YAMAHA Drag Star FORUM
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś dobrego zaczyna się dziać :)
Autor Wiadomość
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-12-09, 08:51   Coś dobrego zaczyna się dziać :)

http://wiadomosci.onet.pl...cyklistow/ppe6e

No, to nabyliśmy prawa autobusowe :) Miło, że coś się zmienia na naszą korzyść.
_________________
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-12-09, 09:43   

... pozysk elektoratu Kapat, z tego co zauważyłem większość i tak "latałą" tymi pasami ...
 
 
robert_p (vel Hipis) 



Model: SYMPATYK
Wiek: 55
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1804
Skąd: Rynarzewo
Wysłany: 2013-12-09, 09:49   

Wreszcie ktoś pomyślał, oby inne miasta poszły w ich ślady !
_________________
Hipis
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-12-09, 11:06   

Fajna sprawa. Co prawda w Warszawie pasów dla autobusów nie ma za dużo, a niektórymi wg mnie to strach jeździć.
Na przykład na Al. Jerozolimskich jest pas dla autobusów, niezbyt szeroki, ale problemem są zaparkowane obok samochody, które wycofują z miejsc parkingowych. Jak taki wycofa prosto przed autobus, to już jego problem. W przypadku motocykla jest trochę mniej kolorowo.
_________________
vaya con Dios...
 
 
kapat 



Model: SYMPATYK
Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 796
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-12-09, 11:56   

Artek, polityka - polityką a zjazd z Grunwaldzkiego w kierunku centrum (prawym pasem) będzie teraz lux ;D Nie zauważyłem, żeby tam motongi latały... Połowę opłaty za A4 też motocykliści wywalczyli i teraz korzystamy wszyscy. Jest dobrze, byle tak dalej...
_________________
To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel. Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym. Ale i ja bez motocykla jestem niczym.
 
 
artek 



Model: SYMPATYK
Wiek: 54
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 4437
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-12-09, 12:35   

... oby do wiosny, już mam dość 4oo :beczy:
 
 
winiar 


Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 47
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 1363
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-12-09, 15:47   

sq5naz, czy nie ma duzo bus pasow w Wawie? To chyba zalezy od tego czym ktos na codzien po tym miescie sie porusza lol ( akurat wiem, ze Tobie jeszcze wiecej by sie przydalo chociaz teraz masz juz wytyczone swoje lol )nie mowie, że sa nie potrzebne ale mimo wszystko troche ich jest. Nawet na obecnie remontowanej Toruńskiej pozostal pomimo zwężenia do dwoch pasów. Dobrze, ze Krakow cos takiego wprowadza a przeciez wciesniej byla akcja dla wszystkich starczy miejsca.
_________________
winiar dobre pomysły, dobry smak ... a lepsze motocykle ... to miłość ...

XV 1900 Roadliner S
 
 
Dag 


Rocznik: 2002
Wiek: 39
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 683
Skąd: Turek/Poznań
Wysłany: 2013-12-09, 16:43   

Tak się zastanawiam na jakiej zasadzie to jest robione z tymi bus pasami ... czy umieszczą na dole tabliczkę nie dotyczy motocykli czy na zasadzie my politycy to zrobiliśmy a prawo nie zmieniło się. Ktoś się może z szacownego grona zastanawiał nad tym??
 
 
sagittarius 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3209
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-12-09, 17:14   

Dag stoi w artykule jak byk: " Do pomysłu udało im się przekonać zarządców dróg, policję i miejskich urzędników."
_________________
No road is too long when you have good company
 
 
witek1965 



Model: DS 1100 Classic
Rocznik: 2008
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 14512
Skąd: Gdzieś
Wysłany: 2013-12-09, 17:19   

Dag napisał/a:
czy na zasadzie my politycy to zrobiliśmy a prawo nie zmieniło się.
politycy przywykli do łamania prawa, więc mogło im się pomylić ;)
_________________
Motul 5100 4T 15W50, NGK BPR7EIX
Moje moto
XVS 650 - był
XVS 1100 - jest
DL-650 - jest



***** ***
 
 
wemar 


Model: RS1700
Rocznik: 2006
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 1133
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-12-09, 17:31   

Dag napisał/a:
Tak się zastanawiam na jakiej zasadzie to jest robione z tymi bus pasami ... czy umieszczą na dole tabliczkę nie dotyczy motocykli czy na zasadzie my politycy to zrobiliśmy a prawo nie zmieniło się. Ktoś się może z szacownego grona zastanawiał nad tym??

KRD określa zasady wydzielania pasów ruchu. Zakres wydzielenia określa znak dodatkowy - czyli tabliczka pod znakiem "nie dotyczy ...". Na tej samej zasadzie z buspasów korzystają taksówki. Nie ma w tym zakresie regulacji generalnej - zatem by jednoślad wjechał na buspas, musi to być zawarte w informacji pod znakiem.
_________________
Jeżdżę, ... bo lubię.
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2013-12-09, 18:04   

Kapat a to tylko na zime wprowadzają czy już na stałe w Krakowie ?? ;D ;D ;D
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
sagittarius 



Model: MS1900
Rocznik: 2006
Wiek: 51
Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 3209
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-12-09, 18:38   

gai-jin napisał/a:
Kapat a to tylko na zime wprowadzają czy już na stałe w Krakowie ?? ;D ;D ;D

:hahaha: rozwaliłeś mnie
_________________
No road is too long when you have good company
 
 
gai-jin 



Model: DS 650 Custom
Rocznik: 1997
Wiek: 49
Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 864
Skąd: Krakow
Wysłany: 2013-12-09, 21:08   

sagittarius wiesz lepiej się upewnić niż na wiosnę być bardzo zdziwionym że coś jest nie tak .
Politycy dużo obiecują a potem jak zwykle ....
_________________
to nie ludzie są źli ,to karma wraca i kopie cię w .... następnym razem zastanów się trzy razy zanim coś zrobisz a później powiesz .
 
 
sq5naz 



Model: DS 650 Classic
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 290
Skąd: Warszawa Bemowo
Wysłany: 2013-12-09, 23:58   

winiar napisał/a:
sq5naz, czy nie ma duzo bus pasow w Wawie? To chyba zalezy od tego czym ktos na codzien po tym miescie sie porusza lol ( akurat wiem, ze Tobie jeszcze wiecej by sie przydalo chociaz teraz masz juz wytyczone swoje lol )nie mowie, że sa nie potrzebne ale mimo wszystko troche ich jest. Nawet na obecnie remontowanej Toruńskiej pozostal pomimo zwężenia do dwoch pasów. Dobrze, ze Krakow cos takiego wprowadza a przeciez wciesniej byla akcja dla wszystkich starczy miejsca.


Heh... Muszę Ci przyznać rację, bo swego czasu trochę pasów dla autobusów dorobili. Oczywiście jakby było więcej, to koledzy z autobusów na pewno byliby zadowoleni. ;D Torowisko dzielę póki co z innymi przecinakami i najczęściej autobusami, więc nie jest tak źle. :hahaha:

Co do regulacji... W Warszawie można zobaczyć na tablicy oznajmiającej, że o to zaczyna się pas dla autobusów także napisy: TAXI oraz MTON. Cóż to ten MTON? Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych. Nie wiem jak w innych miastach, ale w Warszawie dopuszczono jazdę takich pojazdów po pasach dla autobusów. Wychodzi z tego, że się da. Motocykliści pewnie na tej samej zasadzie będą korzystać.

A tak przy okazji: co z motorowerami? Mniejsi kuzyni naszych maszyn pewnie też będą buspasami śmigać?
_________________
vaya con Dios...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group