawsze... no zawsze...
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-09-29, 07:26   

Gucio68 napisał/a:
OC sprawcy-słyszałem tylko,że jak pijany to ciężko z ubezpieczalnią.

Nie ma opcji, żeby ubezpieczyciel poleciał w chuja. Podpisując umowę OC bierze na klatę wszelkie problemy, które są spowodowane postępowaniem kierowcy za kółkiem. Jak później ubezpieczyciel rozegra to z ochlajusem, to już jego problem.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-09-29, 11:43   

Tylko że jak gościu był naprany to prawdopodobnie sprawa trafi do sądu. Do momentu wyroku
ubezpieczyciel nie zrobi nic bo nie będzie określonej winy a więc nie będzie miał obowiązku likwidacji szkody. Bo Policja gdy sprawa kierowana jest do sądu nie ma prawa orzekać a tylko zbierać dowody, mimo że wynik będzie wiadomy.
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
Sylwek 



Model: BĘDZIE
Rocznik: 2001
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 2552
Skąd: Luzino
Wysłany: 2009-09-29, 11:55   

Lokis mam przykład z własnego podwórka .W Terenie przywalił gościu bez prawa jazdy . Dalej sprawa ma się inaczej . Ubezpieczyciel nie poniesie kosztów naprawy . Zawierając umowę z ubezpieczycielem jest warunek że ubezpieczenie dotyczy kierującego z uprawnieniami do prowadzenia pojazdu i "jest trzeźwy i nie jest pod wpływem środków odurzających ".W takim wypadku nie ma żadnego sądu , i ubezpieczyciel wypłaca pełne odszkodowanie . Następnie zakłada sprawę gościowi " na gazie " i od niego ściąga całe odszkodowanie :D W interesie pokszywdzonego jest więc wyegzekwowanie jak największej kwoty którą i tak ubezpieczyciel nie będzie obciążony tylko sprawca .
_________________
AB Rh+
HONDA VTX 1800 Neo

:D MODERATOR EMERYT :D
Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-09-29, 12:56   

Lokis napisał/a:
Tylko że jak gościu był naprany to prawdopodobnie sprawa trafi do sądu. Do momentu wyroku
ubezpieczyciel nie zrobi nic bo nie będzie określonej winy a więc nie będzie miał obowiązku likwidacji szkody.

Absolutnie nie. OC zmusza ubezpieczyciela do wzięcia na klatę wszystkiego. Później - na drodze cywilno-prawnej - może ścigać swojego klienta ale my odszkodowanie dostajemy.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-09-29, 13:21   

Ja nie mówię że ubezpieczyciel nie poniesie kosztów. Ja mówię od kiedy zacznie likwidację szkody, a zacznie po ogłoszeniu wyroku. Znając opieszałość sądu do 3 miechy czekania.

Albo robisz za swoją kasę zbierasz kwity i potem udajesz się do ubezpieczyciela sprawcy, albo robisz ze swojego AC i potem robi się regres, albo kurna czekasz.

Niestety przerabiałem to puszką. Jazda pod wpływem podlega K.K. i z automatu kierowana jest do sądu grodzkiego.
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
kiszka 



Model: RS1700
Rocznik: 2009
Wiek: 44
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 625
Skąd: JANKES(Zwardoń)
Wysłany: 2009-09-29, 15:17   

Ej koledzy, no teraz to już jestem zdezorientowany,co i jak.Jeżeli to tak wygląda że poszkodowany ma się starac aby sprawca miał mu wypłacic odszkod.to zapomnij o kasie na długo,no może kiedyś się uda .Dla mnie to jest głupota.To lepiej jest zapytać od razu-czy jest pijany albo czy ma prawko.Jak nie to lac w MORDE,a jak szkoda mała to odjechać.
_________________
Św. Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje św. Piotrowi...:)
 
 
U-BOOT 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 2018
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 1314
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-29, 20:44   

To taki kraj jest. Polska czyli Lechistan.Wszystko jest pokręcone maksymalnie.Cierpliwości życzę i sporo farta,to jakoś poleci.Szczęście,że tobie nic się nie stało i byle do wiosny. :stars:
 
 
Lokis 



Model: SYMPATYK
Rocznik: 1997
Wiek: 54
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 3451
Skąd: JANKES-BOROWIANY
Wysłany: 2009-09-29, 20:48   

Odszkodowanie dostanie bez dwóch zdań, tylko kurna czas !
_________________

Wszystkie choroby biorą się ze stresu. Tylko weneryczne z przyjemności


Zbiorowe kamieniowanie - nowa orgia dla mas

dobry kogut nie może być tłusty (q..wa nieaktualne)
 
 
sly1078 



Model: RS1700
Rocznik: 2007
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 1344
Skąd: Dragoni - Wrocław
Wysłany: 2009-09-29, 21:10   

No sporo szczęścia miałeś współczuję
Jak masz AC to zrób naprawę z AC, a potem Twój ubezpieczyciel sobie to odbije bez żadnych strat dla Ciebie ja tak robiłem ze służbową furą, bo jak tu koledzy piszą o sprawach w sądzie i 3 miesiącach zwłoki to tylko patrzeć jak Cię następny sezon zastanie. Nie martw się najważniejsze że nikomu nic się nie stało Ty jesteś cały no i gnój wpier. nie dostał bo ja nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobił
_________________
https://www.facebook.com/Dragoni.Wroclaw
 
 
PUNIO 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2006
Wiek: 57
Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 235
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-09-30, 01:11   

współczuję korowodów z ubezpieczycielem ale najważniejsze jest, że jesteś w miarę cały
 
 
ajsek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 329
Skąd: Besko
Wysłany: 2009-09-30, 08:27   

Jutro ma przyjechać gość na pierwsze oględziny, popytam go co i jak z ta zwłoką czasową z kasą. Gówniarz, który mi wyjechał będzie miał sprawę na pewno, prawko mu przy mnie zatrzymali, mam nadzieję, że nie będę musiał czekać do jej zakończenia na zwrot kosztów. Poza tym ten sezon już spisałem na straty :(
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-09-30, 21:34   

Pies drapał sezon, i tak właściwie się skończył, ważne ze ty jesteś cały. :) lol

A kasę dostaniesz, jak beda problemy to może warto wynająć kogoś od wyciągania z PZU kasy. W tym roczniku to możesz nawet pójść na likwidację bezgotówkową. Oddajesz moto do serwisu i niech PZU patoli. Masz tam wejścia, to naciągną trochę i cos dodatkowo wyrwiesz (jakiś gadżet, albo serwisowanie pełne-oleje, filtry etc)
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-10-01, 07:54   

witek1965 napisał/a:
cos dodatkowo wyrwiesz (jakiś gadżet, albo serwisowanie pełne-oleje, filtry etc)

Potwierdzam. Np. nowe podnóżki, nowy superduper gmol, nowe manetki Kuryakyna... :hahaha:
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
ajsek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 329
Skąd: Besko
Wysłany: 2009-10-01, 08:19   

Już się zaczyna, mam nadzieję, że to nie zły znak... Przesunęli oględziny o tydzień, ponoć "zarobieni" są ;> Ech, potrwa to wszystko trochę...
 
 
pan_wiewiorka 



Model: SYMPATYK
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 2735
Skąd: we mnie moc?
Wysłany: 2009-10-01, 08:22   

Spoko. Sezon masz zakończony a w tym wypadku czas gra na Twoją korzyść. Mają psi (czyt.: ustawowy) obowiązek zlikwidować szkodę w terminie do 30 dni od daty zgłoszenia. A idąc dalej, to w tydzień powinni wykonać oględziny i wycenę. Pamiętaj aby wziąć od nich kwit potwierdzający, że się obsunęli z terminami.
_________________
Zabijcie wszystkich. Bóg rozpozna swoich.
 
 
ajsek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 329
Skąd: Besko
Wysłany: 2009-11-18, 16:10   

Dziękuję wszystkim za dobre słowo, dziś odebrałem moją gwiazdę, więc mam nadzieję końcówka sezonu jeszcze nie stracona:) Wbrew obawom PZU pokryło wszystkie koszty zgodnie z wyceną serwisu, a nie swoją, łącznie z nową pompą paliwową (stara nagle przestała trzymać ciśnienie) :) Mam co prawda problem z sakwami, bo takich, które miałem nie da się już zdobyć, ale rozmawiam z nimi, żeby mi wrócili różnicę w cenie między tymi co miałem, a zamontowanymi obecnie. Jesli tak sie stanie to mi sie nowe zaczną podobać ;> Jestem dobrej myśli, a po dzisiejszej przejażdżce jeszcze mi się micha śmieje! Mam nadzieję, że do zobaczenia na drodze jeszcze w tym roku ;)
 
 
EDDIE 



Model: SYMPATYK
Wiek: 60
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 1109
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-18, 17:21   

Gratuluję pomyślnego zakończenia sprawy i życzę pogody jeszcze w tym sezonie ;d
_________________
Przyjmuję wszystko na klatę. Make peace not war.

Kontakt ze mną albo na PW albo telefon.
Na forum zaglądam.


Fotki ze Szlaku Orlich Gniazd -> www.skracaj.com/af76.html
.
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2009-11-19, 01:11   

Ekstra, że wszystko poszło jak należy.
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group